Skocz do zawartości

Opisy wszystkich rodzajów statków, ich role itp.


Gie_N_koV
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Coś kiepski wzrok masz jak nie widzisz M4+ (Argońska Elita). Nawet bardzo kiepski bo M3+ też nie widzisz (Np.: LX to wg Ciebie co? Może TL?). Bądź konsekwentny albo dajesz wszystkie czyli M3, M3+, M4, M4+, M5, M5+ albo tylko podstawowe M3, M4, M5. Ty sobie wymyśliłeś że z plusów dasz tylko M5. Być może tylko te spotkałeś. Dlatego najpierw poznaj dobrze grę a potem bierz się za spisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Coś kiepski wzrok masz jak nie widzisz M4+ (Argońska Elita). Nawet bardzo kiepski bo M3+ też nie widzisz (Np.: LX to wg Ciebie co? Może TL?). Bądź konsekwentny albo dajesz wszystkie czyli M3, M3+, M4, M4+, M5, M5+ albo tylko podstawowe M3, M4, M5. Ty sobie wymyśliłeś że z plusów dasz tylko M5. Być może tylko te spotkałeś. Dlatego najpierw poznaj dobrze grę a potem bierz się za spisy.

Wiem że istnieją takie statki, poprawiać mnie nie musisz, poza tym zajrzyj sobie TU i zobacz że te "+" to tak na prawde mniejsze grono takich samych statków tzn. na klasę M5 składają się WSZYSTKIE M5 (M5+ też) a M5+ to zaledwie trzy statki (same Kestrel-e), na M4+ składa się 10 statków, M3+ - 19. Te "+" to wg. mnie oczywiście takie statki które wyróżniają się spośród danej klasy. Wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

TL - (Station Transporter?)

Moja opinia: te statki służą do budowania stacji - ....

Zastosowanie TL'a wyłącznie do budowania stacji to czyste marnotrastwo. Do czego można ich użyć:

1. Atmospheric Lifter - duża ładownia 80.000, brak możliwości zainstalowania uzbrojenia. Zadokowany w HQ czy Doku Zaopatrzeniowym służy jako wewnętrzny magazyn. Świetnie sprawdza się do rozpoczęcia budowy dużych kompleksów produkcyjnych.

2. Yaki Ruy - dobre osłony (5x200) dobre uzbrojenie i szybkość - jako osobiste zaopatrzenie - głównie używam M7 (ATF Aegir) i M7m (Kobra) - zaopatruje mnie w rakiety/torpedy, amunicje, satelity, drony itd, oraz wyposaża moje zdobycze poabordażowe w osłony i systemy pokładowe szczególnie napęd skokowy - ma zadokowanych kilka Szabel na pokładzie które służą jako dawcy.

3. Yaki Ryu (drugi) - Zbieracz - szczególnie po większej bitwie wzywam go i skrzydło myśliwców zadokowane u niego zbiera pozostałości - rakiety itd.

4. Mammoth - po zdobyciu miał skończyć na żyletkach, zakończył jako górnik - lata i zbiera rudę w systemach. Zainstalowanych ma 8 przenośnych systemów wiertniczych.

5. Orca - podobnie jak Mammoth, również jako górnik.

Statki 3-5 opcjonalnie służą do przetransportowania stacji do rozbudowy kompleksów, w zależności który jest w miarę wolny i pod ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wystarczy?

Niestety nie. Swój spis robisz jako kompendium dla nowych graczy (wszystkich nowych) a opisujesz w nim statki które:

Cytat

wg. mnie oczywiście takie statki które wyróżniają się spośród danej klasy.

To ma być obiektywny spis, czy twoje osobiste widzimisię? Jeśli to drugie to sobie daruj 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Wystarczy?

Niestety nie. Swój spis robisz jako kompendium dla nowych graczy (wszystkich nowych) a opisujesz w nim statki które:

Cytat

wg. mnie oczywiście takie statki które wyróżniają się spośród danej klasy.

To ma być obiektywny spis, czy twoje osobiste widzimisię? Jeśli to drugie to sobie daruj 😀

Cytat

Te "+" to wg. mnie oczywiście takie statki które wyróżniają się spośród danej klasy

Jak możesz to nie przekręcaj cudzych słów dobra? Może jeszcze mam ci opisać M1H albo M6M?? Wskaż mi w encyklopedii gdzie są opisane te "+"!? 😀

EDIT: zrób lepiej ode mnie albo mi pomóż a nie krytykuj rany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepiłem się tylko dlatego:

Cytat

brak takze m0 a tych + to w grze nie widac pozatym

Poczytaj opisy statków M3+ w grze a zobaczysz, że klasa ta jest bardzo popularna. Podobnie jak pozostałe plusy. 😀

Cytat

Może jeszcze mam ci opisać M1H albo M6M??

Jeśli miałby to być rzetelny spis to powinieneś, ale nie mi tylko nowym użytkownikom do których kierujesz ten temat.

I nie przekręcam Twoich słów, gdyż sam stwierdziłeś, że opisujesz statki godne wg Ciebie uwagi, a to zadaje kłam jakiemukolwiek obiektywizmowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przyczepiłem się tylko dlatego:

Cytat

brak takze m0 a tych + to w grze nie widac pozatym

Mówiliśmy o statkach które widać w grze 😀

Cytat

Może jeszcze mam ci opisać M1H albo M6M??

