Skocz do zawartości

Star Wars a sprawa TC


Jagoda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

No właśnie mamy X3 Terran Conflict mamy teraz mod DDTC i w nim możemy spotkać statki z sagi Star Wars. Więc nasuwa mi się następujące pytanie jesteście za czy przeciw temu ze są statki z Star Wars w TC. A może w TC powinna znaleźć się rasa Imperium lub Rebelianci ? Jakie jest wasze zdanie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Powiem to jako osoba mająca na punkcie SW zajoba.

Może i fajnie byłoby, że przerobić TC całkowicie, powtarzam, całkowicie na SW - stacje, statki, planety, układy itp. Wtedy być może dałoby się odnaleźć tam ten klimat. Co prawda bramy do skoków między układami mocno ten efekt by psuły, no bo gdzieś... pomijam fakt, że niektóre jednostki by się w tą bramę nie zmieściły. Weźmy na przykłąd Gwiezdnego Niszczyciela - 1,6 kilometra długości, nie wiem czy by dał radę się wpasować. Nie mówiąc już o na przykład Egzekutorze, który by musiał zajmować 5 sektorów a asteroida na Aldrinie robiłaby za jego nadbudówkę.

W każdym razie takie wściubianie pojedyńczych jednostek z SW do TC to jak dla mnie pomyłka. No ale ja jestem specyficzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Może i fajnie byłoby, że przerobić TC całkowicie, powtarzam, całkowicie na SW - stacje, statki, planety, układy itp.

Z tego co mi wiadomo to Planet jaki układów w świecie SW jest naprawdę mnóstwo.

A ras tez by się znalazło dość sporo. W sumie czytelnikom książek SW ras jak i układów nie są obce.

Co do statków i ich wielkości zdecydowanie można by było je troszku zmniejszyć.

Z tego co mi wiadomo to już były próby dodawania rasy rebeliantów jak i Imperium do X3 Reunion. Nawet stworzono sektory w których wcześniej wymienione "rasy" niepodzielnie dominowały tych że sektorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W każdym razie takie wściubianie pojedyńczych jednostek z SW do TC to jak dla mnie pomyłka. No ale ja jestem specyficzny.

To samo można by powiedzieć o wściubianiu pojedynczych statków do gry, które z reguły są sporo wymaksowane w porównaniu do innych, standardowych statków TC.

Mod Star Wars powstaje, w bólach, ale powstaje i może się go w końcu doczekamy.

Do tego mod DDTC, ma długą tradycję, pierwsza wersja powstała jeszcze dla X2, tam też pojawiły się pierwszy raz statki z SW (zresztą piszę po raz kolejny, nie tylko z GW, z BSG Aliena i innych filmów i seriali). Statki wiec przechodzą z wersji na wersję. Komuś się to podoba, komuś nie. Zwróćcie też uwagę, że stanowią one znikomy ułamek ogólnej ilości dodanych przez mod statków (1%), więc nie bardzo wiem o co to halo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszyć? Czyli miałbym latać Star Destoryerem wielkości koreliańskiej korwety? Neeee, to by popsuło klimata, może bramy by należało powiększyć.

Rasa Rebeliantów i Imperum, no niby fajnie, ale żadna z nich nie składała się z tylko ludzi. Co prawda znając zamiłowania Imperatora do innych ras w sumie to nie byłby problem no ale w Rebelii? Pomijając fakt innych ras które się na to składały. Ciężko by było przerobić chyba totalnie konstrukcję ras w grze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Rasa Rebeliantów i Imperum, no niby fajnie, ale żadna z nich nie składała się z tylko ludzi. Co prawda znając zamiłowania Imperatora do innych ras w sumie to nie byłby problem no ale w Rebelii? Pomijając fakt innych ras które się na to składały. Ciężko by było przerobić chyba totalnie konstrukcję ras w grze.

