Skocz do zawartości

[X3XTM] Konfiguracje gry - kolejność i składniki instalacji


Azakal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstaluj spolszczenie do BP. Oryginalny BP 3.1.07 nie zawiera polskich plików tekstowych.

Zobacz tu: http://xudb.pl/index.php/topic/10-x3-kolejnosc-i-skladniki-instalacji/

Masz tam podaną poprawną kolejność instalacji.

Cytat

F:\Program Files\DeepSilver\X3 Reunion

Dziwny katalog 😉 chyba Egosoft, mylisz z Darkstar One.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 105
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cytat
Cytat

F:\Program Files\DeepSilver\X3 Reunion

Dziwny katalog 😉 chyba Egosoft, mylisz z Darkstar One.

Niemyle. katalog normalny (podczas wybowu miejsca instalacji zmieniłem tylko partycje z C na F 😀 )

Cytat

7. Zainstalować Bonus packa 3.1.07 oraz jego spolszczenie

tak napisałeś w http://xudb.pl/index.php/topic/36-faq-x3-xtm-tc-komentarze/page__st__60__p__6221#entry6221 a jak już mówiłem stosowałem się dokładnie do tych poleceń 😀 przeszukałem całe FAQ orz poszukałem na forum (namęczyłem się bo w wyszukiwarce niemożna wpisać ani problem z xtm ani nic podobnego ponieważ: "Te słowa były ignorowane, ponieważ występują zbyt często") ale nie znalazłem nic takiego 😀((

:EDIT: daruje sobie xtm-a na x3:reunion 😀(( 😀(( 😀(( coś około wtorku będę miał już TC (powinien być już dzisiaj ale tak to już jest jak się zamawia pocztą 😀 ) i na niego zainstaluje sobie xtm-a o ile jest 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Niemyle. katalog normalny (podczas wybowu miejsca instalacji zmieniłem tylko partycje z C na F 😉 )

Chodziło mi o DeepSilver, wydawcą X3 jest Egosoft, wydawcą Darkstar One był Deepsilver.

Cytat

tak napisałeś w http://xudb.pl/index.php/topic/36-faq-x3-xtm-tc-komentarze/page__st__60__p__6221#entry6221 a jak już mówiłem stosowałem się dokładnie do tych poleceń 😀 przeszukałem całe FAQ orz poszukałem na forum (namęczyłem się bo w wyszukiwarce niemożna wpisać ani problem z xtm ani nic podobnego ponieważ: "Te słowa były ignorowane, ponieważ występują zbyt często") ale nie znalazłem nic takiego 😀((

Przepis instalacji spisany z autopsji i na 100% poprawny. Zresztą nie tylko ja w ten sposób instalowałem. Być może popełniasz jakiś drobny, wydawałoby się bez znaczenia szczegół podczas instalacji, który ma wpływ na fakt pojawiania readtextów. Twój sprzęt jest OK, ja w X3+XTM grałem na dużo słabszym sprzęcie.

Nie mam pomysłu jak Ci pomóc.

PS. Instalujesz oczywiście XTM-a full, a nie patcha?

PS2. Ściągnij jeszcze raz instalkę XTM-a, może masz uszkodzoną.

PS3. Zainstaluj czystą grę, uruchom nową grę, sprawdź czy jest OK, zainstaluj patcha, uruchom nową grę sprawdź czy jest OK i tak po kolei po każdej instalacji nowego patcha, BP i potem XTM-a sprawdzaj czy jest OK, może dojdziemy w którym momencie następuje wysyp readtextów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi raczej chodziło o problemy z grafiką bo readtexty pojawiają się po wrzuceniu spolszczenia xtm do katalogu z grą (tzn do folderu t) a na angielskiej wersji xtm-u mógłbym jeszcze grać.

problem mój polecga na tym że jak się dobrze przyjrzysz moim screnshotom to w środku ekranu naokoło tekstu: "TextIDNotF" zobaczysz wiele białych (i bodajże 1 czerwoną 😉 ) kropek które są ikonkami statków bram i stacji które są nade mną, pode mną, za mną itp. Tą stocznie która jest przede mną zaznaczyłem ale "obwódki" nie widać (pewnie jest gdzieś tam na środku koło "TextIDNotF" 😀 ) Z tym akurat nie da się grać bo nie wiem gdzie są statki i wszystkie inne obiekty dopóki ich sam nie zobacze albo nie spojrze na mape. (W walce z odległości powyżej 500m trafiłbym tylko M1 i M2 😀 [celownika też niema-jest też gdzieś w środku] )

A co do folderu instalacyjnego to naprawde dziwne bo mam tak orginalnie 😀

więc tak w skrócie:

1. xtm-full-a

2. 4 lub 5 już ściągnąłem 😀 (raz próbowałem starszą wersje i zainstalować patcha ale to też nic niedało)

3. jak na początku pisałem, problem z readtextami pojawia się po wgraniu spolszczenia xtm, ale to nie mój największy problem.

Niemusisz się już trudzić 😀

Ja już se dałem spokój z xtm-em 😀 (chyba że jutro znajdę chęci na formata bo może to problem z systemem)

dzięki za pomoc 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A co do folderu instalacyjnego to naprawde dziwne bo mam tak orginalnie

Dobra, nie ważne, tak tylko pisałem. Ja i tak zmieniam zawsze na D:\gry\NAZWA_GRY, więc może faktycznie jest dobrze.

