Skocz do zawartości

Skrypt Reset Plots - resetowanie fabuł


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy nową opcję startową Lucky Heir Gamestart, która pozwala rozpocząć nową grę z zakończonymi fabułami (Gonerów, Terran, Splicko-Argońską, HUB i PHQ), teraz czas na coś dla tych, którzy lubią wykonywać fabuły.

Skrypt Plots Reset został przygotowany przez tego samego autora, co tamta opcja startowa. Pozwala zresetować fabuły, czyli zmienić ich status z wykonanych na nie wykonane. Tak więc możemy bez rozpoczynania nowej gry, wykonać po raz kolejny wszystkie fabuły (lub jedną wybraną).

Opis instalacji.

Plik Reset Plots należy wypakować, w archiwum jest katalog director, a nim dwa pliki: modified.txt i PlotsReset.xml.

1. Kopiujemy cały katalog do katalogu głównego gry.

2. Uruchamiamy grę

3. Zmieniamy imię pilota na "Resetplots" - dokładnie tak, bez cudzysłowu, z dużej litery. Jeśli wpiszemy poprawnie usłyszymy dźwięk.

4. Następnie zmieniamy imię na odpowiednie, w zależności od tego jaką fabułę chcemy zresetować.

ResetTPsc1  - Terraner Plot Scene 1 
ResetTPsc2  - Terraner Plot Scene 2 
ResetTPsc3  - Terraner Plot Scene 3 
ResetTPsc4  - Terraner Plot Scene 4 
ResetTPsc5  - Terraner Plot Scene 5 
ResetKP     - Khaak Plot 
ResetGP     - Goner Plot 
ResetTP20   - 2.0 Aldrin Expansion Plot 
ResetTH     - Treasure Hunt 
ResetBoPsc1 - 3.0 Plot BoP Scene 1 
ResetBoPsc2 - 3.0 Plot BoP Scene 2 
ResetBoPsc3 - 3.0 Plot BoP Scene 3

5. Jeśli chcemy zresetować kolejną fabułę, powtarzamy od kroku 3.

UWAGA: zresetowanie Scene 1 fabuły terran powoduje reset pozostałych scen tej fabuły.

Testowałem, działa. Ale używacie na własną odpowiedzialność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam, bo czytałam o tym skrypcie parę tygodni temu, to autor informuje nas też o tym, że jak zresetujemy fabułę Ziemian to wszystkie inne fabuły też zostaną zresetowane. Natomiast każda inna fabuła gdy zostanie zresetowana inne dalej będą uznawane za wykonane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

O ile dobrze pamiętam, bo czytałam o tym skrypcie parę tygodni temu, to autor informuje nas też o tym, że jak zresetujemy fabułę Ziemian to wszystkie inne fabuły też zostaną zresetowane. Natomiast każda inna fabuła gdy zostanie zresetowana inne dalej będą uznawane za wykonane.

A jednak nie do końca tak jest. Zresetowanie Sceny 1 fabuły terran powoduje reset pozostałych, ale scen tej fabuły, a nie pozostałych fabuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Masło maślane, nic nie zrozumiałam z tego co napisałeś 🙁

Fabuła terran składa się z kilku rozdziałów, zwanych scene (scene 1-5), widać to w pierwszym poście, gdzie podane są kody do resetu odpowiedniej sceny.

Reset sceny 1 powoduje, że zresetowaną zostaną wszystkie pozostałe.

Reset sceny 2 powoduje, że zresetowane zostaną sceny od 2 do 5. itp.

Ale zresetowane zostaną tylko pozostałe rozdziały fabuły terran, wszystkie pozostałe fabuły zostaną nie naruszone. Chyba że użyjemy kodu do ich resetowania.

Teraz jasne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówiłeś o misjach fabuły, trzeba było tak od razu. Napisałeś sceny 🙁 tak zachodziłam do głowy o co ci chodzi, o filmiki czy jak :/ W FAQ są opisane misje fabuły a nie sceny. To może lepiej poprawić to na Misje ? Moim zdaniem lepiej trzymać się pierwowzoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nic nie rozumiesz.

Zobacz do pierwszego posta w tym temacie, w kodzie MD fabuła terran dzielona jest na sceny, scena zawiera kilka misji. Scen jest pięć. Po wykonaniu kilku misji w obrębie danej sceny następuje w grze przerwa w wykonywaniu fabuły.

Nic nie będę poprawiał, nie rozumiesz, twój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A czy jest jakiś skrypt który umożliwia nam odblokowanie lub zaliczenie fabuły? Przykładowo chciałbym pograć piratami, łupić, grabić, gwałcić Boronów i inne rasy 🙁 Tylko wiem że sektor Aldrin jak i jego sąsiednie układy są zablokowana dla gracza. By móc cieszyć się nimi trzeba ukończyć fabułę Aldrin. Więc chy jest skrypt lub profil startowy umożliwiający aktywowanie układu Aldrin ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie ma. Są dwa dodatkowe profile, które na starcie odblokowują część fabuł (zmieniają ich status na wykonane i dają nam nagrody z tych fabuł. Zobacz do FAQ#82 i poszukaj Lucky Heir i Spadkobierca.

W obu zakończone będą fabuły: terrańska, Kha'ak (argońsko-splicka), Borońska HUB i Borońska PHQ pozostałe do zrobienia Aldrin i Terasure Hunt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Czy ten skrypt oznacza grę jako "modified"?

Również, czy zresetuje mi goner plot, jeżeli nie przejąłem do końca (tzn. wciąż lata po Grand Exchange) Tropiciela Światła?

Jeżeli to zrobię, to czy w jakiś sposób może zaszkodzić sejvom, czy misji HUB którą robię równolegle? (doszedłem już do połowy potrzebnych płytek krzemowych, nie chciałbym zaś czekać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy ten skrypt oznacza grę jako "modified"?

Tak

Cytat

Również, czy zresetuje mi goner plot, jeżeli nie przejąłem do końca (tzn. wciąż lata po Grand Exchange) Tropiciela Światła?

Resetuje chyba tylko zakończone fabuły, ale nie jestem pewien. Nie resetowałem nigdy żadnej.

Cytat

Jeżeli to zrobię, to czy w jakiś sposób może zaszkodzić sejvom, czy misji HUB którą robię równolegle? (doszedłem już do połowy potrzebnych płytek krzemowych, nie chciałbym zaś czekać)

Nie. Ale wiadomo, backup ratuje nie jedno życie. 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Obecnie gram w X3TC. Rozpoczynając grę użyłem skryptu All Plots Complete 1.5. generalnie z początku grało się ciekawie. Ale gdy udało mi się uzbierać 30 mil kredytów zawiało mi nudą. Tak więc poleciałem do systemu Omicron Lyrae i zakupiłem 3x Zaćmienie. Zwerbowałem personel na moich skrzydłowych, tak by nie było ze latam z AI. I postanowiłem zagrać w fabuły. ściągnąłem ten skrypt wpisałem wymagane imię, ale jak na razie nic się nie dzieję. Mam nadziej, że w końcu dostanę zaproszenie do fabuły Terran, bo na razie tylko ją zresetowałem.

Jeżeli faktycznie zadziała, to przyznam się, że będzie to mój jeden z podstawowych skryptów. Dlaczego ?

Dobija mnie myśl o tym, że gdzieś twórcy gry spartolili totalnie fabułę PHQ. Niedawno postanowiłem inaczej podejść do tej fabuły. Wstrzymałem wykonywanie fabuły Terran tuż przed inwazją ziemian do systemu Aldrin, tak by ten system nadal był by mi kompletnie nie znany i nie odkryty. Tak więc, gdy przerwałem fabułę terran, przystąpiłem do pracy nad ponoszeniem repki u Boron, aż w końcu rozpocząłem fabułę HUB. Po jej ukończeniu otrzymałem wiadomość od Humi Wi, który znajdował się na statku na statku Ray w systemie Ocean of Fantasy. Gdy udałem się do tego systemu..... tradycyjnie mogłem Humi Wi zapytać tylko o stocznie, dok i temu podobne. Jak zwykle nie było zaproszenia do fabuły PHQ. A szkoda, bo tylko raz w życiu udało mi się ją zrobić. Przypuszczam, że wczesny patch 2.0, lub wcześniejszy namieszał i QPA możemy tylko poczytać o tej misji w dziale FAQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 9 miesięcy temu...
W dniu 21.01.2013 o 00:09, Omicron napisał:

Da się jakoś przywrócić lub zresetować fabułę New Home? Podejrzewam że dostałem zapytanie czy chce ją zrobić ale chyba odmówiłem :/ Zależy mi żeby mieć własny system 😁

Nie ma takiej możliwości. Ten skrypt nie pozwala na resetowanie tej fabuły, wprowadza ona zbyt duże zmiany (własny sektor własnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...