Skocz do zawartości

Błędy w tłumaczeniu PL


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak.

Cytat

Nie sprowadzajmy dyskusji do udowodnienia wyższości ziemniaka nad kartoflem

Marko skoro nie jesteś w stanie wprowadzić do konwersacji żadnej sensownej wypowiedzi to raczej nie powinieneś się udzielać. Ponieważ twoja wypowiedź jest ewidentnie nie na tematy lecz faworyzująca Yacka. Na domiar tego ”sapiesz” do innych forumowiczów.

Cytat

Jagoda....nie stresuj się. Yacek wytłumaczył prosto i logicznie

Jeżeli ja widzę że coś jest innego koloru, to nie dam sobie wmówić że jest takie samo.

Cytat

Konrad162....tak się składa, że potrafię czytać 😎 Inna sprawa, czy Ty potrafisz czytać ze zrozumieniem,

Wygląda na to, że to ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem tego co staram się przesłać.

Wracając do tematu, skoro pojawia się nowy produkt w grze z innymi efektami wizualnymi, to może należy doszukiwać się w tym jakiejś pozytywnej strony, a nie z góry negować. Co do nazewnictwa statków przez Cenege nie będę wnikała, fakt popełnili błędy. Ale jeżeli chodzi o osłony to moim zdaniem panowie zauważyli różnicę i dlatego postanowili nadać im inną nazwę. I czy to w tym przypadku musi być ich błędem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 167
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie, ta dyskusja jest kompletnie bez sensu.

Tak jak Yacek radził a Prowler potwierdził wszystko to o czym gadacie to shieldy czyli osłony. Producent tak wymyślił i tego się trzymajmy. A że tłumaczenie cenegi to jeden wielki burak to co innego. I nie przemawia do mnie tłumaczenie, że to nowe coś inaczej się świeci. A co ja sroka jestem? W oryginale są shieldy i tak ma być. Producent niczego nowego nie wymyślił, dodał tylko mocniejsze wersje.

Forum bardziej PRO? To może jak w unii ślimaki to też ryby, jako szanowna komisja stwierdziła Trzymajmy się oryginału i z tego róbmy tłumaczenie a nie z polskiej wersji robić polską wersję.

Jeszcze jakieś wątpliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No cóż, nie wiem jak to wygląda w przypadku ziemskich statków, być może twórcy dodali jakieś wodotryski żeby były jeszcze bardziej 'cool' 😎 ale używają one chyba tych samych osłon/tarcz 2GJ/200MJ co jednostki innych ras, a u mnie żadnej różnicy w wyglądzie w ich wypadku nie ma. Gram w wersję ang. i tam wszystko jak leci zwie się "shield", nie ma żadnego rozróżnienia.

Ja nie staram się narzucać nikomu swojego zdania. Po prostu napisałam co ja zauważyłam. Może efekty wizualne jak w innych grach są zauważalne dzięki odpowiednim kartom graficznym. O ile się nie mylę przykładowo taka gra jak Oblivion ma bardzo zróżnicowane efekty wizualne jak ktoś ma kartę graficzną HD a zwykłą. Dlatego też producenci starają się uaktualniać swój produkt wypuszczając na rynek tak zwane Pacze (Patch). Dzięki którym nie dostajemy tylko nowe misje/fabuły, ale też i poprawki chodź by to po że jak ktoś kupi grę mógł pograć na innym, nowym systemie jaki ostatnio wyszedł na rynek, czyli Win 7.

W przypadku czy Prowler ma efekty czy też nie, no cóż może gra na innych ustawieniach graficznych, ma inna kartę graficzną, nie wiem. U mnie te efekty są ewidentnie widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, aby tłumacze z Cenegi w ogóle uruchamiali grę, więc nie ma co mówić o zauważeniu takiego niuansu jak oprawa graficzna efektów nowych osłon 😎

Po prostu Cenego tłumaczyła tylko nowe teksty angielskie, które pojawiły się pliku tekstowy, nie porównując ich zupełnie ze starymi tekstami przetłumaczonymi przez poprzedni zespół.

Kolejny przykład, w X3R każdy rodzaj broni miał trzy wersje (Alfa, Beta, Gamma). Angielskie HEPT czyli High Energy Plasma Thrower, zostało wtedy przetłumaczone jako Wysokoenergetyczny Miotacz Plazmy (WMP). W TC zrezygnowano z tego podziału, zostawiając wersje Alfa broni, bez określenia rodzaju, pozostałe rodzaje, dostały nowe nazwy. Dzięki czemu zwiększyła się ilość broni. W wersji angielskiej stare HEPT Alfa, nosi w TC nazwę HEPT, więc logicznie powinno w polskiej mieć nadal nazwę WMP, aby zachować ciągłość. Tymczasem tłumacze poniesieni fantazją zmienili nazwę na Miotacz Wysokoenergetycznej Plazmy. W sumie to samo, dla kogoś kto rozpoczął przygodę z X od TC, szczegół bez znaczenia. U kogoś, kto grał w X3R, szczegół ten może wywołać zgrzyt zębów.

Jagoda, marko nie faworyzuje mnie swoją wypowiedzią, po prostu trafiły do niego moje logiczne tłumaczenia. Natomiast Twoja wypowiedź pod jego adresem, zaognia nie potrzebie dyskusję. Nie chcemy się kolejny raz kłócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A więc tak.

Cytat

Nie sprowadzajmy dyskusji do udowodnienia wyższości ziemniaka nad kartoflem

Marko skoro nie jesteś w stanie wprowadzić do konwersacji żadnej sensownej wypowiedzi to raczej nie powinieneś się udzielać. Ponieważ twoja wypowiedź jest ewidentnie nie na tematy lecz faworyzująca Yacka. Na domiar tego ”sapiesz” do innych forumowiczów.

Przepraszam Cię bardzo.....mam Ci przypomnieć Twoje "faworyzowanie" w przypadku moich wcześniejszych wypowiedzi? Oraz Twoje "sapanie" i mizdrzenie się, tudzież brak sensownych odpowiedzi? Uderz w stół, a nożyce się odezwą. Spójrz trochę na własne postępowanie, dopiero oceniaj innych. Bo wytknąć coś komuś paluszkiem każdy potrafi. Mnie to ani ziębi ani grzeje, czy masz problem z tarczami czy osłonami. Wypowiedziałem swoje zdanie. Czy nikt cholera nie potrafi tutaj normalnie "rozmawiać" tylko wiecznie jakieś dąsy musi mieć? Urażone ambicje? Jak nie, to wyjdźcie na dwór, przewietrzyć trochę głowę, może wtedy bardziej trzeźwo spojrzycie na świat. Sama się czepiasz o "sapanie", a niewiele lepsza jesteś. Tyle ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

A więc tak.

Cytat

Nie sprowadzajmy dyskusji do udowodnienia wyższości ziemniaka nad kartoflem

Marko skoro nie jesteś w stanie wprowadzić do konwersacji żadnej sensownej wypowiedzi to raczej nie powinieneś się udzielać. Ponieważ twoja wypowiedź jest ewidentnie nie na tematy lecz faworyzująca Yacka. Na domiar tego ”sapiesz” do innych forumowiczów.

Przepraszam Cię bardzo.....mam Ci przypomnieć Twoje "faworyzowanie" w przypadku moich wcześniejszych wypowiedzi? Oraz Twoje "sapanie" i mizdrzenie się, tudzież brak sensownych odpowiedzi? Uderz w stół, a nożyce się odezwą. Spójrz trochę na własne postępowanie, dopiero oceniaj innych. Bo wytknąć coś komuś paluszkiem każdy potrafi. Mnie to ani ziębi ani grzeje, czy masz problem z tarczami czy osłonami. Wypowiedziałem swoje zdanie. Czy nikt cholera nie potrafi tutaj normalnie "rozmawiać" tylko wiecznie jakieś dąsy musi mieć? Urażone ambicje? Jak nie, to wyjdźcie na dwór, przewietrzyć trochę głowę, może wtedy bardziej trzeźwo spojrzycie na świat. Sama się czepiasz o "sapanie", a niewiele lepsza jesteś. Tyle ode mnie.

Jak to Mani mądrze napisał:

Cytat

mądra wypowiedź obroni się sama, niemądra upadnie z kretesem.

Żal mi ciebie. I o ile się nie mylę to z początku sam wszystkich dookoła obrażałeś i do nich sapałeś. W sumie dalej to robisz tylko bezustannie podlizujesz się Yackowi przytakując na każdą jego wypowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

No cóż, nie wiem jak to wygląda w przypadku ziemskich statków, być może twórcy dodali jakieś wodotryski żeby były jeszcze bardziej 'cool' 😎 ale używają one chyba tych samych osłon/tarcz 2GJ/200MJ co jednostki innych ras, a u mnie żadnej różnicy w wyglądzie w ich wypadku nie ma. Gram w wersję ang. i tam wszystko jak leci zwie się "shield", nie ma żadnego rozróżnienia.quote]

Ja nie staram się narzucać nikomu swojego zdania. Po prostu napisałam co ja zauważyłam. Może efekty wizualne jak w innych grach są zauważalne dzięki odpowiednim kartom graficznym. O ile się nie mylę przykładowo taka gra jak Oblivion ma bardzo zróżnicowane efekty wizualne jak ktoś ma kartę graficzną HD a zwykłą. Dlatego też producenci starają się uaktualniać swój produkt wypuszczając na rynek tak zwane Pacze (Patch). Dzięki którym nie dostajemy tylko nowe misje/fabuły, ale też i poprawki chodź by to po że jak ktoś kupi grę mógł pograć na innym, nowym systemie jaki ostatnio wyszedł na rynek, czyli Win 7.

W przypadku czy Prowler ma efekty czy też nie, no cóż może gra na innych ustawieniach graficznych, ma inna kartę graficzną, nie wiem. U mnie te efekty są ewidentnie widoczne.

Nie pisałem nigdzie, że narzucasz swoje zdanie.

Wspominałaś wcześniej wyłącznie o Vidarze. Czy te efekty u Ciebie widoczne są tylko w wypadku tych ziemskich statków czy każdy wyposażony w osłony 200MJ i 2 GJ się tak świeci przy trafieniu ? Tych osłon używa w sumie kilkadziesiąt typów statków, od TM i M6, aż do M2, zerknij jak jest na innych (czyt. nie-terrańskich).

Z ciekawości, sprawdź też jak to będzie wyglądało gdy zamontujesz na tych statkach słabsze osłony, 25MJ lub 1GJ. U mnie wsio ryba, zawsze wygląda tak samo. Strzelałem z Gamma PPC, z CModem. Testy przeprowadzałem ze wszystkimi ustawieniami na max.

Być może karta albo sam CMod, który zmienia efekty pocisków mają tu znaczenie.

Swojego zdania nie zmieniłem ale ciekaw jestem o co chodzi z tymi efektami 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat
Cytat

(....)

Żal mi ciebie. I o ile się nie mylę to z początku sam wszystkich dookoła obrażałeś i do nich sapałeś. W sumie dalej to robisz tylko bezustannie podlizujesz się Yackowi przytakując na każdą jego wypowiedź.

Żałosna jesteś dziewczynko. Tyle Ci powiem. Jeśli wg Ciebie własne zdanie na jakiś temat, to podlizywanie się Yackowi, to naprawdę szkoda mi Ciebie. Albo nie dorosłaś do egzystencji w jakiejś grupie, albo masz problemy z własnym "ja". Spadam stąd, bo zaraz coś mnie strzeli 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Prowler napisał:

Nie pisałem nigdzie, że narzucasz swoje zdanie.

No wiem Prowler że nie napisałeś tego 😎

Ani ja nie narzucałam by zmienić tłumaczenie, po prostu grając w X zauważyłam różnice pomiędzy Tarczami a Osłonami. Wypowiedziałam się na temat.

