Skocz do zawartości

Handel - pytania i odpowiedzi


Falshion
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no jeszcze sie nie chce bawic w wojny xD Poprostu taki nagly przyrost gotowki mnie zatkal, bo na poczatku myslisz o kazdym groszu zeby zarobic a tu bah i co teraz mam robic z taka kasa? Lece sobie wlasnie do home of light po naped skokowy po drodze kupilem okazyjne ogniwa i jeszcze przy okazji mam po drodze opuszczony statek toucan hauler nie wiem co to za statek ale zgarne go 😀 Potem mam zamiar sie przesiac do jakiegos mniejszego statku i swojego transportowca +7k ladownosci puscic zeby latal po sektorach. Aha i jak moge dostac zgode na wejscie do sektora argonow, na ktory owa zgoda jest wymagana? Nie mam z nimi kosy, a jak wejde na pewien sektor to mi obronca mowi zebym natychmiast opuscil sektor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 187
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Chyba ważniejsze sektory są niedostępne jeśli nie masz wystarczająco dużej reputacji. Ważniejsze to te ze stoczniami (jeśli się nie mylę).

A chciałbyś wolniej zarabiać? 😀 Jak mówiłem, bierzesz mambę uzbrajasz ją w 2 miotacze plazmy, kupujesz maksymalną ilość najsłabszej broni jakiej się da (Laserowe działa impulsowe? Nie pamiętam). Niszczysz eskortę, włazisz na ogon sokołowi. Zbijasz mu tarcze, przełączasz na LDI i tłuczesz tak, aby miał ochotę wyskoczyć (jak najwięcej musi obrywać, dlatego najsłabsze działa. Duża szybkostrzelność, małe obrażenia).

Cytat
Cytat

Reputacja bojowa zwiększa szanse na to, że pilot wyskoczy.

To nie ma nic do rzeczy. Równie łatwo można zmusić pilota do opuszczenia statku na samym początku gry, przy zerowej reputacji bojowej. Ważne jest morale tego pilota. Im niższe, tym większa szansa opuszczenia. Morale nie jest normalnie widoczne.

Napisałem, że zwiększa szanse. Jeśli masz reputację na 0 to też jest to możliwe. Oczywiście pilot z niskim morale bardzo chętnie wyskoczy. Właśnie gdy pilot często obrywa to spada mu morale 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy o jakim sektorze mówisz? Aby bez przeszkód wlecieć do głównych sektorów Argonów (i innych ras też) musisz mieć odpowiednią reputację u danej rasy, czyli by w dobrej komitywie z nimi. Nie powiem Ci dokładnie od jakiej reputacji wpuszczają do głównych sektorów, nigdy nie zwracam na to uwagi.

Natomiast wlot do sektora M148 jest zakazany do czasu rozpoczęcia fabuły Final Fury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AHAAA:) No taki odruch mialem, a zeby sprzedac ta mambe no trudno znajde cos nowego albo zarobie na nowa 😀 A powiedz mi w home of light moge kupic naped skokowy, nastepnie chcialbym kupic polcenie handlowe mk3 i to polecenie musze miec na statku, ktore mi lata i zarabia czy na swoim osobistym? I jak przebiega taki handel? Mam mu ustawiac co ma kupywac gdzie i za ile? Czy poprostu on sam wie co najlepsze i tylko wybieram sektor, a on sam wszystko robi, i przy tym mu lvl skacze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Napisałem, że zwiększa szanse. Jeśli masz reputację na 0 to też jest to możliwe. Oczywiście pilot z niskim morale bardzo chętnie wyskoczy. Właśnie gdy pilot często obrywa to spada mu morale 😀

Nie zwiększa. Wzrost reputacji nie ma pływu na szanse opuszczania statków przez pilotów.

Morale się nie obniża, kiedyś to śledziłem, bo chciałem koniecznie przejąc statek, którego pilot miał morale 95%. Tłukłem się z nim dobrą godzinę i morale cały czas miał takie samo, musiałem odpuścić sobie ten statek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A powiedz mi w home of light moge kupic naped skokowy, nastepnie chcialbym kupic polcenie handlowe mk3 i to polecenie musze miec na statku, ktore mi lata i zarabia czy na swoim osobistym? I jak przebiega taki handel? Mam mu ustawiac co ma kupywac gdzie i za ile? Czy poprostu on sam wie co najlepsze i tylko wybieram sektor, a on sam wszystko robi, i przy tym mu lvl skacze?

Instrukcja do gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MK3 kupisz oczywiście u Teladich, bo to oni najlepiej znają się na zysssku 😀

Wrzucasz MK3 do statku handlującego, włączasz w poleceniach handlowych i oczekujesz na zysssssk 😀

(czyt. nie wymaga od Ciebie niczego więcej niż ustawienie sektora i włączenie 😀 )

Czy przypadkiem Mapa Scorpa nie pokazuje gdzie można i co można kupić? 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem ze szybciej mi to zejdzie, ale w the wall zas nie moge przebywac i musze okrezna droga leciec :/

Okej jest problem lecialem do The wall okazalo sie ze nie moge wejsc, polecialem przez the hole do herron's nebula i to samo. Zaczalem gre jako zatruty paridianin wiec z paradianinami mam 100% kosy. No to jak mam kupic ten naped skokowy?

Wyglada na to ze argoni mnie nie lubia mam u nich 0%Podejrzany hmm?

Moze kupic licencje policyjna u argonow to cos zmieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A poprzez handel,i misje, ktore dostaje w stacjach argonow mozna? Jestem w The Hole, nie ma tu zadnych piratow, a nie wiem z kim argoni tocza wojne ;/

A przeczytałeś FAQ ze zrozumieniem?

Cytat

...Ale nie jest to konieczne, wykonywanie zleceń dostępnych w ofertach stacji wiąże się z dużym wzrostem naszej reputacji po pomyślnym zakończeniu misji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak to misja. Jeśli obrony stacji lub patrolu sektorowego, to za zniszczenie wrogów podziękuje nam rasa zleceniodawcy misji i rasa, w której jest sektor. Za inne misje tylko rasa, której jest zleceniodawca.

PS. ponieważ pytania odbiegają coraz bardziej od tematu i robi się z tego kolejny wątek o wszystkim, czyli o niczym, temat zostanie zablokowany. Kolejne pytania proszę zadawać w odpowiednich tematach. Jeśli takowych nie ma (a na forum prawie wszystko jest), to proszę założyć nowy temat z konkretnym tytułem dotyczącym konkretnego pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy reputacja wzrasta szybciej jezeli sprzedaje cos cenniejszego niz zwykle towary typu ogniwa? Np. chce sprzedac 5 statkow w stoczni argonow, to poleci mi repa szybciej niz sprzedaz kilkuset ogniw czy czegos innego. I czy jest jakis przelicznik ile "%" reputacji za co? Czy poprostu wszystko sie liczy tak samo? I jak szybko leci reputacja poprzez handel, niz jakbym robil misje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale obojetnie jaka to misja? Czy mam kogos sledzic bo przewaznie tylko takie spotykam, albo budowanie stacji ale to za drogo i za wysoko jak dla mnie 🤔 Wystarczy ze w danym sektorze otrzymam misje zeby kogos sledzic i zdac raport z czyjegos spotkania to po zakonczeniu misji repa rosnie do frakcji, w ktorej sektorze wzialem zadanie tak? Ale odnosne handlu to duzo trzeba handlowac zeby wzrosla ranga? Jesli np mam sojusznik federacji 70% to znaczy, ze 30% mi zostalo do kolejnej rangi tak? To chyba latwiej bylo by mi ja nabic poprzez szybki handelek z jedna ze stacji? No bo jesli nie mam do dyspozycji statku z dobrym wyposazeniem wojennym to misje z celownikiem odpadaja i zostaja mi te z zarowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Njabardziej opłacalne jesli chodzi o wzrost reputacji sa własnie misje budowy fabryk. Wystraczy zrobić ze dwie, trzy takie misje, aby znacząco podnieśc reputację. Zysk reputacji z handlu jest nie wielki. Powiedzmy że na jednej transakcji zyskujesz kilka punktów reputacji (powiedzmy 1-2 punkty). Zobacz do tego tematu w FAQ na stronie Egosoftu: http://www.egosoft.com/support/faq/faq_ ... af090a21a8

Masz trochę więcej niż 33 punty reputacji u Argonów, następną rangę osiągniesz mając 100 punktów. To sobie policz ile transakcji handlowych musisz dokonać. Za budowę fabryki dostaniesz powiedzmy 100 punktów. Widać różnicę?

Oczywiście to są tylko przykładowe dane, bo jak pisał Prowler nie ma raczej dokładnych przeliczników, nie spotkałem się z czymś takim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...