Jeśli miałby to być rzetelny spis to powinieneś, ale nie mi tylko nowym użytkownikom do których kierujesz ten temat.

I nie przekręcam Twoich słów, gdyż sam stwierdziłeś, że opisujesz statki godne wg Ciebie uwagi, a to zadaje kłam jakiemukolwiek obiektywizmowi.

Weź sobie kup okulary bo znowu przekręcasz moje słowa. TYCH "+" (słownie. PLUSÓW) nie widać ani w encyklopedii ani w ID takiego statku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Weź sobie kup okulary bo znowu przekręcasz moje słowa. TYCH "+" (słownie. PLUSÓW) nie widać ani w encyklopedii ani w ID takiego statku.

Mam już okulary, więc kupować nie muszę. Chociaż ostatnio trochę mi się powyginały więc czas na nowe 😀

Jakbyś trochę mniej się ciskał i pograł więcej to wiedziałbyś, że klikając na dowolny statek na mapie galaktyki i wybierając opcję informacje na dole ekranu pojawi się tekst opisujący dany model statku. Jeśli trafisz na np.: M3+ to zobaczysz, i usłyszysz nawet o tej klasie 😀

A tak w ogóle to więcej luzu. Ciskasz się jak mój kot na karmę o poranku 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

M2 - (Destroyer)

tu są wieżyczki które strzelają do najbliższego losowo wybranego wroga! Więc działa PPC mogą zacząć nagle strzelać do M5 przez co traci się siłe ognia!

Wychodzi brak umiejętności ustawienia wieżyczek. Wystarczy ustawić główne działa (przód i boki) na atakuj mój cel, pozostałe na Obrona Antyrakietowa lub Zniszcz wszystkich wrogów.

Cytat

Niszczyciela wg. mnie powinno się wyposażać tak:

- w wieżyczkach przednich, lewych i prawych - Gauss Cannon, Ion Cannon, Photon Pulse Cannon, IBL w zależności jak kto woli - każda działa trochę inaczej!

Wieżyczka przednia – powinna mieć max. zasięg – wstawienie działa Gaussa na przód to lekka pomyłka. Może okazać się, że zanim wejdziesz w zasięg wrogiej jednostki to będziesz na resztkach osłon.

Cytat

- wieżyczki górne i dolne to ZAWSZE Twoja główna ochrona przeciwlotnicza na coś od M5 do M3! Montuj tu głównie Flak Artillery Array - te działają najlepiej!

Niekoniecznie, flaki, chodź faktycznie są dobre. Poeksperymentuj z pewną bronią która generuje falę, celowo nie zdradzę nazwy, byś miał frajdę w znalezieniu i rozpracowaniu tego wynalazku.

Cytat

- wieżyczka tylna ma najwięcej zastosowań - zazwyczaj ma 8 slotów więc może to być mały lub duży kaliber - jak kto woli

W zależności co jest zainstalowane w głównej wieżyczce i bocznych. Trzeba pamiętać o generatorach statku, by Ci nagle nie zabrakło energii w wieżyczkach ..

Cytat

Pozostaje jeszcze kwestia jaki niszczyciel najlepszy - tu zaczynają się schody bo można kupić badziew. Mojej flocie przewodzi:

Boreasz - 90,925,873kr bez uzbrojenia. Jest to jeden z najlepszych M2. Odpowiednio uzbrojony w odpowiednich rękach poradzi sobie z każdym przeciwnikiem.

I znowu, zależy do czego ma być użyte M2. Wystawiam swoją Osakę, przeciw Twojemu Boreaszowi uzbrojonemu w Gauss Cannon na froncie. Zanim dolecisz w zasięg strzału GC (4,7 km), PSP (6,4 km) zrobi Ci już poważne kuku, później to formalność i wezwanie TS’a by pozbierał Twoje resztki dryfujące w kosmosie.

Drugi wariant, spróbuj powalczyć Boreaszem wyposażonym głównie w GC i Flaki, z hordą pirackiej drobnicą wyposażoną w miotacze. Zjedzą Cię niczym piranie tygrysa w wodzie. Na forum było to poruszane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie ciskaj się i nie obrażaj. Posłuchaj dobrych rad kolegów, grają zdecydowanie dłużej i znają sie lepiej na statkach i uzbrojeniu.

Odpuść sobie może na razie ten tema, pograj w TC, zdobądź doświadczenie i dopiero twórz kompendium wiedzy.

Skoro grają TAK długo to czemu nigdzie na forum czegoś takiego nie znalazłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Skoro grają TAK długo to czemu nigdzie na forum czegoś takiego nie znalazłem?

Bo pewnie nikomu się nie chciało, a że takie coś jest przydatne niech świadczą tematy typu "Jaki kupić M1", "Jaki kupić M2" lub "Jaki kupić M7".

Tylko jak pisałem, należy najpierw samemu dobrze poznać grę, statki w niej i bronie, aby doradzać innym.

To forum jest elitarne, tu WSZYSCY cieszą się grą, nie zależnie od własnych upodobać i stylu gry. Jedni lubią handlować inni walczyć. Dla jednych inne parametry i możliwości statków będą miały większe znaczenie niż dla innych. Dlatego takie zestawienie powinno być kompleksowe, nie można skupiać się tylko na jednym czynniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...