Skocz do zawartości

Błędy w tłumaczeniu PL


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W Węźle Xenońskim, kiedy klikniemy "zmiana ustawień bramy" to w sekcji "wymagania do połączenia bram" widnieje pozycja "baterie energetyczne" 😀

Z kolei gdzieś indziej spotkałem się z "ogniwami słonecznymi", już nie pamiętam gdzie.

oczywiście chodzi o ogniwa energetyczne

Jak już ktoś wspomniał/zostało poprawione to z góry przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 167
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

W opisie Szczupaka pojawia się zwrot "samolot przechwytujący".

W opisie Xenonów źle jest odmieniona nazwa tej rasy - "... od wielu jazur badał Xenon" tak jakby chodzilo o pierwiastek chemiczny.

A żeby nie było, że tylko tłumaczenie które wykonała Cenega jest dziurawe jak sito, to opis Myszołowa który pochodzi jeszcze co najmniej z X3:Reunion też ma błąd. "Myszołów został zaprojektowany jako następca Sokoła..." - a przecież Sokół nie dość że jest statkiem M3 to jeszcze nadal jest w czynnej służbie. Komputer mówi: "The Buzzard was developed to replace the Teladis most succesful fighter the HAWK." Zatem nie mowa o Sokole, tylko o Jastrzębiu.

Swego czasu w X3 :R ten opis mnie przeraził, bo zaczynałem zbierać właśnie na Sokoła, a tu zonk, kop mówi że Myszołów lepszy 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mamucie dostępne jest zaktualizowane poprawione tłumaczenie.

Aktualizacja zawiera:

Poprawki zgłoszone przez Marcin626 w poście: http://xudb.pl/topic/512-re-b-dy-w-t-umaczeniu-pl/page__pid__23265__st__130#entry23265

Dodane, przetłumaczone opisy rakiet:

Rapier

Łowca

Strzyga

Poprawki zgłoszone i poprawione przez marco22.

Link do pliku jak zwykle w temacie o spolszczeniach skryptów i modów 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Słuchajcie wrzuciłem z mamuta to poprawione spolszczenie,ale dalej pokazuje mi SS_WARE_SW_NEW2.Dlaczego ?

A czy nie możesz podać więcej informacji? Czy każdy uważa, że jak zada pytanie, to wszyscy będą wiedzieli jak mu pomóc? Czasem warto napisać coś więcej, co i jak zrobiłeś, gdzie masz problem, jak grasz, z jakimi skryptami itp.

W tym przypadku rozwiązań jest kilka:

1. Źle wrzuciłeś spolszczenie - ma być w katalogu T.

2. Nie wypakowałeś pliku 0001-L048.xml z archiwum, wszystkie pliki spolszczeń dostępne na Mamucie są spakowane zipem.

3. Masz w katalogu T plik 0001-L048.pck, który należy usunąć dodając spolszczenie z Mamuta będące w formacie .xml.

Jest jeszcze jedna możliwość, ale mało prawdopodobna, jeśli w Habitatach masz teraz Antyskaner Policyjny, a w ładowni nadal SS_WARE... to musisz wyrzucić SS_WARE z ładowni i kupić jeszcze raz urządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Spolszczenie wrzuciłem dobrze.

2.Patrz wyżej.

3.Tak wcześniej zrobiłem.

Co do skryptów to używam -

Anarkis Defense System

Militaertransport,

OTASATF Shipyard

Personaltransporter

Sector Takeover by Trickmov

codea,mefos

XTendedGalacticNewSystem

Oprócz stoczni otas i atf wszystko spolszczone.

Specjalnie nie jest to wielki problem dla mnie że jest SS_WARE... ale jak nie miało już być po tej poprawce to dlatego pytam.Sęk w tym że nie mam jeszcze tego kupionego.

PS. Nie irytuj się tak od razu. 😁 Więcej spokoju życzę 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdzałem jeszcze raz i tylko nie bij Yacek 🤔 Problem okazał się w tym że po wrzuceniu wszystkich skryptów oprócz mefosa to całe SS_WARE to był właśnie mefos.Więc psia kostka mój błąd.Do tej pory grałem właśnie na tym zestawie oprócz mefosa i dlatego ten napis.Nie zgadzała mi się cena antyskanera z tym co było pod tym napisem.Spolszczenie jest jak najbardziej OKi. Pozdrawiam 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...