Skocz do zawartości

Dziwne readtexty


LeWaR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W sterowaniu się nie dziwię, ale w rozkazach nie powinno być. Czy ściągałeś plik ze spolszczeniem mapy z mamuta czy tylko instalowałeś mapę i jej pliki użyłeś. Jeśli to drugie to pisałem w temacie o mapie Scorpa że plik polski txt z instalki jest niekompletny i do poprawnego działania (czyli bez readtextów) potrzebne jest dogranie mojego poprawionego pliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam mam zainstalowanego moda BSG ships 1.8 i wszystkie statki mają zamiast nazwy readtext rzecz w tym że nie ma odpowiadającego za dany readtext szukam reatdext no naprzykład 1111-48 to nie jest jeden z nich tylko przykład podaje i nic nie ma go pliki odpowiedzialne za inne skrypty są i to dobre więc w czym problem Pomocy PROSZE !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wypakować plik tekstowy z pliku moda (plik BSG ships v1.8 cat/dat).

Do wypakowania użyj programu X3 mod manager lub X3 Editor2. Wpisz w opcji szukaj nazwę programu, to znajdziesz temat z linkami i opisem programu.

Plik tekstowy to 0001-L044.xml czyli główny plik tekstowy, jak zmienisz na L048 to znikną readtexty, ale niestety cały tekst gry będziesz miał po angielsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra mam programik i otwieram tamten plik dat i cat to wyskakują jakieś tam kwadraciki i inne żadnych plików plików tekstowych sorry jak otwieram cat to sie pokazuje dds,L,types ale jak je otworze to 0 plików textowych

PS sorry za podwójny post ale się zagapiłem

a nie dobra znalazłem tylko teraz jak go wyąć z tego pliku cat do folderu t ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Siemacie, sorki że zawracam głowę z tematem zapewne wielokrotnie poruszanym, ale nie mogę sobie poradzić z Readtextami w X3TC.

Czytałem już informację tutaj:

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php? ... 42#2626442

Używałem opcji szukaj i ekstra szukaj zarówno na forum Ego jak i tutaj, googlowałem w kilku językach, ale wciąż nie udało mi się znaleźć dokładnej instrukcji jak naprawić Readtexty w X3TC...

Problemem jest to cholerne nowe nazewnictwo jakie zastosowało Ego, nie mogę się w tym zupełnie połapać.

W X3R nie miałem problemów z Readtextami, tylko teraz nie mogę ogarnąć tego w X3TC.

Nie wiem, może półmózg jestem ale naprawdę nie mogę sobie z tym poradzić a Readtexty się zaczynają mnożyć im dłużej gram.

Dlatego proszę na klęczkach, czy ktoś mógłby napisać dokładną instrukcję, jak dla półmózga, w jaki sposób można naprawić Readtexty w X3TC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto również podać numer readtexta, to pomoże odpowiadającym zlokalizować winowajcę, choć równie dobrze możesz samemu poszukać przy pomocy tego tematu: Lista plików txt skryptów i modów TC / Lista Alfabetyczna.

PS. Temat przeniesiony do działu Skrypty i Mody.

PS2. Mogą być dwa powody, dla których nie pozbędziesz się readteta:

1. Jak pisał LeWaR, readtext pojawił się w Sterowanie/Interfejs, czyli tam gdzie przypisuje się klawisze skrótów. Podmiana (na poprawny klik tekstowy) pliku tłumaczenie nie zmieni już tego wpisu. Aby go zmienić musisz albo cofnąć się do save sprzed instalacji skryptu, albo rozpocząć nową grę.

2. Nie aktualne tłumaczenie. Jeśli użyjesz nowej wersji skryptu, a weźmiesz starsze tłumaczenie, to wszystkie nowe teksty dodane w nowej wersji skryptu, nie występujące w pliku tłumaczenia będą w grze readtextami.

Tak więc jeśli wymagasz od odpowiadających, aby dokładnie opisywali sposób rozwiązania problem, sam dokładnie opisz swój problem, bo samo stwierdzenie "mam readtext" za mało mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiegoś straszliwie poważnego problemu z readtextami raczej nie mam, po prostu nie byłem w 100% pewien jak stosując nowe nazewnictwo plików naprawiać te cholery 🙁

Jednak jest jeden mały szczegół - ja gram teraz wyłącznie w wersję angielską X3TC (jakoś lepiej czuję 'klimat' wtedy) i głównie pod angielski chciałem naprawić te readtexty.

Czy w tym przypadku wystarczy, że pododaję do wszystkich moich plików -L044 pliki -L048 podobnie jak to miało miejsce w X3R i powinno to pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...