Skocz do zawartości

Fallout 3


El_Dar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie ta multiplatformowość i szeroki target spłyciły nam fallouta 🤔 ja na szczęście umiem się jakoś w tej strzelance znaleźć 😀 Aczkolwiek jeszcze muszę spróbować (oczywiście jak skończę) przejść postacią nie walczącą 😀 podobno po rozwinięciu sneak można spokojnie moby na pustkowiu omijać 😀 ja mam wysoki poziom trudności i mimo bardzo dobrego stanu broni, i w miarę dobrych statystyk ofensywnych, niektóre "cieńkie" moby przeżywają ostry ostrzał. Więc boję się spotkania z kolesiami w PA 😀 aczkolwiek supermutanta oklepałem deską z gwoździami 😀

Co do następcy - nie licz na to... Fallouty były adresowane właśnie do fanów cRPG. Miały typową RPGową mechanikę, złożony świat i dobry scenariusz (sam wątek główny sztampowy i przewidywalny, ale poboczne questy to mistrzostwo świata). A ten twór... no cóż 😀 z założenia mają się przy nim bawić wszyscy, od casuali do hardcore'owców. Efekt jaki jest taki jest. Pół biedy, że autorzy się przyłożyli bo jest kupa fajnych, klimatycznych lokacji nawiązań i typowo falloutowych rzeczy. Aczkolwiek muszę przyznać, że jest grą nierówną.

Pozostaje mieć nadzieję, że Fallout 4 pójdzie bardziej w kierunku (pod względem mechaniki) Vampire The Masquerade: Bloodlines 😀 Bo na typowy powrót do korzeni na prawdę nie mamy co liczyć... niestety... poszło do piachu z Van Burenem i nigdy już stamtąd nie wyjdzie.

PS. A co do bloodlines to szczerze polecam tę grę ale po spatchowaniu 😀 na gamershell znaleźć można kilka fanowskich patchy, które poprawiają bugi i można grać naprawdę komfortowo. A warto - lepszych dialogów na oczy nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

He he he z muzyką to nie problem 🤔 wystarczy zassać empetrójki z F2 lub samemu wyeksportować i wepchnąć do odpowiedniego katalogu F3 i działa 😀 A co do modów - myślę, że będą, ale niestety VATSa nie są w stanie poprawić 😀 ja tym złamasom nigdy nie wybaczę posłania do piachu Van Burena bo byłoby naprawdę fajnie... ale jeszcze jest Deus Ex 3 i to już w przyszłym roku :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wracam z jednego z forum o tematyce F3.. i wiesz co soulldelsol nie wieze co ludzie tam pisza...

pozwole sobie przytoczyc kilka fragmentow tego koles napisal:

Cytat

Fabuły też liznąłem i zalatuje mi tu całość Falloutem 1 aż miło, jestem zadowolony a grze już teraz mogę wystawić mocne +9/10..

Cytat

Tak mogę to powiedzieć z czystym sumieniem Fallout wrócił i ma się lepiej niż kiedykolwiek.

Cytat

..Moim zdaniem mamy tu fenomen jaki bije pierwszą część na łopatki

Cytat

(a i Fallout to nie jest strzelanka tu wszysko jest liczone przez statsy i broń a kombinować da się wiele) Na 2 levelu wykosiłem Megaton cały.

Rozumiem wszystko, ze fan moze sie odnalesc w F3, przyknac oko na to jak wykreowali nowego F.. na brak realizmu.. ale po tym jak przeczytalem to duzo nie braklo zeby tata wzywal karetke.

Jak by mi ktos cos takiego w twarz powiedzial to...jego cialo by robilo za pokarm dla rad skorpionow 🤔.

A o ludzich ktorzy nie mieli stycznosci z seria trzeba sila zainteresowac 😀 do f1 i f2 zanim siegna po f3.

Okey nie ma co plakac.. moze pogadajmy o F2 tam jest prawdziwy swiat... niech zyje mnich z zagadka stojacy samotnie na moscie i jego brachimy ktore z checia Cie rozerwa w przypadku zlej odpowiedzi 😀.. swoja droga mial cholernie trudne te pytania 😀.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem trochę w F3 (długi weekend 🤔 ) i stwierdzam że to naprawdę bardzo dobra gra - może nie genialna tak jak F1 ale ... czas idzie do przodu i mając na koncie już dziesiątki tytułów (bo raczej mało który fan Fallout-a ma mniej niz 20 wiosen) raczej ciężko o coś co nas zaskoczy. Ten sam problem jest z X , tzn choćby nie wiem co ES wymyśliło to i tak w mojej głowie istnieje hasło FRONTIER, który miał mnóstwo ograniczeń w porównaniu do X ale to był FRONTIER i tyle.

P.S. Ciekawy jestem kto z was grał w Burntime ? bo F1 też był już grą wtórną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Burntime był PRZED czy PO Wasteland? :> Bo w F-ach jest sporo odniesień do tego cRPGa 🤔 a wracając do F3 - fabuła dość przewidywalna, ale mimo wszystko ma parę fajnych akcentów i zwrotów (można być pewnym wejścia na scenę enklawy, ale kiedy to zrobi i jak to już inna sprawa 😀) poza tym jest naprawdę sporo fajnych rzeczy - polecam symulator Tranquility Lane 😀 baaardzo klimatyczna lokacja i co najważniejsze (dla mnie) pozostaje w zgodzie z tym co stworzono w poprzednich falloutach (nie sposób ominąć, bo wplecione w fabułę na stałe 😀). Jak dla mnie gra zdecydowanie nie jest rozczarowaniem - pewnie dlatego, że od początku porzuciłem nadzieję na coś w rodzaju Van Burena 😀 - ale w życiu nie zgodzę się z tym, że rozkłada F1 na łopatki 😀 graficznie i owszem, ale poza tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja napiszę swoje odczucia co do Fallouta3. Więc miałem okazję chwilkę przy nim posiedzieć i pierwsze co mnie odrzuciło to ... szkaradne animacje postaci w ruchu. Dlaczego nikt o tym wcześniej nie wspomniał? W ogóle, jest to ponoć zmodyfikowany engine Obliviona, a według mnie, prezentuje się o wiele gorzej...

Następna i wg mnie, największa wada gry, to ten system VATS... lub, może nie on sam w sobie, ale, "realizm" mu towarzyszący. Postarajcie się komuś strącić głowę zwykłym pistoletem, stojąc ok. 5 metrów od gościa, i zróbcie to samo, stojąc 1m od gościa. Wg. mnie, to, jak człowiek dostaje po głowie raz z kuli, z tak bliska, i jeszcze jest w stanie przeżyć i stać cało to ok, może i możliwe, ale, jak wali się w zioma 5 razy w głowę, z odległości 1metra, to WTF?!?

Między innymi przez te sprawy ta gra mnie nie rusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Następna i wg mnie, największa wada gry, to ten system VATS... lub, może nie on sam w sobie, ale, "realizm" mu towarzyszący. Postarajcie się komuś strącić głowę zwykłym pistoletem, stojąc ok. 5 metrów od gościa, i zróbcie to samo, stojąc 1m od gościa.

Wiem ze to brzmi nierealnie, ale ... Czy ktos czepial sie ze jak w F1 czy F2 robilismy to dokladnie to samo, tylko ze zamiast glowy wypruwalismy polowe bebechow i kawaleczek raczki (mimo ze tez celowalismy w glowe). To jest ta sama falloutowa groteska przeniesiona w swiat 3d.