Jest dobrze, ale miałem zaćmienie, pewnie że jest dobrze. DeepSilver jak najbardziej, przepraszam za zamieszanie. 😉

Cytat

3. jak na początku pisałem, problem z readtextami pojawia się po wgraniu spolszczenia xtm, ale to nie mój największy problem.

Pierwsze słyszę, aby wrzucenie kilku plików tekstowych do folderu t powodowało problemy z grafiką, lub jakieś inne oprócz readtextów. Bo chyba wrzucasz pliki .xml wypakowane z paczki ze spolszczeniem XTM-a, a nie samą paczkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

3. jak na początku pisałem, problem z readtextami pojawia się po wgraniu spolszczenia xtm, ale to nie mój największy problem.

Pierwsze słyszę, aby wrzucenie kilku plików tekstowych do folderu t powodowało problemy z grafiką, lub jakieś inne oprócz readtextów. Bo chyba wrzucasz pliki .xml wypakowane z paczki ze spolszczeniem XTM-a, a nie samą paczkę?

miałem na myśli to że mam 2 problemy:

1. z readtextami które mam po wypakowaniu spolszczenia xtm do folderu t

a 2. z grafiką który pojawia się po instalacji już samego xtm-a.

ale oba problemy rozwiązane. Wystarczyło odinstalować grę (już bez instalowania 😉 ) 😀 😀 😀

jutro lub pojutrze będę miał TC więc już sobie daruje xtm-a 😀

dzięki jeszcze raz za pomoc 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

żadnych skryptów,

X3, upgrade, bonuspack, spolszczenie do niego,XTM o.7.3; potem łatka Xtended, spolszczenie.

jadynie mogę żle kopiiować pliki po rozpakowaniu, z powodu skryptów odinstalowałem gierkę, jedne skrypty za bardzo ułatwiały np. stevio, czy możliwość kreacji statku, kasy lub przeszkadzały (salvamodgerebuilt).

po rozpakawaniu zgrywam pliki do odpowiednich katalogówtzn pliki z katalogu t, script do odpowiednich katalogów w X3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam kolegów po długiej przerwie. Mam wielką ochotę wrócić do X3 Reunion w wersji XTM (TC i AP nie wciągnęły mnie tak mocno jak kiedyś X2 i Reunion) ale niestety linki do ściągnięcia są już nieaktywne ("404: Not Found"). Szukałem rozwiązania na forum Xtendend (http://www.thexuniverse.com/forums/18-The-X-Tended-Mod-(Version-0-7-5-Available)-for-X%EF%BF%BD-Reunion) i Egosoftu ale nie było informacji. Na Mamucie też nie ma. Na dysku nie mam, bo potrzebowałem miejsca (i myślałem, że nowe Xy będą lepsze, piękniejsze, bogatsze zarówno w treści, jak i w formie...) .

Pomożecie? 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

@Sorkvild

W dniu 29.12.2016 o 14:14, Sorkvild napisał:

Nie, jednak nie ma - w linkach, które podałeś jest wersja 0.74, co widać dopiero po zainstalowaniu, bo rzeczywiście na stronie mają napisane 0.75.

Także ten wszystkiego w internecie nie ma - nie ma spolszczenia do X3 Reunion XTM 0.75, ani samego dodatku.

No i "chmura" srura - myślałem kiedyś "po co trzymać na dysku spolszczenia do X2, X3 i dodatki, przecież w necie jest wszystko! Jak będę chciał to

sobie ściągnę i to nowszą wersję". Ta. Se naściągałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.08.2017 o 11:00, mimo2005 napisał:

@Sorkvild

Nie, jednak nie ma - w linkach, które podałeś jest wersja 0.74, co widać dopiero po zainstalowaniu, bo rzeczywiście na stronie mają napisane 0.75.

Także ten wszystkiego w internecie nie ma - nie ma spolszczenia do X3 Reunion XTM 0.75, ani samego dodatku.

No i "chmura" srura - myślałem kiedyś "po co trzymać na dysku spolszczenia do X2, X3 i dodatki, przecież w necie jest wszystko! Jak będę chciał to

sobie ściągnę i to nowszą wersję". Ta. Se naściągałem.

Także ten tego, jednak jest tylko nie zadałeś sobie za bardzo trudu z poczytaniem o co chodzi z instalacją i dlaczego jest taki numerek, a nie inny. Instalujesz główny mod z pierwszego linka, potem aplikujesz patch 075 z drugiego linka. I to wszystko http://www.thexuniverse.com/threads/12886-The-X-Tended-Mod-0-7-5

Pliku z full instalatorem nigdzie nie ma? Wyszukanie tego nie zajęło dłużej niż 30 sekund i zrobiłem to za Ciebie.

https://forum.egosoft.com/viewtopic.php?p=4623708#4623708

Co do polonizacji, nie pomogę, nigdy nie używałem, grałem po angielsku, musisz błagać na forum, może jakiś weteran poratuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten wątek ale wszędzie jest napisane 0.75, linka też sam znalazłem i ściąga on plik nazywający się "XTM_0.7.5_Full.exe" ale po instalacji - w grze, jest napisane 0.74. Wgranie patha "XTM_0.7.5_Patch.exe" również nic w tej

kwestii nie zmienia. Czyli w/w pliki są niepoprawne, albo to zawierają wersję 0.75 ale nazywającą się 0.74...

Także ten - dzięki, że w ogóle odpisujesz ale problem nadal jest nierozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...