Skocz do zawartości

Statek Eksperymentalny


Jagoda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No witam was.

Chciałabym się was zapytać jakie macie swoje zdanie odnośnie statku eksperymentalnego, tego co dostajemy po ukończeniu fabuły Treasure Hunt?

Czy zasługuje na to by wypełniał szeregi naszych flot czy tez zasługuje na mało znaczący patrol gdzieś na krańcu świata?

Czy jeszcze lepiej jest go najnormalniej w świecie zezłomować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją opinię o statku wyraziłem w pamiętnikach weterana: http://xudb.pl/topic/727-re-yacek-moje-boje-czyli-pami-tnik-weterana/page__pid__10327__st__10#entry10327

Ale jak tam pisałem jest to statek, w którym rozpoczęła się przygoda z X-ami, więc wielu starych graczy darzy go sentymentem, bo był to pierwszy statek jakim latali w X, Więc jeśli moja opinia obraża starych graczy, to wybaczcie, ja gram w X tylko od X3R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie złomuję ale raczej rzadko używam. Zwykle dokuję go razem z innymi rzadkimi jednostkami na jakimś statku albo stacji w bezpiecznym miejscu i tylko od czasu do czasu nim latam robiąc misje typu transport personelu. Gdyby miał chociaż większą ładownię to mógłby być całkiem fajnym statkiem do osobistego użytku, a tak ciężko znaleźć dla niego konkretne zastosowanie. Ot taka ciekawostka, ni pies, ni wydra 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedaczek 😀 aczkolwiek miejsce w lamusie to też zaszczyt 😀 Myślę że to byłby dobry statek na początku gry 😀

No ale mam kolejne pytanie odnośnie tego statku Czy ktoś z was ma własne HQ ? I czy ktoś próbował produkować Statek Eksperymentalny ? Po wykonaniu fabuły Treasure Hunt dostałam ten statek i wiadomość że nie zezwala się na kopiowanie tego statku.

Więc czy to jest taka tylko zwykła wiadomość, czy też ranga może nam na tym ucierpieć gdy postaramy się uruchomić linię produkcyjną w naszym HQ z Statek Eksperymentalny? Wiecie coś na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Swoją opinię o statku wyraziłem w pamiętnikach weterana: http://xudb.pl/topic/727-re-yacek-moje-boje-czyli-pami-tnik-weterana/page__pid__10327__st__10#entry10327

Ale jak tam pisałem jest to statek, w którym rozpoczęła się przygoda z X-ami, więc wielu starych graczy darzy go sentymentem, bo był to pierwszy statek jakim latali w X, Więc jeśli moja opinia obraża starych graczy, to wybaczcie, ja gram w X tylko od X3R.

Witam.

Uważam, jak to już Yacek określił, że "go" darzą sentymentem.

W rzeczy samej. Statek ten mi bardzo długo posługiwał w misjach, i osiąganie w ostateczności pierwszych broni plazmowych było wręcz cudownym uczuciem, jak się tłukło Xennonów na Ich sektorch.

Ci co nie zaczynali od początku na XBTF, uważam,że sporo stracili na owej magi, i oczywiście "trudności" misji.

Cytat

Nigdy nie złomuję ale raczej rzadko używam. Zwykle dokuję go razem z innymi rzadkimi jednostkami na jakimś statku albo stacji w bezpiecznym miejscu i tylko od czasu do czasu nim latam robiąc misje typu transport personelu. Gdyby miał chociaż większą ładownię to mógłby być całkiem fajnym statkiem do osobistego użytku, a tak ciężko znaleźć dla niego konkretne zastosowanie. Ot taka ciekawostka, ni pies, ni wydra 😀

Racja Pawciu.😀

To były wspaniałe czasy a cargo miał 75. Więc niewielkie.

Ale jako obiekt muzealny dawnych starych i miłych dziejów, jak najbardziej zasługuje.😀

Pozdrawiam. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich smaczkow jeszcze troche sie znajdzie. Gdy wlaczymy sobie animacje tunelu czasoprzestrzennego to jesli gralismy w X2 odrazu zalapiemy, iz gdzies juz to widzielismy. Ponadto koles w statku Exterminator (ten od fabuly final fury) to Brett, ziomek Juliana z wydarzen dziejacych sie w X2. Wyzej wspominany statek xperymentalny, ja go sobie zatrzymalem 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo. 😀 😀 Zmartwychwstał.

A to dobre.

Do niedawna wtedy latali w borońskich sektorach pirackich.😀

Jestem już cekaw dalszych fabuł.

Qrcze, jeszcze nie przeszedłem X3R , a już mam X3TC. 😀

Trzeba będzie nadrobić zaległości.

Zakończyłem tam na strukturach w Argon Prime, i łączeniu rurami.

Nawet nieźle mi szło, ale po tym , jak od kolegi dostałem savy, wszystko się kopać zaczęło.:/

Pozdrawiam. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro Brett to ziomek Juliana to jakim cudem ten statek znalazł się w rękach piratów?

