Skocz do zawartości

Mod X3 Rebalance Mod (XRM) - Total conversion - dla Albion Prelude


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.10.2012 o 10:43, zamek9 napisał:

Tak TC/AP/XRM, jednak widzialem drugi ReadText....

1. To pisz w odpowiednim temacie, posty przeniesione.

2. Zainstaluj wersję 1.26b, ona poprawia polskie tłumaczenie (własnie takie readtexty niweluje): http://xudb.pl/topic/2173-mod-x3-rebalance-mod-xrm-total-conversion-dla-albion-prelude/page__view__findpost__p__37325

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 703
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam pytanie odnośnie mini-dodatku mnożącego wytrzymałość kadłubu, mianowicie:

- czy uruchomienie skryptu mnożącego kadłub obecnie istniejących statków jest wymagane przy uruchominiu nowej gry?

Mam układ, w którym cad 4-5 to pliki XRM, nastepnie 6 to modyfikacja Hull, ale po uruchomieniu nowej gry nie widać zmiany w wytrzymałości, oczywiście moge uruchomić skrypt z edytora, ale jak wtedy będą wyglądały nowopowstałe statki?

Pozdrawiam,

Ps. Oczywiście XRM jest "zamontowany" w AP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm chyba już wiem o co chodzi, irytowały mnie "smugi" silników i na tym forum znalazłem sposób by je wyłączyć, polega to na edycji Tships i dodaniu nowej wersji do folderu types, widać wpierw cady przemnażają, a potem odwołują się do mojego pliku i wychodzi na 0 😛

W takim wypadku, by mieć mnożnik i zlikwidować smugi, muszę zmienić Tships w samym dat/cad XRM'a, co może być problematyczne przy aktualizacjach 😉

Ps. Link do sposobu usunięcia: http://xudb.pl/topic/2056-mod-x3-rebalance-mod-xrm-total-conversion/page__view__findpost__p__35267

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2012 o 17:15, Athelion napisał:

Hmm chyba już wiem o co chodzi, irytowały mnie "smugi" silników i na tym forum znalazłem sposób by je wyłączyć, polega to na edycji Tships i dodaniu nowej wersji do folderu types, widać wpierw cady przemnażają, a potem odwołują się do mojego pliku i wychodzi na 0 😛

W takim wypadku, by mieć mnożnik i zlikwidować smugi, muszę zmienić Tships w samym dat/cad XRM'a, co może być problematyczne przy aktualizacjach 😉

Ps. Link do sposobu usunięcia: http://xudb.pl/topic/2056-mod-x3-rebalance-mod-xrm-total-conversion/page__view__findpost__p__35267

1. Hull Pack to również zmodyfikowany plik Tships. Chcąc usunąć spaliny i mieć mnożnik kadłuba musisz edytować plik z Hull Packa. Po modyfikacji możesz plik Tships bez spalin dodać do plików cat/dat Hull Packa, albo wrzucić go bezpośrednio do katalogu addon/types. Edycja pliku z głównych cat/dat moda nic ci nie da, bo nie będziesz miał mnożnika kadłuba, a jeśli dodasz mnożnik to znów będziesz miał spaliny.

2. Ważna jest kolejność plików cat/dat.

3. Główny temat o XRM to stary temat o XRM dla TC w dziale o skryptach i modach TC. Tam są linki do rozwiązań problemu ze spalinami (w drugim poście tematu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko problem polega na tym, że jest dokładnie tak jak napisał Yacek, Hull mod to w zasadzie zmodyfikowany plik Tships, w którym wartości kadłuba są przemnożone, więc ten zmodyfikowany plik (robi to samo co hull mod plus ma usunięte smugi) odnosi się do konkretnej wersji XRM'a (dlatego aktualizują hull moda na forum ego), więc wraz z jakąś aktualizacją głównego moda ten pliczek może nieźle namieszać 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2012 o 19:25, Athelion napisał:

Tylko problem polega na tym, że jest dokładnie tak jak napisał Yacek, Hull mod to w zasadzie zmodyfikowany plik Tships, w którym wartości kadłuba są przemnożone, więc ten zmodyfikowany plik (robi to samo co hull mod plus ma usunięte smugi) odnosi się do konkretnej wersji XRM'a (dlatego aktualizują hull moda na forum ego), więc wraz z jakąś aktualizacją głównego moda ten pliczek może nieźle namieszać 😉

Dokładnie tak.

Do tego są trzy wersje Hull Packa, plus czysta wersja XRM, czyli cztery pliki by trzeba było wystawić i aktualizować każda wersją XRM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2012 o 18:39, LeWaR napisał:

Ale po każdym wydaniu XRM zrobi się edycję tylko raz, a tak kilka osób co chwile dłubie...

Dłubie ten co ma problemy z wydajnością. Dłubie sobie w jednym pliku. A tak ktoś musiałby po każdej nowej wersji dłubać w kilku plikach.

Masz ochotę, to dłub i wystawiaj pliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 5.11.2012 o 15:54, michal3588 napisał:

Mam problem z modem. Czy istnieje do niego spolszczenie? Grając w PL Albion Prelude mam masę ReadTextów szczególnie w wojskowej sieci wywiadowczej i nagrodach. Po sa tym część statków, broni i sprzętu nie ma nazw tylko readtexty.

Pierwszy post tematu, sekcja "tłumaczenie moda".

Jeśli masz readtexty, to masz źle zainstalowanego moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update moda zlikwidował readtexty.

