Skocz do zawartości

Handel - pytania i odpowiedzi


Falshion
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 187
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wypowiedź gościa, który zdobył 5 milionów w 25 minut z hakiem (trzecie miejsce):

Cytat

So, to fly to nearby Equipment Dock, make some upgrades, sell extra HEPT, buy 7 IREs -10 minutes.

To ask nearby Pirates' patrol about free ship (Blastclaw) with weapon (4 Fragmentation Bomb Launchers) - about 10 minutes.

To repair it, gather cargo from other destroyed pirates' ships (2 Blastclaw Prototypes, 1 Blastclaw, 1 Elite) and wait while capped Blastclaw will be docked at Shipyard yet 5 minutes.

To sell M3 ships and buy D.Raider(M5) - less than 1 minute.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No wlasnie probowalem grac bankrutem zabojca i mnie sciagaja lowcy glow masakra.. 3x probowalem ich uwalic i nic :> Mowisz ze uciekac do Alladana Hils? I czy w tym poczatkowym stateczku bodajze mamba moge miec tylna wiezyczke?

A masz? Jak nie masz to nie. Wieżyczek się nie dodaje, co najwyżej uzbrojenie do nich. Z Mamb wieżyczkę ma tylko Mamba Ścigacz. Poszukaj na forum linku do pliku ze statystykami statków TC dostępnego na Mamucie. Plik jest w formacie .xls

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i jesli robie misje np odzyskac statek to moge ten statek dla siebie zatrzymac? I jesli robie te misje nie wiem czy moge je nazwac poczatkowymi, tzn. sa one malo platne nawet bardzo malo to z czasem bd dostawal misje wiekszej rangi, bardziej platne? I to troche dziwne np. leci sobie jakis przewoznik czegos maly taki, zaczne go atakowac a tu nagle z nikad sie pojawia eskorta xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam sie z ta wiezyczka bo trudno sie walczy w tej grze i caly czas te statki robia wygibasy, ze ich trafic nie moge, a tak to z tylu by je wiezyczka uwalala. Klikam "k" pojawia sie jakis celowniczek no ale to wcale nie ulatwia sprawy bo i tak musze za nim nadazac i nawalac w ten kwadracik, a one albo za szybkie albo ich za duzo jest i zanim uwale 1 to mnie juz reszta dojedzie 😀 Jak zdobede pierwsza gotowke taka do 100000kr to kupuje jakis stateczek do pomocy, bylem w jakims doku i tam mozna bylo statki kupywac, widzialem jakies za +60000kr uzbroic go i niech mnie wspiera :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o tym, ale jak widać nie czytasz, co się pisze, tylko ciągle powtarzasz to samo.

Autocelowanie będziesz mógł włączyć dopiero po zakupieniu Oprogramowania Bojowego 1 i 2. Wtedy jak raz naciśniesz klawisz k na dole ekranu, z lewej strony po napisie Autocelowanie pojawi się "PÓŁ", a po ponownym naciśnięciu klawisza k "WŁ". Wtedy zostawiasz już, każde następne naciśnięcie klawisza k znów zmieni na "PÓŁ" i tak w kółko, więc uważaj z naciskaniem k.

Przy włączonym Autocelowaniu pojawi się w okolicach kwadracika małe kółeczko. Będziesz musiał strzelać w to kółeczko. Komputer oblicza poprawkę na szybkość i kierunek ruchu celu, oraz prędkość Twoich pocisków. Zrozumiesz wtedy, że strzelanie do kwadracika i statku będącego w nim nie miało sensu.

Uff, wyszła mi instrukcja jak dla dziecka 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz rozumiemmm xD Z drugiej strony:

Ta gra jest skomplikowana :> Od wczoraj probuje cos zrobic i albo zrobie 2 misje, na ktore mi zejdzie prawie godzina, albo mnie ktos rozwali. Ja to bym musial zobaczyc jak ktos w to gra i dopiero skumac o co kaman. Mniemam, ze wy po rozpoczeciu nowej gry"nowym profilem" juz w pierwszych minutach macie zyski, bo wiecie co robic 😀 Tam pisaliscie, ze sie na handlu dobrze zarabia, kupuje ogniwa w jednym doku, lece do innego sektoru i sprzedaje. No ale dajmy mam 10000kr, i albo pisze ze towar nie jest na sprzedaz, albo kupie go malo np. ze 90, lece do innego sektoru oblatuje te stacje wszystkie i nigdzie nie moge sprzedac albo kupcow ten towar nie interesi. Z drugiej strony jak zaczynam gre obronca, z reguly zaczynam nim od misji, w ktorej nagroda jest stateczek wart 20000kr, przystepuje do 2 misji i mam sledzic wroga, potem przeskanowac baze w nieznanym sektorze. Okej lece i co widze ta baze cala, w poradniku pisze zeby sie zblizyc do bazy na 500m i samo sie przeskanuje, dobra staram sie podleciec a tu nagle kilka mysliwcow na mnie i leze, nawet nie podlece.. A z drugiej strony co mam robic takim obronca, ktory nie jest piratem i chyba zalezy mi na reputacji, a misji nie widze dla niego.

