Skocz do zawartości

Mój następny statek w XTM :)


S11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 miesiące temu...

Fabryki i strącone czerwone latadła przynoszą coraz większy zysk i zaczynam rozglądać się za czymś większym od mojego zdobycznego Pirackiego Sokoła 🤪. Wybór padł na statek klasy MM6. Po dokładniejszym obejrzeniu asortymentu wyselekcjonowałem dwóch kandydatów- Splickiego Smoka i Paranidzkiego Nemezisa. Nemezis jest trochę szybszy, ma wojskowe osłony i GFU, z drugiej strony Smok ma wieżyczkę z 4 laserami, może zabrać więcej ładunku i strzelać z PDFów alfa. Którą z ww. korwet polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

...wyselekcjonowałem dwóch kandydatów- Splickiego Smoka i Paranidzkiego Nemezisa...

Jeśli rozważasz tych dwóch kandydatów do dołączam Ci trzeciego. Xenońskiego P Ścigacza. Prędkością prawie dorównuje Nemezis, ma takie same osłony, kosztem możliwości zadokowania myśliwca może zabrać dwa razy więcej ładunku i strzela s PDF Alfa 🤪 Takie skrzyżowanie Nemezis ze Smokiem o wyglądzie zlasowanej cegły ale lubię go. Poza tym łatwo go zdobyć a naprawy i części zamienne są tanie (jak do Poloneza 😉)) ).

Co do propozycji Yacka i Azakala na pewno dobrze radzą i dobrze wyjdziesz słuchając ich. Znają się na tej grze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wymieniles to ja bym kupil splickiego Smoka MM6. To dobry kompromis miedzy ladownia/sila ognia/predkoscia. W czasie walk bardzo docenisz wiezyczke z czterema laserami. Moim zdaniem ladowanie pdf na mm6 to tylko stata miejsca w ladowni. Gdy zaladujesz na smoka 4 pdfy, to nie bedziesz mial miejsca na nic innego. Lepiej zamontuj tam wmp a&b. Doloz troche moskitow na obrone antyrakietowa. Koniecznie przydokuj jakies pojemne m3/m3+, zawsze posluzy jako dodatkowy zbiornik ogniw, lub jako twoj mysliwiec w walce.

Mozesz zainteresowac sie tez boronska Hydra Mk3. To takze jest bardzo dobry statek, ktory warto wziasc pod uwage.

Generalnie, dla kazdego cos innego. Wszystko zalezy od twego stylu gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

(...) Moim zdaniem ladowanie pdf na mm6 to tylko stata miejsca w ladowni. (...)

(...) Wszystko zalezy od twego stylu gry.

Dokładnie, jest to kwestia stylu gry. Lubię mieć na dziobie 3 szt. PDF + 4 WMP Beta. Lubię mieć możliwość wstępnego skasowania przeciwnika kiedy do niego podlatuję. Z reguły M3+ czy MM6 nie ma osłon i dogorywa kiedy wchodzi w zasięg WMP a to zawsze jeden przeciwnik mniej (a czasem nawet kilku mniej). Z kolei czasem przydałyby się te dodatkowe plazmy na krótki dystans. Ale nie można mieć wszystkiego.

Rad będzie pewnie tyle ilu graczy 🤪 I każda dobra 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...