Skocz do zawartości

Mod X3 Rebalance Mod (XRM) - Total conversion -


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wczoraj wieczorem po zassaniu nowego XRM postanowiłem trochę pograć, jedna rzecz która mnie trochę sfrustrowała na początek to strasznie długie ogony statków (chmury pozostawione przez cząsteczkowe oddziaływanie statków). Pomijam fakt że takie chmury potrafią w bardzo łatwy sposób zarżnąć wydajność gry nawet przy niewielkiej ilości statków.

Trochę poszperałem jak wyłączyć tę sprawę i znalazłem:

Spoiler
Cytat

(A Quick note: Doing this will most likely mark your game as MODIFIED. Im not sure and cant test it, but normally any changes like this will do that.)

Ok. So. Since this was asked in the XRM thread and Paulwheeler was kind enough to provide some instructions which Jack08 used to show off, 😉

I thought I'd post a simple step-by-step.

So credit goes to:

Paulwheeler - For these instructions.

Jack08 - For this Python script.

Now, Why do this?

Well for Me. This gave me a FPS boost in combat. Normally in any fight with over 4-5 ships, id start to lag, After applying this Ive been in fights with around 20 ships without much issue. (Id normally avoid such fights cause I'd get lag killed. 😛 ...now they just blow me up with missiles. >.>)

Though note, your mileage will definitely vary. If you have a decently powerful system you probable wont notice much of a change at all.

Instructions:

Step #1:

Get the X3 Editor 2 from Here.

Step #1.1:

If you dont have Python, get Portable Python from Here.

(Make sure you get version '2.7.2.1' as version '3.2.1.1' generates an error on running the script.)

Note: The following steps will be done with Portable Python, if you already have Python, then you should already know how to run a script. 😛

Step #2:

After installing the X3Editor2 run the 'X3 Editor 2.exe' and click on 'Plugins' at the top.

Step #3:

At the top under the menu you'll see two 'Open' buttons. Click the second one. The one with the cat face.

Step #4: (Jack08 gave an alternative 'Step #4' in the post below these instructions.)

Navigate to the .cat file you want to open. For X3TC without any mods you might have to check a few of them. Start with the Highest numbered cat files first. (For XRM you want to open the cat file that came with 'XRM###_PART_2'. For other mods that make custom changes to ships, you might have to do a bit of searching or ask in their thread which .cat this file is in.)

Step #5:

Search the 'types' folder for 'TShips.pck'. Once you find it, click on it One time to select it. Then at the top of the window, under the menu, click the 'Extract Files' button.

Step #6:

Click 'Browse' and select where you want to place the TShips file. Staying in the Extract Files screen, make Sure the box next to 'Decompress compressed files' is Checked. Then hit 'Ok'.

you should now have a file called 'TShips.txt' in the folder you selected.

Step #7:

Save Jack08's Python code as 'ParseTFile.py'.

This should be saved in the same folder as your 'TShips.txt' file.

TFILE = "TShips.txt"
TFILEOUT = "TShips.txt.out"
 
######### PROCESSING CODE ( Do Not Modify ) #############
 
import time
 
F = open(TFILE, "r")
Lines = []
 
 
data = F.readline()
while data != "":
	Lines.append(data)
	data = F.readline()
 
ProcessedLines = []
for Line in Lines:
	if "//" not in Line:
		ProcessedLines.append(Line)
 
 
SizeData = 0
Data = []
for Line in ProcessedLines:
	Split = Line.split(";")
	Split.pop()
	if(len(Split) == 2):
		SizeData = Split
	else:
		Data.append(Split)
 
######### Modify Code ( Modify Here ) #############
for Entry in Data:
	Entry[49] = "0" # WipeTrails
 
 
######### PROCESSING CODE ( Do Not Modify ) #############
F.close()
F = open(TFILEOUT, "w")
SizeData = (SizeData[0]+';'+SizeData[1]+';\n')
F.write("//Generated by ParseTFile.py by Jack08\n")
F.write(SizeData)
 
for Bullet in Data:
	String = ""
	for element in Bullet:
		String += (element+";")
	String += "\n"
	F.write(String)
 
F.close()
raw_input("Output file \""+TFILEOUT+"\" Written\nProcess Completed\nPress Enter to Exit")
######### PROCESSING CODE ( End ) #############

Step #8:

Extract Portable Python to a folder of your choice.

Then run 'PyScripter-Portable.exe' and in the menu click 'File' - 'Open' or the Open button. Navigate to where you saved 'ParseTFile.py' and click 'Open'.

Now click the 'Run' menu and then 'Run'.

(You can also press the button with the little green arrow on it, or hit 'CTRL-F9'.)

This should have popped up a window saying 'Press Enter to continue' and generated a file called 'TShips.txt.out' in the same folder as your 'Tships.txt' file.

Step #9:

Navigate to your X3TC install folder, normally:

'C:\Program Files\EGOSOFT\X3 Terran Conflict'

Create a new folder called 'types' in your 'X3 Terran Conflict' folder.

(It should look like so: 'C:\Program Files\EGOSOFT\X3 Terran Conflict\types')'

Place the 'TShips.txt.out' file there and rename it to 'TShips.txt'.

Step #10:

Thats it. Youre done. When you run X3TC all the ship trails should be gone from the game now.

For an unmodded version of X3TC youll have to check and make sure any new patches dont contain the 'TShips.pck' in the new .cat file. If they do, youll have to redo this to stay current with any changes the patch made to the file.

Youll also have to redo this if you use any mod that has custom ships every time they do a new release of the cat containing the 'TShips.pck' file.

Sooo. That should be it. If anyone finds any errors or mistakes Ive made, just let me know and i'll try to fix them when i can, though i warn my net access tends to be IFy, so it might take a little bit for me to get to.

Screen przed operacją:

Spoiler

Screen po operacji:

Spoiler

Pewnie już to gdzieś się przewinęło. Ale jest to na tyle poważne usprawnienie wydajności gry że warto o nim nie raz wspomnieć. Instrukcja jest bardzo prosta w obsłudze jednakże jakby komuś coś nie za działało, chętnie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2012 o 15:47, Konrad162 napisał:

Tak się z ciekawości zapytam, czy nie przeszkadza Wam w tym modzie że np. napęd skokowy jest tak dużych rozmiarów (tzn. mniejsze statki go nie mogą użyć)?

Mnie nie. Od dawna uważałem, że napęd skokowy powinien być dostępny tylko dla statków M6 i większych. Zmienia to koncepcje rozgrywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz trzeba rozsądnie używać lotniskowców i TM, albo mieć eskadry myśliwców w wielu miejscach. Teraz przy tym, że myśliwce lepiej unikają salw większych statków i tego, że AI "lepiej" nimi lata jest to wnerwiający przeciwnik.

Podsumowanie:

Vanilla-

10 x Mamba full eq z rakietami

5 x Chimera także full eq z rakietami

Kilka potyczek i już ich nie ma. Nie opłacało się wystawiać myśliwców do boju i patrolu bo szybko spadały.

XRM-

To samo:

Godnie staje zarówno w patrolu jak i w walce. W końcu mogę wykorzystać myśliwce do ochrony szlaków handlowych jak i walk o sektor i wiem, że nie padną.

Osobiście tylko bym chciał by myśliwce poniżej 50% kadłuba(lub innej dowolnej wybranej wartości) same wracały do przypisanej bazy

Takie jest moje odczucie związane z myśliwcami. Nie wiem jak u was, ale myśliwiec mogący latać wszędzie sam jest zbyt dobry. Można nimi siać postrach w całym wszechświecie, gdyż mogą szybko zaatakować i uciec nie potrzebując niczego cięższego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2012 o 18:37, Peroox napisał:

Osobiście tylko bym chciał by myśliwce poniżej 50% kadłuba(lub innej dowolnej wybranej wartości) same wracały do przypisanej bazy

Takie coś obserwuję w AP+XRM. AP dodaje nowe rozkazy (Flota). Myśliwiec uszkodzony próbuje wycofać się statku-bazy. Jednak powodu tego że jest w wyniku uszkodzeń wolniejszy niż normalnie, najczęściej pada łupem pościgu. Chyba, że inne myśliwce zdążą zniszczyć wszystkich wrogów, wtedy wszystkie wracają do bazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem dziś trochę, no i muszę przyznać gra jest ciekawsza.

1. Początek trochę trudniejszy (i bardzo dobrze!)... w czystej grze napęd skokowy ułatwiał takie sprawy jak np. zbieranie złomu na samym początku gry.

