Skocz do zawartości

Kampania


facemob
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli jest taki temat to napiszę parę słów na nim a przynajmniej to co pamiętam a pamiętam od budowy stacji:

Budowa fabryki dronów

Spoiler

Bardzo ważne aby mieć zapis przed dostarczaniem surowców na budowę. Niestety póki co nie działa opcja aby komputer sam zajął się zakupem surowców a ręczne dostarczanie często powoduje błędy. Ogólnie ten element kampanii zajął mi z 50% czasu poświęconego jej, a po zastosowaniu się do moich podpowiedzi ta liczba powinna spaść. To tak gdy zaczniemy budowę można nie wybierać uzbrojenia ale to tylko obniży ilość surowców ale nie ich rodzaje i tak będą surowce dostępne tylko PMC. Więc stawiamy fundamenty jeżeli dodamy broń to będziemy mieli problem z 270 fusion reactorami oraz 1160 reinforced metal platingami resztę gdzieś można kupić. Te dwa produkty możemy jedynie zdobyć przez abordaż lub niszcząc okręt i wydając polecenia do zbierania kontenerów (mi się nie chciało czekać aż ktoś po kontenery przyleci więc nie wiem czy to w ogóle działa), dobrym miejscem na szukanie transportowców PMC z tym ładunkiem jest sektor ascendancy, a szukamy transportowców z dopiskiem wysoka high-tech. Przed zdobyciem okrętu musimy zatrudnić kapitana i inżyniera, a po zdobyciu sprawdzamy czy na pokładzie są konstrukcyjne drony bez których nie da się naprawić okrętu. Gdy już mamy transportowiec wraz z załogą i naprawionymi silnikami możemy lecieć do glaring truth, tu zalecam użycie jakiegoś moda lub użycie opcji zabierz mnie odradzam użycie handlu i wybranie naszej budowy bo może to spowodować że będziemy musieli wczytać zapis z przed wydania tego polecenia. Można też zanim wrócimy do devrise zakupić inne produkty jeżeli tego jeszcze nie zrobiliśmy wykorzystując ten transportowiec ale polecał bym w takiej sytuacji towarzyszyć mu. Gdy już wydamy polecenie lotu do glaring truth musimy uważać w sektorze lookout alpha bo tam po skoku przez jakieś 15s transportowiec będzie ostrzeliwany. Jak już będziemy na budowie sprzedajemy produkty i obserwujemy jak sprzedaje je transportowiec (z moich obserwacji wynika że jak jesteśmy obecni przy handlu nie zachodzi bug powodujący blokowanie się transportowca), gdy już dostarczymy wszystko produkcja 1 modułu ruszy. Po budowie zobaczymy mini filmik i zostaniemy poinformowani aby zakupić menadżera co musimy zrobić i zlecić mu robotę na naszej nowej stacji, tu po raz kolejny przed tym elementem zalecam osobny zapis bo po wrzuceniu menadżera na stacje konstruktor potrafi gdzieś odlecieć. Gdy uda nam się aby konstruktor odleciał gdzieś niedaleko i się zatrzymał dokujemy na niego i architektowi każemy budować moduł do budowy dronów jest on gdzieś pod koniec listy, jak to zrobimy i jeżeli mamy jeszcze surowce na przechwyconym transportowcu wykorzystujemy je na nową budowę a jeżeli nam czegoś znów brakuje to po raz kolejny musimy je zdobyć. Jak w końcu uporamy się z 2 modułem ukaże się nam filmik (znaczy się jego brak - czarny ekran) oraz uzyskamy informację że zaczyna się rozróba. Naprowadzanie nie zacznie działać a w misjach wszystko zniknie ale to nie koniec.

Wielka bitwa

Spoiler

Lecimy do sektora z bramą prowadzącą do albiona, uwaga radze znów przed tym zapisać grę. Po wleceniu do sektora bleak pebble ujrzymy filmik oraz rozpocznie się bitwa podczas której w miarę upływu czasu gra coraz wolniej będzie działać aż w końcu się wywali i opcja zapisu zostanie wyłączona. Mnie udało się tą bitwę przejść ustawiając wszystko na minimum razem z rozdzielczością (co za wiele nie dało), oraz po zniszczeniu 2 niszczycieli przeleciałem na chwile przez bramę do albiona a po powrocie zniszczyłem kolejnego niszczyciela a jak brałem się za następnego otrzymałem informacje aby się wycofać co uczyniłem natychmiast. Jak dotrzemy do sektora glaring truth zostaniemy poinformowani że niektórzy po porażce wycofali się sektor dalej czyli molten archon gdzie musimy się udać, a tam lecimy do strefy z bramą przy której już czekają 2 lotniskowce nieznanej frakcji którzy rozkażą nam przelecenie do kolejnej galaktyki.

