Skocz do zawartości

HYPERION w TC


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 4 tygodnie później...

Witam! Szukając na forum tematów dotyczących Hyperiona natknąłem się na temat Yacka który pokrótce opisał w jaki sposób zdobył ten godny uwagi statek. Tak jak napisał tak i zrobiłem poleciałem więc do sektorów Paranidian i zawzięcie latałem obserwując mapę z nadzieją że uda mi się znaleźć chociażby jednego. Z uwagi że dostał on wiele pozytywnych głosów chciałbym sprawdzić i ewentualnie zmienić go zamiast Vidara, którym obecnie śmigam. Pytanie moje czy ktoś z Was zna jakieś konkretniejsze miejsce gdzie mógłbym dorwać dziada bo z lekka tracę chęci i czy Hyperion z polskim language jest pod taka samą nazwą? Chodzi mi o to czy na mapie będzie jako Hyperion bo nie chciałbym go przeoczyć a jeszcze nie miałem okazji go zobaczyć. Zaznaczam że gram "czysto" żadnych kodów skryptów dupereli. Dziękuję.

P.S. Yacek czy ten statek co masz w opisie to ten którego szukam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grze statek będzie nazywał się Par. Hyperion Zwiadowca

Oba statki dostępne na raz w grze realizują komendy długiego patrolu po kilku sektorach, więc nie jest łatwo je znaleźć. Pomocna może być mapa Scorpa i zawarta w niej (w grze) opcja wyszukiwania odpowiednich statków.

Statek w stopce to statek z moda DDTC.

Hyperion wygląda tak: http://eng.x3tc.ru/x3_tc_ships/x3-ship. ... TAxMDU2NTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w M7 można zadokować statek to nie stanowi już żadnego problemu niemożność zadokowania do każdej stacji w celu zasejvovania czy sprawdzenia BBS... Bierzemy Pustułkę (albo inny szybki statek) z automatem dokującym, a może nawet z dopalaczem Mk I 😀 zapisywanie gry w ten sposób odbywa się naprawdę szybko.

Co do uzupełniania paliwa do Napędu skokowego; przecież można użyć własnego TS - wziąć trochę ogniw z kompleksu (jesli taki mamy), kazać mu przyskoczyć do siebie, i teleporterem zabrać ogniwa.

Co do Hyperiona: jeden pojawił się u mnie w Perpetual Sin, a że ten sektor ma jedną bramę to podejrzewam że tam kończy mu się trasa patrolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak w M7 można zadokować statek to nie stanowi już żadnego problemu niemożność zadokowania do każdej stacji w celu zasejvovania czy sprawdzenia BBS... Bierzemy Pustułkę (albo inny szybki statek) z automatem dokującym, a może nawet z dopalaczem Mk I 😀 zapisywanie gry w ten sposób odbywa się naprawdę szybko.

Co do uzupełniania paliwa do Napędu skokowego; przecież można użyć własnego TS - wziąć trochę ogniw z kompleksu (jesli taki mamy), kazać mu przyskoczyć do siebie, i teleporterem zabrać ogniwa.

Co do Hyperiona: jeden pojawił się u mnie w Perpetual Sin, a że ten sektor ma jedną bramę to podejrzewam że tam kończy mu się trasa patrolu.

Hyperion w TC to statek M6, może dokować do każdej stacji. Ten temat i opis Hyperiona dotyczy gry TC, proszę nie mylić z X3R.

Co do zapisów, przeciez istnieje coś takiego jak Polisa Ratunkowa, pozwalająca zapisać grę w każdym momencie, bez konieczności dokowania. W TC oprócz niej jest również skrypt Salvage Insurance Contract.

Hyperion ma sporą ładownię, więc trzeba mieć naprawdę pecha aby skończyło się w niej paliwo, ale od czego może on mieć zadokowane dwa statki M3, jak nie od tego by stanowiły między innymi dodatkowe zbiorniki paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam o tym Hypciu i nie widzę go a chęć usiąść w niego rośnie. Wydaje mi się że znaleźć go to trudne zadanie ale przejąć jeszcze trudniejsze. Abordaż z opisów wydaje mi się trudny do zorganizowania a przejąć go prostszym sposobem gdzie pilot po prostu oddaje statek poprzez katapultę graniczy z cudem... Próba da Deimosie zakończyła się porażką 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj informacji na forum, Jagoda pisała że 40 mln za Hypcia to przesada. Może grasz z modem New Horizons, bo w nim Hyperion tyle kosztuje, tylko że to jest podrasowana wersja Hyperion Prototype Zwiadowca. Podrasowana została ładownia do ponad 4000, osłony z 5 do 8x200MJ, większa rozpiętość uzbrojenia, większa szybkość (174). Co jeszcze, to nie sprawdzałem.

A myśliwce są widoczne z zewnątrz, bo dokują na zewnętrznych kleszczach dokujących, a nie wewnątrz statku. Zresztą nie tylko w Hypciu tak jest, w modzie Xtra Ships Pack Cadiusa większość statków tak dokuje myśliwce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Właśnie gram z modem New Horizons prędkość 169 ale nim wgrałem tego moda też tyle kosztował... Wszelkie dane jak Ship_Stats-Final_PL_sobek_v1.5 ma tej Hipek u mnie.

