Skocz do zawartości

Handel - pytania i odpowiedzi


Falshion
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Ale obojetnie jaka to misja? Czy mam kogos sledzic bo przewaznie tylko takie spotykam, albo budowanie stacji ale to za drogo i za wysoko jak dla mnie 🤔 Wystarczy ze w danym sektorze otrzymam misje zeby kogos sledzic i zdac raport z czyjegos spotkania to po zakonczeniu misji repa rosnie do frakcji, w ktorej sektorze wzialem zadanie tak? Ale odnosne handlu to duzo trzeba handlowac zeby wzrosla ranga? Jesli np mam sojusznik federacji 70% to znaczy, ze 30% mi zostalo do kolejnej rangi tak? To chyba latwiej bylo by mi ja nabic poprzez szybki handelek z jedna ze stacji? No bo jesli nie mam do dyspozycji statku z dobrym wyposazeniem wojennym to misje z celownikiem odpadaja i zostaja mi te z zarowka.

Przecież są jeszcze inne rodzaje misji 😀 Zainwestuj w szybki statek zdolny przewozić ładunki wielkości co najmniej M, dokup system podtrzymywania życia i rozejrzyj się za trudnymi/bardzo trudnymi misjami transportu personelu (nie pasażerów, bo do tych potrzebujesz statku klasy TP). To jedne z najbardziej opłacalnych misji pod względem kredytów i reputacji, a zajmują przy tym stosunkowo mało czasu. Jeśli masz TLa to tak jak pisał Yacek, spróbuj też z misjami budowy stacji (ale też trudne/bardzo trudne, łatwiejsze są mało opłacalne). Nie dość, że przy wyższej randze handlowej za jedną zainkasować można grube miliony to dodatkowo nasi handlarze mogą zarobić niezły grosz dostarczając surowce do nowo zbudowanej fabryki 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 187
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ok kupilem dwa merkury wyposaze je w poleceni handlowe mk3,podkrece silnik i wysylam je w teren, i co myslicie na temat The wall? Tam sa elektrownie,jakies fabryki i kopalnie. I jesli puszcze je z tym poleceniem mk3 i beda same hadlowaly to automatycznie ranga handlowa i reputacja u danej rasy rosnie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, chodzilo mi o to, ze jakby mi zalezalo na repie u argonow i moglbym przy tym zarobic "mk3" to chcialem wlasnie objac kierunek the wall, pisano ze najlepiej jesli w sektorze sa elektronie,fabryczki i jakies kopalnie, a tam sa 🤔 No ale jesli to malo daje to polece do Paranidow jednak. A z takiego handlu z tym poleceniem duzo sie zarabia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A z takiego handlu z tym poleceniem duzo sie zarabia?

Nie masz na to wpływu, ST/UT sam wybiera towary jakimi handluje na podstawie maksymalnego zysku jaki może osiągnąć.

Cytat

A jesli mam juz ten wystarczajacy poziom na tych merkury 8 chyba i moge go zmienic na handlarza galaktycznego,ze tam wszedzie lata. To moze on uzywac jumpdrive'a i skacze sobie poprsotu i handluje ok, a czy on sam kupuje sobie ogniwa na te skoki?

Od poziomu 4 lub 5 można uruchomić ST aby latał po sąsiednich sektorach, należy uruchomić ST jeszcze raz na tym poziomie i wtedy podaje się jeszcze ile sektorów okolicznych może odwiedzać. Ile maksymalnie może będzie podane podczas tego wybierania.

ST i UT jeśli ma napęd skokowy i jest odpowiednio skonfigurowany (rozkazy statku: Autoskok na TAK) wykonuje skoki. Ilość Ogniw ustawia się poniżej Autoskoku. Będzie sam dbał aby mieć paliwo na skoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ok mam dwa merkury, podkrecilem silnik na max "65" kasy mam na handel 3m i wchodze w polecenia handlowe merkurego daje mu handel sektorowy ustawiam home of light i nic sie nie dzieje, w aktualnym poleceniu pisze zostan tam. O co chodzi?

Zmienilem sektor z home of light na the wall i zalapal komende handlowca sektorowego hmm. Najwyrazniej potrzebowal handlowac ogniwami, wynika to z tego, ze od razu zaczal nimi obracac w the wall. Moze na 1lv handlowca chodzi mu tylko o ogniwka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie są podzielone, ale najczęściej wymieniane sektory to:

Empire Edge (elektrownie, pola sojowe i sojernie)

Company Pride, ale tam jest zbyt niebezpiecznie (piraci)

Shore of Infinity

Home of Light

Rozumiem, ze te pozycje na wyszkolenie tradera do poziomu, ktory pozwala na latanie po galaktyce? A gdzie polecacie takiego galaktycznego postawic? On sam fruwa jak sektorowy po wszystkich sektorach, czy mu sie ustawia po jakich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A procz :Opinie są podzielone, ale najczęściej wymieniane sektory to:

Empire Edge (elektrownie, pola sojowe i sojernie)

Company Pride, ale tam jest zbyt niebezpiecznie (piraci)

Shore of Infinity

Home of Light

Polecacie cos jeszcze? Z Paranidianami mam kose..

(4) Pilot towarowy 1. klasy Kleo Nedley. To znaczy, ze ma 4 poziom ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...