Skocz do zawartości

HYPERION w TC


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A ja go bez mapy scorpa wytropię i bez skryptów przejmę abordażem, to się nazywa prawdziwa gra 😀 A jaka satysfakcja 😀

(tak wiem, ze skryptami też fajna zabawa w niektórych przypadkach nawet lepsza)

Teraz latam cerberem i zbieram na kobrę i dobudówkę do kompleksu za 50 milionów. Kompleks chyba na pierwszy ogień. Bardzo mi się spodobał ten Hyperion zwłaszcza ze względu na hangar tak że na pewno zapoluje.

Cytat

Co do uzupełniania paliwa do Napędu skokowego; przecież można użyć własnego TS - wziąć trochę ogniw z kompleksu (jesli taki mamy), kazać mu przyskoczyć do siebie, i teleporterem zabrać ogniwa.

Można też mieć w ładowni robota frachtowego, ale skoro to M6 to nie ma problemu 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowność Hyperiona głównie to zaważyło o chęci polatania nim jednak to różnica z 950 Vidara na ponad 3000 Hypcia 😀 Wygląd swoją drogą no i większa możliwość uzbrojenia muszę go mieć na razie mam tylko save gdzie lecę centralnie za nim pokombinuje ze skryptem a jeśli będą problemy to będę zmuszony nauczyć się abordażu...

Cytat

A ja go bez mapy scorpa wytropię i bez skryptów przejmę abordażem, to się nazywa prawdziwa gra 😀 A jaka satysfakcja 😀

(tak wiem, ze skryptami też fajna zabawa w niektórych przypadkach nawet lepsza)

Teraz latam cerberem i zbieram na kobrę i dobudówkę do kompleksu za 50 milionów. Kompleks chyba na pierwszy ogień. Bardzo mi się spodobał ten Hyperion zwłaszcza ze względu na hangar tak że na pewno zapoluje.

Życzę powodzenia na sucho ja też próbowałem rozstawiłem zaw. satelity na każdym sektorze Paranid ale i to nie pomogło dopiero mapa pokazała lokacje daj znać jeśli uda Ci się abordażem. Będę wiedział do kogo uderzyć po wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze może potrwać bo jak pisałem najpierw skończę kompleks, potem uzbieram na kobrę. No i trzeba go będzie jeszcze znaleźć. Jak do tego dojdę na pewno dam znać i opiszę wszystko na forum 😀

Edit:

Właśnie zacząłem budować, brakuje jeszcze 10 milionów ale to w międzyczasie się zarobi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hyperion jest mój, nie było łatwo, wymagało to trochę cierpliwości ale udało się 😆

Wszystko gotowe, rzut okiem na mapę, cel znajduje się w Empire's Edge przy południowej bramie, daleko na północy dwa Zeusy.

W akcji wzięli udział Cerber, Kobra, 50 droidów bojowych i 2 kapsuły z marines po trzech szybkich szkoleniach wszystkich umiejętności. Na początku próbowałem bez droidów i efekt był marny, żadna kapsuła nie mogła się nawet zbliżyć do celu. W późniejszych próbach wszystkie kąsały rozwścieczonego Hyperiona. Do dyspozycji miałem też 8 rakiet morgensztern. Z daleka nadciągał Zeus...

Najpierw ściągnąłem osłony Cerberem po czym natychmiast przesiadłem się na Kobrę. Wysłałem droidy do ataku i zapisałem. Od tego momentu zacząłem powtarzać próby wysłania kapsuł tak aby dotarły do celu, różne kombinacje. Nie można było użyć zbyt wielu rakiet bo bardzo szybko niszczyły statek. Co tu dużo mówić prób było kilka a oto ostateczna udana kombinacja, całkiem prosta: najpierw jedna kapsuła a zaraz za nią jeden morgensztern. W takim wypadku kapsule zazwyczaj udawało się dotrzeć. Zapis.

Marines na pokładzie ale to jeszcze nie koniec. Najpierw po prostu przesiadłem się na cerbera, odwołałem droidy, odesłałem kobrę i czekałem. Wszyscy zginęli a ja przypomniałem sobie "osłony muszą być wyłączone przez całą akcję". Kolejne podejście, przesiadka i pilnowanie poziomu osłon. Kolejna porażka. Jeszcze jedna próba i to samo. Już myślałem że chyba się nie uda, albo za słabi żołnierze albo ich za mało. Próbowałem dosłać drugą kapsułę ale się nie udało. Zrezygnowany dokonałem ostatniego wczytania i pomyślałem, zostawię roboty, skutecznie trzymają wyłączone osłony. Nawet się nie przesiadłem tylko z kobry obserwowałem co z tego wyniknie... Marines walczą, pierwszy pokład zdobyty, nikt nie zginął. Padł jeden ale drugi pokład zdobyty, tak daleko jeszcze nie byłem więc nabrałem nadziei, przeskoczyłem na Cerbera i odesłałem kobrę. W międzyczasie zginął jeszcze jeden ale moja dzielna drużyna dostała się do komputera, po chwili ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu Hyperion zrobił się zielony. Natychmiast wysłałem go do sąsiedniego sektora i poleciałem w kierunku Zeusa który strzelał w Hyperiona, chciałem osłonić zdobycz własnym kadłubem. Był za daleko, jego pociski nie dotarły do mnie. Wpadłem na pomysł że skomunikuje się z kapitanem zeusa i powiem że użyłem ognia przez pomyłkę, udało się ! Zeus zawrócił. Udałem się do sąsiedniego sektora. Hyperion w ciężkim stanie po abordażu, 16% kadłuba ale jest mój. Przerzuciłem pełne wyposażenie z myśliwca, przesłałem trochę ogniw i wysłałem go do stoczni w Argon Prime. Naprawa do 55% kosztuje 12 milionów, drogo ale warto, w końcu w czystej grze nie da się kupić Hyperiona. Spłukałem się kupując Kobrę, co prawda kiedy szkoliłem marines kompleks uzbierał 10 milionów a 3 miałem na koncie. Naprawa 1% kadłuba laserem minuta i 24 sekundy. Reputację u Paranidów miałem bardzo dobrą, po akcji spadła na tyle że od razu mogłem odkupić licencję policyjną którą straciłem w trakcie ataku. Wybaczyli mi.

A więc nie były to puste przechwałki, jak napisałem tak zrobiłem, wytropiłem i zdobyłem bez skryptów i mapy Scorpa.

Kliknij aby powiększyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem tu nowy ale X3 gram już od jakiegoś czasu i mam mały problem. Więc poczytałem troszkę forum ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem a mianowicie nigdzie nie mogę zlokalizować HYPERIONA, nawet wyszukiwarką z mapy scorpa. Ten statek po prostu u mnie nie istnieje. Może ktoś z was miał podobny problem i mi pomoże.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy pomysł to:

-Szukaj cierpliwie

-Nie zapominaj że w grze nosi on nazwę "Hyperion Prototyp Zwiadowca"

-Szukaj cierpliwie

Ja Hyperiona znalazłem (a nawet dwa) podczas mojej pierwszej osobistej wizyty w sektorze Paranidów.

Pamiętaj że mają one wytyczoną trasę której muszą się trzymać.

Tak więc szukaj cierpliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam.

Jestem tu nowy ale X3 gram już od jakiegoś czasu i mam mały problem. Więc poczytałem troszkę forum ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem a mianowicie nigdzie nie mogę zlokalizować HYPERIONA, nawet wyszukiwarką z mapy scorpa. Ten statek po prostu u mnie nie istnieje. Może ktoś z was miał podobny problem i mi pomoże.

Pozdrawiam

1. W jaką wersje gry grasz? X3R czy X3TC? Bo to ma wielkie znaczenie.

2. Czy wiesz dokładnie o jaką wyszukiwarkę statków z mapy Scorpa chodzi? Hyperiona szukasz nie na mapie Scorpa, tylko w grze używając opcji (a raczej klawisza przypisanego do opcji) Znajdź statek w Galaktyce. Po naciśnięciu przypisanego klawisza do tej opcji otwiera się okno, gdzie wybieramy najpierw klasę statku, którego szukamy (M6 w przypadku Hyperiona), a następnie wybieramy statek po jego nazwie. Wyszukiwarka poda lokalizację takich statków (sektory). W każdej mojej grze, z różnymi modami, zawsze mam dwa Hyperiony, jeśli nawet jeden z nich zostanie zniszczony lub zdobyty przeze mnie, po chwili pojawia się nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Witam.

Jestem tu nowy ale X3 gram już od jakiegoś czasu i mam mały problem. Więc poczytałem troszkę forum ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem a mianowicie nigdzie nie mogę zlokalizować HYPERIONA, nawet wyszukiwarką z mapy scorpa. Ten statek po prostu u mnie nie istnieje. Może ktoś z was miał podobny problem i mi pomoże.

Pozdrawiam

1. W jaką wersje gry grasz? X3R czy X3TC? Bo to ma wielkie znaczenie.

2. Czy wiesz dokładnie o jaką wyszukiwarkę statków z mapy Scorpa chodzi? Hyperiona szukasz nie na mapie Scorpa, tylko w grze używając opcji (a raczej klawisza przypisanego do opcji) Znajdź statek w Galaktyce. Po naciśnięciu przypisanego klawisza do tej opcji otwiera się okno, gdzie wybieramy najpierw klasę statku, którego szukamy (M6 w przypadku Hyperiona), a następnie wybieramy statek po jego nazwie. Wyszukiwarka poda lokalizację takich statków (sektory). W każdej mojej grze, z różnymi modami, zawsze mam dwa Hyperiony, jeśli nawet jeden z nich zostanie zniszczony lub zdobyty przeze mnie, po chwili pojawia się nowy.

już odpowiadam

1. x3tc 2.7.1

2 szukam wyszukiwarką w grze i nie ma tam hyperiona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...