Skocz do zawartości

Mod X3 Rebalance Mod (XRM) - Total conversion - dla Albion Prelude


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 703
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 1.10.2012 o 20:54, LeWaR napisał:

Nie mam. Wywaliłem cały addon, steam pobrał wszystko od nowa.

OK, już wiem skąd ten tekst, z pliku 9950 😀 Zmieniłem teraz na tekst taki jak jest w pliku 0001. Aktualizacja będzie przy najbliższej aktualizacji XRM.

Co do kodu {actor.name@CSV_toplevel.CSVNotaractor} to jest to odwołanie do pliku z kodem fabuły New Home z TC. W AP nie ma fabuł TC (W XRm jest tylko fabuła Treasure Hunter z TC), nie ma też w AP pliku kodu tej fabuły, dlatego wyświetla kod zamiast nazwy nadawcy wiadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak zawsze pomarudzę troszeczke. Być może niedoczytalem na forum ego ale po instalacji moda XRM w wersji 1.26b i zainstalowaniu poprawek od Yacka xenoński hub nie jest już moją własnością misje hub i hq mam wykonane dostęp do sektora hub też mam ale sam hub nie należy do mnie o co chodzi może ktoś wie? Instalacje moda przeprowadziłem poprawnie gram na ver 2.0 x3ap .W ver XRM 1.25 hub jest moją wlasnością ale w ver 1.26b już nie

pozdrawiam i przepraszam że marudze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo poprzednio HUB zdobyłeś HUB fabułą Boronów. Teraz dostępna w modzie XRM jest również analogiczna fabuła Terran. W Vanilli fabuła HUB Terran dostępna jest tylko na profilu Terran Commander. Fabuła HUB Borońska na pozostałych profilach. XRM znosi to ograniczenie, przy czym fabuła Terran nie sprawdza do kogo już należy HUB tylko się uruchamia.

Ponieważ HU nie jest twój, masz do wyboru albo wykonać teraz dla odmiany fabułę Terran i zdobyć HUB, albo ponownie wykonać orońską fabułę HUB.

Ja w analogicznej sytuacji zrobiłem fabułę Terran i HUB już znów jest mój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no i mam problem moze ktos cos poradzi 😀

Mianowicie jakos tak z siebie odpalily mine sie dwie fabuly, cos z wezlem xenonskim i PHQ bodajze ( pisze tak niepewnie dlatego, ze to co wykonywalem jest jakby zupelnie inne od opisanych tutaj misji) tak czy siak mam Wezel Xenonski i wlasny HUB poszlo gladko.

1. Teraz chcialem zrobic fabule Argonsko-Splicka FF i zonk nigdzie w Omicron L niema Exterminatora (oblatalem wsie sektory graniczace i go wcielo) rangi mam ok u Argonow 1 nizej od najwyzszej u splitow bodajze 3 wyzej niz wymagana.

2. Mam tez problem z Lowca nagrod skubaniec jedyne co ma do powiedzenia to ze "Nie dostaniesz ode mnie żadnych danych" a opcje dialogowe sa trzy i typowe moge go spytac o droge do stoczni itd. obojetnie co wybiore mowi to samo i zonk 🤪

Ps. Yacku dokopalem sie gdzies na eng forum XRM ze komus odpowiadales apropos mojego 1szego problemu ale jakos nieogarnolem calosci braki z eng spore ale tlumacze to sobie wiekiem i lenistwem 🥵

aa zapomnial bym do lowcy podchodze juz 2gi raz i to samo poprzednio na czystym XRM bez dodatkowych skryptow to samo mialem ( czyzby syndrom patchy ?? ale z vr steamowa kolejnosci chyba sie niezmieni )

Scenariusz rozpoczety Anonimowy Argon jesli to ma jakies znacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie pamiętam, od grudnia ubiegłego roku gram w AP i o problemach w TC już zapominam.

