Skocz do zawartości

X4: Foundations PL - spolszczenie PL3

52 odpowiedzi w tym temacie

#51 Adrian327d

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 97 postów

Napisano 18 czerwiec 2020 - 12:23

Cóż jak dla mnie (tak dodam jeszcze) okręt liniowy oznacza no to co sama nazwa mówi, okręt który jest zawsze na pierwszej linii frontu, niezależnie czy jest to lotniskowiec czy niszczyciel.
Okręt główny oznacza prawie to samo co okręt dowodzenia, a taki lepiej trzymać z daleka na odległość i powinien być jeden, lub w małej ilości, bo ileż można mieć "dowódców", na froncie byłby bajzel heh.

Edit. Jeszcze co do Flagship, to dla mnie to zawsze będzie Okręt flagowy, nie musi wcale być jeden, kojarzy się bardzo z mocnym okrętem, który nie jest zaliczany do lotniskowców ani niszczycieli, taki lżejszy okręt, który no oczywiście jest szybszy, ma dobrą siłę ognia ale pancerz ma znacznie słabszy od okrętów liniowych. jest takim okrętem wspierającym główną siłę ognia. Dalej kolejno mamo standardowo fregaty, korwety, myśliwce, lekkie myśliwce i zwiadowców.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

#52 sunairam

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 86 postów
  • Rasa: Ziemianin
  • Gram w: X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude

Napisano 01 lipiec 2020 - 23:11

Cytat

Okręt flagowy, nie musi wcale być jeden

,......... nooooo niestety jak sama nazwa wskazuje, jest jeden. W jednej formacji bojowej nie ma kilku OF. Dlaczego ?

Np. myśliwiec, niszczyciel, krążownik, pancernik ----- to określenie cech bojowych oraz klasy okrętów ze względu na możliwości bojowe.
Okręt flagowy Flagship, okręt liniowy Capital Ship------ to klasyfikowanie ..........ze względu na funkcję jaką w danej grupie-formacji bojowej okręt ma pełnić.
Na marginesie nazwa 'okręt' przypisana jest do sprzętu bojowego zaś 'statek' to ..... :) cywile.

Lotniskowiec jak najbardziej może pełnić rolę okrętu flagowego . (i wielokrotnie w historii był)

#53 Adrian327d

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 97 postów

Napisano 02 lipiec 2020 - 04:40

Wiesz pisałem bardziej pod kątem gry, gdzie jak wiadomo realizm nie zawsze jest na pierwszym miejscu, a to jak w rzeczywistości jest to tak jak napisałeś.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych