Skocz do zawartości

Napęd skokowy


Omicron
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nie ma go w Encyklopedii, to znaczy że jeszcze go nie spotkałeś w grze, nie spotkałeś żadnej fabryki z nim, ani nie przeskanowałeś żadnego statku posiadającego go. Nie mówiąc o tym że nie zdobyłeś żadnego statku z nim.

Co do 200 sztuk Teladianum, to wystarczy kupić jakiegokolwiek TS-a, kupić Teladianum w sektorze Grand Exchange wydać statkowi rozkaz lotu i dokowania gdzieś jak najbliżej sektora M148. Potem jak ty sam tam dolecisz, to dasz mu rozkaz lotu za Tobą i dokowania do wskazanej stacji.

Nie odczytałeś FAQ, do fabuły FF nie dostaniesz zaproszenia, tylko info że możesz się po nią zgłosić. Zobacz do spoilera "Jak zacząć" będziesz wiedział gdzie i kogo szukać, aby ją rozpocząć. Choć jeśli masz patch 2.5 to jej rozpoczęcie nie będzie wymagane. Ja ostatnio robiłem fabułę terran całą, bez zaczynania FF i do sektora M148 mogłem spokojnie wlecieć. Co prawda wszystkie stacje były na czerwono, ale ta do której ja miałem zadokować była niebieska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pomieszałem wybaczcie 😛 dostęp do sektora już mam wszystko na niebiesko (zauważyłem też że przez przypadek zacząłem fabułę argonów (aktualnie jestem podczas misji zainstalowania zaawansowanej satelity-nie zrobiłem jej jeszcze, będę się tym martwił jak skończę fabułę terran). Mam patch 2.5 próbowałem wynająć taki duży transportowiec który lata w Grand Exchange ale nie wiem jak mu przesłać te teladianium i czy to w ogóle możliwe xD, kupienie nowego TS'a odpada bo mam tylko 250.000Kr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Trochę pomieszałem wybaczcie 😛 dostęp do sektora już mam wszystko na niebiesko (zauważyłem też że przez przypadek zacząłem fabułę argonów (aktualnie jestem podczas misji zainstalowania zaawansowanej satelity-nie zrobiłem jej jeszcze, będę się tym martwił jak skończę fabułę terran). Mam patch 2.5 próbowałem wynająć taki duży transportowiec który lata w Grand Exchange ale nie wiem jak mu przesłać te teladianium i czy to w ogóle możliwe xD, kupienie nowego TS'a odpada bo mam tylko 250.000Kr.

Statki można wynajmować tylko do przewozu i budowy stacji, normalnych towarów Ci nie przetransportują. Jeśli spieszy Ci się tak bardzo, że zarobek na transportowiec odpada to możesz spróbować przejąć któryś z darmowych statków umieszczonych w grze przez twórców. Listę znajdziesz na forum, wystarczy poszperać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynajęć TL-a możesz tylko do kupna i instalacji fabryk, towarów ci nie przewiezie, bo nie może on dokować do fabryk, gdzie mógłbyś kupić Teladianum. TL-e dokują tylko do Stoczni, DOK-ów, Placówek Wojskowych, HQ , HUB-a.

Nie pozostaje ci nic innego jak zarobić na TS-a. Poszukaj i poczytaj na forum wątki o tym na czym najlepiej zarobić w X3 lub weź kilka misji. Przejmij statki w walce, napraw je i sprzedaj i już będziesz miał kasy jak lodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie takie proste z tym przejmowaniem, albo ja nie potrafię dobrze tego zrobić. Kiedy walczę z wrogimi statkami oni nigdy się nie poddają, nawet gdy maja dwie malutkie kreski osłon. Robię to że komunikuje się z piratem żeby się poddał ale on tego i tak nie robi, a gdy wylatuję w skafandrze ze swojego statku to choć statek wolno lata to i tak ucieka ode mnie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikacja nic ci nie daje, to taki bajer. Musisz pilnować statku, zdjąć mu osłony i bardzo powoli zdejmować kadłub. Pilot powinien poinformować cię że opuszcza statek (tylko opuszczanie statków z czystej gry). Wtedy wstrzymaj ogień i czekaj kiedy pilot opuści statek. Dopiero wtedy podlatujesz do statku,sam opuszczasz swój i w skafandrze podlatujesz na odległość mniejszą niż 35m. Musisz mieć statek wybrany jako cel, wtedy uaktywni się opcja "Przejmij". Poczytaj w FAQ pytanie" Jak przejąć opuszczany statek", dowiesz się więcej o przejmowaniu. Możesz też wspomóc się skryptem NPC Bail Addon, on powoduje że więcej pilotów opuszcza swoje statki, również te duże. Ale to masz też w FAQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby przejąć statek to trzeba nie tylko zdjąć osłony ale i podniszczyć kadłub. A jeśli chcesz aby pilot wyskoczył to nawalaj do niego tylko z jednego działka np z akceleratora cząsteczkowego czy jakoś tak 😛. A póki pilot nie opuści statku to nie ma możliwości przejęcia statków. Dopiero gdy wyskoczy i w właściwościach statku będzie pisało brak pilota.😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja to robię tak, że bez względu jaki posiadam statek i ile on ma "slotów" na broń, czasem jest ich cztery, czasem sześć, a czasem osiem to mimo to przypisuje jeden slot do grupy czwartej i strzelam z jednego działka z przerwami, strzał, przerwa, strzał, przerwa. Wszystko też zależy od tego jak ustawimy SCS czyli Salvage Claim Software. To w nim ustawiamy prawdopodobieństwo opuszczania myśliwców jak i statków w procentach. Co dziwniejsze jest to ustawiłam opuszczanie dużych statków na 10% i przy zniszczeniu 20 Apache udało mi się przejąc tylko 2 statki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wszystko też zależy od tego jak ustawimy SCS czyli Salvage Claim Software. To w nim ustawiamy prawdopodobieństwo opuszczania myśliwców jak i statków w procentach.

Aleś wymyśliła. SCS służy do przejmowania statków, nie ma wpływu na ich opuszczanie. Do opuszczania służy skrypt NPC Bail Addon. Z reszta pisałem już o nim w tym temacie, kilka postów wcześniej. Proszę czytać dokładnie posty w temacie, a nie tylko ten ostatni, proszę sprawdzić to o czym się pisze, a nie wprowadzać innych, szczególnie nowych graczy w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...