Skocz do zawartości

Star Wars a sprawa TC


Jagoda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cytat

No mod DDTC cieszy się popularnością przynajmniej na xudb, a jak jest na innych forach tego nie wiem. Wiem że na stronie Ego nie jest on dostępny, sprawdzałam.

Chodzi ci o dostępność moda DDTC? Jeśli tak to słabo szukałaś:

Forum polskie: http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=266225

Forum angielskie: http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=250104

Jagoda, skąd wniosek że piję do Ciebie? 😁 No chyba że 😁 , albo jeszcze lepiej, otwarłem właśnie bimbrownię w Bala Gi's Joy, zapraszam na pierwszą degustację, kieruj się na środek sektora, reklamy Cię zaprowadzą 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Yacek napisał:

Do tego, znacie adres strony twórców moda, napiszcie tam swoje żale, może autorzy je uwzględnią.]

Jak już pisałam to nie sa żale, tylko ciekawość co forumowicze o tym sądzą w końcu. Skoro jest przykładowo temat Nowe statki w DDTC to chyba mogę założyć temat co ludzie sądzą o danych statkach w danym modzie/grze ?

W końcu od tego jest możliwość zakładania tematów i dyskutowaniu o nich prawda ?

Cytat

Yacek napisał:

Cała ta dyskusja tutaj, to tylko zwykła bicie piany.

Jak na razie to wszyscy normalnie rozmawiają tylko ty się Yacku wpieniasz i w sumie nie wiem o co. w końcu to tylko rozmowa. A jak wżyciu bywa paru opowie się za a paru przeciw a i tak wszyscy będą grali w DDTC z tym że jeden kupi ten statek a drugi nie . I w czym tutaj problem.

Z nawiasem mówiąc zamykanie tematów lub zmienianie nazwy coś zmieni ? To po co w ogóle zakładać forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No po opublikowaniu moda DDTC parę dni po tym jeszcze go nie było na Forum Ego. I przestań w końcu myśleć że się czepiam tego Moa bo tak nie jest gram w niego a to że byłam nie zadowolona z paru rzeczy to nie znaczy teraz że bez przerwy płaczę nad rozlanym mlekiem. Było parę spraw które mnie nie zadawały, ale pogodziłam się z tym i mimo to ciągle gram w DDTC.

Więc czemu się tak unosisz ? Czy rozumem że teraz jakikolwiek temat będę zakładała odnośnie DDTC to będzie oznaczało że się czepiam? Czy oznacza mi to że nie wolno mi w ogóle założyć jakiegokolwiek tematu odnośnie DDTC lub w jakikolwiek wyrazić swoją opinię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na datę tego posta: http://forum.egosoft.com/viewtopic.php? ... 63#3119563

I nie wpieniam się, chcę po prostu zrozumieć o co cała ta dyskusja. Statki z SW w modzie be, statki z BSG cacy. Ktoś mi w końcu powie, gdzie tu sens, gdzie logika? Dlatego właśnie proponuję rozszerzyć dyskusję o wszystkie statki z filmów i seriali SF w modzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a czy ja grając w mod BSG pozytywnie wypowiedziałam się odnośnie statków ? Nie.

Jedyne co mi się spodobało i to bardzooo to była stacja kosmiczna przeogromna. A statki dają wiele do życzenia. Nie wiem czy pamiętasz ale od razu po ściągnięciu Moda BSG chciałam przerabiać/modyfikować statki pamiętasz ? Bo byłam z nich nie zadowolona.

W DDTC nie wiem czy są te statki z BSG bo jeszcze nie doszłam do tego. Na razie spotkałam porzuconego myśliwca Tie Defender i przyznam się że byłam podekscytowana 😁 ale jak przesiadłam się do niego to porażka, rozczarowana. Wygląd super naprawdę, ale te osłony :/

Potem u Yaki dorobiłam się tego Renegade fajny statek wygląd i w ogóle ale … Uzbrojenie hmmm no może być, ale do tego za chwile wrócimy. Tylko te osłony ma mniejsze nisz X-Wing no Proszę.

Może dlatego tak dziwnie reaguję na te statki z SW bo oglądałam filmy nie wiem . Ja pamiętam jak Han Solo uciekał z Leją w Imperium kontratakuje i ten Sokół Milenium zebrał zdrowo parę razy od Niszczyciela gwiezdnego no i parę asteroid też na siebie przyjął. A tutaj .. no mówię może jestem mieszana bo oglądałam filmy SW.

No cóż powiem tak nie poczułam się jak Han solo za sterami Sokoła Millenium, ale mam nadzieję że poczuję się jak Natasi Daala za sterami Gwiezdnego niszczyciela.

A odnośnie statków jak wcześniej napisałam mam mieszane zdanie, ale jak muda mi się dorobić Gwiezdnego niszczyciela i poczuje się jak Natasi Daala to zapłacze że za mało jest statków z SW takie jest moje zdanie.

