Skocz do zawartości

Zapowiedź kolejnej gry z seri X


Azakal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 273
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cytat

W każdym razie grę zlokalizuje profesjonalne studio, które, w celu utrzymania podobnego poziomu, skorzysta z naszych doświadczeń przy poprzednich iksach 😀 .

A kogo pytali się o pozwolenie wykorzystania naszych doświadczeń? 🤔

Cytat

Btw. zrobiłem sobie przerwę od forum i iksów na pewien czas.

Mam nadzieję ze to nie konsekwencja zamknięcia Twojego tematu? Tak nawiasem mówiąc: masz jeszcze włosy? 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedze i czytam i stwierdzam że jednak nie jesteśmy mądrym narodem...

Wszyscy wiedzą jak była historia traktowania klientów (czyli nas) przez Ego , wszyscy wiedzą jak delikatnie postąpili z "naszym" forum , wszyscy wiedzą ze TC to praktycznie XTM (darmowy) itp itd

No i wszyscy są huraoptymistyczni w związku z TC - prawie same achy i ochy.

Innymi słowy Polak głupi i po szkodzie ...

P.S. Ja też kupie TC jak tylko się pokaże a później będe zlewany/olewany/wylewany przez Ego ...

P.S.S. Jeżeli TC nie okaże się tym czym go sobie wyobrażam to X4 nie kupię - bo my im marchewkę a oni nas kijem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli TC to przerobiony XTM to nawet lepiej, misje powinny być bogatsze.

Poza tym nie powinno być problemów ze statkami, dodali nowe stacje - różnią się wyglądem.

A co do zamknięcia Ego: zawinili moderatorzy i tak się zakończyło.

PS Trzymajcie kciuki, może coś się ruszy w tym temacie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Siedze i czytam i stwierdzam że jednak nie jesteśmy mądrym narodem...

Wszyscy wiedzą jak była historia traktowania klientów (czyli nas) przez Ego , wszyscy wiedzą jak delikatnie postąpili z "naszym" forum , wszyscy wiedzą ze TC to praktycznie XTM (darmowy) itp itd

No i wszyscy są huraoptymistyczni w związku z TC - prawie same achy i ochy.

Innymi słowy Polak głupi i po szkodzie ...

P.S. Ja też kupie TC jak tylko się pokaże a później będe zlewany/olewany/wylewany przez Ego ...

P.S.S. Jeżeli TC nie okaże się tym czym go sobie wyobrażam to X4 nie kupię - bo my im marchewkę a oni nas kijem

Gdyby Egosoft odpowiedziało na nasze postulaty i otworzyło więcej forów dla nas nie byłoby takiego że tak brzydko powiem burdelu i nie było by tego problemu woogóle. A oni rozwiązali ten problem w najprostszy z możliwych sposobów.

Co do X4 to raczej go nie będzie gdyż seria X`ów miała być trylogią. Zobaczymy jak to teraz rozwiążą, czy zrobią kilka dodadtków do X3 czy sie wkońcu skupią na X-Online.

Dobra, kończymy offtop związany z Egosoftem, do tego jest osobne forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

W każdym razie grę zlokalizuje profesjonalne studio, które, w celu utrzymania podobnego poziomu, skorzysta z naszych doświadczeń przy poprzednich iksach 🤔 .

A kogo pytali się o pozwolenie wykorzystania naszych doświadczeń? 😀

No tak, nie wyraziłem się dokładnie, chodziło mi oczywiście o doświadczenia moje i Marcy'ego 😀 .

Co do drugiego pytania: i tak i nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No tak, nie wyraziłem się dokładnie, chodziło mi oczywiście o doświadczenia moje i Marcy'ego 🤔

Oczywiście nie neguję waszej pracy przy tłumaczeniu X3, ale nie należny zapominać o innych tłumaczach, tłumaczących skrypty, o XTM-ie nie wspominając, przy którym tez było sporo pracy.

Cytat

Co do drugiego pytania: i tak i nie.

Tego po Tobie bym się nie spodziewał. Twoje posty o filmach, wyprawie motorowej bardzo przyjemnie się czytało. Ale ten post, o którym wspominamy, to było lekkie nie tego.

Może nie wracajmy już do tego tematu? Na zgodę 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szancunkiem Sau: jestem stosunkowo świeżym fanem X-ów, ale znam Twój wkład w rozpropagowanie tej serii w Polsce. Czytałem, ile czasu poświęciłeś na ten cel i chwała Ci za to. Wiem też, że jak się pracuje dla kogoś, to powinno się dbać o jego interesy. Czytałem Twoje wypowiedzi i wiem, że poważnie podchodzisz do obowiązków, jakich podejmujesz się względem pracodawcy (czyli zobowiązań zaciągniętych przez Ciebie).

Cieszyłbym się, gdybyś był na liście płac Cenegi, ale od czasu X3 Reunion małe Polskie środowisko X3 nie soczęło na laurach. Przeciwie, sądzę, że koledzy włożyli w pewne przedsięwzięcia dużo serca i pracy. Na tyle dużo, że mogłoby to być wykorzystane w kolejnych projektach.

Z wiadomych powodów nie oczekuję odpowiedzi, ale mam nadzieję, że weźmiesz to pod uwagę - jeśli mój wewnętrzny głos się nie myli 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to 🤔 😀.