Omicron Lyrae

Spoiler

Od tej pory powróci namierzanie celu misji. Tam zostaniemy poinformowani że dotarliśmy do omicron lyrae oraz że nie możemy wrócić przez bramę (przynajmniej nie teraz), po wyjaśnieniach kim jesteśmy i co się dzieje za bramą musimy wylądować na najbliższej stacji i pogadać z jakimś gościem. W czasie rozmowy dowiemy się że szef jonferson nas szuka ale najpierw mamy się udać do technika bo podobno nasz okręt to zabytek ale gdy tak uczynimy okaże się że sprzedawca nie ma nic co by się wcześniej nie dało kupić. Po rozmowie ze sprzedawcą wracamy na statek i chwile musimy poczekać na namierzanie doku szefa jonferson, gdy namierzanie zacznie działać lecimy tam aż w pewnej chwili otrzymamy info z nowym celem gdzie lecimy. Tam spotykamy dowódczynie wojsk argońskich którą poznaliśmy przy bramie i która rozkaże nam odlecenie by xenoni nas nie zeskanowali. Lecimy dalej i dokujemy tak jak nas namierzanie prowadzi oraz rozmawiamy z szychą jonferson który objaśnia nam sytuacje oraz skąd się wzięli xenoni, a następnie informuję nas że musimy przekabacić inne frakcje by wojsko pomogło devriesowi. Znów namierzanie nas zaprowadzi do frakcji zajmującej się handlem żywnością a oni nam każą eskortować ich transport co czynimy przez parę sektorów (tu zaznaczę że nikt nie próbował przeszkadzać) trzymając się zderzaka. Po dotarciu do celu dostajemy info od jonferson że rozpoczęła się zadyma wojska z xenonami i mamy się tam udać.

Maelstrom

Spoiler

Po dotarciu na miejsce i rozmowie z argońskim wojskiem mamy skosić xenonów którzy będą przylatywać z maelstrom. Niszczymy parę fal xenonów aż usłyszymy że argoni lecą do maelstrom a my mamy dokować by się lepiej dozbroić. Po dokupieniu nowej broni lecimy do maelstrom i tam gonimy za argoanmi aż dolecimy do strefy z argońskim lotniskowcem gdzie dowiemy się że ktoś uniemożliwił dalszą ekspansję, a po chwili zjawią się winowajcy - splici. Dalej naszym zadaniem będzie odnalezienie splitów a w tym celu pomoże nam:

http://roguey.co.uk/xrebirth/universe/cluster-1/sector-2/

Szukamy zaginionej kolonii, aby do niej dotrzeć najlepiej wskoczyć w autostrade i gdy po lewej zobaczymy mgłę a autostrada zacznie skręcać w prawo wyskakujemy i kierujemy się w mgłę aż ujrzymy kamienną konstrukcję która wygląda jak stara baza kha'ak. Po odnalezieniu doku i po rozmowie ze splitem zabieramy go do stacji argonów najlepiej do strefy z bramą prowadzącą do omicron lyrae. Gdy tak uczynimy naszym zadaniem będzie zebranie 20 augmented soil (kosmiczny farmer) i 40 teladianium panelling (jakiś sprzedawca z wyposażeniem) jak to uczynimy zabieramy splita i wracamy do jego bazy gdzie go zostawiamy. Teraz będziemy musieli zebrać 5 xenonskich komponentów - najszybciej je można zdobyć latając po sable vortex. Po zabraniu wracamy do splitów oni montują kamuflaż a my go sprawdzamy na grupie xenonów a gdy wypróbujemy lecimy z argońską flotą do sable vortex i tam mamy udać się do bazy xenonów by podłożyć bomby. W pierwszej autostradzie uaktywni się kamuflaż który powoduję że nasza reputacja z frakcjami ląduje na -30 a z xenonami 30. Docieramy do bazy tam proponuje znaleźć ciasny kątek gdzie nas będzie ciężko trafić i wysyłamy hakera, po hakowaniu lądujemy na stacji i podkładamy bombę tak samo czynimy z drugą stacją ale tam xenoni się już skapną - mnie to nie dziwi jak podczas dokowania ktoś się xenona pyta czy może dokować za pierwszym razem może myślał że to jakieś zakłócenia były ale za drugim razem nie dał się nabrać. Gdy xenoni wrócą do normalnej reputacji zwiewany do autostrady by wysłuchać pogaduchy z argonami a następnie znów lecimy do bazy xenonów ale tym razem z zamiarem zadymy. Gdy tam dotrzemy okaże się że coś zakłóca komunikację z bombami rozwiązaniem jest zrobienie demolki aż jedna z baz wybuchnie i pojawią się kolesie z devries oraz dowiemy się że PMC dostaje cięgi od xenonów. Następnie dalej robimy demolkę aż naszym oczą ukaże się filmik pokazujący inwazję xenonów na devries - koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...