Moje obawy co do plytkich dialogow i odgrywania postaci sie potwierdzily. Jasne ze lepiej bylo gdyby zastapic te gadajace glowy pojawiajacymi sie dialogami w postaci zdan jak bylo w poprzedniej grze. Przez to konwersacje byly, dluzsze okraszone wieksza iloscia ciekawego slownictwa i slangu. Pomimo ze postaci skladaly sie z "kilkunastu" pikseli i nie wygladaly tak realistycznie jak w F3, mozliwosc prowadzenia dlugich rozmow byla czyms co dawalo tym postaciom dusze. A tu co ... ?! MIAŁKOŚĆ na calej lini dialogowo-fabularnej. Wiadomo, przeciez przecietny konsolowiec nie lubi wytezac szarych komorek by czytac i glowkowac. Woli szybko naciskac przyciski na padzie i ogladac fajerwerki. Kolejna gra z duzym uklonem w strone konsol. Mimo to gram, bo podoba mnie sie eksplorowanie post-nuklearnego swiata. Za to wlasnie lubie gry z tej stajni. Napewno Bethesda bedzie kontynuowala temat Fallout, wiadomo ze jest to kura znoszaca zlote jajka. Zobaczymy napewno dodataki i sequele, ale ... Jak wyjdzie F4, wszyscy zapomna o F3 i przerzuca sie na nowy tytul. Nie ma co sie ludzic, ze gra bedzie zyla wlasnym zyciem jak dwie pierwsze, oryginalne czesci kultowej serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy o traicie Bloody Mess, który nie dawał niczego, poza ekstremalnie efektownymi i brutalnymi scenami zejść, a ludzie i tak go brali, bo animacja kolesia rozpadajacego się na kawałki była poprostu rewelacyjna. Gdy pierwszy raz zobaczyłem scenę takiej śmierci, nie mogłem uwierzyć, że w prostym 2D można zapakować taki ładunek przemocy 🤔

A właśnie, w F3 można strzelać do dzieci? 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Następna i wg mnie, największa wada gry, to ten system VATS... lub, może nie on sam w sobie, ale, "realizm" mu towarzyszący. Postarajcie się komuś strącić głowę zwykłym pistoletem, stojąc ok. 5 metrów od gościa, i zróbcie to samo, stojąc 1m od gościa.

Wiem ze to brzmi nierealnie, ale ... Czy ktos czepial sie ze jak w F1 czy F2 robilismy to dokladnie to samo, tylko ze zamiast glowy wypruwalismy polowe bebechow i kawaleczek raczki (mimo ze tez celowalismy w glowe). To jest ta sama falloutowa groteska przeniesiona w swiat 3d.

Moje obawy co do plytkich dialogow i odgrywania postaci sie potwierdzily. Jasne ze lepiej bylo gdyby zastapic te gadajace glowy pojawiajacymi sie dialogami w postaci zdan jak bylo w poprzedniej grze. Przez to konwersacje byly, dluzsze okraszone wieksza iloscia ciekawego slownictwa i slangu. Pomimo ze postaci skladaly sie z "kilkunastu" pikseli i nie wygladaly tak realistycznie jak w F3, mozliwosc prowadzenia dlugich rozmow byla czyms co dawalo tym postaciom dusze. A tu co ... ?! MIAŁKOŚĆ na calej lini dialogowo-fabularnej. Wiadomo, przeciez przecietny konsolowiec nie lubi wytezac szarych komorek by czytac i glowkowac. Woli szybko naciskac przyciski na padzie i ogladac fajerwerki. Kolejna gra z duzym uklonem w strone konsol. Mimo to gram, bo podoba mnie sie eksplorowanie post-nuklearnego swiata. Za to wlasnie lubie gry z tej stajni. Napewno Bethesda bedzie kontynuowala temat Fallout, wiadomo ze jest to kura znoszaca zlote jajka. Zobaczymy napewno dodataki i sequele, ale ... Jak wyjdzie F4, wszyscy zapomna o F3 i przerzuca sie na nowy tytul. Nie ma co sie ludzic, ze gra bedzie zyla wlasnym zyciem jak dwie pierwsze, oryginalne czesci kultowej serii.

