Skocz do zawartości

mały duży problem


braman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mój sprzęt podobny:

E8400 3.0GHz

2GB RAM

Radeon 4850

Win XP

FPS-ów nie liczę, ale przycinki mam tylko gdy skrypt np. odpowiedzialny za misje obrony stacji, tworzy statki atakujące tę stację. Wszelkie bitwy bez problemu. Natomiast duże spadki w sektorach, w których wybudowałem wielkie kompleksy, ale tam nie muszę latać, jeśli coś potrzebuję z kompleksu rakietowego wysyłam tam TS-a, który dostarcza mi to co potrzebuję.

Oczywiście patche masz zainstalowane? Czysta gra była bardzo słabo zoptymalizowana, po kilku godzinach gry bardzo duży spadek płynności. Kolejne patche poprawiały optymalizację. Patch 2.1 jeszcze bardziej to poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

.....

Cóż wersja PL - patch ze strony cenegi do wersji PL 2.0a.

CMod zainstalowany jak sądzę... a tak w ogóle to lista skryptów

Script Packages:
Cheat Collection Package :: Cycrow :: Yes :: 1.41 :: 07/11/2008
Chem String Functions Library (lib.chem.strings) :: Chem aka ChemODun aka Chem [EG] [ru] :: Yes :: 2.97 :: 21/01/2009
Cmod3 for Terran Conflict :: Ulfius & SSwamp_Trooper :: Yes :: 1.03 :: 08/05/2009
Community Plugin Configuration :: Cycrow :: Yes :: 1.10 :: 28/10/2008
Compare Ships :: Graxster :: Yes :: 1.0 :: 05/11/2008
Conflicts :: Mavor :: Yes :: 0.85 :: 21/01/2009
Find Free Ships :: Grax :: Yes :: 2 :: 26/11/2008
Free Jump (credits) :: Grax :: Yes :: 1.4 :: 03/12/2008
Jump to Me :: Graxster :: Yes :: 1.0 :: 09/11/2008
Khaak Invasions :: ttl :: Yes :: 1.1 :: 22/01/2009
Marine Repairs :: Tatakau :: Yes :: 1.02 :: 03/03/2009
Marine Training Manager :: Grax :: Yes :: 2.0 :: 25/11/2008
Mobile Ship Repairs :: Graxster :: Yes :: 1.7 :: 06/11/2008
NPC Bailing Addon :: ThisIsHarsh :: Yes :: 1.6.3 :: 05/12/2008
Player Workshop :: Pelador :: Yes :: 18 :: 11/05/2009
Salvage Claim Software :: Cycrow :: Yes :: 1.00 :: 25/10/2008
Salvage Claim Software Mk. 1 :: TECSG :: Yes :: 3.04 :: 14/11/2008
Salvage Commands and NPCs :: ThisIsHarsh :: Yes :: 1.5 :: 20/11/2008
The Marauder Shipyard :: Teladidrone :: Yes :: 0.5 :: 23/01/2009
Turbo Booster :: Cycrow :: Yes :: 1.00 :: 20/10/2008
Weapons Quickswap :: Tatakau :: Yes :: 1.03 :: 03/03/2009
Xtreme Mode :: Ulfius :: Yes :: 2.0 :: 09/04/2009

Co do skryptów część skryptów wygląda a raczej "nie wygląda" na aktywną np. te Khaak Invasions ... czy inne od wojen - szukałem bitew sobie pewnego razu no to tu 3 piratów na krzyż tam 4 piratów.... oczywiście czasem zdarzy się cała lista czerwona ale to przede wszystkim Xenoni się rzucają na coś....

PS fajna sytuacja wysłałem z 4 strzały (statki - arrow) w świat żeby zbierały wszystkie porzucone statki.. (niech zarabiają na siebie) no i po jakimś czasie (zapomniałem o nich) patrze na listę posiadanych statków a tam.... od zarypania.... no to co wszystkie statki follow me i skok w hiperprzestrzeń (oczywiście na pytanie czy lecący za mną też mają skoczyć - oczywiście że tak).... no i się zaczęła jazda, gra się zacięła kompletnie i tak za każdym razem po wczytaniu (zapisałem gre przed skokiem)... okazało się że liczba statków które chciałem "przenieść" w to jedno miejsce przekracza 200 sztuk (różne śmieci M3, M4, M5, TS/TM).... A wszystko po to żeby je zreperować (mam taką mała ekipe do naprawy) i sprzedać..... Musiałem zmniejszyć detale na najmniejsze i dopiero po wielkich bólach udało się coś osiągnąć....

PSS co do ekipy naprawczej czy są jakieś mniejsze statki niż M6 z możliwością naprawy ? bo trochę szkoda mi kasy na kupowanie M6 specjalnie po to aby naprawiały statki :F (nie wiem jakieś M3 czy coś albo dron'y...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laser Naprawczy można montować na statkach od M6 wzwyż. Co do napraw to zrób jak mrWHO radzi. Ja mam oprócz Pantery Valhallę do napraw, przewaga taka że do Valhalli mogą dokować M6 i TS-y.

Listę skryptów mam podobną. O inwazjach Kha'ak możesz poczytać w temacie Mega Inwazja Kha'ak.

Xenki też co jakiś czas wysyłają ze swoich sektorów konwoje z K lub J na czele. W sektorach Borońskich w okolicach Ocean of Fantasy mam prawie ciągle minimum 5-6 Q.

Piraci - ci to dopiero się rozplenili, za każdym statkiem handlowym piratów podąża 10 Blastclaw-ów, 10 Blastclaw-ów Prototypów i 10 Elit. Kilka Galeonów i Brygantyn lata po sektorach pirackich, o mniejszych statkach typu M6 nie wspominając. A wszystko to dzięki X-treme mod. Może zmień Hard Mode na X-treme?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

...

Oba są zainstalowane... ciekawe czy jeden wyklucza drugi?

mrWHO dzięki za radę - jak tylko zbiorę kasę kupie albo coś w rodzaju Aran'a albo Valhali (ta to przynajmniej ma sie czym bronić)

Z tego co zauważyłem z ilosci wrogów no to wam powiem że... oni chyba zwiększają swoja liczbę wraz z postępem w grze - bo jak na początku latało ich po 3 to teraz 6 itd... zobaczymy jak sytuacja się rozwinie.... 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do naprawy większych statków używam na razie zdobycznych pirackich Centaurów. Dwa, wyposażone w lasery naprawcze, stoją zaparkowane przed moją kwaterą główną i automatycznie naprawiają wszystkie statki które do niej wysyłam. Później ich funkcję przejmie pewnie Aran 😀

Dla drobnicy mam zdobyczną Shuri (wcześniej TL) z marines na pokładzie- co jakiś czas skaczę nią po sektorach i wysyłam do niej większe ilości statków. Zwykle zanim wróci do kwatery wszystko co znajduje się w jej hangarze jest już naprawione w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię podobnie:

Kwaterę Główną mam w Ziem. Nieznany 2. Lata w nim Katana z Laserami Naprawczymi na pokładzie. Najczęściej naprawia Springblossom-y zgarnięte z sektora Ziem. Nieznany 3. Ten sektor to u mnie żyła złota. Ciągłe konwoje K lub J ciągnące za sobą drobnicę powodują że co jakiś czas zgarniam z niego 2-3 Springblossomy i kilka Spitfyre. Te drugie naprawia Deimos stacjonujący wraz z Osaką, Agamemnonem i trzema Q w sektorze Ziem. Nieznany 1 i pilnujący aby żaden Xenon nie dotarł dalej. Większość zdobyczy po naprawie trafia do stoczni w Ziem. Nieznany 1. Zdobycze typu Q, K lub J z sektorów pomiędzy Scale Plate Green i Black Hole Sun również wysyłam do Kwatery Głównej. Droga co prawda daleka, ale przy mojej licznej flocie i stanie konta nie ma pośpiechu.

Drobnicę z pozostałych sektorów zbiera Pantera. Po większe statki (M6, TS, TP) wysyłam Valhallę. Jeśli trafi mi się coś większego w odległym sektorze wysyłam Katanę z rozkazem "napraw statek". Po naprawieniu, Katana wraca pod Kwaterę Główną, a duży statek do najbliższej stoczni.

Aran natomiast służy jako magazyn dla towarów potrzebnych do naprawy HUB-a, kilka TS-ów siedzi w fabrykach, co jakiś czas wykupuję zapas produkcji. Gdy TS jest zapełniony wysyłam go do Arana, gdzie pozbywa się ładunku. Aran raz na jakiś czas dokuje do HUB-a i przekazuje hurtowo ładunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Oczywiście że wykluczają się wzajemnie, masz to napisane w tym temacie gdzie je można pobrać, można instalować tylko jeden z dostępnych modów na raz:

No civilian

Hard mode

X-treme mode

dwa ostatnie zawierają w sobie pierwszy.

No to zostawiamy tylko X-treme mode i lecim 😀 Co do magazynowania i napraw będę mógł się w to zabawić od nowa, bo jestem świeżo po całkowitym formacie więc jutro reinstall TC i skryptów...

Co do napraw statków na lotniskowcu przy użyciu skryptu "naprawy marines" można się fajnie zabawić, vallhalla się tu może nieźle sprawować, tyle że odpowiednio kosztuje a po drugie czasem trzeba poczekać aby pojawił się w stoczni IL... (mowię o grze w custome game)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

...Co do napraw statków na lotniskowcu przy użyciu skryptu "naprawy marines" można się fajnie zabawić, vallhalla się tu może nieźle sprawować, tyle że odpowiednio kosztuje a po drugie czasem trzeba poczekać aby pojawił się w stoczni IL... (mowię o grze w custome game)

Też gram w custom game i nie jest tak źle 😀 Zdziwisz się jak szybko rangi rosną w TC. Wystarczy wykonać kilkanaście misji dla danej rasy żeby wbić rangę przy której Aran pojawia się w Stoczni Marauder. Ja robiłem głównie patrole/obrona stacji dla Argonów i przy Obrońcy Federacji mogłem już kupić Arana. Zajęło mi to dosłownie parę godzin, zupełnie na luzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, wczoraj na próbę zawaliłem misję w której miałem oddać właścicielowi porzucony statek (klasy M7)... i spadłem o 3 rangi, z Obrońcy na Strażnika Federacji 😀 Mimo wszystko, dla mnie osobiście jest troszkę zbyt łatwo 😀

Przy okazji...

1. Czy można jakoś sprawdzić reputację u Piratów i Yaki ? Nie spotkałem się ze skryptem do TC który by to umożliwiał ale może ktoś z Was go znalazł 😀

2. Jak sprawdzić jaka rasa jest właścicielem danej stacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm coś jest nie tak... w sumie ledwo co zacząłem grać a zbierając złom i bawiąc się troszkę w handel mam już ponad 100kk (+100kk w banku IL) hmm kasa to tu leci bardzo szybko.... Co do wrogów w sektorach zrobiło się ich więcej po zostawieniu tylko jednego z 2 skrytpów (Hard i Extreme - zostawiłem extreme). hmm myślę nad zakupem jakiegoś M1 może Woden ostatnio widziałem go w stoczni sektorów IL... bo rozumiem że takiego statku jak np. #deca to raczej nie kupie nigdzie? 😀 A może polecacie jakiś inny M1.... M2 nie chce bo przy M1 można sobie wsiąść na jakaś np. eklipsę i wraz z paroma skrzydłowymi porozwalać wrogów 😀 no i na M1 mogę zautomatyzować lotniskowiec nie mówiąc o naprawach myśliwców 😀

PS czy fregata rakietowa (Minotaur - M7M) to fajne rozwiązanie? raz wdziałem ja w akcji... całkiem fajny spam rakiet 😀 destryer rozwalony spamem rakiet z odległości żeby nie przesadzić 20km... Całkiem fajnie byłoby mieć takie wsparcie... szkoda tylko że do missile barage (zapory rakietowej w wersji PL) nie da się przypisać jakiegoś przycisku bo nie będąc na tej fregacie sterowanie nią jest troche.... upierdliwe 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#deca jest do kupienia, trzeba tylko dodać stocznię OTAS Shipyard v.2. Problem w tym że #deca pojawia się w stoczniach w systemie Aldrin, a grając we własną grę to chyba nie masz dostępu do tych systemów. Ja nie stosuje tego skryptu, dodaje Hyperiona do stoczni Paranidian, a ja chcę mieć na niego monopol 😀

Co do ataku rakietowego na M1/M2, to mnie do tego wystarcza Hyperion. Ładuję mu ładownie rakietami (tajfuny są najlepsze, bo rojowe, samosterujące, duży zasięg) i jazda. Kilkanaście Tajfunów i po osłonach M1/M2. Reszta to już inna bajka. Możesz o tym przeczytać w tym poście: http://xudb.pl/topic/563-re-wasze-najfajniejsze-bitwy/#entry6916

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się co może powodować taką sytuacje... od czasu do czasu w losowych momentach w grze albo gra się całkowicie zatrzymuje i głos się zacina... (w kółko się powtarza) albo występuje tak jak przed chwilą X3:TC wykonał nieprawidłową operację itd...

Tu bitwa walą ze wszystkich stron i albo komunikat o błędzie albo zatrzymanie gry... hmm

PS jak można wyżej przeczytać system całkowicie nówka... DX z płyty na wszelki wypadek przeinstalowany... CrossFire wyłączyłem na wszelki wypadek ale widzę że nie ma znaczenia czy z CF czy bez CF...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zastanawiam się co może powodować taką sytuacje... od czasu do czasu w losowych momentach w grze albo gra się całkowicie zatrzymuje i głos się zacina... (w kółko się powtarza) albo występuje tak jak przed chwilą X3:TC wykonał nieprawidłową operację itd...

Tu bitwa walą ze wszystkich stron i albo komunikat o błędzie albo zatrzymanie gry... hmm

PS jak można wyżej przeczytać system całkowicie nówka... DX z płyty na wszelki wypadek przeinstalowany... CrossFire wyłączyłem na wszelki wypadek ale widzę że nie ma znaczenia czy z CF czy bez CF...

To Egosoft i seria X... Nie przyzwyczaiłeś się jeszcze? 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...