2. Jak już się zdobędzie coś większego (w moim przypadku znalazłem TL) no to już można se skakać z sektora do sektora.

Tak, więc macie racje. Jak dla mnie jest ciekawiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ten mod jest swietny,duza frajde sprawiaja mi zmienione bronie,gdzie mozna sobie dostosowac scierzke dzwiekowa pod dana bron,w samej grze szlysze dzwieki ze star treka czy gwiezdnych wrot,wspaniala sprawa,miodzio 😉 jedyne co by sie przydalo jeszcze to oslony takie ST czy GW to juz by byl wypas 😁 znalazlem jeden taki skrypt do osłon ale efekty były kiepskie 🤨

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o jaki "typ" osłon chodzi ci pisząc ST, GW?

Wszechświat X3 posiada swój typ osłon (1 MJ, 5 MJ... 2 GJ). Jedynie co mnie trochę denerwuje to, że tak szybko osłony schodzą(walka dwóch M1 to tylko chwilka), a kadłub(można go w XRM ulepszyć). Dla mnie potyczki liniowców powinny być epickie, a takie batalie dłuższe. Jednak mieszanie w balansie tarcz dało by dużo pracy, bo wtedy nie ubijemy już M6-stką żadnej M1 w przyzwoitym czasie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie gram ze średnim Hull Pack, wcześniej w najwyższym.

Dla mnie sytuacja z Vanilli, gdzie męczysz się z osłonami kilka minut, by potem rozwalić kadłub w kilka sekund jakby był z tektury jest paradoksalna.

Osłony energetyczne to tylko pierwsza linia obrony, mają za zadanie uchronić kadłub statku przed pierwszym ogniem i dać czas do namysłu: uciekamy, czy walczymy. Nie mogą stanowić głównej linii obrony. Ale to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2012 o 16:00, Yacek napisał:

Obecnie gram ze średnim Hull Pack, wcześniej w najwyższym.

Dla mnie sytuacja z Vanilli, gdzie męczysz się z osłonami kilka minut, by potem rozwalić kadłub w kilka sekund jakby był z tektury jest paradoksalna.

Osłony energetyczne to tylko pierwsza linia obrony, mają za zadanie uchronić kadłub statku przed pierwszym ogniem i dać czas do namysłu: uciekamy, czy walczymy. Nie mogą stanowić głównej linii obrony. Ale to tylko moje zdanie.

Zgadzam się w 100% ja mam ustawione najwyższe możliwe. Bitwy są dzięki temu dłuższe i zarazem ciekawsze.

W dniu 4.06.2012 o 08:17, lokutus1 napisał:

Jak dla mnie ten mod jest swietny,duza frajde sprawiaja mi zmienione bronie,gdzie mozna sobie dostosowac scierzke dzwiekowa pod dana bron,w samej grze szlysze dzwieki ze star treka czy gwiezdnych wrot,

Pytanie może dość hmm podstawowe ale jak to zrobić? 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie urzywam Hull Pack-ow 😀 a co do osłon to chodzi o efekty a nie moc oslon,chociaz w X-3 Reunion po z modowaniu,bylo duzo dostepnych osłon,np:5gj,soerenskie lekie ciezkie,itd a co do efektow to nikt nie wymyslil,a bynajmniej nie znalazlem takiego skrypty,generowanie pola silowego wokol statku,gdzie jakikolwiek pocisk uderza w pole wokoł statku a nie w statek,dopiero po opadniediu oslon w sam kadlub statku,jak ktos gral czy ogladał serie ST czy GW to napewno wie o co chodzi 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być?

A co do dźwięków broni, to w czystej grze ich zmiana tez jest możliwa, należy tylko odszukać w plikach cat/dat pliku sounds i pozmieniać przypisane broniom pliki dźwiękowe dodając własne lub dodać do katalogu s własne pliki dźwiękowe zmieniając im nazwy na takie jakie są przypisane odpowiednim broniom w pliku sounds.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło założyć katalog s w katalogu gry i tam wrzucić pliki dźwiękowe. Pliki bezpośrednio w katalogu (s, types) mają większy priorytet niż pliki w cat/dat, albo inaczej: są czytane jako ostatnie, więc używane przez grę. Jak plik powinien się nazywać (dla jakiego rodzaju broni jaki plik) jest ustalone w pliku sounds. jesli ten plik modyfikujemy, to po modyfikacji wrzucamy do katalogu types w katalogu gry. Odpada zabawa z podmianą plików w cat/dat lub tworzeniem nowych plików cat/dat.

Ale Konrad ma rację, lakoniczne odpowiedzi są twoją domeną 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...