Skocz do zawartości

Patch 2.7 już dostepny.


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat
Cytat

Nie wiem czego się po nim spodziewałeś, dla mnie jest jak najbardziej na plus zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę, że został wydany w stosunkowo krótkim czasie po 2.6. Lista poprawek w nim zawartych jest całkiem spora i wyraźnie odczuwalna w grze.

toteż właśnie można było spokojnie poczekać z 2.6 i wydać jako wspólny. Byłby... lepszy efekt dłuższa lista zmian itd.

PS z tego co pamiętam 2.7 było mówione na forum że nie wiadomo kiedy wyjdzie bo dużo zmian i w ogóle. no ale już mniejsza z tym.

Patrząc na to z tej perspektywy można było poczekać z 2.6 oraz 2.7 i wydać całość wraz z dodatkowymi planowanymi zmianami za parę miesięcy w wersji 3.0, wtedy na pewno byłby jeszcze lepszy efekt 😀

Rewolucyjnych zmian typu obsługa wielu rdzeni w kolejnych patchach raczej nie ma co się spodziewać, ale dobrze chociaż, że ciągle dopracowują te wszystkie drobiazgi i dodają nowe elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cytat

Rewolucyjnych zmian typu obsługa wielu rdzeni w kolejnych patchach raczej nie ma co się spodziewać, ale dobrze chociaż, że ciągle dopracowują te wszystkie drobiazgi i dodają nowe elementy.

ja się nie spodziewam obsługi wielu rdzeni. ale wiesz tak trochę patrząc po łatce 2.7 to dobrze że każdej poprawki - każdego jednego błędu, z osobna nie wydają... może byśmy mieli już z 800 plik cat/dat 😀

Z drugiej strony zachodzę w głowę jak taka firma mogła sobie pozwolić na wypuszczenie gry która nie obsługuje co najmniej 2 rdzeni (zwłaszcza że w wymaganiach podali jasno C2D) tak więc jest to dla mnie totalnie nie zrozumiałe... a przecież to nie jest zespół typu "zebrało się trzech dzieciaków chodźcie napiszemy grę"... I w tym artykule co przytoczyłem na forum "twórca" gry mówi że oni już wyczerpali i osiągnęli limit tematu i możliwości gry... no tak limit który sobie sami nałożyli to nie dziwne że go wyczerpali. :] Tak więc jest to dość komiczne lub tragiczne jak kto woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Widzę, że niejako kopa wydajnościowego trochę to X3 dostało teraz......choć testowałem może z 5 minut na Saturnie. Ale jak na tę chwilę zero czkawki i innych niespodzianek. Powoli wracam do gry.....

Niewiem czy miales okazje grac na patchu 2.6 , bo ten patch juz przyniosl znaczna poprawe jesli chodzi o wydajnosc.

Edit:

Przez ostatni tydzien nie mialem zbytnio czasu zeby pograc w TC na nowym patchu. Aktualnie gram sobie od nowa, gra nareszcie chodzi jak powinna! Nawet nie uzywalem skryptu remove rocks, zas no civilians mam tylko czesciowe, zostawiajac czesc stateczkow cywilnych dla klimatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Egosoft wydał kolejną, małą tym razem, poprawkę: 2.7.1

Zmiany w tym patchu:

- Poprawiono "Reboot" osiągnięć i związanych z tym statystyk zdobytych statków Xenońskich

- Naprawiono blokadę misji podczas ostatniej misji fabuły Final Fury

- Poprawiono błąd misji powodujący utknięcie Mahi Ma na stacji

- Poprawiono pojawianie się nielegalnych towarów podczas misji skanowania

- Dodano kod usuwający statki zwracane podczas misji zwrotu odpowiednich statków

Patch dodaje kolejny (12) plik .cat/.dat, tak więc jeśli mamy jakieś fake patche o numerach 12+, należy je przenieść na czas instalacji do innego katalogu, a następnie, po instalacji patcha 2.7.1 przekopiować zmieniając odpowiednio im numery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś to było ale nie pamiętam gdzie a chce być w 100% pewny. Na czystej wersji 2.6 mogę dodać patcha 2.7 i 2.7.1 bez obawy o zapisy i późniejszą poprawność działania gry. Nie zacząłem jeszcze żadnej fabuły p za treningiem latania dla terran, robiłem tylko poboczne a obecnie robię kolejne misje dla teracorp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli dobrze rozumiem to na 2.6 też mogą kiedyś wystąpić jakieś nowe błędy więc na 2.7 jest szansa że będzie ich mniej. No i ten błąd z fabułą co dodał 2.7 został poprawiony w 2.7.1 a o innych na razie nie wiadomo tak jak w przypadku 2.6. Tak czy inaczej może być tylko lepiej i nic instalacją nie popsuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w 2.6 są jakieś ukryte błędy, to pojawią się i w 2.7.1. W nim poprawione zostały tylko znane błędy. Trudno naprawiać coś, o czym się nie wie że jest.

Ja instaluję kolejne patche bez zastanawiania się. Nigdy nie miałem problemu z kompatybilnością save po instalacji kolejnego patcha. To gwarantuje Egosoft.

A co do błędów, zawsze coś się może znaleźć, nigdy nie ma idealnego programu, gry. Ale każdy znaleziony błąd, na pewno zostanie naprawiony w kolejnym patchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...