Niestety prawda o tym że "następna część" jest słabsza od pierwowzoru dosyć często się sprawdza w branży gier komputerowych. W ostatnich czasach położony jest nacisk na grafikę i typ rozgrywki "zagram dzisiaj sobie z godzinkę, a później za tydzień godzinkę". Zwróćcie uwagę, że dzisiejszy gracz który zagrywał się w w F1 ma teraz pewnie coś około 30-tki. Często z rodziną na głowie itp. Ogólnie przez ostatnią dekadę bardzo dużo zmieniło się odnośnie "trybu życia, pracy/wypoczynku" Zastanówcie się ile sami macie czasu na granie ? A odnośnie dzisiejszej młodzieży komputerowej (powiedzmy 15 - 20lat) to dosyć często nie ma ona czasu/ochoty/cierpliwości na granie w poważne gry. Oni chcą JUŻ , TERAZ, OD RAZU W związku z tym F3 został wydany dla takiego a nie innego targetu i wygląda jak wygląda. To dlatego większość nowych gier jest na parę godzin grania (CoD, Crysis itp) lub są skonstruowane tak że zagrasz godzinkę i po tygodniu spokojnie możesz usiąść do następnej godzinki(Mass Effect, Fallout3 itp). To dlatego X maja tak niewielu fanów, i dlatego wychodzi coraz mniej ambitnych gier na długie wieczory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelanie do dzieci i rozpadające sie efektownie postacie znamy już z Painkillera, więc za wiele nowego się tu nie da wymyśleć. Już sam pomysł, żeby dzieci miały strzelać do innych dzieci, jest w swym zamiarze chory i tylko rodzi przemoc w realu 🤔 . Jeśli Fallout miałby być zbyt brutalny, to na pewno nie tego szukam w grach 😀 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Strzelanie do dzieci i rozpadające sie efektownie postacie znamy już z Painkillera, więc za wiele nowego się tu nie da wymyśleć. Już sam pomysł, żeby dzieci miały strzelać do innych dzieci, jest w swym zamiarze chory i tylko rodzi przemoc w realu 🤔 . Jeśli Fallout miałby być zbyt brutalny, to na pewno nie tego szukam w grach 😀 .

W Painkillerze do dzieci strzela się, bo to przeciwnicy. W Falloucie zaś sam decydujesz, czy olejesz dzieciaka, który właśnie oskubał cię z całej kasy, odkupisz lub wyciągniesz od jego "patrona" to co straciłeś, lub wpakujesz dzieciakowi kulkę w łeb*.

*-Nie polecam, dostajesz opinię "Child killer" i bardzo duże minusy do karmy.

Pozatym, w F2 w jednym ze spotkań na pustyni możesz zobaczyć rozstrzelanie z Minigunów całej rodziny, w tym dzieciaka właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż w F2 też grałem w wersję "z dziećmi" (z troszkę innych przyczyn), to w tej kwestii całkowicie popieram Saurona. Nawet rozstrzelanie tej rodziny w random location nie powinno mieć miejsca w F2, a co dopiero możliwość strzelania do dzieciaków. I oskubanie gracza z kasy nie jest tu żadnym wytłumaczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli Fallout miałby być zbyt brutalny, to na pewno nie tego szukam w grach 🤔 .

I to powiedział człowiek, który odwołuje się do painkillera.

Cytat

Chociaż w F2 też grałem w wersję "z dziećmi" (z troszkę innych przyczyn), to w tej kwestii całkowicie popieram Saurona. Nawet rozstrzelanie tej rodziny w random location nie powinno mieć miejsca w F2, a co dopiero możliwość strzelania do dzieciaków. I oskubanie gracza z kasy nie jest tu żadnym wytłumaczeniem.

Tak odczytałeś moją wiadomość? Jako "wow! można strzelać do dzieciaków i te sie rozpadaja!!!!11! Kozak giera!"?

Ja grałem w wersję nieocenzurowaną ponieważ nie lubię jak jakiś moralizator przycina mi skrzydła w grze, w której człowiek musi dokonywać wyborów.