Ja tak czytając tą waszą wypowiedź zaczynam żałować że nie grałam w poprzednie części. Bo z tego co ja widzę to chyba panowie z ego połączyli te wszystkie części gry X w jakąś sagę.

Ale ja zaczynając fabułę final furry rozmawiając z tym Berettem odniosłam wrażenie że cały ten Julian to zupełnie ktoś obcy dla tego Beretta.

A co do tego statku to polatałam troszku i w sumie nie jest taki zły 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie to nie ukrywam, że w momencie jak zacząłem grać w X3R i fabuła wreszcie pomimo swojego beznadziejnego wykonania mnie wciągneła to zacząłem pilnie studiować wydarzenia z poprzednich części. W sumie w TC brakuje mi bardziej osobowego podejścia do fabuły. W X3R latając Julianem jakoś łatwiej się było wciągnąć w to wszystko niż w TC pomykając jakimś anonimowym typem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No skoro Brett to ziomek Juliana to jakim cudem ten statek znalazł się w rękach piratów?

Ja tak czytając tą waszą wypowiedź zaczynam żałować że nie grałam w poprzednie części. Bo z tego co ja widzę to chyba panowie z ego połączyli te wszystkie części gry X w jakąś sagę.

Ale ja zaczynając fabułę final furry rozmawiając z tym Berettem odniosłam wrażenie że cały ten Julian to zupełnie ktoś obcy dla tego Beretta.

A co do tego statku to polatałam troszku i w sumie nie jest taki zły 😀

Witaj Jagódko.😀

Fakt. Masz rację. To samoistna saga X. 😀 Do niedawna jeszcze miała imię"trylogia", obecnie , to już "pentologia.😀

Na początku latasz jako Kyle Brennan w X2, potem Jego syn przejmuje "pałeczkę" , gdy Kyle zostaje uprowadzony przez Khaaków.

Następnie Julian i jego kumpel w ostatecznej misji latają w sektorach piratów w nowo odkrytych sektorach boronów-piratów.

Zawiązują się tam tajne "pirackie gildie" sześciu ras.

Po samobujczej misji jego przyjaciela, Julian zostaje sam.

Ban Danna, jest z nim w kontakcie nadal.

Dalszej fabuły niepamiętam z DR. Kho, choć rozpocząłem kiedyś 3 lata temu grać w X3R.

Ale polecam Tobie dostać X-Golda. (wersja ang. a w niej XBTF +X-Tension) 😀

Pozdrawiam serdecznie.

Ps.

Jakby co Pytaj mnie i Prowlera o tamte dzieje, gdyż jesteśmy jedynymi z niewielu tu na tym "nowym forum" graczami ze starej gwardii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No w sumie to nie ukrywam, że w momencie jak zacząłem grać w X3R i fabuła wreszcie pomimo swojego beznadziejnego wykonania mnie wciągneła to zacząłem pilnie studiować wydarzenia z poprzednich części. W sumie w TC brakuje mi bardziej osobowego podejścia do fabuły. W X3R latając Julianem jakoś łatwiej się było wciągnąć w to wszystko niż w TC pomykając jakimś anonimowym typem.

Masz tutaj duza, racje bo sam podobnie uwazam w tej sprawie. Wykonanie fabuly kulawe bylo, aczkolwiek mocno powiazane z poprzednia czescia - X2. Mimo to warto ja bylo dociagnac do konca (Choc wepchniecia mnie do pirackiej novy uzbrojonej w 3xLdi nigdy im nie wybacze ]😀 ) Przy tej fabule mialo sie wrazenie wykonywania czegos waznego dla calego universum. W TC zas to sa najzwyklejsze FUCHY, ktore ktos nam zaoferowal, zas sami jestesmy kims w rodzaju wolengo najmity.

@ Jagoda (rus. Ягода) 😀

hola, jesli interesuja cie losy i historia swiata stworzonego przez Egosoft to mocno bym rekomendowal przejscie fabuly X2. Nie bedzie to specjalnie dlugie, ale napewno da duza satyfakcje i da odpowiedz na nurtujace pytania. Wedlug mnie fabula przedstawiona w X2 byla najciekawsza ze wszystkich gier w calej serii. Duzo sie w niej dzialo, pojawialy sie kluczowe postaci, zas gracz nie mogl sie doczekac kolejnego lancucha wydarzen. Na dzien dzisiejszy gra prezetuje sie graficznie calkiem dobrze, aczkolwiek menu moze byc calkiem skostniale. Nie ma tez abordazy i innych novum ktore pojawily sie od czasow Xtm czy TC, mimo to z programowym bonus packiem gra wciaz daje rady. Pare ciekawostek - przynajmniej da sie dokowac M5 do M6, misje killerskie, zalogi artyleryskie, xexonskie migracje, jest tez masa skryptow na forum ego np swietna gildia piracka X2.