A że osoby trzecie zrobiły zamieszanie nie wprowadzając nic do tematu, to rozmowa poszła zupełnie innym torem niż powinna.

Myślę że to już raczej normą jest że jeżeli ktoś zamieszcza post który jest zróżnicowany poglądami od pozostałych musi otrzymać Veto i z góry być zaszufladkowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć własne zdanie, ale powinno być ono poparte faktami. Jak na razie fakty przemawiają za tym że są tylko osłony.

Jagoda, zrób screena działania osłon na Vidarze, pokaż jak to wygląda u Ciebie, porównamy.

Jak pisał Prowler, porównaj działanie osłon 200MJ na innym statku. Efekt powinien być ten sam, bo jak pisałem, ten typ osłon jest nowy w TC i ma nowe pliki efektów wizualnych, czego nie można powiedzieć o starych osłonach z X3R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też wziąć pod uwagę rodzaj broni 😎 Jak nam powszechnie wiadomo mamy ponad 7 rodzajów broni klasyfikowanych na :

Broń odłamkowa, Broń Laserowa, Broń Energetyczna - używająca energii, Beam - nie wiem jak takową sklasyfikować. Każda ze swojej klasy może inaczej oddziaływać na kadłub jak i osłony. Każda z ras taż ma sobie przypisaną technologię. Więc moje zauważone obserwacje mogę być błędne, aczkolwiek gdy dorobię się Vidara postaram się przechwycić ten motyw walki i zamieścić go tutaj. Ponieważ na własne oczy widziałam jak pociski "rozpryskiwały" się o moje osłony. A mój statek zachowywał się jak byłby w jakiejś kuli. Grając w X zawsze byłam przyjazna dla wszystkich ras poza Piratami , Xenemi i Krzakami.A w trakcie swoich wypraw "krzyżowych" używałam tylko wyłącznie technologi ziemskiej od statków zacząwszy na uzbrojeniu kończywszy, zresztą innej opcji one nie mają 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Trzeba też wziąć pod uwagę rodzaj broni 😎 Jak nam powszechnie wiadomo mamy ponad 7 rodzajów broni klasyfikowanych na :

Broń odłamkowa, Broń Laserowa, Broń Energetyczna - używająca energii, Beam - nie wiem jak takową sklasyfikować. Każda ze swojej klasy może inaczej oddziaływać na kadłub jak i osłony. Każda z ras taż ma sobie przypisaną technologię. Więc moje zauważone obserwacje mogę być błędne, aczkolwiek gdy dorobię się Vidara postaram się przechwycić ten motyw walki i zamieścić go tutaj. Ponieważ na własne oczy widziałam jak pociski "rozpryskiwały" się o moje osłony. A mój statek zachowywał się jak byłby w jakiejś kuli. Grając w X zawsze byłam przyjazna dla wszystkich ras poza Piratami , Xenemi i Krzakami.A w trakcie swoich wypraw "krzyżowych" używałam tylko wyłącznie technologi ziemskiej od statków zacząwszy na uzbrojeniu kończywszy, zresztą innej opcji one nie mają 😎

cóż może tak być ale nie sądzę iż efekt tarczy przypisany jest do broni... Chociaż w sumie dlaczego nie to tylko animacja.

PS tak w ogóle do każdego statku powinien być efekt tarczy okalającej statek i zatrzymującej atak. Często denerwowało, nie to zbyt mocne słowo, irytowało mnie iż statek ma tarcze na 100% a mimo to widzę jakieś "eksplozje" na kadłubie... po prostu brakuje mi takiej animacji tarczy jak np. w serialu gwiezdne wrota.... Podczas normalnego lotu jej nie widać, ale podczas ataku jest to widok miły dla oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

PS tak w ogóle do każdego statku powinien być efekt tarczy okalającej statek i zatrzymującej atak. Często denerwowało, nie to zbyt mocne słowo, irytowało mnie iż statek ma tarcze na 100% a mimo to widzę jakieś "eksplozje" na kadłubie... po prostu brakuje mi takiej animacji tarczy jak np. w serialu gwiezdne wrota.... Podczas normalnego lotu jej nie widać, ale podczas ataku jest to widok miły dla oka.

Dziwne, ale atakując statki wroga widzę efekty działania osłon (może nie na wszystkich, ale na wielu) jest taka błękitnawa poświata pojawiająca się wokół atakowanego statku. Trudno to opisać, może jednak zrobię screena i wrzucę.

I proszę, używaj odpowiedniego określenia - osłony. W X3 są osłony, nie tarcze.

Różnica właśnie w nazwie.

Osłona - jak sama nazwa służy do osłaniania się. Osłonić się można ze wszystkich stron, np. peleryna przeciwdeszczową.

Janek z Marusią osłaniali się przed wzrokiem ciekawskich płaszczem-pałatką, kiedy robili małych tankistów. Że niezbyt skutecznie, to inna sprawa, i wkrótce w ich ślady podążył Gustlik z Honoratą.

Tarcza - jak sama nazwa wskazuje, służy do zasłonięcia się. Ale zasłonić się można tylko z jednej strony, z tej z której następuje atak. Nawet Connan nie mógłby się osłonić tarczą, prędzej by ją złamał niż się nią owinął.

Pole siłowe statków, zwane właśnie potocznie osłonami, otacza je ze wszystkich stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam grosz od siebie w sprawie efektów. Przede wszystkim na pewno niema żadnego efektu wizualnego "Osłon" w tej grze. Są to jedynie błędy w wyświetlaniu niektórych efektów. Zależy to od karty i sterowników. A także od "lakieru" którym pokryto naszego shipa 🙁 . Na niektórych statkach mamy możliwość zobaczenia odbić otoczenia (planet czy stacji) i z tond bierze się ten byk. Taki Vidar (chociaż nie mam pewności czy na pewno on, niemniej na części statków tak jest) właśnie ma lakierek na którym odbijają się efekty otoczenia. Sprawdziłem to na swoim laptopie gdyż mam możliwość przełączania się po miedzy kartami i sterownikami, czego efektem było pojawianie sie i też całkowity brak niebieskawych smug, które by rzekomo miały być osłonami.

Z innej beczki to módlcie się by takiego efektu nigdy nie dodano, gdyż pojawianie się osłon na wielu statkach w różnych odległościach od siebie podczas walki w sektorze tak by wam zarżnęło karty graficzne, że jednostki cywilne w grze to przy tym mały pikuś.

Edit.To jednak nie Vidar... niemniej jakiś tam ostatnio miałem ludzki stateczek bo zwróciłem uwagę na odbicia na karoserii 😀

ogólnie ten błąd bierze się z takich pierdółek graficznych jak blask i etc.

Edit. Cholera masz ci los 😀 Vidar też ma te odbicia 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

(...)

Z innej beczki to módlcie się by takiego efektu nigdy nie dodano, gdyż pojawianie się osłon na wielu statkach w różnych odległościach od siebie podczas walki w sektorze tak by wam zarżnęło karty graficzne, że jednostki cywilne w grze to przy tym mały pikuś.

Nie wdaje mi się by to musiało bardzo pogorszyć wydajność, zwłaszcza jakby to był efekt w stylu star treka proporcjonalny do różnicy energii tarczy i lasera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowę która wywiązała się z dyskusji Tarcza/Osłona można by już przenieść nieco do odrębnego tematu <_< , Wszystko w tej sprawie jest jasne. 2 różne firmy zabrały się za tłumaczenie, no i powstają nam takie potworki literackie ]🙁 . A co do obciążeń graficznych, to dziesiątki rozbłysków na osłonach podczas zaciętej walki wielu space-shipów, niemiłosiernie skopało by nam karty graficzne (można by sobie na nich gotować obiad czy coś 😀 ). Ja czekam tylko na kolejne byki które powstaną wraz z nową aktualizacją ]😀 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...