Skocz do zawartości

Nowy wyglad forum


Sorkvild
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie wersja 1.3.1 (z podkładem tunelu mgławicy - świetnie się komponuje kolorystycznie z resztą strony) jest super, 😀 .

W wersji 1.3.2 nie bardzo podoba mi się podobieństwo statków z nagłówka i tła. Jak już, to imo powinny być inne motywy, np. w tle jakiś fajny disajnerski niszczyciel w walce z drugim niszczycielem, na tle potężnej mgławicy, która poprawiałaby ich kolorystykę, tzn. statki nie niknęłyby w mroku. Ale jak wspomniałem - sama mgławica, bardzo kolorowa, też jak najbardziej dobrze wygląda 😀.

Yacek - doprecyzuj, która wersja bardziej Ci pasuje 😀 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cytat

Jak dla mnie wersja 1.3.1 (z podkładem tunelu mgławicy - świetnie się komponuje kolorystycznie z resztą strony) jest super, 😀 .

W wersji 1.3.2 nie bardzo podoba mi się podobieństwo statków z nagłówka i tła. Jak już, to imo powinny być inne motywy, np. w tle jakiś fajny disajnerski niszczyciel w walce z drugim niszczycielem, na tle potężnej mgławicy, która poprawiałaby ich kolorystykę, tzn. statki nie niknęłyby w mroku. Ale jak wspomniałem - sama mgławica, bardzo kolorowa, też jak najbardziej dobrze wygląda 😀.

Dobra ale tak jak mam w stopce.. n00b ze mnie 😀 .. dopiero co fabułę skończyłem.. 2 dni temu XTM zainstalowałem i skrypty a teraz zamiast grać to ten czas na projekt forum poświęcam. Więc puki co niszczycieli się nie dorobiłem. Więc jak pisałem proszę o wsparcie ze screenami. Zresztą wszystko wyjdzie co i jak jak sobie tło zmienię na HTML'a i zobaczę jak tam to "statyczne" tło jakie LeWaR zamówił się sprawuje.

Cytat

Dziś wrzucę moda na nowe tła i porobię parę fotek

czekam.. czekam ..

Z innej bajki dzisiaj mam kręcenie 8-mek na placu manewrowym 😀 i tak cały tydzień (nie licząc pracy) + żona z delegacji wraca (posprzątać wypada 😀 ) więc nie wiem jak z czasem nad projektem będzie.. ale mam jeszcze takowe pomysły / uwagi:

- Jako iż generalnie wypowiada się stałe grono tzn: LeWaR, S11, Yacek, rafio (no i mamy czwórkę do brydża 😀 ) a na backgroud mamy póki co stan remisowy ( 1 za / 1 wszystko jedno / 1 za drugą opcją) czekam na wypowieć rafio'a .. chyba że komuś jeszcze będzie się chciało swoje Baku (czy jakoś tak) ruszyć i się wypowiedzieć..

- Nie wiem kto jest właścicielem tego forum ale potrzebuje wiedzieć jakie tutaj moduły (jeżeli są) zostały dodatkowo dodane .. tak aby przy tworzeniu templaka je uwzględnić.

- Może dodać do opisu słownego w profilu rasy / stopnia / gry ikony .. coś takiego jak mam w awatarze tylko teraz jest w skali +/- 2.5:1 .. tylko że logotypy ras mam z X2 Fan Kit'u

- Co do bladych przycisków szukaj, zaloguj etc. spokojnie Bruner.. zajmiemy się nimi .. ale nie wszystko naraz

- Przyciemnie trochę tekst (normalny) bo dałem prawie full biały.. i jak wczoraj buszowałem w lodówce.. to zobaczyłem sobie jak screen wygląda na moim lapie.. po ciemku i jak dla mnie za oczo***bny..

- więcej grzechów nie pamiętam 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze ja dozuce swoje trzy grosze. Z poczatku uwazalem, ze troszke nie wypada nowemu czlonkowi (bez glupich mysli <_< ) wypowiadac sie na temat ktorego nie jest sie czescia od poczatku, ale sami zachecacie wiec moze cos moje propozycje/uwagi pomoga.

Top: Jest Ok, czytelny, przyciagajacy wzrok, dlatego dodal bym jeszcze jakiegos duzaka (niszczyciel albo M0) w oddali, gdzies tak nad logiem X3 troszke po lewej od niego. Gdyz troszku tam pusto.

Forum: Extra - kolorystyka klimatyczna, przerwy pomiedzy dzialami widoczne, wszystko jak nalezy.

Ikony: Sa prawie OK, dodal bym tylko wyrazniejszy obrys przy ikonach (tych przy ogloszeniach, sugestiach i Grach komp.), poniewaz traca ostrosc z szarym tlem. Niestety ikona od piaskownicy wogole mi nie podchodzi i bardziej przypomina kleks.

Czcionka: Definitywnie OK

Zas co do wrsji to 1.3.2 bardziej mi sie podoba.

Ale jak by nie bylo i tak bedzie wypas 😀

Pozostaje tylko czekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A ja się tak zastanawiam czy warto dawać jako tło screena jakiegoś statku czy planety? Każdy nawet najlepszy po jakimś czasie się znudzi, a takie neutralne tło w postaci samych gwiazd będzie najlepsze, po jakimś czasie nikt go nawet nie zauważy.

a ja jestem za z innego powodu .. bardziej przyziemnego:

mianowicie o ile pod Firefoksem statyczne tlo + półprzeźroczystość w PNG działa szybko o tyle w IE już się tnie :/.. 😀

przykład "wadliwego działania" można zobaczyć już na przykładzie http://www.phpbb3styles.info/index.php?style=24 ogólnie dostępnego templaka <_<

o ile opacity działa w FF o tyle w IE nie .. 😀

jest na to rozwiązanie skrypt PHP ale nie wiem czy da się go łątwo zaimplementować...

dlatego też zgadzam się z Yackiem .. bo nie wiem czy dla użytkowników IE za półprzeźroczyste tło będzie rekompensować "zacinające się" przewijanie .. chociaż jak ktoś użytwa IE .. może jest tego warty ]😀

dlatego zastanawiam się czy "statyczne gwiazdy nie będą lepszym rozwiązaniem ...

takie uwagi po wstępnym tworzeniu html'a do templaka

Cytat

Ikony: Sa prawie OK, dodal bym tylko wyrazniejszy obrys przy ikonach (tych przy ogloszeniach, sugestiach i Grach komp.), poniewaz traca ostrosc z szarym tlem. Niestety ikona od piaskownicy wogole mi nie podchodzi i bardziej przypomina kleks.

one idą w odstawkę .. zostają same ikony z X'em .. tamto to był hmm.. taki hmm .. wstępny szkic.. na "szybko" 😀 a póżniejnie chciało mi się wszystkich przyklejać 😀 więc jak pisałem ikony póki co to tylko X-universum + do statystyk

Cytat

Dziś screenów nie będzie. Dopiero wróciłem na chate.

Ale mam coś innego :Realspace Mod Website

dzięki super zdjątka zobaczę co z tym się da zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ikony: Sa prawie OK, dodal bym tylko wyrazniejszy obrys przy ikonach (tych przy ogloszeniach, sugestiach i Grach komp.), poniewaz traca ostrosc z szarym tlem. Niestety ikona od piaskownicy wogole mi nie podchodzi i bardziej przypomina kleks.

Weźcie pod uwagę, że ten skrypt nie ma możliwości zamiany istniejacych ikon for nowymi tak, aby każde miało własne. Albo się je zmieni wszystkim, albo żadnemu. Można dodać własne, jako dodatkowe, ale jest to rozwiązanie które bardziej forum oszpeci, niż upiększy.

s2892: Od siebie dodam, że jeśli chcesz swój styl oprzeć na ProSilverze (a widzę że to zrobiłeś), to informacje o autorach postów przenieś z prawej strony, na lewą.

(Prywatnie) odradzam ci też używanie Joomli, której każda wersja jest bardziej zasobo-żerna i dziurawa od poprzedniej 😀

Cytat

a ja jestem za z innego powodu .. bardziej przyziemnego:

mianowicie o ile pod Firefoksem statyczne tlo + półprzeźroczystość w PNG działa szybko o tyle w IE już się tnie :/.. 😀

przykład "wadliwego działania" można zobaczyć już na przykładzie http://www.phpbb3styles.info/index.php?style=24 ogólnie dostępnego templaka <_<

o ile opacity działa w FF o tyle w IE nie .. 😀

jest na to rozwiązanie skrypt PHP ale nie wiem czy da się go łątwo zaimplementować...

dlatego też zgadzam się z Yackiem .. bo nie wiem czy dla użytkowników IE za półprzeźroczyste tło będzie rekompensować "zacinające się" przewijanie .. chociaż jak ktoś użytwa IE .. może jest tego warty ]😀

dlatego zastanawiam się czy "statyczne gwiazdy nie będą lepszym rozwiązaniem ...

Parametr opacity jako taki wprowadziła Mozilla, za czasu przeglądarkowej wojny. On też nie jest ustandardyzowany. Zaś przeźroczystości nie da się naprawić z poziomu PHP. Apha-channels obsługuje tylko biblioteka ImageMagick, ale i ona nie wyśle ich do przeglądarki w innej formie, niż png/tar. Przeźroczystości można poprawić skryptem java, ale są dodatkowe kilosy, zaś przeliczanie grafiki przez JS jest poprostu "aszybkie". Dlatego również jestem za gwiazdami. Nie czarujmy się, tło powinno pozostać tłem, a nie odwracać uwagę od treści.

Nie zapomnij też o userach Opery 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

s2892: Od siebie dodam, że jeśli chcesz swój styl oprzeć na ProSilverze (a widzę że to zrobiłeś), to informacje o autorach postów przenieś z prawej strony, na lewą.

No nie do końca oparłem się na proS.. narazie oparłem się o photoshopa.. a teraz opieram się o pisanie własnego Templaka -> modyfikacja (z plikami php/html/css a nie samych stylów) AniemeZone najprawdopodomniej http://www.phpbb3styles.info/index.php?style=9&AnimeZone.

Cytat

(Prywatnie) odradzam ci też używanie Joomli, której każda wersja jest bardziej zasobo-żerna i dziurawa od poprzedniej 😀

a to co polecasz bo w sumie mało tego zostaje.. a zawsze jest problem bezpieczeństwo / zasoby / funkcjonalność / userfriendly.

Osobiście ostatnio monitoruje serwer MSSql i to to dobiero jest zasobożerne. Nie wspominając np C# -> gdzie jak napisalem serwis pod 2k3 to na start jadło mi 5MB a to samo w C pod Linuxem jadło aż 103kB na start (tylko czas pisania był inny 10min do 3 dni).

Cytat

Parametr opacity jako taki wprowadziła Mozilla, za czasu przeglądarkowej wojny. On też nie jest ustandardyzowany. Zaś przeźroczystości nie da się naprawić z poziomu PHP. Apha-channels obsługuje tylko biblioteka ImageMagick, ale i ona nie wyśle ich do przeglądarki w innej formie, niż png/tar. Przeźroczystości można poprawić skryptem java, ale są dodatkowe kilosy, zaś przeliczanie grafiki przez JS jest poprostu "aszybkie". Dlatego również jestem za gwiazdami. Nie czarujmy się, tło powinno pozostać tłem, a nie odwracać uwagę od treści.

Nie zapomnij też o userach Opery 😀

1) to prawda ale opacity .. ponoć (ponoć bo już jak wspomniałem x czasu temu nie siedzę w tym) zosatło dodane do CSS2 a co do ImageMagic tak jest i działa, więc w teorii zawsze można zrobić warunkową "kompilacje" czyli uzależnić css'a od przeglądarki klienta

2) co do PHP'a to coś wczoraj znalazłem, efekt na IE jest zadowalający -> też robi PNG. Oczywiście to są kolejne KB... ale w takim razie nie należy korzystać w ogóle z języków interpretowalnych .. czas na C <!-- s:wub: --><!-- s:wub: --> (a lepiej Asembler... -> czyli jak uziemić prawie cały rok studiów IT 😀 ) .