@ Centaur041

Wskrzeszanie postaci po ich smierci to nic nowego. Zabieg ten czesto stosowany w serialach akcji, gdzie rzekomo zmarle postaci pojawiaja sie na nowo w kolejnych sezonach np. Lost czy Prison Break 😀 Czemu by mialo sie tak nie stac w grze 😀

Fabule X3R machnij sobie, szybko sie robi. Da to jakis wstep do TC, bo w TC nie uswiadczysz juz takich fabul jak w xbtf czy x2.

Apropos, nie jedynymi. Sa tu tez inni weterani co zaczyanli od Elite. Sam startowalem w 93 od eEite II na 486 Sx 😀. Ach co za czasy 😀

***

Dla tych co chca sobie uzuplenic wiedze, skad to wszytsko sie wzielo i dlaczego. Polecam argonopedia, dzialy Races i History.

http://argonopedia.ppcis.org/races.php? ... cbcc8f276e

Historia rowniez jest na stronie glownej xudb

http://xudb.pl/viewpage.php?page_id=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe.;D

Tak masz rację.😀

W X2TT, lub w X-Tension jest fajnie pokazana fabuła z XBTF, i potem już jest kontynuacja.

Za to właśnie fabuła i sama gra w XBTF oraz Xtension , była niestety koszmarna, pod względem dopracowania jeszcze Elite, a później już Ego.

A skoro tak to w X Universum gamera- jaki miałeś wtedy wcześniejszy nick? 😀

Saurona akurat dobrze kojarzę.

Ale i tak, sporo się wykruszyło osób, nie wspominając -o odejścich wtedy od Ogame i Gamera jako

Założyciela sojuszu na Uni2.

Pozdrawiam.😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

hehe.;D

Tak masz rację.😀

W X2TT, lub w X-Tension jest fajnie pokazana fabuła z XBTF, i potem już jest kontynuacja.

Za to właśnie fabuła i sama gra w XBTF oraz Xtension , była niestety koszmarna, pod względem dopracowania jeszcze Elite, a później już Ego.

A skoro tak to w X Universum gamera- jaki miałeś wtedy wcześniejszy nick? 😀

Saurona akurat dobrze kojarzę.

Ale i tak, sporo się wykruszyło osób, nie wspominając -o odejścich wtedy od Ogame i Gamera jako

Założyciela sojuszu na Uni2.

Pozdrawiam.😀

Akurat szczesliwie udalo mnie sie ominac uczestnictwo w "uniwersum Gamera siedemdziesiat siedem" 😀 Na forum ego zachaczylem sie bo gdzies na przelomie 03-04 wpadlo mi na dysk X-tension i poszukiwalem wiecej info na temat statkow w grze. I tak niczym shadow zaczalem ostro czytac forum polskie i angielskie, ale dopiero pierwszy post odwazylem sie napisac w 2006 😀 Kojarze bardzo wiele osob z roznych ciekawych i zabawnych dyskusji na polskim forum, najbardziej tych co mieli awatary, choc nie tylko (wzrokowiec:))

Fajnie to sie wszystko czytalo, ludzie mieli do tego mega barwna fantazje i poczucie humoru 😀

Jak to w zyciu bywa ludzie sie pojawiaja, przechodza dalej, zmieniaja zainteresowania, pojawiaja sie nowi, starzy wracaja, tworza jakis nowy kolektyw.

A propos. Podczas tej ostatniej afery niewiem czy powiedzial to Gamer77 , ze trzeba polskie forum troche przewietrzyc by ostudzic goracwe glowy? Fakt, niezle przewietrzyli. Od tego momentu na forum jest niezla lipa i smuta.

Pozwole sobie to zobrazowac przy uzyciu ktortkiej formy jaka jest - haiku

"przewietrzony pokoj

w cyfrowej przestrzeni

przemknelo kilka cieni"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A propos. Podczas tej ostatniej afery niewiem czy powiedzial to Gamer77 , ze trzeba polskie forum troche przewietrzyc by ostudzic goracwe glowy? Fakt, niezle przewietrzyli. Od tego momentu na forum jest niezla lipa i smuta.

I chyba o to im chodziło. Jak pisali (Gamer i Klarix) nie mają czasu na moderkę, więc teraz mają spokój.

W sumie to stare już dzieje, szkoda wracać do afery i tego co stało się po otwarciu forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc stare zapędy tamtego forum Gamera- spęzło na niczym, po czym odszedł do Ego jako nowy

moder, wtedy jeszcze reprezentujący Polskę.

Cristian zawsze był taki w gorącej wodzie kompany.

Ale tak jak mówicie, to już szkoda energii by do tego wracać.

Dzieki za info.😀

Co do experymentalnego, to już nie mogę się doczekać, jak zobaczę jego osiągi na 3 gigowcu. ;D

Pozdrawiam. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...