Rasa Piratów w X też składa się z przedstawicieli wielu ras, więc w czy problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mod DDTC cieszy się popularnością przynajmniej na xudb, a jak jest na innych forach tego nie wiem. Wiem że na stronie Ego nie jest on dostępny, sprawdzałam.

Mod DDTC ma swoje silne jak i słabe strony, i z pewnością pozyska sobie wielkie rzesze zwolenników.

Ja natomiast zgadzam się z Pshemem i Eradoriusem, po prostu te statki nie pasują do tego świata. Fajnie się nimi lata ale jest jakieś ale.

Hmm ja to tak szczerze przyznam się chciałabym zobaczyć Mod SW gdzie występują wszystkie rasy i statki tylko z SW ale to raczej mało realne 😁

Chciałabym też zaznaczyć iż w tym temacie nie jest moim celem negowanie tego Moda DDTC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam sie to podoba (oczywiscie takie statki ze SW).

Co do uzycia wszystkich ras i statkow ze SW w TC, to byloby niemozliwe, bo sa ich tysiace w juz istniejacym Universum SW i powstana kolejne.

Ja osobiscie polecam swietny serwis o SW (encyklopedie)

http://starwars.wikia.com/wiki/Main_Page

a z polskich Bibliotekę Ossus

http://www.ossus.pl/biblioteka/Strona_g%C5%82%C3%B3wna

Obydwie strony sa obowiazkowym zrodlem wiedzy dla kazdego fana SW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mnie sie idea mieszania czegokolwiek ze star wars do universum x, podobnie jak star treka i innych swiatow. Owszem mozna dodac sopbie 1-2 statki na zasadzie unikatow, ale na tym koniec. Kazdy z tych swiatow ma swoj niepowtarzalny klimat, najlepszym rozwiazaniem byloby stworzyc totalna konwersje, aczkolwiek tu pojawilaby sie masa problemow. Jest to raczej awykonalne/uber trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest różnica między 1-2 dwoma statkami, a 5-6?

Jak dla mnie żadna.

Ja lubię statki z SW, za to nie przepadam za statkami z BSG. Pewnie dlatego, że nie lubię tego serialu. A statki z niego również są w modzie DDTC. A jakoś nikt na to nie narzeka? Nie rozumiem tego.

Co do modów z SW, są dwa:

Star Wars mod, jednak jak żaliła się niedawno na forum Jagoda, nie mogła go odpalić w grze TC, choć jest tam dostępna wersja pod TC.

Niemcy też próbowali swoich sił z SW, Star Wars-Mod Version 0.1 für X3TC jest tego efektem, nie wiem jak stabilny jest ten mod. I jak widać, dawno się nic nie zmieniło, więc nie wiem czy jeszcze nad nim pracują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, to może powiem inaczej. Jak wiadomo w TC jest kilka ras, każda ma inne statki pod względem wyglądu zewnętrznego. Czyli każdemu według gustu. Co byś powiedział na takie stwierdzenie kogoś: nie gram w TC (X3R), bo nie podobają mi się statki rasy ... (tu wstaw sobie jakąś rasę, jakiej rasy statki mnie się nie podobają pisałem już, ale nie chce niczego sugerować), nie pasują do reszty statków pozostałych ras. Gdyby ich nie było może zagrałbym w TC (X3R).

To samo dotyczy DDTC i występujących w nim statków.

Dlatego uważam że to narzekanie na te kilka statków z SW w DDTC jest obiektywne.

Ktoś nie chce grać w ten mod, jego sprawa, ale ciągłe wyszukiwanie bezsensownych powodów, bez szerszego spojrzenia na możliwości jakie daje ten mod (nowe fabryki - nowe możliwości handlu, Łowcy Nagrów, Obrona Cywilna - trudniejsza rozgrywka, nowe droidy - nowe możliwości walki, handlu i budowy z ich wykorzystaniem) świadczy w moim odczucie, że albo ktoś ocenił go pobieżnie, bez osobistego sprawdzenia, albo spróbował i nie mógł sobie w nim poradzić, a nie chce się do tego przyznać.