Teraz mam inne pytanie;]. Jakie mody zmniejszające wymagania mogę wrzucić, żeby nie gryzło mi się z XRM? Nie ma żadnych widocznych różnic między TC i AP a AP tnie mi nawet przy średnich bitwach podczas gdy w TC w życiu lagów nie miałem;/. Gdy tłukę drobnicę gra chodzi płynnie ale jak nie daj boże zaczepię jakiegoś M6(strach pomyśleć co będzie przy cięższych) to z miejsca zaczyna przycinać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ok, będe pamiętał i dzięki za odpowiedź.

Edit:

Dobra to teraz poważniejsza sprawa. Pytałem o kolejność bo gra mi coś nie chce działać, w kazdej mozliwej kolejności instalowania XRM i patcha. Wywala mnie do pulpitu w trakcie Ładowania , czasami ekran ładowania przy starcie gry, a czasami ten przed rozpoczęciem akutalnej rozgrywki, czyli po wybraniu "kampanii". Mam zainstalowane MS Visual Studio i przy każdym takim wywaleniu pokazuje sie okienko z tego wlaśnie Visuala z numerem błędu, ale za każdym razem numer jest inny, opcja do zamknięcia okna i debugowania.

Zrobiłem to co jest opisane w punkcie dot. Wywalania do pulpitu, pousuwalem te pliki i skopiwołem ten jeden z czystej gry.

Oczywiście cała reszta instalowana tak jak opisane w instrukcji. Ogólnie instalowałem od zera chyba z 6 razy.

Czysta gra działa, spatchowana gra również działa, dopiero po wgraniu XMR zaczyna sie wywalanie do pulpitu.

Jest jakiś inny sposób na naprawienie tego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2012 o 21:23, hyyde napisał:

Ok, będe pamiętał i dzięki za odpowiedź.

Oj, nie bardzo. Post przeniesiony.

W dniu 13.11.2012 o 21:23, hyyde napisał:

Jest jakiś inny sposób na naprawienie tego ?

XRM wymaga najnowszej wersji gry (2.5.1), więc nie instaluj go na czysta grę.

Przeczytaj jeszcze raz instrukcje instalacji, bo na pewno tu leży przyczyna błędu (pliki cat/dat XRM muszą mieć kolejne numery, musi być zachowana ciągłość w numeracji, numery plików muszą być dwucyfrowe).

Oczywiście zaczynasz nową grę po wgraniu XRM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2012 o 04:40, Yacek napisał:

XRM wymaga najnowszej wersji gry (2.5.1), więc nie instaluj go na czysta grę.

Przeczytaj jeszcze raz instrukcje instalacji, bo na pewno tu leży przyczyna błędu (pliki cat/dat XRM muszą mieć kolejne numery, musi być zachowana ciągłość w numeracji, numery plików muszą być dwucyfrowe).

Oczywiście zaczynasz nową grę po wgraniu XRM?

Tak też zrobiłem,sześcio - siedmio krotnie, poważnie instalowałem to z 6-7 razy, znam już każdy krok na pamięć. Najpierw patch potem mod.

I tak, zaczynam nową gre po instalacji wszystkiego, ale czasami nawet nie dojde do momentu wyboru gry.

Edit:

Ok, teraz rozumiem gdzie zrobiłem błąd, i to głupi. Nie doczytałem, że w tamtym temacie instalacja XRM była tylko i wyłącznie dla TC.

Troche myląca jest instrukcja instalacji , gdzie piszesz że cześć plików kopiujemy do głownego katalogu, a jeśli chcemy grać w AP to cześć plików do addon itd. Źle to zrozumiałem.

Przepraszam za kłopot 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się mini poprawka wersji moda o numerze 1.26d

Informacja: http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?p=3977105#3977105

Wersja jest od teraz dostępna tylko w formacie .zip do instalacji manualnej, nie wersji do instalacji przez PM.

Należy więc zapoznać się z instrukcją instalacji w drugim poście.

Pliki, które uległy zmianie:

XRM Part 2

ZMIANY W WERSJI 1.26d:

Naprawiono błędy z komunikacją w misji fabuły Treasure Hunter oraz Terran HUB (tylko AP).

Zmianie uległy tylko pliki cat/dat zawarte w tej części moda, wystarczy tylko je wypakować i nadpisać nimi pliki cat/dat PART 2 jakie mamy w katalogu gry (dla AP jest katalog addon).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKUTECZNOŚC RAKIET - - AP XRM

czy 52% z 5670 wystrzelonych rakiet - to duzo czy mało ?

korzystam tylko z rakiet tropiących badz rojowych:

- najczesciej : Szerszeń ,Łowca Grad i Tajfun,

- nieco mniej : Bieługa, Burza,

- czasem ale rzadko z Pożogi i Kafar

oczywiscie Moskit jak obrona MOSKITO

zakupu dokonuje zawsze cos powyzej 3mln kredytów . a wiec 1,5 mln idzie w próżnie :/ .....

latam M7 podczas potyczek z wrogimi M7, M2 czy M1 z 8 na 10 walk zawsze uczepiam sie ogona na odleglosc mniejsza niz 1km ....wale wowczas z działek i miarowo odpalam rakiety.....

rakiety zawsze staram sie wystrzeliwac w odległościach mniejszych niz 1 km aby bylo mniejsze parwdopodobienstwo zestrzelenia jej, mimo to polowa z nich nie trafia do celu badz zostaje zestrzelona :/

macie jakies wypracowane techniki podwyzszania skutecznosci rakiet ..???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...