Skocz do zawartości

CPU nie do zdobycia


stareprawo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłem sobie po raz piąty grę z kolejnej pozycji startowej i napotkałem dziwną sytuację. W ostatniej misji ziemskiej, przejęcie CPU produkującego Terraformery z niejakim Wintersem na pokładzie jest niewykonalne. Od tygodnia moja "pochwa" (che,che) wraz z 3-ma innymi które jej dokupiłem, oraz jak do tej pory ponad 100 komandosów( a ostatnich kilkunastu, z 5-ma gwiazdkami) prowadzą nieustanny abordaż. Bez efektu. Od kazdej grupy słyszę, że nie mogą przebić się przez pancerz i " Panowie zmywamy się stąd ". Z tego powodu zacznę grę chyba po raz 6 -ty. Chyba ze ktoś ma jakiś rozsądne rozwiazanie. Dodam, ze misji nie można przerwać, ta opcja jest wogóle nie podświetlona. Jakieś pomysły ???

W poprzednich grach nie miałem z ta misją problemów - co prawda też nie przejmowałem abordażem ale gra po jakimś czasie informowała że statek przejęty.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z tym problemem. W tej grze (której z kolei to już nie liczę), nic nie robiłem, podleciałem tylko do CPU, ziemski Tyr zdjął mu osłony, Ja wydałem statkowi Pendent polecenie wykonania abordażu, ale zanim Marines wyszli w przestrzeń, CPU był już ziemski.

Natomiast miałem problemy z przejęciem Gonerskiego Tropiciela Światła. W misji gdy mamy odbić go z rąk piratów. Zawsze wystarczył ostrzał, piraci wyskakiwali, przejmowałem SCS-em i po krzyku. Tym razem piraci nie chcieli go opuścić, do tego nieźle się odgryzali, chyba Działami Jonowymi. Musiałem dokonać abordażu (he, he, ja i abordaż). Dopiero za drugim razem udało się.

Myślę że ten przypadek z Tropicielem to wina moda DDTC, natomiast co z CPU, to niestety nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie jest możliwością przejęcie tego CPU na własność, bo tak jest już zrobiona ta misja. Gdy uporamy się z pierwszą "falą" najeźdźców dostajemy rozkaz ochranianie Tyra i w raz z nim lecimy w stronę CPU. Gdy znajdziemy się już blisko dostajemy kolejne polecenie by ochraniać statki desantowe TP Pochwa.

No i tutaj faktycznie zaczynają się dziać cyrki, naprawdę nie wiem od czego to wszystko zależy.

Gdy dostałam rozkaz ochrony TP Pochwa z opcji Bojowe dałam "Ochraniaj..." i zaledwie cztery sekund później CPU już należał do Terran a Winthers.... no cóż ta bajkę to już wszyscy znamy 😁 zaznaczę tez że w ogóle nie wydalam polecenia "abordażu” lub opcji "wystrzel wszystkich marines” Innym razem, z kolei gdy dostałam rozkaz ochrony TP Pochwa po wybraniu rozkazu "Ochraniaj..." musiałam odczekać przykładowo 5 minut nim panowie go przejęli, ale przyznam się że dwa razy w żuciu o ile dobrze pamiętam mogłam czekać cały dzień i CPU z nie wyjaśnionych powodów nie został przejęty i musiałam wczytać save z przed chwli gdzie pojawił się komitet powitalny W statku Springblossom lub pierwsza "fala" uderzeniowa Xenków. Zawsze robię save ponieważ jestem "złomiarą" i zawsze staram się wyłapać jak najwięcej porzuconych statków 😁 A jak nie jestem zadowolona z liczby porzuconych statków wczytuję save i zabawa od nowa. Przyznam się tylko do tego ze gram tak na ustawieniach SCS 30 małe 20 Durze.

Prawda jest to że misje fabuł X lubią psocić nam figle i dobrze jest robić save w końcu dziesięć pozycji w zupełności nam wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doświadczyłem podobnej sytuacji tzn. po zniszczeniu wszystkich xenonów i poczekaniu aż Tyr zdejmie tarcze, rozkazałem nowo otrzymanemu TP przejąć statek CPU. W sumie to przez bardzo długi czas nic się nie działo więc pomyślałem że dokończę tą misję później. I proszę - wyleciałem z sektora i po kilkudziesięciu minutach otrzymałem informacje by zadokować w stacji w Aldrin i z stamtąd to już pestka.

Rozkaż swoim TP przejąć statek i wyleć sektora robić misje, zarabiać kasę itp.

Dwa razy tak zrobiłem i dwa razy podziałało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Ja natomiast miałem(mam) również problem z tą misją. U mnie jednak sprawa wygląda inaczej.

W czasie wykonywania tej misji miałem włączony skrypt NBC Bailing Addon ustawione 100% małe i 100% duże statki.

Podczas zdejmowania osłon przez TYRa (z moją drobna pomocą spilckiego Smoka) statek baza xenków zmienił status na niebieski zanim marines terran przejęli statek. Spowodowało to że ani ja swoją "pochwą" ani terranie nie mogli w/w bazy przejąć 😀

Nie miałem jeszcze wtedy Salvege Claim Software więc również i w ten sposób nie mogłem tego statku przejąć.

Po jakimś czasie odpuściłem sobie próby przejęcia i zajęłem się wykonywaniem innych misji.

Po jakimś (dłuższym) czasie wróciłem do sektora Aldrin z zamontowanym SCS i nadzieją, że tym razem uda się przejąć bazę.

Co się okazało... Statek baza xenków gdzieś zniknął.

Misja terran niedokończona, sejwów z przed tej misji nie posiadam i nie wiem co mam z tym fantem zrobić.

Marzy mi się niszczyciel ATF ale przez słabą reputację u ATF nie mogę go sobie kupić.

Błagam pomóżcie.

1. Czy istnieje możliwość zrestartowania kampanii terran? Jeżeli tak to jak to zrobić?

2. Czy można "oszukać" grę i zmienić reputację u ATF?

3. Jak można zwiększyć reputacje u ATF nie wykonując kampanii terran?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze skryptem na stocznię ATF jest trochę dziwnie. Za pierwszym razem, jak rozpocząłem nową grę, to miałem "ATF - Earth Access". Nie mogłem kupić m.in. Tyra. Gdy rozpocząłem drugą nową grę - miałem reputację "ATF - Command Operations" (tak to się chyba nazywało), najwyższą jaką można mieć.

Może to zależy od tego, że pierwsza nowa gra była z opcją startową - Obrońca Terrański. Druga - Dowódca USC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Może to zależy od tego, że pierwsza nowa gra była z opcją startową - Obrońca Terrański. Druga - Dowódca USC.

To nie ma znaczenia. Ja zawsze, na każdym profilu mam najwyższą reputację. Czy używałeś tej samej wersji skryptu? Pierwsza wersja skryptu nie podnosiła wystarczająco reputacji, dopiero poprawka skryptu to robiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...