Gdyby ktoś zarzucał mi że sam jestem subiektywny, powiem: gdyby tak było, dawno zamknąłbym temat. 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się mylisz. Twój przykłąd a prop ostatków jednej z ras jest trochę z .... no wiecie z czego. Otóż nawet jeśli by mi się nie podobały statki jakiejś jednej rasy to nie zmienia to faktu, że są to statki ze świata X. Nie podobają mi się statki borońskie więc ich w grze nie kupuję, nie latam nimi i tak dalej. Natomiast mi się nie podobają statki z zupełnie innego świata czyli SW. I nie oceniam Twoja mać całeogo moda, oceniam tylko pomysł włądowania tam paru jednostek z SW. Ot tyle. I dawaj ten kisiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo można powiedzieć o statkach SW, nie podobają ci się, nie kupuj, nie lataj i tak dalej. Możesz ścierpieć Borońskie, przełkniesz i SW.

Pomysł jak pisałem był stary, z czasów X2. Znalazł tyle samo przeciwników co zwolenników, dlatego statki pozostały w modzie dla X3R, jak i dla TC.

I panuj troszkę nad słownictwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie połączenie Filmów OBCY i Predator było idiotyzmem pomimo tego że mają już w początkach obu serii jakieś tam wspólne zależności i nawiązania. Ale wrzucanie pojedynczych statków do istniejącego już uniwersum charakteryzującego się własnym designem czy choćby całej rasy to już nie do przyjęcia. Nie dość że oba uniwersa są osadzone w różnych okresach czasu to cała technologia na jakiej się opierają jest całkiem inna. Sama wielkość statku Eclipse który mierzył 17 kilometrów jest nie do przyjęcia do uniwersum X3. Według mnie pomniejszanie takich kolosów to jest jednak poroniony pomysł bo wielkość to był jeden z ich atutów a grać takim tylko dla jego kształtu to mi nie bardzo pasuje. Rozumiem jak mod wprowadza całe uniwersum jednocześnie usuwając stare i tworzy jakby całkiem nową grę ale łączyć 2 rozbieżne idee które się opierają na całkiem innych fundamentach to jest według mnie nie do przyjęcia.

Według mnie takie importowanie statków to tak jakby na podwozie i silnik malucha zakładać karoserię od Porshe 911.

Jedni się zachwycają że ma piękny kształt a inni mówią co z tego jak ledwie 100 wyciąga.

PS: Nawet porównując prędkości to taki niszczyciel z gwiezdnych wojen by szybciej się poruszał niż najszybsze myśliwce z x3.

Pojedyncza fregata Koreliańska w przeliczeniu siły ognia na universum X była by wstanie zniszczyć wszystkie statki ze wszystkich sektorów a co dopiero Eclipse który miał na swoim pokładzie broń w postaci działa które swoją siłą rażenia niszczyło duże księżyce, o gwieździe śmierci nie wspominając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przeca nigdzie nie użyłem jakiegoś złego słownictwa.

Mam ci wyciągnąć z loga modyfikacji posta? 😁

Cytat

Przeca nigdzie nie użyłem jakiegoś złego słownictwa.

Ale jednak mieszanie w jednej grze statków z innych zupełnie światów - jest różnica, prawda?

Tak, prawda, tylko jak pisałem w modzie są statki z kilku seriali i filmów SF. Więc jeśli już to można się przyczepić ogólnie do wstawienia takich statków do moda, a nie statków z tylko jednego serialu.

Tak więc tytuł tematu powinien brzmieć "Statki z seriali SF a sprawa TC."

Do tego, znacie adres strony twórców moda, napiszcie tam swoje żale, może autorzy je uwzględnią.

Cała ta dyskusja tutaj, to tylko zwykła bicie piany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Przeca nigdzie nie użyłem jakiegoś złego słownictwa.

Mam ci wyciągnąć z loga modyfikacji posta? 😁

Cytat

Przeca nigdzie nie użyłem jakiegoś złego słownictwa.