No właśnie, dokonywać wyborów. Poniważ Sau nie grałeś w Fallouta, szczerze wątpię czy rozumiesz, na czym polega dokonywanie wyborów w tej grze. Wygląda to prosto: wszystko co chcesz zrobić (a gra do niczego cie nie zmusza) możesz rozwiązać na kilka lub nawet kilkadziesiąt sposobów. Różnią się one ilością czasu bądź kosztami ich użycia, i każde coś dają wzamian. Jeśli chcesz łatwej i szybkiej kasy, możesz dołączyć się do gildii łowców niewolników i chodzić na polowania na tychże. Dostajesz dzieki temu sporo kasy, a ta na początku gry zawsze się przydaje. W zamian zostajesz jednak naznaczony jako handlarz ludźmi, dzieki czemu sporo osób nie bedzie chcialo z toba gadać, a niektóre organizacje (NCR Rangers dla przykładu) przy napotkaniu ciebie nie będą mieli wiekszych dylematów przed wpakowaniem ci kulki w łeb.

Tak samo wygląda z tymi dziećmi. Możesz sie ugryźdź i ich unikać, dzieki czemu nie beda cie okradać (a kradna nie tylko kase, często potrafią nawet niezłą spluwę wyciągnąć, a ponieważ w Den jest ich sporo, łatwo jest obudzić się potem na pustyni otoczonym przez skorpiony, bez miotacza ognia w drugim slocie 😀). No i ponownie masz tutaj wybór. Możesz pójść po linii najmniejszego oporu, i wpakować takiemu dzieciakowi kulke, dzieki czemu właściewie wszyscy przestaną z tobą gadać a na pustyni zaczniesz spotykać całkiem porządnie wyposarzone i ubrojone grupy łowców nagród, szukających właśnie ciebie (i w końcu będą tak liczni ze gra będzie niebotycznie ciężka, a ponieważ większość handlarzy nie bedzie z tobą handlować, szybko skończy ci się sprzęt i amunicja).

Natomiast to spotkanie (nie jest losowe, zawsze po drugim tygodniu na pustyni się trafia) jest dość ważne, ponieważ ukazuje nowym graczom, że w Fallout 2 mogą spodkać osoby które nie mają żadnej moralności.

I jeszcze dwie uwagi, Sau: Fallout nigdy nie był grą dla dzieci, zaś badania wykazują, że wpływ gier na agresję to tylko sposób samousprawiedliwiania się rodziców za błędy wychowawcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez doczepie sie do tej "brutalnosci". Fallout dawal naprawde duza swobode wyboru naszych poczynan (ja osobiescie nigdy do dzieci nie strzelalem, nie sprawialo mi to frajdy, omg jak to brzmi 🤔), scena gdzie rodzina z dziecmi zostaja zabici tak naprawde pokazuje klimat swiata w ktorym naszemu bohaterowi przyszlo zyc, gdzie nie jest wazne czy jestes dzieckiem czy doroslym, musisz sie miec na bacznosci caly czas, bo kazdy moze zapolowac na ciebie (lowcy niewolnikow, bandyci, żolnierze enclavy ktorzy tak narpwde byli najlepsi w zabijanu niewinnych cywili), i raczej nie da sie zyc jako pacyfista. Juz na w poczatkowym intro bylo pokazane , co enclava robi z ludzmi 😀, ale takie jest zycie. I to jest plus dla F2 za klimat, i swobode wyboru kim chcemy grac. W f3 za to rozwiazali ten problem wysmienicie, ani dzieci ani glownych npc wogole nie da sie zabic i to jest smieszne.

A jesli chodzi o krwawa jatke jak w F2 wygladala ona fajnie, chodz ten bug gdy celowalismy w glowe a gosciowi rozrywalo klate moze nie dawal duzego realizmu ale jak na tamte czasy to nieprzeszkadzalo wygladalo super:), za to 11 lat pozniej panowie w F3 zrobili cos.. gdzie niewazne z czego strzelasz, z jakiej odleglosci i tak zabitemu bandycie odlatuja konczny na wszystkie strony...

