Skocz do zawartości

Mod X3 Rebalance Mod (XRM) - Total conversion - dla Albion Prelude


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.07.2012 o 07:03, sztamka napisał:

Witam ponownie co do tych fabuł to problem tkwił w tłumaczeniu gry na polskiej wersji jest jakiś babol i fabuł nie da się zrobić za to na angielskiej nie ma problemu więc już głowy nie zawracam

pozdrawiam

Ja wykonałem fabuły PHQ i HUB na polskim tłumaczeniu, więc nie widzę związku pomiędzy tłumaczeniem, a niemożnością wykonania fabuł. Fabuła startuje gdy mamy odpowiednią reputacje u Boronów, pewnie w tym był problem.

A to dowód, rozpoczęcie fabuły HUB:

post-15-0-36287000-1343656852_thumb.jpg

Oczywiście dotyczy to fabuł PHQ i HUB, główna fabuła AP jest w XRM zablokowana i nie ma znaczenia na jakiej wersji językowej gramy. W XRM nie będziemy mieć do niej dostępu.

PS. Mod XRM nie ma tu nic wspólnego tym błędem, raczej używałeś wcześniej tłumaczenia dla AP Mamuta i po aktualizacji AP patchem 2.0 (a obecnie 2.5) nie usunąłeś z katalogu addon\t starego pliku 0001-L048.xml (już nie aktualnego). Aktualne tłumaczenie AP jest już dostępne w patchu (zarówno 2.0 jak i 2.5).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 703
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam bardzo serdecznie moim pierwszym postem. 😉

Od razu przejdę do rzeczy.

Czy ktoś mógłby potwierdzić działanie pobierania części pierwszej? Niby wszystko idzie bezproblemowo, ale archiwum zostaje "urwane" i kończy się pobieranie. Różnie, raz pobierze 80 MB, raz 200. Podejrzewam, że problem leży po mojej stronie, ale chciałbym się upewnić. Czy istnieje inne źródło skąd można pobrać XRM? Wujek Google za dużo możliwości mi nie wskazał, do tego na podejrzanych stronach, a samo archiwum więcej ważyło, więc albo jakiś trefny plik, albo inna wersja. Wolałem nie ryzykować i zapytać Was o radę, lub inne źródło.

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.07.2012 o 16:56, Yacek napisał:

Masz może limit na pobieranie?

Żadnych limitów nie mam. Widocznie net po prostu gubił połączenie, dlatego przerywało pobieranie. Spróbuję jeszcze w innych godzinach. Zobaczymy.

Pozdrawiam.

EDIT: Widocznie miałem coś nie tak z Internetem. Udało mi się Part 1 pobrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yacek czy mod będzie działał na zapisach z gry kilka godzin wcześniej zrobionych ale też na modzie ?(zaczołem grać na modzie ale potem usunąłem grę by mod postawić na całkiej świeżej wersji gry ,tyle że przedtem miałem plansze podczas wczytywania że to mod a teraz nie mam takich informacji)

jeszcze jedna sprawa nie mam skrótu sieć w zakładce interfejs - co może być powodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2012 o 06:36, jack732 napisał:

Yacek czy mod będzie działał na zapisach z gry kilka godzin wcześniej zrobionych ale też na modzie ?(zaczołem grać na modzie ale potem usunąłem grę by mod postawić na całkiej świeżej wersji gry ,tyle że przedtem miałem plansze podczas wczytywania że to mod a teraz nie mam takich informacji)

jeszcze jedna sprawa nie mam skrótu sieć w zakładce interfejs - co może być powodem?

Błąd instalacji. Źle zainstalowałeś skrypty z PART 2. Pamiętaj też, aby po instalacji moda nie uruchamiać na Steam "Sprawdzania spójności plików", bo nadpisane zostaną pliki zmienione przez mod plikami oryginalnymi. Najlepiej użyj NoSteam.exe i graj w AP bez łączenia ze Steam.

Po poprawnej instalacji zacznij nową grę jeszcze raz, aby wszystko było OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2012 o 17:04, jack732 napisał:

w jaki sposób przypisać klawisze skrótów skoro ich nie ma w menu - sterowanie ?

Wirus - masz wirusa w ładowni? Kup najpierw potem zobacz w rozkazach. Nie używam Wirusa, ale chyba w sterowaniu się on nie pojawia tylko w rozkazach specjalnych.

Sieci wywiadu, powinno być w sterowaniu XRM - Access Military Comms Network.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. na dole ma w zakładce interfejs ostatnie mam mapa sektora nie ma żadnych sieci

1.nie przejmował opuszczonego tylko wrogi ale

"Ponadto, oprogramowanie Wirus Włamań Systemowych może być używany, aby spróbować przejąć aktywny statek. Po pierwsze, musisz zdjąć celowi osłony, i utrzymywać je zdjęte oraz być cały czas tak blisko celu, jak to tylko możliwe, aby uruchomić Wirusa. Hakowanie będzie trwało dłużej niż opuszczonego statku, a komputer celu może rozpoznać hakowanie i zerwać połączenie. Jeśli sekwencja przejęcia zakończy się, pilot (i załoga) statku celu zostanie wyrzucona ze statku, a ty zyskasz kontrolę nad tym statkiem. Jeśli w dowolnym momencie osłony celu zaczną rosnąć lub odlecisz zbyt daleko od celu, zdalne połączenie z celem zostanie utracone i hakowanie przerwane. Jeśli pilot upuści statek w normalnym trybie w trakcie tego procesu, hakowanie, będzie kontynuowane, aż uzyskasz kontrolę nad statkiem. Im bardziej uszkodzony kadłub statku, tym większe są Twoje szanse na udane włamanie i mniej potrzeba czasu na każdy etap hakowania." to jest napisane w opisie modu

ale używam własnego profilu o gram na strzałkach- muszę spróbować czy też tak jest w ustawieniach domyślnych - nie nic to nie dało nie mam sieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-15-0-85554100-1343846831_thumb.jpg

