Skocz do zawartości

- - - - -

[X3XTM] Konfiguracje gry - kolejność i składniki instalacji

105 odpowiedzi w tym temacie

#1 Azakal

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPip
  • 790 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Rasa: Khaak
  • Gram w: X: Beyond the Frontier, X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 13 czerwiec 2008 - 12:35

Cytat

Edit 2008.01.06
Wstawiam działającą, przetestowaną instalację dla grających w XTM (by Adrian_Wir):
1. X3
2. patch 1.4 do 2.5b
3. BonusPackage 3.1.07
4. Spolszczenie do BP 3.1.07
4. XTM 7a (w sumie zgranie plików nie instalacja)
5. Łatkę: XtendedModScripts+Patch-0.7.3
6. Spolszczenie do XTM'a

Tekst autorstwa Stalovego

#2 LeWaR

Admirał

• Admiralicja
  • 1920 postów
  • Rasa: Teladi
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 13 czerwiec 2008 - 13:06

Dobrze jest instalować patche wg tej kolejności:
1.4 >> 2.0.2
2.0.2 >> 2.5

Ktoś wspominał o problemach z menu przy bezpośredniej instalacji patcha 1.4 na 2.5.

#3 ZERO

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisano 13 czerwiec 2008 - 13:35

Witam wszystkich na zapasowym forum. Użytkownik "jk16" = "ZERO". Zmieniam, bo ZERO to mój stary pseudonim, a głupie jk16 to jak robot R2D2 :P
Ja instaluję od razu 1.4 na 2.5 i żadnych problemów nie stwiedziłem. Chyba, że przy niektórych konfiguracjach hardware/software się zdarzają.

#4 LeWaR

Admirał

• Admiralicja
  • 1920 postów
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 13 czerwiec 2008 - 13:39

Hehe, witamy w klubie jk16 :P

#5 hanss

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 46 postów

Napisano 13 czerwiec 2008 - 16:32

Dzień dobry..dzięki za zaproszenie.Widzę że mnie uprzedziliście...wysłałem do znajomego admina z forum gier strategicznych zapytanie czy nie dało by się stworzyć dla Nas jakiegoś działu ale widzę że będzie zbędny. :P

#6 LeWaR

Admirał

• Admiralicja
  • 1920 postów

Napisano 13 czerwiec 2008 - 16:47

Wiesz hanss... mamy sporo sprzętu.... :P

#7 Mani

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisano 13 czerwiec 2008 - 20:54

Ja od siebie, coś bardziej szczegółowego:

Ja wkleję tutaj krok po kroku instalację Xtended Smile.

A więc uwaga, skupić się:
1. Ściągamy plik 0.7a Core-Mod Files .RAR format 337MB ze strony:
http://www.thexunive...opic.php?t=3523
2. Następnie patch 0.7.3 + Script Files z tej samej strony
3. Rozpakowywujemy rara z Core-Mod Files.
4. Uzyskujemy oto takie
pliki:
10.cat i 10.dat
foldery:
soundtrack
5. Jak można się domyśleć pliki 10.cat i 10.dat wklejamy do głównego folderu z grą, X3 Reunion, a folder soundtrack możemy nadpisać z folderem X3 Reunion/soundtrack, najprawdopodobniej niektóre pliki dźwiękowe ulegną zamianie.
6. Następnie odpalamy najnowszą wersję programy Cycrowa Script Menager ze strony: http://homepage.ntlworld.com/cycrow/XPl ... _Setup.exe i po prostu instalujemy ten plik skryptów, który ściągnęliśmy, czyli: 0.7.3 + Script Files
7. Odpalamy grę, dajemy Nowa Gra, Własna gra i powinniśmy uzyskać dostęp do nowych lokacji startowych.
8. Według mnie najlepiej instalować Xended na zupełnie czystej wersji X3 Reunion, nie wiadomo nigdy, co się wcześniej grzebało, czy wcześniejsze skrypty będą kompatybilne z modem itp. Jeżeli ktoś jest mądrzejszy i jednak chce instalować moda na starą wersję gry, niech nie narzeka potem i nie pisze o jakichś problemach, np. z Read Textami Smile
Choć oczywiście, Xtended, jak zauważyłem w grze posiada trochę ReadTextów, ale to już są znane błędy, które są w trakcie poprawiania.
9. Życzę udanej gry i zabawy Smile

//EDIT
UWAGA!!

Stare savy z czystego X3 gryzą się z Xtended. Zalecanym jest rozpoczęcie rozgrywki od nowa.
Jak ktoś zainstaluje Xtended i odpali stare savy, niech nie pisze potem, że coś mu nie działa! Ostrzegałem.

UWAGA!! OFF

#8 LeWaR

Admirał

• Admiralicja
  • 1920 postów

Napisano 13 czerwiec 2008 - 22:05

to zainstaluj tłumaczenie do XTM i nie będzie readtextów :P))

#9 WoyTass

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisano 16 czerwiec 2008 - 12:21

Instalacja 1.4 na 2.5 skutkuje, przynajmniej u mnie, wstępnym menu w j. angielskim. Ale jeśli komuś New Game nie przeszkadza...

#10 SoBeK

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 101 postów

Napisano 16 czerwiec 2008 - 12:26

WoyTass* raczej instalacja 2.5 na 1.4 :P , ale masz racje, ze glowne menu jest w jezyku angielskim. Poza tym wszytko jest po polsku wiec jesli ktos odpali gre i zobaczy menu, to NIE PANIKOWAC! :P

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych