Skocz do zawartości

- - - - -

Handel - pytania i odpowiedzi

187 odpowiedzi w tym temacie

#1 Falshion

Kadet

• Użytkownicy
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 24 grudzień 2010 - 16:57

Witam niedawno zacząłem moja przygodę z x3 wcześniej grałem w x2 i postanowiłem zając sie handlem kopiłem wiec 2 transportowce wyposażyłem w systemy handlowe itp na jednym dorobiłem sie juz oprogramowania handlowego mk3 i mam problem gdy je uruchomie statek niby cos szuka ale po chwil zostaje w miejscu i nie prowadzi handlu automatycznie :( i tu moje pytanie czy ktos wie dlaczego tak jest moze cos jeszcze jest potrzebne jesli tak proszo o pomoc.

Ps. Przepraszam z gory jezeli juz taki temat byla ale nic nie znlalzlem .

#2 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X: Rebirth

Napisano 24 grudzień 2010 - 17:19

Temat wiele razy poruszany na forum.
Instrukcja do gry, wyposażenie obowiązkowe.
FAQ - najlepsze sektory do szkolenia traderow. Traderzy Mk3 muszą się szkolić, aby handlować i przynosić zyski. Aby się szkolić, należy uruchamiać ich w sektorach gdzie będą mieć wiele okazji do zarobku (Elektrownie i fabryki).

#3 Falshion

Kadet

• Użytkownicy
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 24 grudzień 2010 - 17:48

Sprawdzalem instrukcje i nic nie ma na ten temat pisze ze jak odpale bedzie sprzedawac ... a probowalem 12 ukladach i nic w zadnym po odpaleniu komendy nie sprzedaje tylko stoi bezczynie

#4 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Gram w: X: Rebirth

Napisano 24 grudzień 2010 - 18:06

Strona 46 i 47.
Aby sprzedać, musi kupić po najlepszej cenie, jeśli w sektorze nie ma w fabrykach odpowiednich cen do zakupu to nie dziw się że handlarz nic nie robi.

#5 Prowler

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1445 postów
  • Gram w: X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 24 grudzień 2010 - 22:59

Falshion napisał:

Sprawdzalem instrukcje i nic nie ma na ten temat pisze ze jak odpale bedzie sprzedawac ... a probowalem 12 ukladach i nic w zadnym po odpaleniu komendy nie sprzedaje tylko stoi bezczynie

Jeśli chodzi o handlarza sektorowego to wybierz jeden z sektorów z linku który podał Yacek i... czekaj cierpliwie. Czasem zajmuje to dłuższą chwilę zanim handlarz zacznie w ogóle coś robić i na początku może transportować jakieś śmieszne ilości towarów. Dopiero po jakimś czasie i zdobyciu paru rang powinien zarabiać poważniejsze kredyty.

#6 sokollbn

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 92 postów
  • Rasa: Argon
  • Gram w: X3: Terran Conflict

Napisano 10 kwiecień 2011 - 12:45

Witam właśnie zaczynam grę handlowcem. Mam kilka pytań zwiazanych z tą profesją. Mianowicie:
-jak najlepiej zacząć zarabiać na samym początku gry?(jakieś misje,handel czymś)?,
-co opłaca się kupywać jako pierwsze(statki,moduły).
I może podzielicie się jakimiś ciekawostkami odnośnie tej profesji? Z góry dzięki.

#7 Rafiki106

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 10 kwiecień 2011 - 12:47

Handlowiec jest dosyć trudnym zadaniem z początku, więc radzę Ci zająć się najpierw walką, a gdy się ustatkujesz to wtedy zajmiesz się handlem. Najlepiej schodzą z początku ogniwa energetyczne i gwiezdna wódka(nielegalne). Cieszę się, że mogłem pomóc.

PS Aha i warto zaopatrzyć się w automat dokujący(do kupienia w Legend's Home), lokalizatory cen kupna/sprzedaży, napęd skokowy i zdalny system handlowy.

#8 sokollbn

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 92 postów

Napisano 10 kwiecień 2011 - 12:53

No właśnie trudno mi się walczy xD Jakoś tak dziwnie.. Przeważnie walka z 1 piratem jakimś łachem zajmuje mi 5-10min, poprostu go trafić nie mogę i tylko obracam kamerą dookoła i strzelam na oślep xD Jakieś porady? :) A alternatywa handlu mi się podoba :>

#9 Rafiki106

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 10 kwiecień 2011 - 12:54

Włącz sobie Autocelowanie na pół(bodajże przycisk "k") to pojawi ci się taki znaczek, w który masz celować. Jakim statkiem latasz, i jaką ma broń?

#10 sokollbn

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 92 postów

Napisano 10 kwiecień 2011 - 12:57

Tym początkowym myśliwcem z profesji tego weterana, 1 misja bodajże tam trzeba patrolować potem jest walka z piratami, i jak npcki zestrzelą wszystkie to ja tylko patrze bo żadnego trafić nie mogę :> Wiem, że mogę ustawić jak mam więcej niż 1 statek żeby on mnie bronił i sam nawala, ale samemu sobie poradzić nie mogę :>

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych