Skocz do zawartości

mały duży problem


braman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

EAX zawsze wyłączony 😀

//edit

Odinstalowałem te paczkę kodeków k-lite codec pack coś tam 😀 zobaczymy (jak tylko odpalałem grę jeden z kodeków chyba audio aktywował swoją ikonę koło zegarka itp..) zobaczymy może coś to da.... Używacie tych kodeków?

BTW czy do poprawnego odtwarzania filmów na Windows XP lub Vista (odtwarzacz allplayer) potrzeba jakiś wymyślnych/dodatkowych kodeków?

//edit2

Podsumowanie:

2 czyste systemy WinXP i Vista oba oryginały żeby nie było sterowniki najnowsze, komputer przewyższający wymagania gry żeby nie było chyba dwukrotnie 😀 z kodekami czy bez kodeków, czy z włączonym Crossfire czy też nie i tak wszystko to o kat że tak się wyrażę dupy 😀 bo i tak się zacina i tak.... I trzeba czekać na patcha w nadziei że on coś naprawi.... dlaczego tak się dzieję to już nie wiem.... szkoda że nie można w X3 ustawić autosave np. co 5 min.... Może jakieś inne ciekawe pomysły? 😀

PS czy Ci mechanicy w stoczniach i lotniskowcach (mówię o oryginalnych mechanikach do wynajęcia za 50.000 nie o marines) potrafią zarobić na siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Odinstalowałem te paczkę kodeków k-lite codec pack coś tam 😀 zobaczymy (jak tylko odpalałem grę jeden z kodeków chyba audio aktywował swoją ikonę koło zegarka itp..) zobaczymy może coś to da.... Używacie tych kodeków?

Oczywiście, K-lite mega codec pack to dla mnie rozwiazanie optymalne, 1raz na długi czas. ;] Przy instalce systemu ściągam najnowszą wersję i nie ma problemu z żadnymi filmami (także format quick time i real + formaty komórkowe ale nie ręczę, żę wszystko, w każdym bądź razie .3gp działa). Plus załączony solidny Media Player Classic (na bazie WMP 6.4), ale doinstalowuję sobie Allplayera, czasem wygodniejszy w szczególności przy napisach.

Aha, z tą paczką nie miałem problemów z dźwiękiem w X3:TC (w X3 tak albo tylko na lapku przy czym na blaszaku ok więc nie wiadomo czy to wina tego).

Cytat

BTW czy do poprawnego odtwarzania filmów na Windows XP lub Vista (odtwarzacz allplayer) potrzeba jakiś wymyślnych/dodatkowych kodeków?

No... nie, tylko te o których powyżej pisałem. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Mam taki problem..

Grałem sobie na podstawowym profilu Terraninem.Wszystko niby ok aż tu nagle wlatuję do stacji handlowej i mam do kupienia

ZZ_EMP_MOD_USE_ONLY 15_1 - sztuk 0 za 0 kr.

W tym momencie zgłupiałem 🤪 wcześniej nic takiego w tej stacji nie miałem.

Włączyłem profil Argon i tu to samo! więc Poszedł uninstall i kasacja katalogów.

Zgrałem wszystko jeszcze raz i na profilu Argon wszystko ok a na Terraninie to samo.

Szukałem o tym tutaj i na ego ale nic nie znalazłem.Jak sobie z tym poradzić? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrypty instalowane przez PM LITE 1.10

-ATF Shipyard -Automated Satellite Network -Dock TS

-Global Friend Foe -Jump to ME -Players Workshop

-Salvage Command Suite -SalvageInsurance Contract -Ship killed notifications

-SLAM -Station Camper -Marauder Shipyard

-Turbo Booster -Weapons Quickswap

ComunityPluginConf..+ChemString..+WareManager+Befehlsbibliothek+AP Libraries

Skrypty "naklejane"

-AnarkisDefenseSystem -ArchivementGuild -Display Ranks

-Economy andSupplyTrader -Extended Comm System -Extended Trade Command

-Follow+Remember+wingman -Gateless Jumpgate -Przedstawiciel handlowy

-Marking unknown sectors -Obrona Mosqito -npc bailing addon

-Numeric ranks -Statistic Center -WAR: A/B vs P/S

-XTended GalacticNewSystem -Yaki Armada

Tylko te skrypty+spolszczenia do nich.Wszystko zdaje się działać ok za wyjątkiem tego ZZ_cośtam.

ps.zapomniałem dodać wcześniej że w stacji handlowej Argonów te ZZ_ inaczej się nazywały tylko nie pamiętam jak.

Pytanie tylko czy jakiś skrypt naprawi problem czy new game 🤪

Gdzieś mi wcieło EMP ale po zainstalowaniu go nic się nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odinstalowanie Ware Managera nic nie dało więc albo nowa gra i liczyć że zadziała albo poinstaluje wszystko od nowa.

