Skocz do zawartości

S.T.A.L.K.E.R.


S11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Też już grałem w CoP więc mogę się wypowiedzieć. Ogólnie gra zaliczyła u mnie duży plus z uwagi na wydajnosć. Fabuła całkiem ciekawa. Jak zapewne wyczytaliście chodzi o znalezienie przyczyn katastrof śmigłowców które wleciały do Zony. Główny wątek urozmaicają poboczne questy, dużo ciekawsze niż w poprzednich odsłonach. Tam ograniczały się głównie do misji typu zabij tego, zdobądź posterunek itp. W CoP często są to misje wielowątkowe, wymagające myślenia (czasem diabelnie trudne, zwłaszcza jedna). Niektóre z pobocznych questów są naprawde świetne.

Lokacje są zupełnie inne niż w SoC i CS. Mamy do czynienia z trzema dużymi mapami pomiędzy którymi można przechodzić tylko z przewodnikiem, a więc trza zarobić wpierw na dalsze podróże. Pomiędzy poszczególnymi miejscami na kazdej z map można również poruszać się z przewodnikami (nie są drodzy). Jednakże w przeciwnieństwie do przewodników przeprowadzajacych pomiędzy mapami, którzy są dostępni zawsze w tym samym miejscu, zwykłych trzeba szukać a konkretnie rozmawiać z napotkanymi stalkerami i bandytami. Tylko w rozmowie dowiadujemy się czy dany kolo jest przewodnikiem, czy nie (ma dodatkową opcję dialogową).

Ciekawie rozwiązano system ulepszeń. nie ma już tajemniczych pendrajwów, które trzeba szukać. Teraz są narzędzia a ulepszenia ułożono w trzy grupy, od najbardziej podstawowych do tych wykozaczonych. Ulepszenia pierwszej grupy wymagają dostarczenia technikowi pierwszego zestawu narzędzi. Przy drugiej i trzeciej grupie analogicznie. Cały myk w tym, że pierwsze narzędzia są tylko na pierwszej mapie, drugie na drugiej a trzecie... wiadomo gdzie 😀 O ile na drugą mapę można stosunkowo szybko się dostać, to na trzecią (Prypeć) już tak łatwo nie jest.

Fajne są ruchome anomalie - zbierasz sobie artefakty a tu caps i wirujesz pod niebiosa 😀 . Artefakty "odradzaja" sie w anomaliach po jakimś czasie.

Minusem wg mnie jest mała ilość lokacji podziemnych. Jednakże te co są naprawdę dają radę, zwłaszcza tunel do Prypeci (orgia snorków i zombiaków w czymś przypominającym tunele metra - miodzio).

Doszły nowe mutanty, choć dla tych co używali modów grając w SoC i CS nie są one nowe. Chimera, Burer, Kontroler i chyba coś jeszcze ale nie pamiętam. Diabelnie twardzi przeciwnicy.

Mam bardzo pozytywne wrażenia z gry. Misje ciekawe i zróżnicowane, mądrzejsi przeciwnicy, dobra optymalizacja grafiki, dodana funkcja spania. Pomimo, że gra jest tylko dodatkiem i wg deweloperów fabuła powinna starczyć na ok. 7h, mi zajęła duuużo dłużej nie mówiąc o pobocznych misjach (w 7 godzin to ja z pierwszej mapy nie wyszedłem, a gram dosyć szybko 😀 )

Cytat

Wspaniała recka, tylko ile Ciebie kosztowała ta przyjemność?

KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadania poboczne znacznie wydluzaja gre. Metodycznie przeszukuje mape, i skrupulatnie wykonuje zadania w pierwszej strefie, wciaz mam jeszcze troche do zrobienia mimo to. Z tego co zanotowalem to mam juz jakies 8 godzin gry!