A już na pewno będę płakała za

Spoiler

Spoiler

I mój największy faworyt

Spoiler

A co do uzbrojenia statków z Star Wars to faktycznie całkiem inna technologia i nie wiem czy pasują ale mam nadzieje że Imperator gwiezdny niszczyciel czy jak on się tam wabi będzie moim ulubionym statkiem który będzie latał w eskorcie 3 statków Nebulion B czyj jak to tam się nazywa. Szkoda że to M2 bo powinny to być max M7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko Jagódko tak napomknę, że standardowe transportowce YT-1300 - czyli dokładnie takie jak Sokół Millenium miały zdeka uboższe wyposażenie niż właśnie Sokół Millenium Hana Solo, Han go sobie w wielu miejscach podrasował, zresztą wcześniej to samo robił Lando Calrissian, bo Sokół miał byc jego ulubionym stateczkiem dopóki Han go nie orżnął w sabaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zobacz na datę tego posta: http://forum.egosoft.com/viewtopic.php? ... 63#3119563

I nie wpieniam się, chcę po prostu zrozumieć o co cała ta dyskusja. Statki z SW w modzie be, statki z BSG cacy. Ktoś mi w końcu powie, gdzie tu sens, gdzie logika? Dlatego właśnie proponuję rozszerzyć dyskusję o wszystkie statki z filmów i seriali SF w modzie.

To może ja spróbuje na to odpowiedzieć. Universum BSG jest dużo bliższe historycznie i czasowo do X3. Uniwersum SW znacznie odbiega od standardów X3. Osobiście nie na widzę mieszać uniwersów. X3 z BSG najbardziej łączy historia powstania. X zaczeło się od tego że maszyny zbudowane przez ludzi zbuntowały się i rozpoczęły walkę z ludźmi a rasę którą stworzyli nazwano Xenonami. Gdy wielka flota Xenońska zaatakowała ziemię jeden z dowódców odciągną ją ze swoimi statkami przez bramę w nieznany wszechświat a gdy cała flota się przeniosła zniszczył bramę aby nie mogli wrócić i zniszczyć ziemi. Po zakończeniu walki i przez to że nie było powrotu na ziemię ludzie stworzyli rasę o nazwie Argoni która to poszukiwała planów budowy wrót, które pozwoliły by im powrócić na swoją macierzystą planetę i jak wiemy powrócili w 3 części gry.

Natomiast akcja serialu BSG rozgrywa się bardzo podobnie, Ludzie stworzyli 12 kolonii oraz zaczęli produkować maszyny które były bardzo inteligentne, które także się zbuntowały i zaczęły walczyć z ludźmi rasa maszyn została nazwana Cylonami (jakże podobnie do Xenonów) Cała serial opiera się na poszukiwaniu 13 zapomnianej kolonii która znajduje się w odległym wszechświecie na planecie o nazwie "Ziemia".

Co do serialu trzeba go oglądać po kolei jest bardzo dobry ma wielką rzeszę fanów jest to remake serialu z lat 70 w chwili obecnej zostało wyprodukowane 5 sezonów i jeśli się nie mylę 4 specjalne odcinki wprowadzające, które trwają po 2 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

... Po zakończeniu walki i przez to że nie było powrotu na ziemię ludzie stworzyli rasę o nazwie Argoni która to poszukiwała planów budowy wrót, które pozwoliły by im powrócić na swoją macierzystą planetę i jak wiemy powrócili w 3 części gry.

Gwoli ścisłości, to ziemianie stworzyli rasę Gonerów, nie Argonów. Zobacz do instrukcji strona 109 (X3R).

Co do statków SW, to w ich opisach jest jak pojawiły się w świecie X, tu przykład na podstawie "Imperatora":

"Podobno do przebudowy wykorzystano obcy statek, opuszczony i znaleziony prawie tysiąc lat temu."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 sezon oraz odcinek pilotowy jest według mnie najlepszy ale film ogólnie według mnie wart obejrzenia ważne aby po kolei. Bo z tego co mówi Jagoda to ja się nie dziwie że jej się nie podobało bo jak może się coś podobać wyrwane z kontekstu co nawet nie wiadomo o co biega. Trzeba obejrzeć 1 odcinki które wprowadzają tak czy siak. "THE PLAN" to jest końcówka.

Jesli kogoś interesuje ten serial to daje linka do wiki z nazwami wszystkich odcinków oraz informacjami o serialu.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Battlestar_Galactica_(2004)

Niestety myliłem się wyszło 4 sezony tego filmu które składają się z 75 odcinków. Ważne że ten serial ma zakończenie a zadko który je posiada. Oraz są informacje mówiące o tym że ma nowa seria powstać która będzie umiejscowiona 58 lat przed wojną z Cylonami i ma ona opowiadać o tym jak Cyloni powstali nazwa serialu to "Caprica" pierwszy odcinek ma mieć premierę 22 stycznia 2010 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dorzucę stateczek.