Jakoś trzeba dojść do problemu i go rozwiązać. Ewentualnie można zainstalować moda co dodaje EMP do stacji bo wolałbym nie rezygnować z tych skryptów co mam.

Ware Manager'a miałem do Salvage Claim Sof. i jak go zmieniłem na Salvage Command Suite to mi został zainstalowany.

Edit:

Sprawdziłem nową grę i nic nie dało ciągle jest to samo nawet odinstalowałem wszystkie skrypty z PM. 🤪

Problem leży po stronie skryptów naklejanych,więc reinstall wszystkiego.. 😉((

ps.towar który ma błąd jest w lokacji Grand Exchenge w stacji handlowej na samym dole...może instalacja jakiegoś skryptu pomoże bo wydaje mi się że dodanie towaru będzie najłatwiejszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapa Scorpa pokazuje, że w stacji handlowej, w sektorze Grand Exchange na ostatniej pozycji są komponenty komputerowe (Computer Components). Więc prawdopodobnie doszło coś nieprzetłumaczonego z jakiegoś skrytpu/moda.

BTW. też mam kodowane "produkty" na liście sprzętu. SS_WARE_SW_NEW2 i SS_WARE_SW_NEW3.

PS. Sprawdź czy w folderze z grą nie masz utworzonego types -> TWareT.pck

Jeśli tak otwórz to X3Editorem i sprawdź czy masz tam "puste" wartości, jeśli tak przenieś pliki poza folder z grą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Uporałem się z tym tak samo jak poradziłem koledze z podobnym problemem - wyrzucając dodatkowy plik TWareT.pck.

To co powiesz na to: nie mam TWareT.pck w folderze types, a jak usunę plik z moim poprawionym spolszczeniem to mam w grze SS_WARE_SW_NEW2 i SS_WARE_SW_NEW3.

Wiesz dlaczego? Bo ja wiem.

TWareT.pck dodaje Ware Manager instalowany poprze PM Lite. Jego instalacja jest wymagana tylko przez określone skrypty. Jeśli nie używa się tych skryptów, nie ma potrzeby instalować Ware Managera. SCS nie potrzebuje go, używałem SCS jakiś czas temu, a nie miałem Ware Managera. Najnowsza wersja SCS, zdaje się potrzebuje Ware Managera, ale czy jest konieczny na pewno to nie wiem, nie używam już SCS tylko SCS Suite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej (tj. kiedy spolszczenie było wybrakowane) nie miałem zainstalowanego Ware Manager (ten zainstalowałem dopiero dzisiaj), mimo to miałem pozostałości po jakimś skrypcie w postaci folderu Types -> TWareT.pck, mogłem to spokojnie usunąć bez narażania się na utratę czegoś.

Skorzystałem z podanego przez Ciebie linka, bo wraz z instalacją Ware Manager, problem powrócił. Teraz wszystko gra.

Swoją drogą - należy Ci się laur, za to że pozbyłeś się w poprawionym spolszczeniu tych idiotycznych "profesjonalnych" tłumaczeń - np. pochwa... Im więcej oryginalnych spolszczeń przeglądam , tym bardziej dochodzę do wniosku, że ludzie zajmujący się nimi, albo nie mają pojęcia co tłumaczą, albo są pozbawieni jakiegokolwiek zmysłu estetycznego... Zresztą nie tylko gry są najeżone takimi "kwiatkami", wystarczy popatrzeć na niektóre językowe wygibasy literatury sci-fi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się osobiście jeszcze nie spotkałem z błędem SS_WARE_SW_NEW-ale wezmę twoje tłumaczenie pod uwagę Yacku bo mnie też niektóre nazwy denerwować zaczynają.

A co do Ware Managera to nie instalowałem go tym razem i za każdym zamknięciem PM Lite dodaje mi plik TWareT (sprawdzałem przy włączonym katalogu Tapes)-więc uważam że to wina jakiegoś innego skryptu albo samego PM,

możliwe Yacku że nie masz tego problemu bo nie używasz PM.Ale mogę się mylić i wina może być po stronie skryptów.

Jak będę miał czas to sprawdzę czy to wina skryptów czy samedo PM Lite.

edit: Moim zdaniem to PM ma problem bo po włączeniu go plik TWareT znika a po zamknięciu się pojawia,a sprawdzałem przed chwilą na goło bez żadnych skryptów po przeinstalowaniu.

Rozwiązania są dwa albo raczej jedno PM OUT!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Mam mały problem z nieznanych mi powodów mój program Xmodel3DViewer nie działa i nie mogę podejrzeć parametrów statków. Wiem że gdzieś na rosyjskiej stronie są szczegółowo opisane wraz z fotkami, żebym tylko jeszcze pamiętała adres. Czy ktoś z was wie gdzie mogłabym znaleźć taką fajną stronę ?

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...