Nie mam pojecia jak mam zaczac ta gre, od wczoraj latam na roznych profilach i nie moge dobrze zaczac bo co chwile od nowa cos robie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pisałem już o tym, ale jak widać nie czytasz, co się pisze, tylko ciągle powtarzasz to samo.

Autocelowanie będziesz mógł włączyć dopiero po zakupieniu Oprogramowania Bojowego 1 i 2. Wtedy jak raz naciśniesz klawisz k na dole ekranu, z lewej strony po napisie Autocelowanie pojawi się "PÓŁ", a po ponownym naciśnięciu klawisza k "WŁ". Wtedy zostawiasz już, każde następne naciśnięcie klawisza k znów zmieni na "PÓŁ" i tak w kółko, więc uważaj z naciskaniem k.

Z tego co pamiętam to Mamba w tym profilu posiada już takowe oprogramowanie. I coś mi się zdaje(choć nie mam pewności), że autocelowanie pół można uruchomić bez poleceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij grę na jakimś profilu. Zostaw fabuły na razie w spokoju. Misji bojowych też nie ruszaj. Polataj sobie spokojnie kilka dni. Poznaj mechanikę gry (z instrukcją w ręce), możesz zacząć od prostych misji typu Taxi. Naucz się latać statkiem, dokować itp. Co do handlu: chyba wiesz na czym polega handel? Na kupowaniu najtaniej, a sprzedawaniu z największym zyskiem. Zacznij od ogniw, bo je potrzebują wszystkie fabryki. Inne towary np. Rudę, kupisz w kopalniach, ale sprzedasz tylko w wybranych fabrykach 9przemysłowych), jak jesteś w sektorze, to wybierasz stację i z menu kontekstowego stacji pierwszą opcję Informację, możesz się zorientować jakie towary stacja produkuje, jakich potrzebuje do produkcji i jakie są obecne ceny tych towarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy ja juz kiedys w to gralem, dokowac i latac umiem, gorzej z walka bez jakiegos wspomagacza typu autocelowanie,pomoc npc,wiezyczki, i slabo z handlem mi idzie. Wiem o co chodzi w handlu, ale to jest gra i to w dodatku w kosmosie:> Podobaja mi sie te mozliwosci w tej grze, dlatego wciaz gram mimo, ze nic nie robie do przodu bo co chwile cos nie wychodzi, albo nie wiem co mam robic do konca. Ta gra bez konkretnego celu sie nudzi w prawdzie. No bo sami wiecie jak jest, lece sobie nic sie nie dzieje, przelot sektoru to tez pare min. I tak bez celu i zadnych pomyslow latam bo sie boje ze cos sknoce, albo nie jestem w stanie czegos zrobic, albo nie mam gotowki 😀 Chcailbym jakos "łupić" i sie dorobic na tym 😀 Ale bez tego modulu autocelowania to raczej kiepsko, a tym bardziej jak sam jestem a tu kilku mi wyleci a ja poczatkowym stateczkiem 😀 Moze napisz/cie mi tu co wy byscie zrobili na samym poczatku grania handlowcem oraz takim typowym obronca ze statkiem posiadajacym jakies lasery, bo znajac mnie bede probowal i bez wskazowek takich nie wiem KONKRETNYCH bedzie jak kiedys, czyli poddam sie 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak najlepszą eskortą jest uważne poczynania pilota - w przypadku gdy samemu się lata transportowcem to łatwe ale w przypadku handlowca trzeba mu na początek ustawić sektor do nauki , który ma ochronę wzmocnioną w sektorze w którym startuje z nauką handlu i w miare bezpiecznymi sektorami sąsiednimi a sam statek wyposażyć w napęd skokowy to pilot w miarę rozwinięty zwieje przed zagrożeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X'y to typ gry w której cele wyznaczamy sobie sami, jeśli nie potrafisz sobie ich zorganizować to niestety będzie ciężko. Jakie to cele zależy już od samego gracza i jego wyobraźni 😀 Pamiętaj że zawsze możesz zrobić save, nie bój się więc poeksperymentować w myśl powiedzonka 'jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz' 😀 Każdy z nas kiedyś zaczynał, ważne to się nie poddawać, być cierpliwym i małymi kroczkami próbować różnych rzeczy w grze.

