Skocz do zawartości

[X3XTM] Konfiguracje gry - kolejność i składniki instalacji


Azakal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 105
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 miesiące temu...

Witam Wszystkich!

Bywałem czasem na starym forum (częściej w roli czytelnika niż piszącego) lecz wcześniej XTM mnie nie interesował. Teraz byłbym bardzo wdzięczny doświadczonym graczom za podanie właściwej kolejności instalacji modów i skryptów wraz z linkami. Zacząłem czytać ten temat i się zagubiłem. Dużo pracuję - mało sypiam w związku z czym proszę o wersję "idiot"może być na PM. Powiem też coś za co część graczy obłożyła by mnie klątwą, a mianowicie chodzi mi o kod/cheat na kasę. Nie mam dość czasu by dochodzić do wszystkiego samemu. Kiedy się pobawię zapragnę przejść to na czysto ale najpierw chciałbym poeksperymentować i po prostu się pobawić. Wiem, że to "pójście na łatwiznę i psuje zabawę z gry" ale uwierzcie mi Panowie i Panie, że dla mnie zabawą są max 2 godzinki przed kompem które mogę wygospodarować, a sami wiecie iż owe dwie godzinki przy X3 są niczym "kropla w morzu" zanim jest cię stać na coś większego od pogromcy.

Bardzo proszę o pomoc.

p.s.

Link do spolszczenia do BP 3.1.07 nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... Media Markt "nie jest dla idiotów" - tam trzeba się znać na tym, co zamierzasz kupić - sprawdziłem w 3 filiach, kiedy zaczynasz pytać o szczegóły techniczne, których nie ma na metce wyrobu obsługujący Cię stwierdza "ja nie jestem z tego działu, tylko zastępuję kolegę".

Dzięki już się ściąga 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Zauinstalowałem XTM 0.7.5 ale nie działa:( o to co zrobiłem.

1 Odinstalowałem czystego X3

2. folder gry wywaliłem do kosza.

3. Instalacja X3 Reunion

4. instalacja wersji 2.5

5 instalacja bonus package 3.1.07.

6. instalacja bonus PL

7. instalacja XTM 0.7.5 Full. exe

8. instalacja spolszczenia XTM.

Jedynie plugin menagera nie odinstalowywałem i zostawiłem, ale to powinno być bez znaczenia, bo to przecież tylko program instalacyjny skryptów. Pomocy bo nie wiem co robić 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zauinstalowałem XTM 0.7.5 ale nie działa:( o to co zrobiłem.

1 Odinstalowałem czystego X3

2. folder gry wywaliłem do kosza.

3. Instalacja X3 Reunion

4. instalacja wersji 2.5

5 instalacja bonus package 3.1.07.

6. instalacja bonus PL

7. instalacja XTM 0.7.5 Full. exe

8. instalacja spolszczenia XTM.

Jedynie plugin managera nie odinstalowywałem i zostawiłem, ale to powinno być bez znaczenia, bo to przecież tylko program instalacyjny skryptów. Pomocy bo nie wiem co robić 🤪

Już działa:) nie skopiowałem katalogów t , maps, scripts itd do katalogu z grą bo myślałem że wystarczy instalator XTM 0.7.5 full.

jedyny problem jaki mam to bardzo dużo niezidentyfikowanych obiektów w uzbrojeniu i wyposażeniu statków:/ być może jakiś pliczek nie w to miejsce co trzeba wrzuciłem( gdzie wrzucamy plik director??)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do instalacji wersji Full, rozpakowałeś instalatora do pierwszego lepszego katalogu jaki pojawił się po uruchomieniu instalatora? Jeśli tak to przekopiuj wszystko do katalogu głównego gry, drzewko podkatalogów masz przygotowane. Lub uruchom instalatora XTM-a full jeszcze raz i podaj mu ścieżkę do katalogu z grą, a wypakuje ci wszystko poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, nie zauważyłem że rozpakowało mi do innego katalogu:/ przerzuciłem pliki ręcznie i też działa:) jedyny problem to problem z grafiką....tzn statki w raz ze zmniejszaniem/zwiekszaniem odległości od kamery zewnetrznej w szybkim tempie zmieniają tekstury...strasznie to brzydko i nienaturalnie wyglada:/)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

witam wszystkich wyjadaczy 😉

czytam od dawna te forum aczkolwiek to mój 1 post.

zainstalowałem dzisiaj XTM i mam problem którego nieznalazłem na forum 😀

mianowicie taki:

jeśli nie wiecie co to mam na myśli to że ikony statków stacji itp które powinny być na obrzeżach ekranu są w jego centrum i to bardzo małe oraz sloty na broń też są bardzo małe (i znajdują się w okienku celu) 😀 tak poprostu nieda się grać 😀(( jest to problem z xtm ponieważ wcześniej grająć w czytego x3 niemiałem tego:/

proszę o szybką pomoc 😀

P.S. po wgraniu spolszczenia do xtm mam dodatkowo problem z readtextami (2 screenshot) i to nie pojedynczymi 😀((

błagam was o pomoc bo chciałbym zagrać sobie w xtm;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. rozpocząłem nową grę (sejwy ze starej gry już dawno poszły do kosza)

2-3. instalowałem już kilkakrotnie według tych zasad i wciąż mi się powtarza ten sam błąd. 😉

co do sprzętu też mam dobry: intel core 2 duo 3Ghz, 2x GF 8800GTS 3Gb RAMu itp.

kiedyś próbowałem zagrać w Darkstar One ale miałem problemy z grafiką (kosmos ciemniał, obiekty też aż w końcu nic niebyło widać [poza kokpitem]. Jak szukałem rozwiązania tego problemu to widziałem że wiele osób ma z nim problemy ale nigdzie nie znalazłem rozwiązania ) a skoro nie mogłem w to zagrać to zdecydowałem się na coś podobnego czyli x3.

Może to ma jakieś powiązania ale jeśli tak to jakie? Proszę o pomoc 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy instalacji Bonus Packa nie bo instalowałem go tak jak normalnie a zawsze działało wszystko ok.

a przy instalacji xtm-a i jego spolszczenia to robie tak:

dla xtm-a wybieram folder: F:\Program Files\DeepSilver\X3 Reunion

a spolszczenie wypakowywuje i wklejam do folderu: F:\Program Files\DeepSilver\X3 Reunion\t podmieniając wszystkie pliki. Poza tym niema gdzie popełnić błędu (chyba że gdzieś w w/w momentach coś źle robie 😉 )

http://xudb.pl/index.php/topic/36-faq-x3-xtm-tc-komentarze/page__st__60__p__6221#entry6221 przeczytałem od dechy do dechy kilkakrotnie i robię wszystko dokładnie tak jak tam jest napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...