PS F2 F1 dopasowywal sie do nas, mogl byc bardzo brutalny ale tylko wtedy kiedy my tego chcielismy, a jesli nie to brutalnosc miescila sie w normie o ktorej slyszymy na codzien np w telewizji albo z wlasnego doswiadczenia i tyle.

Ps2 pozatym zyjemy w czasach gdzie przemoc to cos normalnego w grach i kolejni wydawcy przescigaja sie w tym zeby robic jak najbardziej brutalne krwawe gry dla jak najmlodszych odbiorcow, i nawet znaczki 18+ nie pomoga bo niektorzy rodzice wogole nie zwracaja na to uwagi, ale pozniej maja straszne ale do wydawcow gier za krwistosc i brutalnosc i ze to deprawuja ich pociechy, ale jesli ktos w grze umiesci sceny erotyczne(nawet na ktorych nic nie widac, a przeciez to chyba cos bardziej normalnego niz zarzynanie sie i 20litrow krwi z wyciekajacego goscia ktorego wlasnie zabilismy strzalem w glowe) to odrazu wielki skandal pozwy i niewiadomo co jeszcze ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafio:

Boże broń - Twoją wiadomośc odczytałem prawidłowo i wiem, że u Ciebie prawidłowa jest też ocena moralna czynów oraz ich konsekwencji. Cały sęk w tym, że Ty już masz to coś, co pozwala Ci odróżnic dobro od zła i wiesz, że w net-cie robiąc komuś źle to tak, jak byś robił mu źle w rzeczywistości. Dla mnie - jako osoby o już wykształconych wartościach - takie elementy gry poprawiają tylko jej miodnośc, ale "dzieci neostrady" uczą się dopiero i to z uwagi na nie twórcy gier powinni byc bardzo ostrożni w niektórych elementach swoich produkcji.

Vri:

Niestety tu nie obowiązuje zasada, że im bardziej realna jest gra, tym jest lepsza. Życie jest brutalne, ale nie oznacza to, że w szkole musisz mu puszczac filmy o wojnie w Iraku. Gówniarz ma na to jeszcze czas i obaj wiemy, że to go nie minie. Nadzieja tylko w tym, że wcześniej wykształci w sobie mechanizm odróżniania dobra od zła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej panowie, chcecie by sie tu Roman Giertych pojawil?

Pisze wyraznie na pudelku z gra - rated m for mature. To gra dla myslacych. Swiat post-nuklearny jest swiatem zezwierzeconym, gdzie upadly wszelkie normy spoleczne.

A propos... Po co byc okrutnikiem i zabijac tych lepkow co kradna pod kasnami. Lepiej zostawic takiemu smykowi tykajacy dynamit, jak go tak rece swierzbia 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Vri:

Niestety tu nie obowiązuje zasada(...)

Wprawdzie z uwagą śledzę Waszą dyskusję (nawet skłoniła mnie, żeby w końcu zaopatrzyć się w Fallouta - tego z Play 🤔 ) ale nie zabrałem w niej jeszcze głosu. Grę dopiero poznaję - pierwszą część - więc nie zamierzam się na razie wypowiadać na jej temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A propos... Po co byc okrutnikiem i zabijac tych lepkow co kradna pod kasnami. Lepiej zostawic takiemu smykowi tykajacy dynamit, jak go tak rece swierzbia 😁

Ah Ty brutalu 🤪, az tak bardzo ludzisz dzieci dreczyc 😛(a tak wogole to o tym nie pomyslalem trzeba kiedys sprobowac tylko jak tu ustawic zapalnik 😉, zeby nie czekac zbyt dlugo albo samemu nie wyleciec w powietrze ). Jeszcze pare takich zdan na ten temat, i niektorzy zaczna myslec ze w tej F2 i F1 glownym watkiem jest zabijanie tych niewinnych istot 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...