2. Najnowsza wersja XRM 1.26 poprawia ten błąd, przynajmniej u mnie w AP poprawiła. Tylko, ze ja jak zobaczyłem problem, to zgłosiłem błąd Paulowi i wczytałem save sprzed rozpoczęcia fabuły Treasure Hunter. Po instalacji 1.26 XRM zacząłem od nowa fabułę. Nie wiem czy tobie pomoże, jeśli masz już rozpoczętą fabułę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2012 o 17:20, Yacek napisał:

1. Nie pamiętam, od grudnia ubiegłego roku gram w AP i o problemach w TC już zapominam.

2. Najnowsza wersja XRM 1.26 poprawia ten błąd, przynajmniej u mnie w AP poprawiła. Tylko, ze ja jak zobaczyłem problem, to zgłosiłem błąd Paulowi i wczytałem save sprzed rozpoczęcia fabuły Treasure Hunter. Po instalacji 1.26 XRM zacząłem od nowa fabułę. Nie wiem czy tobie pomoże, jeśli masz już rozpoczętą fabułę.

No wlasnie mam AP jak w sygnaturce od 3ch dni XRM vr. 1.26.b upgradowana z ostatniej 1.25d chyba 🤔

zapis chyba mam z przed Treasure bo jak zobaczylem ze nigdzie niema Exterminatora po bezowcnych poszukiwaniach polecialem do BalaG i wziolem treasure dopiero tak zeby zobaczyc czy typek cos powie innego w konu "nowa gra" i nowa wersja XRM wiec doslownie przed chwila (aczkolwiek sama misja pojawia sie zaraz na samym poczatku gry)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2012 o 17:42, Quad33 napisał:

No wlasnie mam AP jak w sygnaturce od 3ch dni XRM vr. 1.26.b 🤔

To:

1. Pisz w odpowiednim temacie, to FAQ dotyczy misji TC, nie AP.

2. Jest temat o XRM pod AP, tam powinieneś napisać pytanie. Tam zostaną posty przeniesione.

3. Zapomnij o fabule Final Fury, w AP jej nie ma, również w XRM+AP. Jakie fabuły z TC dodał XRM do AP jest napisane w pierwszym poście tematu o XRM pod AP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2012 o 17:51, Yacek napisał:

To:

1. Pisz w odpowiednim temacie, to FAQ dotyczy misji TC, nie AP.

2. Jest temat o XRM pod AP, tam powinieneś napisać pytanie. Tam zostaną posty przeniesione.

3. Zapomnij o fabule Final Fury, w AP jej nie ma, również w XRM+AP. Jakie fabuły z TC dodał XRM do AP jest napisane w pierwszym poście tematu o XRM pod AP.

OK moze i w zlym miejscu napisalem, lecz tu jest temat ogolny i trudno jest cokolwiek bez segregacji odnalezc. ( tam wyraznie jest napisane FABULY )

Na pierwszej stronie stoi napisane ze fabula glowna z AP jest wylaczona, a przeciez mnie chodzi o fabule Argonsko Splicka a to nie jest wojna z Ap (chyba ze czegos znow nierozumiem 🤔 W opisie XRM zamieszczonym tu tlumaczeniu jak i na ENG forum w conajmniej 2ch miejscach jest mowa o nagrodach FF za Xenonow i Krzaki z dopiskiem Final Fury.

Przytocze Tu link do forum XRM temat wlasciwy i odpowiadasz odnosnie mojego 1szego problemu, tylko nie rozumiem calosci, tak wic jak niema tej fabuly w AP-XRM

I'm certain. Start a new game on a clean install as Argon Patriot and Exterminator offers the mission straight up. Install XRM, start a new Affinity Patriot game, Exterminator spawns and flies around, but no mission offer.

You simply lower the reputation of all races at the start of a new game in the XRM. You have to pick it up, to get an offer FF. 😉 i gdzie sie podzial Exterminator ( mial byc niezniszczalny 😀 )

I gdzie "Jest temat o XRM pod AP" 🤨 znalazlem tylko TEN "Mod X3 Rebalance Mod (XRM) - Total conversion - dla Albion Prelude" no moze to to samo.

FABUŁY - W Terran Conflict wszystkie fabuły są dostępne. W Albion Prelude, główna fabuła Argońska została wyłączona, ponieważ nie jest zgodna z zastępczą “wojną” z XRM. Jednakże fabuły Terran i Boronów HUB oraz PHQ są w pełni grywalne. Również misje Korporacji oraz fabuła Treasure Hunt z TC są dostępne w AP.