W ogole to fajnie poszukuje sie artekatow za pomoca tego detektora. Wlasnie udalo mnie sie kupic taki lepszy ze wskaznikiem, ale z tego co pisze ze jego baza danych jest troche stara i moze nie pokazywac wszytskich artefaktow. Artefakty bardzo trudno dostrzec, widac je tylko bardzo bliska, czasami tez potrafia sie przemieszczac. Caly sek w tym by wyjac wskaznik i nakierowywac sie na sygnal dzwiekowy. Czasami jestesmy juz w "tym" miejscu, a artefakcik sobie skacze lub wcale go nie widac, na dodatek zawsze znajduja sie w sasiedztwie anomalii. Bardzo latwo wowczas popelnic blad i zginac.

Natomiast nie rozumiem pewnej rzeczy. Mimo, iz ustawilem pasek wygladzania krawedzi na maximum to w grze nic nie widac. Krawedzie nadal sa schodkowane i kanciaste :/

Swoja droga to gra jest u nas za 99-129 w zaleznosci od sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Natomiast nie rozumiem pewnej rzeczy. Mimo, iz ustawilem pasek wygladzania krawedzi na maximum to w grze nic nie widac. Krawedzie nadal sa schodkowane i kanciaste :/

Zrób eksperyment, przebiegnij po wodzie, odwróć się i spójrz na okręgi pozostawione, na powierzchni. Gra wtedy konkretnie przytnie 😀

Ciekawostka.

Dam w spojler żeby nie było.

Spoiler

Na drugiej mapie (Janow) można spotkać przyjaznych chłopaków z Monolitu. Mało tego można z nimi pogadać i wykonać dla nich zadanie. W sumie bardzo ciekawe i dość trudne.

Sorkvild domyślam się, że masz wersje ang. Zanlazłem w necie spolszczenie, jak chcesz to Ci podeślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Azakal, ale mam wersje PL z lektorem.

Wlasnie zrobilem jak mowiles i obracam sie i nic. Minimalna przymulka za pierwszym razem. Wygladzanie na max, a dalej widac krawdzie/ Nie ma zadnej roznicy miedzy ta opcja na min , a max. Wlasnie zrobilem porownawcze screeny, ale niewiem gdzie sie zapisaly. W moich dokumentach ich nie ma, podobnie jak i w folderze gry.

Drugim problemem trapiacym system 32 bit jest to ze tekstury pomimo iz dalismy na full, opadaja na medium. I chocbysmy poprawiali caly czas bedzie redukowac. Na szczescie znalazlem na to taki maly fix http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=77&t=6657 Dziala!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest juz. Dnia 27 listopada trafila do sklepow. Tylko trzeba uwazac z ta cholerna deatywacja, ktora sobie nie wiadomo z jakiej paki wprowadzila Cenega. Odinstalujesz gre bez deaktywacji - papa, juz sobie jej nie zainstalujesz 😀 Szczesliwie na drugi dzien wyszedl "patch fanowski" 😀 znoszacy ten cenegowy absurd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tylko trzeba uwazac z ta cholerna deatywacja, ktora sobie nie wiadomo z jakiej paki wprowadzila

Nie kupowałem w Polsce więc fanaberie Cenegi mnie nie dotyczą 😀

Przed chwilą znalazłem link do paczek z lektorem od Stalka. Jeśli okażą się dobre, to też będę miał gadanego stalkera 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uprzedzisz stalkerów, później możesz mieć problem z misją dotyczącą przyjaznych Monolitowców i odnalezienia pewnego zaginionego odziału. Ja wykonałem tę i jeszcze jedną misję dla Sułtana a i tak miałem zagwozdkę z w/w zadaniem. Oczywiście sądzę, że istnieje alternatywna wersja jej zakończenia. Niestety nie miałem czasu tego sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche juz pogralem i moge stwierdzic, iz ta gra jest rewelacyjna. Zdecydowany faworyt roku.

Gdyby nie to, ze Cien Czarnobyla byl pierwszy to stawialbym Zew Prypeci na szczycie serii. Tak wlasnie gra Stalker powinna wygladac. Wysmienicie zoptymalizowana z mnostwem pobocznych zadan do wykonania. Minusem jest to ze czasami gra sie wysypuje do pulpitu, co jest troche wkurzajace, gdyz gra tak wciaga ze mozna zapomniec o sejwie i wtedy musimy zaczynac od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...