A teraz odpowiedzi na konkretne kwestie:

1.W stałą eskortę (czyli statki ciągle podążające za Tobą z poleceniem 'chroń') się nie baw, więcej z nią problemów niż pożytku, bo takie statki bardzo często rozbijają się o siebie nawzajem/bramy/stacje/asteroidy/inne obiekty. Najsensowniej jest sklecić jakąś małą flotę i trzymać ją gdzieś zadokowaną, a wzywać tylko wtedy gdy będzie konkretna potrzeba, np. wsparcia w misji bojowej.

Do gry z eskortą fajny jest statek klasy TM, który może przenosić myśliwce w hangarze. Stosunkowo tani, spora ładownia, w miarę szybki. Latasz sobie takim, handlujesz, a w przypadku misji bojowej wsiadasz w myśliwiec znajdujący się na jego pokładzie i uaktywniasz pozostałe myśliwce z hangaru. Robisz misję, dokujesz z powrotem i dalej przed siebie 😀

2.Co do handlu to jeszcze raz powtórzę- instrukcja. Przeczytaj ze zrozumieniem i na spokojnie rozdział o handlu to będziesz wiedział jak poznać gdzie co sprzedać z zyskiem 😀 Wystarczy zerknąć na okno z informacjami o stacji i wszystko będzie jasne.

3.Misje- wynagrodzenie zależy od Twoich rang, bojowej i handlowej. Im są one wyższe tym więcej kredytów dostaniesz za misję danego typu, wzrasta także stopień trudności w przypadku bojowych. Na początku są to grosze, później zarobisz grube miliony.

4.Wieżyczki w myśliwcach służą głównie do obrony przeciwko rakietom, więc tak czy siak będziesz się musiał nauczyć walczyć i strzelać. Pamiętaj o użyciu napędu bocznego (klawisze WSAD) do uników przed ostrzałem wroga i ustaw odpowiednio tryb autocelowania (o tym już było wyżej). I jak już pisałem- nie bój się próbować. Zrób save i kombinuj do skutku, w końcu się nauczysz 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

4.Wieżyczki w myśliwcach służą głównie do obrony przeciwko rakietom, więc tak czy siak będziesz się musiał nauczyć walczyć i strzelać. Pamiętaj o użyciu napędu bocznego (klawisze WSAD) do uników przed ostrzałem wroga i ustaw odpowiednio tryb autocelowania (o tym już było wyżej). I jak już pisałem- nie bój się próbować. Zrób save i kombinuj do skutku, w końcu się nauczysz 😀

Walczyć trzeba umieć ale dajmy taką Argońską Novę. W tylnej wieżyczce może ona zamontować wysokoenergetyczny miotacz plazmy, więc tylne działko też może dopiec, szczególnie jeśli Ty siedzisz w M4 i próbujesz nakłonić pilota do wyjścia na spacer do najbliższej stacji 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jest tylko jeden problem, jak taka wieżyczka uzbrojona w WMP zacznie strzelać gdzie popadnie, to wnet braknie ci energii i z głównych działek będziesz mógł co najwyżej dmuchać 😀

Nie warto w wieżyczkach instalować zbyt mocnych broni.

Ja tam nie latam cały czas odwrócony tyłem do przeciwnika, żeby taka wieżyczka strzelała, bo z przodu można więcej laserków zamontować 😀

Cytat

OKKKK od jutra zaczne na MASE xD Przelece troche i posprzedaje tego i owego :> Aha i ranga z handlem leci mi za wykonywanie misji zwiazanych z handlem, czy jesli latam i sprzedaje sobie co chce to rowniez skacze? No bo jakos musze ja nabijac, a zeby dostawac lepsze misje no nie?

Tak, przecież to samo jest z rangą bojową. Nie dostajesz "doświadczenia" tylko za wykonywanie misji ale również za zestrzeliwanie statków.

Ajć, ktoś mnie wyprzedził 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie to wkurza, ze gram pare h i w prawdzie nic nie zrobilem xD Latam i nic nie robie, bo nie wiem tak naprawde co mam zrobic. Plan jest taki lece do kopalni kupuje ogniwa, potem lece do innego sektoru i znowu latam po fabrykach aby obczaic gdzie najlepiej zarobie na nich tak? I kupywac tych ogniw za cala sume poczatkowa tzn. 10tys?

No i pliska napisz ktos doswiadczony co bys zrobil na samym poczatku jakis maly spis tresci swoich zamiarow, ku zdobywaniu kasy 😀 Mecze was i mecze ale musze sie dowiedziec co i jak, bo owszem czytam te poradniki itp. wszystko gdzie sa info zawarte ale polowa z tych rzeczy, albo i wiekszosc mi sie nie przyda narazie, bo nie posiadam srodkow na takie eksperymenty jakie tam pisza. Poprostu napisz ktos spis tresci co bys zrobil i w jaki sposob, a ja sprobuje zrobic to samo. Zawsze to lepiej zaczac jak sie idzie po sladach, a potem juz wytyczyc swoje sciezki 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...