Skocz do zawartości

Opisy wszystkich rodzajów statków, ich role itp.


Gie_N_koV
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Oczywiście, poprawie wszelkie błędyt ale mam pewne zastrzeżenie OTÓŹ:

TS

TL

TP

TM

We wszystkich typach T oznacza Transporter, S to skrót od Small, L to Large, P to Passenger, M to military. M7m? to "m" oznacza missile - rakieta. M3+? To albo Ciężki Myśliwiec albo Ciężki Frachtowiec.

M7M - military czyli wojskowy

Transporter to może, ale w angielskiej wersji. Po polsku to transportowiec.

M3 to ciężka wersja myśliwca, a M3+ to bardzo ciężka wersja (przegięta 😀

Dla TL maksymalny ładunek to ST - kontenery stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Poszukaj więc informacji na stronach angielskich forum Ego. Wszystkie statki bojowe mają pierwszą literę M od military, potem numer oznaczający klasę, małe m przy statkach M7 oznacza missile bo są to Militarne statki klasy 7 z możliwością używania rakiet takich jak w bombowcach M8 w połączeniu z bronią laserową lub tylko używania rakiet.

Tak więc opis na pierwszej stronie: M7M fregata rakietowa jest jak najbardziej poprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań do autora topicu:

Na jakiej podstawie podajesz średnią wartość statku?

Wg dostępnych materiałów średnia cena statku (np. M1) wynosi: 72 052 616 - w zaokrągleniu 72 000 000. Uwzględnione zostały wyłącznie statki które można zakupić w stroczniach w podstawowej wersji - bez skryptów.

Podajesz 67 000 000.

Na jakiej podstawie podajesz średnią prędkość statku?

Wg dostępnych materiałów średnia prędkość statku (np. M2) wynosi: 54,98 w zaokrągleniu 55.

Podajesz 50.

Kolejne pytanie, opisy.

Z całem szacunkiem do chęci i wkładu pracy, ale co one wnoszą. Czy dają jakąkolwiek wskazówkę, do czego można ich używać, dlaczego dana klasa jest lepsza od pozostałych? Czy opis np. dla M7m:

Cytat

OPIS: To fregaty rakietowe, zamiast dział są uzbrojone w wyrzutnie rakiet.

daje jakąkolwiek informację, że można za ich pomoca robić abordaż przy użyciu kapsuł abordażowych?

Kolejny przykład:

Cytat

TS, TL, TP, TM - to jednostki transportowe, zazwyczaj są nieuzbrojone lub lekko uzbrojone i poruszają się z niewielką prędkością.

zakrawa o pomstę do nieba. Czym się różni TS od TL, TP, TM. Czy niezorientowany nowy użytkownik gry, wywnioskuje, że za pomocą TL może przewieźć stacje, TP może przewieźć pasażerów, TM może przewieźć statki M5-M4-M3? Są to chyba kluczowe informacje dla tego typu opracowania.

Kolejny kwiatek - poniższe przykłady są dla Ciebie niewielką prędkością?

Iguana Vanguard (Split TP) - prędkość 186,90

Mobile Pirate Station (Yaki TL) - prędkość 180,00

Kolejne pytanie, wieżyczki. Przykład dla M2:

Cytat

Wieżyczki: Standardowo - Przednia (8 slotów), Lewa (8 slotów), Prawa (8 slotów), Tylna (8 slotów), Górna (4 sloty), Dolna (4 sloty); w Terrańskich M2 wygląda to inaczej.

Średnia ilość wieżyczek dla M2 wynosi 41. Najwięcej posiada ATF Vallhalla (66), najmniej Splicki Python (2B), oczywiście jeśli nie uwzględnimy M2 Kha który posiada (1B).

Nie mogę zrozumieć co masz na myśli - w Terrańskich M2 wygląda to inaczej - czyżby działa montowali w kubryku czy messie?

Napisałeś w jednej ze swoich wypowiedzi, że jesteś perfekcjonistą. Dla mnie, wartość merytoryczna tego zestawienia jest równa 0 - sorry czysty gniot - podkreślam od strony merytorycznej. Od strony estetycznej jest OK.

Ps. Staram się być perfekcjonistą, chociaż mi WIELE brakuje. Jeśli zdecydujesz się na strzelenie focha SUPER, rozbawisz mnie i połowę forum. Jeśli podejmiesz się poprawy opracowania przy naszej pomocy - szacuneczek. Zastanów się zatem co mi odpowiesz, w myśl pewnego cytatu:

Mów co myślisz,

Myśl co mówisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...