A glowna fabula dotyczy wojny z AP prawda ?? wojne w XRM przerobiono wiec jest inaczej, to rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym własnie polega równica między Albion Prelude, a Terran Conflict. W TC masz wszystkie fabuły, które zostały opisane w temacie FAQ fabuł TC. W Albion Prelude, będącym dodatkiem do TC, nie masz dostępu do fabuł TC. Zamiast tego masz główna fabułę AP (związana z wojną Argońsko-Terrańską), fabułę Borońską HUB i PHQ, oraz Terrańską HUB i PHQ. Są to inne fabuły niż te w TC.

XRM jest zarówno dla TC, jak i AP. To że ktoś robił w XRM fabułę Final Fury, wcale nie znaczy że robił ją w AP. Robił ją w TC z modem XRM.

XRM dodaje do AP tylko te fabuły, które są opisane w sekcji FABUŁY (cytujesz to).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurcze wiem co cytuje 😀

iI czuje ze kupujac AP to wlasciwie zostalem wpuszczony w KANAL 😛 bo poza wojna nic nie wnosi a w XRM jedynie system nagrod ot chyba wszystko.

Yacku sory nie irytuj sie bo zanim przeniosles moje posty takie wrazenie odnioslem .

To pomijajac 1szy problem, nadal zostaje Treasure i niewiem co z tym fantem zrobic zeby gamon pozwolil zniszczyc tego satelite.

Przypomnialo mi sie jeszcze jedna zecz, jak uzyskuje pozytywna reputacje u terran tzn. rep up przychdzi wiadomosc od jakiejs szychy terranskiego itd. i w tym samym momencie trace kontrole nad Wezlem Xenonskim to normalne, czy mam znow jakiegos zonka narazie utrzymuje reputacje terran zabraniajac latac moim TS i handlowcom do sektorow terran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby kupić AP, musiałeś mieć wcześniej TC. AP jest dodatkiem do TC, dla tych, którym już TC się znudził lub nie wystarcza. Nie grałeś w TC, kupiłeś AP (i TC zapewne też), i zacząłeś grać od dodatku, am się wpuściłeś w kanał. Nie miej o to do nikogo pretensji.

Dałem ci odpowiedź: http://xudb.pl/topic/2173-mod-x3-rebalance-mod-xrm-total-conversion-dla-albion-prelude/page__view__findpost__p__37419

Oraz tu: http://xudb.pl/topic/2173-mod-x3-rebalance-mod-xrm-total-conversion-dla-albion-prelude/page__view__findpost__p__37417

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff faktycznie czytalem bez zrozumienia moj blad, napisalem post tuz pod twoja odpowiedzia na pytanie innego forumowicza (choc malo to przejrzyste)

No coz teraz sie niedziwie twojej flustracji jak caly czas zmagasz sie z takimi marudami jak ja 😛

A zonka mam bo zaczolem Treasure po wgraniu 1.26b XRM i gamon pepla to samo, ale zaraz wczytam zapis i sprawdze jeszcze raz. Ehh moze potrwac bo Yaki mam narazie czerwonych i gonia mnie po tamtym sektorze moze jak odrobie repke na neutralna to bedzie ok.

Dzieki Yacku za cierpliwosc.

Ps. TC kupilem i gralem jak wyszla tylko pomaranczowa edycja Cenegi ale raczej z doskoku i po lebkach na codzien gralem w EVE teraz od niej odpoczywam i wrocilem do swiata X, blednie zalozylem ze AP to cos lepszego anizeli wojna Argonsko Terranska 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec udamo mnie sie uruchomic wkoncu "Treasure Hunter" (a juz mialem sie poddac i zaczac grac w TC bez AP 😀 )

Po krotce co i jak, moze komus pomoze.