3) co do tła to się zgadam .. wstępnie dostałem info o "zapotrzebowaniu" na "tło" więc w photoshopie / gimpie dało się wstawić.. dobrze że "klient" odchodzi od tego zamysłu.. 😀

4) opera.. heh.. 3 % rynku .. toż to mniej niż piwo 😀 .. a na poważniej to należy też pamiętać o tym że wchodzi przeglądarka Googla .. no i jest tu przynajmniej jeden user który ma X na Mackowym osX'ie i korzysta czasem z safarii 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

a to co polecasz bo w sumie mało tego zostaje.. a zawsze jest problem bezpieczeństwo / zasoby / funkcjonalność / userfriendly.

Drupal jest zbliżony do moich wymagań, ale najbardziej mi się podobał Invision Power Nexus, tyle że prace nad nim zamrozili 😀 Kiedyś napiszę własny CMS, z podobnym podejściem do treści, ale raczej nie oddam takiego giganta dzieciarni za free 😀.

Cytat

no i jest tu przynajmniej jeden user który ma X na Mackowym osX'ie i korzysta czasem z safarii 😀

Marcyś siedzi na Leopardzie, ale on sobie zasłużył, powinien mieć dostęp do nowego stylu 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kiedyś napiszę własny CMS, z podobnym podejściem do treści, ale raczej nie oddam takiego giganta dzieciarni za free 😀.

Cóż są różne zabawki i dla małych chłopców i dla dużych.. osobiście w tej gałęzi softu lubię rozwiązania, masz za darmo ale za doc;i i support płacisz 😀

Bo prawda jest taka że dzieciarnia sama nie przetrawi i oleje.. zapaleniec sam dojdzie co i jak.. i jeszcze bugi pozwoli wyłapać a komercja zapłaci za support bo na ogół wszystko sie robi na wczoraj 😀

Cytat
Cytat

no i jest tu przynajmniej jeden user który ma X na Mackowym osX'ie i korzysta czasem z safarii 😀

Marcyś siedzi na Leopardzie, ale on sobie zasłużył, powinien mieć dostęp do nowego stylu 😀

Hmm.. tego nie wiedziałem .. ja myślałem porostu o sobie 😀 .. ale dobrze wiedzieć ze nie jestem osamotniony 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Kiedyś napiszę własny CMS, z podobnym podejściem do treści, ale raczej nie oddam takiego giganta dzieciarni za free 😀.

Cóż są różne zabawki i dla małych chłopców i dla dużych.. osobiście w tej gałęzi softu lubię rozwiązania, masz za darmo ale za doc;i i support płacisz 😀

Taki model planuje wprowdzić do przyszłych wydań mojego skryptu forum.

Cytat

Bo prawda jest taka że dzieciarnia sama nie przetrawi i oleje.. zapaleniec sam dojdzie co i jak.. i jeszcze bugi pozwoli wyłapać a komercja zapłaci za support bo na ogół wszystko sie robi na wczoraj 😀

Tyle że to dzieciarnia siedzi na dziesiatkach for zapychajacych w google 😀 Ktoś wpisze w Google "uniPegasus CMS and Framework", i wyrzuci mi jeden wynik do profesjonalnego forum, gdzie opinie są ok i utopi to w 30 "przemotane, ssące" z "kids-boards". 😀

Aha, mówiłem już, że gdy uniBoard osiągnie fazę stable, przeniosę na niego XuDB? 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o czym tutaj mowa, ta techniczna gadka 😀 , ale jeśli o tło idzie i bardziej podobałaby się fotka statku, niż mgławica, to może zamiast jednej fotki statku można by wrzucić fotki kilkudziesięciu statków, z XTM włącznie, żeby się raz na tydzień włączała z automatu losowo inna fotka 😀 . Wtedy się tło nie znudzi 😀 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wtedy się tło nie znudzi 😀 .

I zeby jeszcze ciastko wysuwalo się z CD. Zastanów się, czy chcesz forum czytać, czy oglądać? Tło na stronie ma być tłem. Powinno być możliwie jednolite, "płaskie", i stanowić podkład dla treści. Gdy wrzucisz statek, to tło nie będzie jednolite. Ceść będzie ciemna, a część srebrna. I co się stanie gdy biały font będzie się znajdować na tym srebrnym tle? Przestanie być czytelny.

LeWaR: Tak, będzie konwertować większość bazy forum, bo wszystkiego się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...