Skocz do zawartości

Usunięcie kokpitów z serii X


Gie_N_koV
 Udostępnij

  

91 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy tęsknicie za kokpitami?

    • Tak, mam nawet pobraną paczke kokpitów
      6
    • Tak, fajnie wyglądały
      5
    • Nie, były nieprzydatne
      3
    • Nie, przeszkadzały w grze
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli któryś z Was grał w X2 to wie że tam było coś takiego jak kokpit. I zapewne jeżeli graliście wtedy po raz pierwszy w X3:R lub X3:TC to się zdziwiliście że niema tam tych kokpitów. Wiem że istnieją do pobrania paczki kokpitów ale chciałem wiedzieć czy wiecie czemu je usunęli? Z powodu jakihś konfliktów z grą? Czy może przez to że były nieprzydatne? Ehh pamiętam z X2 swojego pierwszego Argońskiego Tytana - ten widok z mostka zapierał dech w piersiach 😀 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast pamiętam swojego pierwszego TLa w X2. Po prostu, latałem nim chyba z kilka godzin (tak, tak, naprawdę warto było mimo jego małej prędkości i sterowności 😀). Wrażenie i ten podziw pozostaną ze mną na długie lata.

Natomiast, od X3 Reunion, jakoś, hm, przyzwyczaiłem się do grania bez kokpitów. Szkoda, że ich nie ma w vanilia game, ale cóż, da się żyć bez nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglosowalem na opcje nr.4.

Po przesiadce z X2 na X3 bardzo brakowalo mnie tych kokpitow i narzekalem na uszczuplony przez to klimat. Nie trzeba bylo dlugo czasu by zmienic zdanie i stwierdzic, ze kokpity byly zbedne i zaslanialy tylko pole widzenia.

Nie mniej jednak fajnie gdyby bylo tak:Mozliwosc grania z kokpitem lub bez (ot zwykla opcja typu on/off), Zupelnie nowa grafika kokpitu, nie zas jakies kulawe transplantacje kokpitow z X2. Zroznicowanie kokpitow. Wowczas moglbym rozwazyc ich uzycie w grze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, jak pisałem już kiedyś, do X3R trafiłem z innej gry, gdzie był widoczny kokpit. Na początku w X3R byłem z powodu braku kokpitu trochę zagubiony i dziwnie mi się latało. Ale przyzwyczaiłem się i teraz jak dla testów instalowałem kokpity, to miałem wrażenie że tylko przeszkadzają i zasłaniają widok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zupelnie nowa grafika kokpitu, nie zas jakies kulawe transplantacje kokpitow z X2. Zroznicowanie kokpitow. Wowczas moglbym rozwazyc ich uzycie w grze.

Zobacz do tematu o kokpitach. Jeśli dobrze pamiętam to jest tam link do moda, który dodawał bardzo ładne i nowoczesne kokpity. Jeśli nie ma, to postaram się przypomnieć sobie i poszukać tego moda. Zainstalowałem go na chwile i naprawdę byłem pod wrażeniem kokpitu, ale teraz już nawet nie pamiętam co to za mod był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zagłosowałem na 1. Fajnie latało się z kokpitami i mam kokpit moda. Co prawda nie zawsze go używam bo ich jakość pozostawia wiele do rzyczenia.

Cytat

jakies kulawe transplantacje kokpitow z X2

Dokładnie, czasem są bardziej udane ale to nie jest kokpit jaki chciałbym widzieć w XTM czy TC. Poza tym po jednym kokpicie na każdą klasę statku to trochę skromnie.

Cytat

Zobacz do tematu o kokpitach. Jeśli dobrze pamiętam to jest tam link do moda, który dodawał bardzo ładne i nowoczesne kokpity. Jeśli nie ma, to postaram się przypomnieć sobie i poszukać tego moda. Zainstalowałem go na chwile i naprawdę byłem pod wrażeniem kokpitu, ale teraz już nawet nie pamiętam co to za mod był.

Sprawdzałem trzy kokpit mody i jak na razie są to przeszczepy z X2. Czasem autor wysili się i zrobi kilka dodatkowych ale w większości jest to co było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem powiedziec to samo. Tu potrzeba czegos nowego, stworzonego od podstaw. Stworzenie takiego projektu juz bardziej lezy w rekach Egosoftu nizli fanow, ktorzy staja na glowie by miec kokpity w grze.

Spojrzcie jak wygladaly kokpity statkow w XBTF. Kazden byl inny, co dawalo niezly feeling.

Klikac na obrazkach w prawym gornym rogu.

http://www.klarix.de/xbtf/en/XFrSet4.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chcę się odnieść co do kokpitów - otóż jak dla mnie są nieprzydatne bo prócz tego że rozpraszają niczego nie wnoszą prócz migających kolorów najgorsze są w walce manewrowej z szybkimi myśliwcami gdy istotna jest każda uwaga skupiona na obserwowaniu co one robią a ty siedzisz też w M5 lub M4 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam chcę się odnieść co do kokpitów - otóż jak dla mnie są nieprzydatne bo prócz tego że rozpraszają niczego nie wnoszą prócz migających kolorów najgorsze są w walce manewrowej z szybkimi myśliwcami gdy istotna jest każda uwaga skupiona na obserwowaniu co one robią a ty siedzisz też w M5 lub M4 😀

To sobie kup coś mniej zwrotniejszego 😀 . A jak nie grałeś w X2 i nie widziałeś tamtejszych kokpitów to lepiej nic nie gadaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Spojrzcie jak wygladaly kokpity statkow w XBTF. Kazden byl inny, co dawalo niezly feeling.

To raczej kokpity z X-Tension. Jeśli mnie pamięć nie myli to w XBTF nie można było zmieniać statku. Opcję tę wprowadzał dopiero X-Tension.

Cytat

otóż jak dla mnie są nieprzydatne bo prócz tego że rozpraszają niczego nie wnoszą prócz migających kolorów najgorsze są w walce manewrowej z szybkimi myśliwcami gdy istotna jest każda uwaga skupiona na obserwowaniu co one robią a ty siedzisz też w M5 lub M4

No wiesz grawidar i system celowniczy też do czegoś służy. Nie gramy w symulację II Wojny Światowej, w związku z tym nie musisz cały czas widzieć wroga by go pokonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem gdzieś że ta gra ma być jak najbardziej realna. Więc takie kokpity powinny być wręcz wskazane. Wkońcu jesteś pilotem i widzisz to co pilot. A kokpit zasłania bo zasłania po to są radary clowniki i oprogramowanie by z niego kożystać. Jak np bym pilotował jakiś statek flagowy to wg. mnie głównie bym posługiwał radarem który byłby na mostku, a nie patrzał przez okienko czy niszczą mi eskadrę myśliwców. Jak już chcę oglądać walkę to włanczam widok z tyłu statku i oglądam ale wtedy nie skupiam się na walce. Przyznam wiele czasu spędziłem w Freespace i przyzwyczaiłem się latać bez kokpitu. A co do dwójki to grałem chwilkę bo mi grafa sie krzazyła. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

_RA napisał(a):

A co do dwójki to grałem chwilkę bo mi grafa sie krzazyła.

Rozumiem że grafika może niezadowalająca ale za to jaka fabuła

Mi się teksturki wysypywały grałem dawno temu może teraz by było znacznie lepiej ale jak narazie x3 mam i mi starcza i tak dużo czasu pochłania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...