Uwazam ze obecna vr. XRM czyli 1.26b nadal ma problem z uruchomieniem w/w misji (na 1.26b jak i 1.25c bo od tej ostatniej zaczolem zabawe w AP-XRM nie pokazuje dodatkowej opcji dialogowej, tylko 3 podstawowe moze ktos moglby to zglosic na glownym forum XRM)

1.Czysta instalacja Addonu AP+XRM 1.26b+ skrypty, gra po wczytaniu save z przed misji nic niedaje. (brak wlasciwej opcji dialogowej)

2..Czysta instalacja Addonu AP+XRM 1.26b+ skrypty, "nowa gra" i rozpoczecie misji nic niedaje. (brak wlasciwej opcji dialogowej)

3.Kolejny raz wywalenie addonu i powrot do czystej kopji (sceptycyzm) AP+XRM 1.26b gra bez skryptow, save z przed misji nic niedaje. (brak wlasciwej opcji dialogowej) nowa gra rowniez (zalamka)

4.Kolejny raz wywalenie addonu i powrot do czystej kopji (teraz to juz tylko sciagac wsio od nowa 🙁 ) AP+XRM bez skryptow, lecz tym razem 1.25d gra po wczytaniu save z przed misji "sukcesssss 😛 " jest dodatkowa opcja dialogowa (pogadalem mam wskazowke) szybki save i kontynuuje testy.

5.AP+XRM upgrade 1.25d to 1.26d ( w grze tez z konsoli) + dodanie skryptow jak w sygnaturce, gra po wczytaniu save z przed misji nic niedaje. (brak wlasciwej opcji dialogowej)

Naszczescie zrobilem wczesniej save i wskazowka jest, zobaczymy czy beda nastepne mam nadzieje ze tak 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i lipa jak sie okazuje moje nadzieje byly płonne 🙁 po wleceniu do Ore Belt brak naprowadzania ( to ak doczytalem juz z opisu misji ze byc powinno 🙁 )

Oczywiscie przy kontynuacji misji ale na XRM v 1.26b rece opadaja.

A jednak jest 2ga wskazowka, naprowadzanie dop zaskoczylo gdy zrezygnowany recznie podralowalem do asteroidy domyslajac sie ze ostatnie co jest we wskazowce to koordynaty, bedac dop przy samej asteroidzie wlaczyl sie skaner a nastepnie naprowadzanie ( jest inaczej niz w opisach misji) cos sie pozmienialo to ak zauwazylem robiac PHQ i Wezel Xenoński.

Zamiast jak w opisie wyluskac Moduł przechowujący dane otrzymalem licencje policyjna USC....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozmieniało się, bo nie są to dokładnie przeniesione fabuły z TC, tylko lekko zmodyfikowane przez autora konwersji fabuł TC do AP: http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=324236&start=0

Chcesz mieć dokładnie jak w opisie, graj w fabuły w TC.

Towar (Ware) używane w kodzie MD fabuły, ostał użyty w XRM do dodania Licencji Policyjnej Terran, dlatego zamiast Modułu pojawia się Licencja, ale dla fabuły nie ma to znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh dla fabuly moze i nie lecz dla graczy owszem przynajmniej tych PL 😀

Dlaczego ?

a to dlatego ze opisy z TC sa i to ladnie przetlumaczone natomiast z XRM "NIE" a mozna zalozyc ze skoro to i tak TC tylko zmodyfikowany nawet biorac pod uwage AP to misje winny byc identyczne i ja sie na tym oparlem.

A dlaczego to np dla mnie jest tak istotne?

otoz dlatego ze gra jest oparta na skryptach ktore czasem zawodza (jak u mnie problem z Polowaniem na skarby) i kazda zmiana o ktorej niewiem skutkuje ew. domyslami ze cos moze byc nie tak z moja "gra"

Byc moze znowu cos przeoczylem lecz na pierwszej stronie opisu XRM PL czy ENG niedoczytalem "UWAGA ZMIANA LINII FABUL: z dopiskiem co autor mial na mysli "OPISY MISJI Z TC NIEAKTUALNE'' chcesz wiedziec co zmienilismy zajzyj tu...link.... "no wiecie po co komu modul danych lepiej 5 licencji USC, to tak w razie gdyby przy skanowaniu wam zabrali a i badzcie wdzieczni macie w kieszeni zaoszczedzone 260K 😛

No coz a ci ktorzy niedoszukali sie nieszczesnego ...linku... hmm zamiast cieszyc sie gra lamia sobie godzinami glowe czy z ich kopia gry jest wsio OK

Na B-a przeciez to temat o XRM

W dniu 11.10.2012 o 03:34, Yacek napisał:

Chcesz mieć dokładnie jak w opisie, graj w fabuły w TC.

Gram w fabuly TC+AP+XRM i niech mi nikt nie mowi ze AP czy XRM do nie TC bo to ta sama gra, a reszta to addony do tejze wlasnie gry poprawiajace TC z wiekszym lub mniejszym sukcesem.

Jezeli sie niemyle to forum powstalo zeby dzielic sie takimi informacjam - ja ich nieznalazlem tutaj, a co samemu udalo mi sie usalic zamiescilem a nuz sie jakiemus biedakowi przyda i zaoszczedzi mu to 100 mizur 😀

Zaraz pewno uslysze ze AP i XRM jest dla tych co juz zeby zjedli na czystym TC, informuje ( ja sie z takim podejsciem niezgadzam)

Srry ponioslo mnie 🥵

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2012 o 08:28, Quad33 napisał:

Gram w fabuly TC+AP+XRM i niech mi nikt nie mowi ze AP czy XRM do nie TC bo to ta sama gra, a reszta to addony do tejze wlasnie gry poprawiajace TC z wiekszym lub mniejszym sukcesem.

Jak właśnie widać TC i AP to nie do końca ta sama gra. Pisałem już Ci o tym, fabuł TC w AP nie ma, są inne, nowe fabuły.

To że grasz w XRM dla AP i masz dzięki temu dostęp do jednej z fabuł TC, nie znaczy, że grasz dokładnie w tę samą fabułę. Autor moda dodającego fabuły TC do AP nieco je zmodyfikował.

Opis fabuł TC robiłem na podstawie własnych doświadczeń w trakcie ich wykonywania. Opisu fabuł AP, oraz różnic pomiędzy fabułami z XRM, a fabułami z czystej gry również. Nie mam czasu, na tworzenie kolejnego poradnika fabuł.

Zatem robiąc fabułę TC pod AP i porównując ją z poradnikiem, musisz ciągle pamiętać, że nie jest to ta sama fabuła w 100% i mogą być drobne rozbieżności, miedzy ty co jest opisane w poradniku, a tym co spotka cię w grze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem że save musi mieć zainstalowane skrypty/mody których wartości zapisał - chciałem po postawieniu świeżego XRM-a sprawdzić szybkośc gry na późniejszym etapie, żeby nie rozczarować się tym że FPS spada do 5 kl/s po 150h grania.

Ale to co podałeś w zupełności mi wystarczy do testów - wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko jeszcze, pojawia mi się jeden redtext - Arg ReadText1000 - 120000080 Nowa (AM3HX - 26) wlasciwie tylko tego statku nie mam( bo to statek Nowa), patrzyłem w folderze "t" nic sie nie powtarza, plikow z koncowkami 44 nie mam "samotnych", zawsze mają dodatkowy plik 48 i nie mogę tego jednego wyeliminować..

i jeszcze sprawa z handlarzem wszechświatowym, wczesniej troche handlował teraz lata niby kupujac ogniwa ale nic nie kupuje, nieraz sam sie wyłącza, włącza się "zostań tam" i sie nic nie dzieje, wie ktoś o co może chodzić ? może mi czegoś brakuje, że on tak głupieje ? wszystkie najwazniejsze rzeczy wydaje mi sie, że mam.... oferty sprzedaży, kupna, zdalny system kupiecki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Readtex wskazuje jakbyś grał z XRM? Grasz?

Co do handlowca, ma w zasięgu Ogniwa w cenie niższej niż ustalona w jego bazie?

Tak przy okazji, statki sterowane przez komputer (nasze statki z poleceniami handlowymi typu kup po najlepszej cenie itp) nie potrzebują lokalizatorów cen zakupu/sprzedaży ani zdalnego systemu kupieckiego. Wystarcza im Handlowe polecenie MkI i MkII.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...