Jak najbardziej zgadzam się. Nie można zapomnieć o wszystkich, którzy wnieśli swój wkład w "polskie iksy". Nie twierdziłem chyba, że tylko myśmy się napracowali. Doceniam wszelką pracę nad lokalizacją XTM, przecież grałem w polską wersję i uważam ją za bardzo dobrą. Skryptów co prawda nie wykorzystywałem, ale mam świadomość, że same się przecież nie przetłumaczyły i jakiś wysiłek musiało kosztować ich opracowanie.

Bardzo się cieszę, że tylu jest chętnych do tłumaczenia. Zarówno ja, jak i Marcy, już się pod tym względem wypaliliśmy i nie bylibyśmy w stanie samodzielnie pociągnąć nowej gierki. Tym lepiej, że są osoby chcące nas zastąpić. Chyba że coś źle skumałem 😀.

Niestety tak to jest z fanami tłumaczami, że aby czuć się zauważonym i uznanym gdzieś wyżej, trzeba tam wydeptać ścieżki.

Cenega wydaje się być rzetelną firmą i jestem spokojny o TC.pl. Chęć wspólpracy z fanami też się liczy. Od strony technicznej - w grze najprawdopodobniej zostaną wykorzystane teksty podstawkowe z X2.pl i X3.pl, głównie po to, żeby przyspieszyć lokalizację. Na tym polega na razie nasze wsparcie Cenedze. Nie jest chyba tajemnicą, że tłumaczenie wszystkiego od nowa i testowanie zajęłoby przynajmniej pól roku. Być może przydałyby się teksty z XTM.pl, ale naprawdę nie wiem jak ta lokalizacja jest prowadzona, bo firma zewnętrzna robi to sama na kontrakcie i się nie konsultuje. Ja nie bardzo mogę więcej napisać, bo podpisałem z Cenegą lojalkę zanim zaczęliśmy o czymkolwiek rozmawiać i mnie to zobowiązuje do tajemnicy (mimo że i tak niewiele wiem 😀 ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej podoba mi się teks:

Cytat

Pomimo tego, użytkownicy, którzy zakupili Terran Conflict mogą spodziewać się już wkrótce zupełnie darmowych uaktualnień, przynoszących mnóstwo nowej zawartości.

Biorąc za przykład X3 Reunion to uaktualnienia gry sprowadziły się do kilku patchy poprawiających bugi w grze i BP które de facto nie wniosły mnóstwa nowej zawartości (ot kilka nowych komend w rozkazach statków).

Mnóstwo nowej zawartości wnieśli:

Twórczy amatorzy

w postaci XTM, NH czy Roguey Mod a Ego podpisało się pod ich dokonaniami dokonując jedynie kosmetycznych zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egosoft nie zakończy dojenia, by ktoś inny nie ukradł kury znoszącej złote jajka, a poza tym już nie raz padały słuszne opinie, że oni nie umieją robić nic innego.

X-Online to mrzonka, są za mali na massive multiplayer online, projekt leży odłogiem i kwiczy od czasów X-BTF 🤔.

Nie wierzę w zakończenie serii, o ile dobrze pamiętam X3 też miało być ostatnią pozycją w serii, którą nazwano trylogią.

Słowa Bernda traktować można jak typowe marketingowe bajanie, kolejny sposób na zwrócenie na siebie i swój produkt jeszcze większej uwagi. Za jakiś czas zaświeci się w jego głowie kolejna lampka i X4 stanie się faktem dokonanym, a marketingowcy ES wymyślą kolejne story do tej nowej sytuacji 😀 .

Kolejne części będą 😀 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ciekawa recenzja i widzę, że poruszyli wątek pierwszego kontaktu z grą. Trudno się nie zgodzić z tym, że nic tak bardzo w tej grze nowego gracza nie odpycha jak to, że tak naprawdę nie wie on co na początku robić. Sam podchodziłem do iksów kilka razy bo nawet przeczytanie instrukcji obsługi nie pomagało zbytnio. A tutaj taki Ziutek startuje ze statkiem, paroma tysiącami na koncie, fruwa od stacji do stacji i nie wie np. skąd wziąć nowy statek albo nawet pieniądze na niego, gdzie go naprawić, co dają poszczególne ulepszenia handlowe i bojowe. Jednak przydałby się tryb dla nowych graczy - tryb "prowadzenia za rączkę" bo gra ma ogromny potencjał, który można dostrzeć po większym zagłębieniu się w tajniki gry a na to trzeba poświęcić sporo czasu i energii.

Ja sam jestem jeszcze "zielony" w wielu kwestiach bo jedyne co udało mi się zrobić to zainstalować ulepszenia handlowe i z mojego M5 wydawać polecenia kupna / sprzedaży surowców.

Fajnie że poprawili interface ale dziwię się trochę, że np. na listach zakupu w fabrykach / stacjach handlowych / dokach zaopatrzeniowych nie wyróżnili chociażby kolorami (albo ikonkami) poszczególnych towarów. Każdy towar - czy statek czy fabryka czy surowiec różni się od siebie tylko nazwą.

No i misje - tyle jest misji dookoła (fajnie że pokazują się jako ikonki przy statkach czy stacjach) ale na początku (gram jako handlowiec) nie znalazłem ani jednej którą mógłbym zrobić. A to zbuduj fabrykę za kilka mln kredytów a to przewieź towar w 5 minut z sektora A do B kiedy Twój statek pokonuje tę trasę w 15 minut a żeby poprawić jego prędkość to trzeba z kolei wydać pieniądze których się na początku nie ma. Inna misja - ochroń kogoś, kogoś zestrzel - ale jak? Mam M5 który nie ma nawet lasera 🤔 No i tak to wygląda z punktu widzenia początkującego gracza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...