Kilka postów wyżej dałem linka do bazy wiedzy o TC, do informacji o Hyperionie, jest tam podana również jego cena. Shipyard OTAS jakiś czas temu na próbę dodałem i sprawdzałem w stoczni, cena była normalna, to znaczy powyżej 40mnl. Skoro masz taką jak podajesz, to znaczy że coś innego Ci ją zmodyfikowało.

Cytat

Tu nie chodzi o kasę, gram zaledwie kilka i dni stać mnie na zakup 3 takich hyperionów zarobiłem na handlu oraz b trudnych misjach a jeśli chodzi o skrypty prawdę mówiąc to nie wiem nawet jak się je włącza itd.

Zobacz do FAQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie z mapa i znalazłem 2 Hyperiony teraz zostaje mi ten skrypt CCM z którym nie bardzo wiem co zrobić. Ściągnąłem go i wrzuciłem do folderu ze skryptami (nie wiem czy tak należy) ale w Interfejsie gry nie widzę tej opcji do konfiguracji bo wyczytałem że potrzebny jest do skryptu który daje większą szanse na ucieczkę pilota ze statku. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam w modzie New Horizons ten statek nazywa się Hyperion Prototyp Zwiadowca i koszt 29 059 654 a stocznie mieści się w sektorze Holy Relic

Kilka postów wyżej pisałem to samo, a nawet więcej.

Cytat

Poradziłem sobie z mapa i znalazłem 2 Hyperiony teraz zostaje mi ten skrypt CCM z którym nie bardzo wiem co zrobić. Ściągnąłem go i wrzuciłem do folderu ze skryptami (nie wiem czy tak należy) ale w Interfejsie gry nie widzę tej opcji do konfiguracji bo wyczytałem że potrzebny jest do skryptu który daje większą szanse na ucieczkę pilota ze statku. Proszę o pomoc.

A sam sobie nie możesz pomóc? Masz na forum opisane skrypty, poczytaj tematy o nich, jest tam podane jak instalować i konfigurować.

Do tego nie wiem co to jest CCM. Domyślam się że Community Configuration Menu, po za tym sam ten skrypt nic Ci nie da, musisz zainstalować jeszcze NPC Bail Addon i opcjonalnie SCS Suite lub SCS. Wszystkie skrypty (linki do skryptów i tematów z opisami) znajdziesz w temacie X3TC - spolszczenia do skryptów. Zapoznaj się również z FAQ#6

Masz jakis problem z instalacją lub konfiguracją któregoś ze skryptów, pisz w temacie tego skryptu. Ten temat jest tylko o Hyperionie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yacek nie czepiaj się szczegółów jak to nie wiesz co oznacza CCM skoro sam takich skrótów użyłeś... ??? np tu: http://xudb.pl/topic/345-skrypt-community-configuration-menu/ Poza tym czytałem te linki które mi podałeś ale mam problem właśnie z tym CCM bo nie mam tej opcji do konfiguracji NPC bailing addon w interfejsie gry tak jak to opisałeś. Wiem że potrzebuje tego skryptu tyle potrafię doczytać ale skoro nie radze sobie z CCM to jak mam włączyć NPC bailing addon. Zadałem proste pytanie dlaczego nie widzę tego w interfejsie kierując się tym http://xudb.pl/topic/345-skrypt-community-configuration-menu/ tam nie jest wspomniane o żadnym SCS Suite lub SCS oraz czy skrypt wystarczy wkleić w folder "script" możliwe że nie w temacie dobrze na przyszłość będę bardziej uważał. Druga sprawa opcja "szukaj" jest mi bardzo dobrze znana bo sam jestem administratorem forum oraz modem ale widzę że trudność sprawia prosta odpowiedź. Skoro przeszkadza Ci to to przynajmniej zrzuć posta w odpowiedni temat i nie pisz wcale bo trochę nie miło czyta mi się wypowiedzi od Ciebie na moje pytania. Spotkałem się już z krytyką na Twój temat na forum i wcale się nie dziwie trochę wyrozumiałości. Dla mnie jest to w odpowiednim dziale bo właśnie dotyczy przejęcia Hyperiona a to chyba jego właśnie dotyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz się kłócić, czy otrzymać odpowiedź na swoje pytanie?

Jeśli to drugie, to pisz w odpowiednim temacie. To że chcesz przejąć Hyperiona nie ma tu nic do rzeczy.

Skrypt CCM jest dostępny w formacie .spk, jak instaluje się skrypty pisze w FAQ#10. Z resztą skoro ściągałeś skrypt to musiałeś zaglądnąć tematu ze skryptem na stronie Egosoftu, a tam wyraźnie pisze:

Required: Plugin Manager Lite

O SCS napisałem, aby uprzedzić Twoje kolejne pytania FAQ#6 Jak przejąć obcy - porzucony statek?.

A teraz życzę miłej lektury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...