Skocz do zawartości

Patch 2.7 już dostepny.


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cytat

Tyle, że Konrad pisał o zajętości pamięci RAM a nie dyskach.....

zgadza się, nie inaczej:

Cytat

poprzednio TC zajmował mi około 1.5GB ramu teraz 3.2 GB , wszystko fajnie i powinniśmy się cieszyć ale to trochę za dużo...

w każdym razie tak duże zużycie jest fajne bo wszystko się wczytuje szybciej ale jak coś innego robię na kompie podczas grania w X3 to trochę jest to upierdliwe... (pozostałe procesy razem z windowsem zwalniają swoje operacje itd)

Cytat

Panowie, jak to moga wystepowac takie roznice :/

U mnie gra zajmuje 7.40 Gb + 1 Gb (kilka soundtrackow na przemian). Lacznie 8.4 :/ :/

A ile powinna zajmowac czysta gra zaktualizowana do 2.7

około 7.31GB

jak już poruszyliście temat HDD mnie gra zajmuje 7.39 GB ze skryptami bez jakis większych modów typu DDTC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAM to jedna z głównych zmian w tym patchu, z tego co wyczytałem w 2.6 był jakiś problem i gra nie korzystała nigdy z więcej niż 2GB. Nie wiem na jakiej zasadzie teraz to działa i jak silnik gry ustala sobie limit przy 2GB+ u użytkownika.

U mnie teraz przy równych 2GB RAM zużycie jest kapkę mniejsze niż było przy 2.5 przy takim samym zestawie skryptów.

Co do miejsca na dysku: 7.41GB (bajtów 7 963 267 072), z moim stand. zestawem skryptów bez DDTC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie wiem na jakiej zasadzie teraz to działa i jak silnik gry ustala sobie limit przy 2GB+ u użytkownika.

ogólnie sytuacje była fajna X3 zajmowało te około 3.5GB RAM natomiast Windows 7 który normalnie na luzie zajmuje około 1GB "skompresował się" do 300MB... tak więc było ciekawie... teraz nagle gra zajmuje "tylko" 2.3GB...

PS mam tylko 4GB 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

- Rebalanced ATF Ships

ciekawe co to będzie oznaczać w praktyce.

Przed zmianami -> Patch 2.7

ATF:

Fenrir:

Speed Min: 101m/s - 95m/s

Speed Max: 202m/s - 190m/s

Mjollnir:

Speed Min: 110m/s - 105m/s

Speed Max: 275m/s - 262.5m/S

Shield Power: 350 - 450

Cargo Min: 150 - 43

Cargo Max: 300 - 85

Thor:

Speed Min: 117m/s - 98m/s

Speed Max: 234m/s - 196m/s

Shield Power: 1050 - 915

Valkyrie:

Speed Min: 154.5m/s - 134.5m/s

Speed Max: 540.75m/s - 470m/s

Weapon Energy: 1600 - 1000

Cargo Min: 50 - 23

Cargo Max: 140 - 96

Hull: 800 - 1100

Terran:

Tokyo:

Weapon Energy: 300000 - 100000

Zaczerpnięte z http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=279807

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A jak wam się podoba nowy, dodany w tym patchu, Argoński M3: Aamon Prototyp?

Taki typowy Argon, ale może mieć również ziemską broń, osiągi też całkiem, całkiem.

Ten statek to Eclipse Prototyp (ta ładna Eclipsa, nie ten rozdeptany hotdog), ze zwiększoną prędkością, większa ilością osłon (6), ale mniejsza ładownią i energią laserów. I kilkoma innymi zmianami. Może mieć zainstalowaną ziemska broń (EMP), oprócz standardowej broni Wspólnoty.

Jeśli ktoś chciałby nim polatać, zanim pojawi się się on w jakiejś fabule w patchu 3.0, to piraci z Pirate Guild 3 chętnie go używają 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

A jak wam się podoba nowy, dodany w tym patchu, Argoński M3: Aamon Prototyp?

Taki typowy Argon, ale może mieć również ziemską broń, osiągi też całkiem, całkiem.

Ten statek to Eclipse Prototyp (ta ładna Eclipsa, nie ten rozdeptany hotdog), ze zwiększoną prędkością, większa ilością osłon (6), ale mniejsza ładownią i energią laserów. I kilkoma innymi zmianami. Może mieć zainstalowaną ziemska broń (EMP), oprócz standardowej broni Wspólnoty.

Jeśli ktoś chciałby nim polatać, zanim pojawi się się on w jakiejś fabule w patchu 3.0, to piraci z Pirate Guild 3 chętnie go używają 😀

Wlasnie sie chcialem o to pytac. Myslalem ze dodano jakis nowy model jesli chodzi o grafike, a to kolejna wariacja Adv. Eclipse. Nie mniej jednak opcja uzycia EMP brzmi ciekawie nawet. Czy ten statek jest do zdobycia w obecnej grze poza oczywiscie zdobyciem go od piratow, ktorzy nie wiadomo skad lubuja sie w prototypach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy ten statek jest do zdobycia w obecnej grze poza oczywiscie zdobyciem go od piratow, ktorzy nie wiadomo skad lubuja sie w prototypach.

Wydawało mi się że już o tym było pisane. Statek jest dodany do gry, ale nie można go nigdzie kupić, ani zdobyć w misjach. Statek prawdopodobnie pojawi się w jakiejś nowej fabule w patchu 3.0 (informacja zaczerpnięta z forum Ego, gdzie dość mgliście na razie o tym wspominają, nie ma się co dziwić, takie informacje są dla L6, nie dla zwykłych użytkowników forum)

PS. tak nawiasem mówiąc to pojawiła się również nowa stacji i opis nowej frakcji (korporacji) zajmującej się łączeniem technologii Wspólnoty (Argońskiej przede wszystkim) i ziemskiej. Jej dziełem właśnie jest ten statek. Oczywiście stacji jeszcze w grze nie zobaczymy, ale zaczyna być ciekawie i nie pozostaje nic jak czekać na patcha 3.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

PS. tak nawiasem mówiąc to pojawiła się również nowa stacji i opis nowej frakcji (korporacji) zajmującej się łączeniem technologii Wspólnoty (Argońskiej przede wszystkim) i ziemskiej. Jej dziełem właśnie jest ten statek. Oczywiście stacji jeszcze w grze nie zobaczymy, ale zaczyna być ciekawie i nie pozostaje nic jak czekać na patcha 3.0.

Brzmi to ciekawie. To beda juz robic patch 3.0 czy po drodze 2.8 i 2.9 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Brzmi to ciekawie. To beda juz robic patch 3.0 czy po drodze 2.8 i 2.9 ?

tylko niech następny patch nie będzie taki jak 2.7 po którym się dużo spodziewano a przyszło to co przyszło.

Nie wiem czego się po nim spodziewałeś, dla mnie jest jak najbardziej na plus zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę, że został wydany w stosunkowo krótkim czasie po 2.6. Lista poprawek w nim zawartych jest całkiem spora i wyraźnie odczuwalna w grze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie wiem czego się po nim spodziewałeś, dla mnie jest jak najbardziej na plus zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę, że został wydany w stosunkowo krótkim czasie po 2.6. Lista poprawek w nim zawartych jest całkiem spora i wyraźnie odczuwalna w grze.

toteż właśnie można było spokojnie poczekać z 2.6 i wydać jako wspólny. Byłby... lepszy efekt dłuższa lista zmian itd.

PS z tego co pamiętam 2.7 było mówione na forum że nie wiadomo kiedy wyjdzie bo dużo zmian i w ogóle. no ale już mniejsza z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...