Skocz do zawartości

Improved races - zapowiada się smakowicie


mrWHO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cytat

Dla większej rozróby to oczywiście że ma sens.

Ale jeśli będzie się to wiązało ze znacznym spadkiem wydajności? Pisałem wczoraj że muszę zmienić Xtreme mode+Pirate Patrlos na Hard Mode+Pirate Patrols bo zaczyna mi gra nieco mulić przy takiej ilości statków.

no ja na szczęście w nieszczęściu obawiam się tylko i aż wyskakiwania gry (czasem się zacina :/ nie wiedzieć czemu - już o tym rozmawialiśmy ) i jeszcze ponad 160 statków w mniej więcej jednym punkcie (nie chodzi tu o sektor, ale jakiś pkt w sektorze)

Miejmy nadzieje że następne patche + XTM do TC zoptymalizują trochę grę... bo niestety puki co jest gorzej niż w X3:Reunion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😀

Dobra co do moich freezów to są najprawdopodobniej spowodowane skryptem Conflicts, który po pierwsze nie jest już rozwijany a po drugie jak sam autor stwierdził że przestaje nad nim pracować bo powoduje WŁAŚNIE FREEZY itd dziwne zachowania w grze a ma dość debugowania tego swojego "dzieła". Ale to wszystko puki co jest w fazie: "najprawdopodobniej" ponieważ z tego co pamiętam mi gra freezowała jeszcze przed zainstalowaniem RRF a tym bardziej Improved Races (Improva to już na pewno nie miałem ). Tak więc wątpie żeby sam RRF powodował freezy w grze.... (tak chyba nikt nie miał)

A co do połączenia u mnie RRF i Improved Races to zobaczę jak wróce z wakacji za 2.5 tygodnia ;p. Tak więc wszystko, czyli i o problemach ze skryptem Conflitcs i o połączeniu RRF i Improved races, się okaże mam nadzieje że już ostatecznie za te 2.5 tygodnia bo chciałbym wreszcie na spokojnie sobie zagrać w X3:TC 😀 Ale mam nadzieje że u mnie nie będzie problemu z połączeniem Improva z RRF

Na lapku z wbudowaną k.graficzną X3:TC to tak nie bardzo pójdzie 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedziała że RRF i Improved Race nie powinny się ze sobą gryź. Jeśli już to RRF może gryź się z Signal Bail Addon. Dlaczego? Dlatego że w RRF duże statki mają skrypt do wykonywania skoków do i z sektorów gdzie występuje zagrożenie. Jeśli taki statek będzie w fazie przygotowania do skoku, a nałoży się na to skrypt powodujący opuszczenie opuszczenie statku przez pilota (bo statek oberwał w takim stopniu że może zostać opuszczony, wszystko zależy od procentu ustawionego w konfiguracji SBA) no to mamy zwiechę. Podobna sytuacja była w X3+XTM i Galeonem.

Moja rada: wyłączyć RRF i poczekać na nową wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

....

To z czyś takim się nie spotkałem. Z tego co widziałem to nie dostawałem zwiech przy określonych czynnościach np. jak w/w skok gdzieś bo statek oberwał itp. ale to tylko mogę powiedzieć o tym co sie działo dookoła mnie....

Może być tak, że taka sytuacja zaistnieje w przypadku gdy nie będzie mnie w danym sektorze i też mogę dostać freeza? 😀 bo w sektorze w ktorym bylem podczas zwiechy nic ciekawego sie nie działo...

PS Yacku Ty masz Baila, a miałeś tak kiedyś? bo mi się nie zdarzyło....

PSS Jeszcze chyba wszystko zależy jak ustawiony jest Bail bo jak na np. małe liczby dla dużych statków to zwiechy nie powinno być bo albo nie zdąży zadziałać Bail i statek rozwalony, albo nie zadziała Bail i statek przeskoczył w inny sektor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskujesz Yacek, że jak 2 skrypty nałożą swoje działanie na siebie, to może być "bum"? A czy przypadkiem ta gra nie jest złożona ze skryptów i normalną rzeczą dla niej jest to, że obiekty w niej stworzone są kierowane przez skrypty (ilość mnoga)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ja mam RRF i Improoved Races. Ale tylko raz jak na razie przydarzyla mi się wspomniana zwiecha. Jednak jak na razie od większych zadym trzymam się daleko bo dysponuje aż 😀 L uzbrojonym w dwa AC i Aniołem. Jak trochę w piórka obrosnę to zobaczę.

Improoved Races mam najnowszy ale RRF to już antyk 😀 więc muszę zainstalować ostatnią wersję

Cytat

Na lapku z wbudowaną k.graficzną X3:TC to tak nie bardzo pójdzie 😀

Mało wiesz 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, zdaje sie że nie tylko wy macie problemy z RRF i Improved Race: http://forum.egosoft.com/viewtopic.php? ... 58#2969458

Mnie jak na razie to nie spotkało, ale chyba profilaktycznie zastosuje się do własnej rady i wyłączę RRF. Improved jakoś tak bardziej mi się podoba 😀

Jak problem z kompatybilnością RRF i Improved zostanie rozwiązany to może go włączę ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scrypt fajny tylko... 😀

1. po 2 godzinach gry przy ustawieniach "normal" 10 sektorów przejetych przez krzaki a tylko jeden przez xenonów.

2. w ciagu 20 godzin zaden sektor nie został odbity przez prawowitych wlascicieli.

3. co chwila komunikaty o wysyłaniu sił do odbicia sektora z prosba o dołaczenie z której nic nie wynika :

- siły odbijajace nie skacza tylko leca przez sektory( wiekszosc nie dolatuje, ginie po drodze)

- brak jakiejkolwiek interakcji z silami reagowania.(nie wiem byc moze po wspolnym zmudnym dolocie i wyczyszczeniu

sektora dostajemy jakas nagrode?, bo odbicie samodzielne nie przysparza nam gotówki)

- stosunek SSR(siły szybkiego reagowania) do najezdzcy jest hmm, niewystarczajacy?

jesli w sektorze lata 30 korwet i od groma drobnicy to wysłanie tam 5 rybołowów mozna chyba nazwać aktem szalonej

odwagi.

- nie da sie walczyc z włączona opcja skoków wiekszych statków w obrębie sektora. nie istnieje bowiem wówczas opcja

oddalenia sie od wroga celem zregeerowania tarcz.

To tyle negatywów, pozytywów jest zdecydowanie wiecej. powiem tak, wszystkie poprzednie scrypty inwazyjne sa schematyczne i nużące. Ten dopiero wpompowywuje życie i niepewność w uniwersum. Teraz wskakując do sektora nie mam pewnosci czy przy bramie nie czai sie kilkanascie krzackich korwet. Lawina rakiet jaka potrafia zasypac jest imponująca. to i tak zresztą nic w porównaniu do wejscia do głównego sektora Yaki. kto nie próbował nie sobie skoczy a będzie miło zaskoczony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko możesz sobie ustawić. Nie chcesz by statki wroga skakały, proszę bardzo - wyłączone. Nie chcesz super rakiet - wyłączone. Nie podoba ci się że za dużo sektorów przejętych - wyłączone przejmowanie. I tak będzie dość zabawy. Na tym polega siła tego skryptu.

Co do sił odwetowych to się zgadzam, choć i tak jest lepiej niż w wersji r7, tam statki odwetowe leciały każdy z własną maksymalną prędkością, więc na początek myśliwce, potem korwety, a na końcu wlokły się statki dowodzenia i szans nie mieli żadnych. Teraz wszystkie statki podążają za najwolniejszym statkiem w grupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...