Gwiezdny Niszczyciel typu Super

Uzbrojenie

* 250 baterii ciężkich turbolaserów o mocy 750

* 250 baterii turbolaserów o mocy 525

* 250 wyrzutni rakiet (200 pocisków każda) o mocy 675

* 250 dział jonowych o mocy 300

* 40 emiterów promienia ściągającego o mocy 675

* 12 dywizjonów myśliwców

długość: 19000

Gwiezdny Niszczyciel typu Eclipse

Uzbrojenie

* 1 superlaser o mocy 24000

* 550 ciężkich dział laserowych o mocy 600

* 500 baterii turbolaserów o mocy 150

* 75 dział jonowych o mocy 225

* 100 emiterów promienia ściągającego o mocy 450

* 10 generatorów grawitacyjnych

* 50 dywizjonów myśliwców

długość: 17500 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przypomnę adres do strony BPG. Zobaczcie z ilu różnych filmów i seriali statki były i są dostępne dla X3R. Jakoś to ludziom nie przeszkadza, skoro tworzą te modele dla X3R.

Ja zawsze miałem problemy z grą po dodaniu dodatkowych statków. Dlatego może mam niedosyt statków. A statki z SW lubię, zawsze chciałem polatać takimi i jeśli nie mogę naprawdę, to chociaż w X3 sobie polatam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również nie przeszkadza mieszanie statków z różnych znanych środowisk kosmicznych (BSG, SW, Star Trek, Obcy, SG, SG Atlantis, itd), wręcz przeciwnie, cieszę się bardzo, że tak jest.

Dlaczego, otóż mam ochotę to latam Cylon Rider Mk3 z BSG (świetnie oddany myśliwiec z BSG), ostrzę sobie zęby na niszczyciela z SW, korci dodanie Battlestar "Galactica", chciałbym zobaczyć w akcji Niszczyciela Cylonów. Dzięki temu, mam niezłą frajdę z gry, czerpię przyjemność ze zdobycia i używania znanego mi statku z filmu, serialu, książki czy innej gry. Dzieki temu X3TC cały czas wciąga mnie niczym bagienko sprawiając, że mogę się pobawić różnymi statkami jak dziecko żołnierzykami. Wszystkim maniakom, czystości kanonów filmowo/książkowych mówią po prostu DZIĘKUJE.

Ps. Jeśli chodzi o aspekt jak najwierniejszego oddania danego statku w grze, wraz z jego parametrami, wielkością itd., to zupełnie inna bajka. Na tym polu jest zawsze coś do udoskonalenia i poprawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o BSG to chybaten świat jest najbliższy światowi X3 ni mowie o historii bo to nie choć poszukiwanie ziemi było i w X3 😁 Nawet efekt skoku jest bradzo podobny 😁. I tutaj pewno by mnie aż tak to nie zraziło połączenie tych światów. Ale SW to jest całkowicie inna bajka ja gram w SW galaxies tam też mogę polatać myśliwcami i to nawet z ludźmi i dlatego nie mam zamiaru mieszać X3 z SW 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało by się że ludzie grający w X3, albo w ogóle w gry SF, powinni mieć nieco więcej wyobraźni niż przeciętny człowiek. Tymczasem wszyscy przeliczają wszystko na metry, na to co pasuje, albo co nie pasuje. Proszę, więcej wyobraźni, uwolnijcie się od codzienności, przymknijcie oko na to co wam nie pasuje i cieszcie się grą. Cieszcie się nieskrępowana wyobraźnią twórców, która pozwala nam latać w kosmosie statkami, takimi jakie oni wymyślili, jakie znamy z filmów, seriali itp.

Nie bierzcie wszystkiego tak poważnie, nie mierzcie każdego centymetra długości statku, czy innych parametrów.

Ja, aby dobrze się bawić w TC to nawet bym mógł latać perskim dywanem. I w nosie bym miał że nie mam kabiny, owiewki i skafandra. Ważne by księżniczka, którą mam uratować, była tego warta 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wydawało by się że ludzie grający w X3, albo w ogóle w gry SF, powinni mieć nieco więcej wyobraźni niż przeciętny człowiek. Tymczasem wszyscy przeliczają wszystko na metry, na to co pasuje, albo co nie pasuje. Proszę, więcej wyobraźni, uwolnijcie się od codzienności, przymknijcie oko na to co wam nie pasuje i cieszcie się grą. Cieszcie się nieskrępowana wyobraźnią twórców, która pozwala nam latać w kosmosie statkami, takimi jakie oni wymyślili, jakie znamy z filmów, seriali itp.

Nie bierzcie wszystkiego tak poważnie, nie mierzcie każdego centymetra długości statku, czy innych parametrów.

Ja, aby dobrze się bawić w TC to nawet bym mógł latać perskim dywanem. I w nosie bym miał że nie mam kabiny, owiewki i skafandra. Ważne by księżniczka, którą mam uratować, była tego warta 😁

Yacek zgadzam się z tobą. Dla mnie to jest kwestia gustu i tyle. I dlatego niektore statki DLA MNIE by psuły zabawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...