Ale jednak mieszanie w jednej grze statków z innych zupełnie światów - jest różnica, prawda?

Tak, prawda, tylko jak pisałem w modzie są statki z kilku seriali i filmów SF. Więc jeśli już to można się przyczepić ogólnie do wstawienia takich statków do moda, a nie statków z tylko jednego serialu.

Tak więc tytuł tematu powinien brzmieć "Statki z seriali SF a sprawa TC."

Do tego, znacie adres strony twórców moda, napiszcie tam swoje żale, może autorzy je uwzględnią.

Cała ta dyskusja tutaj, to tylko zwykła bicie piany.

Tak, poproszę bo znam siebie i wiem, że nie użyłbym czegoś złego, chyba że byłem nieprzytomny albo coś, więc poproszę na PW jeśli można :]

Poza tym z tematem "Statki z seriali SF a sprawa TC." też bym się nie zgodził, gdyż generalnie SW nie są serialem, pomijając oczywiście genialne Clone Wars. Statki z SW w modzie DDTC pochodzą z filmów 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem tego, czy uważasz Yacek że ciągle szukam jakiegoś powodu by zniechęcić siebie sama i innych do grania w DDTC ?

no to powiem Ci że nie, nie mam takiego zamiaru, a na domiar tego ciągle chce zagrać w DDTC.

Po prostu widziałam/zdobyłam parę statków z SW i zadałam pytanie co ludzie o tym myślą. Znam te statki z tylko z filmów. Osobiście nigdy nie grałam w żadną grę SW.

Ja po po prostu jestem ciekawa spostrzeżeń innych forumowiczów odnośnie statków z SW w TC. Jak byłby to inny mod który posiada statki z filmu Star Tr, tez byłabym ciekawa opinii forumowiczów.

nie staram się negować moda, ja tylko założyłam temat w którym forumowicza z xudb mogą wypowiedzieć się ten temat czy są za czy przeciw. Taka moja mała ciekawość.

Cytat

Yacek napisał:

OK, to może powiem inaczej. Jak wiadomo w TC jest kilka ras, każda ma inne statki pod względem wyglądu zewnętrznego. Czyli każdemu według gustu. Co byś powiedział na takie stwierdzenie kogoś: nie gram w TC (X3R), bo nie podobają mi się statki rasy ... (tu wstaw sobie jakąś rasę, jakiej rasy statki mnie się nie podobają pisałem już, ale nie chce niczego sugerować), nie pasują do reszty statków pozostałych ras. Gdyby ich nie było może zagrałbym w TC (X3R).

To samo dotyczy DDTC i występujących w nim statków.

Dlatego uważam że to narzekanie na te kilka statków z SW w DDTC jest obiektywne.

No i ja powiem że gram już parę miesięcy w X3 TC i nigdy nie latałam żadnym statkiem rasy Split i Boron bo ich po prostu nie trawię. A w grę gram o ile mam tylko taka możliwość. To znaczy się pamiętając o niezaniedbywaniu obowiązków jak i życia prywatnego. A co do statków hmmm nie wiem jakie jest moje zdanie są mieszane na razie zawiodłam się na dwóch statkach, jeżeli chodzi o uzbrojenie lub o wyposażenie w osłony. A wygląda nawet fajny. Mam tylko nadzieje że dostane Imperium gwiezdnego niszczyciela i będzie mi on dobrze służył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

I nie oceniam Twoja mać całeogo moda

Prosiłeś, masz. Wiesz już o co mi chodzi?

Cytat

Poza tym z tematem "Statki z seriali SF a sprawa TC." też bym się nie zgodził, gdyż generalnie SW nie są serialem, pomijając oczywiście genialne Clone Wars. Statki z SW w modzie DDTC pochodzą z filmów 😁

Dobrze niech Ci będzie, skoro taki dokładny jesteś 😁

"Statki z FILMÓW i seriali SF a sprawa TC"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...