Jeśli nie masz czegoś takiego (przede wszystkim wszystkich zaczynających się od XRM) to znaczy, ze masz źle zainstalowane skrypty z PART 2 (albo nie przekopiowałeś plików z Script_AP do katalogu addon\script, albo przekopiowałeś do złego katalogu - np. addon\script_AP).

Inaczej mówiąc, masz błąd instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekopiowałem tak jak się należy tylko że archiwum XRM PART 2 nazywa sie

part .XRM1.24B_PART_4 takie miałem po sciągniecu

a jeszcze jedno po paczu 2.0 nie dodało mi cat/dat 3 jak to pisałeś w opisie instalacji

ale najdziwniejsze jest że mod działa to znaczy przy wczytywaniu zapisanych stanów pisze mod rebalans

tyle że nie mam oryginału i może dla tego coś nie pasuje w kodzie gry.

dzięki serdeczne za poświęcony czas narka będę w piątek bo jutro mam dniówkę w pracy . może dałbyś nr. tel to bym zadzwonił bo przez pisanie nie wszystko jest tak prosto wytłumaczyć albo ja bym dał bym tobie nr telefonu .jeszcze raz dzięki za poświęcony czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę popatrzeć jakie są ceny i kupić oryginała bo jest fajna gra .

Pytanie mam jednak inne będę musiał znów zacząć grę od początku ? i aktualizacje są free czy za wszystko trzeba płacić ?

sprawa piratów to oddzielny temat ale nie na otwarte forum szkoda że tu nie można pisać do siebie pw.

Tak czy owak bardzo Ci dziękuję i jak sądzę nie tylko ja za twoją pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źle mnie zrozumiałeś że popieram piractwo bo to tak jak bym popierał złodziejstwo a tak nie jest i na pewno się nim nie chwale . Kupuję gry oryginale i mam ich trochę ale trzeba powiedzieć że nie których na pewno bym nie kupił bo były to zakupy chybione i tyle co mam do powiedzenia w sprawie piractwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2012 o 21:48, jack732 napisał:

tyle że nie mam oryginału i może dla tego coś nie pasuje w kodzie gry.

W dniu 2.08.2012 o 20:38, jack732 napisał:

źle mnie zrozumiałeś że popieram piractwo bo to tak jak bym popierał złodziejstwo a tak nie jest i na pewno się nim nie chwale . Kupuję gry oryginale i mam ich trochę ale trzeba powiedzieć że nie których na pewno bym nie kupił bo były to zakupy chybione i tyle co mam do powiedzenia w sprawie piractwa

Bardzo dobrze Cię zrozumiałem.

Cieszę się jednak, że nie popierasz tego co robisz 😀

Koniec dyskusji o piractwie, wracamy do rozmów o grze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie mam pytanie dotyczące wojskowej sieci wywiadowczej czy jest ona dostępna od razu czy po wykonaniu jakichś zadań ?

Zrobiłem wszystko jak pisał Yacek w temacie

Mod X3 Rebalance Mod (XRM) - Total conversion - dla Albion Prelude

na oryginalnej wersji z patchem 2.5 i nadal nie mam dostępu do sieci aco za tym idzie do systemu nagród xrm czy ktoś wie co może być powodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij nowa grę, zobacz do zakładki Sterowanie - interfejs, czy masz możliwości przypisania skrótów takich jak na załączonym obrazku tym poście http://xudb.pl/topic/2173-mod-x3-rebalance-mod-xrm-total-conversion-dla-albion-prelude/page__view__findpost__p__36527

Jeśli masz, przypisz skrót i ruchom go w trakcie lotu.

Jeśli nie masz, jak pisałem, źle przekopiowałeś pliki skryptów z PART 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram w AP a ten plik jest w XRM v1.24B PART 2

jednak tego nie mam zainstalowaneg

Hull Packs

Advanced Universe Pack

MARS Data

już chyba wiem w czym problem

UWAGA: obecnie pliki skryptów XRM zawarte są w dwóch katalogach: scripts_TC i scripts_AP. W zależności od tego w jaką grę gramy (TC lub AP), kopiujemy tylko pliki skryptów z odpowiedniego katalogu do katalogu scripts w katalogu głównym naszej gry.

Jeśli gramy TC to kopiujemy tylko pliki z katalogu scripts_TC do katalogu scripts.

Jeśli gramy AP to kopiujemy tylko pliki z katalogu scripts_AP do katalogu addon\scripts.

ja skopiowałem wszystkie pliki z tych dwóch partów

czy to może być problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plik PART 2 jest wspólny zarówno dla tych co grają w TC jak i tych grających w AP.

Fix ma w nazwie Tc więc odnosi się do gry TC+XRM, a AP nie ma sensu go instalować.

Jeśli kopiowałeś pliki zarówno ze scripts_AP i scripts_TC to błąd. Może on być powodem problemów. Przekopiuj ponownie pliki ze scripts_AP do addon\scripts.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...