Skocz do zawartości

Bombowce Jakże niedoceniane ale w połączeniu z....


Andrew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To też możliwe:

Każdą rakietę możesz odpalić ręcznie, wiesz chyba o tym?

Jest skrypt Auto Aim w nim można zmieniać celowanie na najbliższy statek lub najbliższą rakietę, jak zostanie wybrana odpalasz ręcznie Moskita lub Moskity. Ale gwarantuję że po jakimś czasie znudzi Ci się ta zabawa, lepiej zostawić to AI, samemu zając się wrogimi statkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przyznam się szczerze bez bicia że nigdy jakoś nie latałam bombowcem :/ dziwne ale to prawda.

Zawsze jak miałam tego M3 to jak już dorobiłam się czegoś to kupowałam M6 albo M7 a potem M1.

NO i tutaj kolega Prowler totalnie mnie zaskoczył, zasmucił. Jako to jest możliwe by bombowiec nie mógł dokować na lotniskowcu ? To jest chore. Ja się tam nie znam ale każda flota używa myśliwców do eskorty a bombowców do ataków na flotę przeciwnika.

Ja to zawsze chciałam mieć tego lotniskowca w swojej flocie i zawsze sądziłam że będę mogła się pobawić moim zadokowanym M8 na tym że lotniskowcu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przyznam się szczerze bez bicia że nigdy jakoś nie latałam bombowcem :/ dziwne ale to prawda.

Jeszcze jak dziwne, bo przecież w profilu jak byk ci pisze"Pilot bombowca". Coś ściemniasz panienko 😀

A to że bombowce nie mogą dokować do lotniskowców to jeszcze większy byk.

Ja bym je wysłał z misją bojową do Ego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki bobmowiec. Jakoś trudno sobie wyobrazić, żeby dzisiejszy B-2 startował z lotniskowca. Te co startują z lotniskowców to tak naprawdę myśliwce myśliwsko-szturmowe. Tak i było za czasów II WŚ. B-25 z jednym chlubnym wyjątkiem w 42 roku też nie startowały z lotniskowców. I teraz kwestia taka, że widocznie M8 to odpowiednik czegoś większego, bardziej strategicznego a nie szturmowego. Pomijam fakt, że Niemcy nigdy nie dorobiły się lotniskowca więc skąd mają wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yacku dali mi range Pilot Bombowca ale po bombowcu to ani widu ani słychu, nie wiem może to przez tą recesję, albo cięcia budżetowe 😀 Jaka by nie była tego przyczyna w kunia mnie zrobili 😀

Im bardziej czytam to forum to tym więcej skandalicznych byków się doszukuję 😀 No jak to jest by tworzyć flotę i nie móc bombowcem zadokować w lotniskowcu to jest porażka panów z ego.

Sądziłam że do każdego bombowca przypiszę cztery myśliwce i takich eskadr zrobię sześć i wyślę na wroga a tutaj klapa 😀 porażka 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

widocznie M8 to odpowiednik czegoś większego, bardziej strategicznego a nie szturmowego

Tak by się mogło wydawać gdyby miały większe rozmiary i ładownie. W gruncie rzeczy M8 to myśliwiec pozbawiony hm... wszystkiego. Poza tym M8 to pupa. Zdobyłem dziś Hadesa. Fajnie wygląda, postanowiłem więc nim polatać i ustrzelić grubszego zwierza. Załadowałem 100 Tomahawków i jazda. Pierwszy nawinął się Q. Posłałem 5 rakiet wszystkie zestrzelone 😀 Wkurzyłem się nie na żarty i "wyplułem" 20 sztuk. Załatwiło go 5 lub 6 rakiet a reszta poleciała w świat. No ale Tomahawki po stracie podstawowego celu znajdują następny, więc nie jest źle. Niestety w pobliżu byłu tylko trzy Xenońskie L. Bilans 6 rakiet na Q, 3 na L-ki a wystrzeliłem łącznie 25 sztuk, czyli 16 wyrzuconych (wystrzelonych) w błoto. Jak policzyć, że każda kosztuje ok 25000 to 225000 poszło ma ustrzelenie 1 Q i 3 L a pozostałe prawie pół bańki poleciało fruuu... Ogólne lipa. No ale obiecałm sobie, że wykaże zdolności bojowe Hadesa a w sektorze bimbał sobie jeszcze K z obstawą więc avanti. Na 8 podejść ani razu nie zdjąłem K. Pare razy nawet trafiło go kilka moich rakiet ale resztę zestrzelił. Odpalałem w róźnych odstępach czasu, w róźnych odległościach i ciągle nic. Wypuściłem drony bojowe, no to wtedy aż cztery rakiety trafiły, ściągając K osłony do 60 procent.

Wniosek

M8 mogło być fajnym pomysłem, a tak jest d...a. Fakt M3 czy M6 załatwia rewelacyjnie, ale nie po to jest bombowiec by atakować myśliwce. M8 zdałyby egzamin gdyby ich rakiet nie można było zestrzelić. W XTM był Agamemnon i Posejdon, oba używały ciężkich wyrzutni rakiet. Rakiety z nich wystrzelone traktowane były jak pociski z miotacza materi, nie można było ich namierzać. Oczywiście były niekierowane. Gdyby bombowce w TC strzelały takimi rakietami, to nie byłyby tylko ciekawostką w gruncie rzeczy nie wartą uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra muszę zweryfikować częściowo swoją opinię o bombowcach. Zawziąłem się na tego K i obiecałem sobie, że go rozwalę. O poprzednich porażkach zapomniałem i ruszyłem do ataku.

Podtrzymuje zdanie że M8 to myśliwiec pozbawiony wszystkiego, ale jakiego kopa adrenaliny mi dostarczył. Najpierw wykończyłem eskortę K (oczywiście Tomahawkami) a potem zabrałem się za główne danie. Żeby K nie zestrzelił moich rakiet odpalałem je tak blisko (ok 300 m), że nie miał na to szans. Fakt podlecenie na taką odległość, nie należy do najłatwiejszych, zwłaszcza pośród salw artyleri p-lot, ale o to przecież chodzi. Trzynaście rakiet wystarczyło na schrupanie tego bimbaska 😀

Podsumowując:

Za cenę myśliwca otrzymujemy statek, którego wartość bojowa jest dużo niższa. Nie ma żadnych dział głównych a wierzyczka parę razy pierdnie i woła, że nie ma już energii. Mając tego świadomość człowiek zabiera się za statek kilkadziesiąt razy większy niż jego własny i wygrywa. Siedząc w M8 przy odpowiedniej strategi można rozwalić wszystko, od myśliwca po pancernik. I to jest piękne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Podsumowując:

Za cenę myśliwca otrzymujemy statek, którego wartość bojowa jest dużo niższa. Nie ma żadnych dział głównych a wierzyczka parę razy pierdnie i woła, że nie ma już energii. Mając tego świadomość człowiek zabiera się za statek kilkadziesiąt razy większy niż jego własny i wygrywa. Siedząc w M8 przy odpowiedniej strategi można rozwalić wszystko, od myśliwca po pancernik. I to jest piękne.

No wlasnie, M8 to nie jest statek do walk na pierwszej lini. To nie jest kilerska maszyna, ktora pilotujemy sami niszczyc hordy wrogow. Ja bym okreslil ten statek jako wspomagajacy. Najrozsadniej jest pilotowac go samemu i odpalac rakiety w krytycznych momentach, gdy statki wroga sa zwiazne walka. Satyfakcja jest duza, gdy uda nam sie wreszcie przeprowadzic udany atak rakietowy. Lacznie mam na stanie 6 splickich Viperow pogrupowanych w dwa skrzydla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam Bomberki w akcjach na Xennońskie i Khaackie korwety.

W modach Admiralskich. Kerraka M1 i2.

Pakowało się takim szerszenie, i gamy i jazda.

Najazd 10-20 sztuk pustoszył szybko sektor.😀

Czy owe M8 też są teraz w X3 TC te same?

Czy też są ulepszone mody. Niż to było wcześniej.

Cytat

A propos ich lipnego uzbrojenia obronnego na ktore narzekaja niektorzy. Egosoft podszedl do sprawy dosc tradycyjnie bazujac jakby na wspolczesnych ciezkich bombowcow. Mysle ze niektorzy spodziewali sie ujrzec cos w stylu latajacej fortecy z przyszlosci 😀

Takl B2- ki i B3. 😀

Pozdrawiam. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...