Skocz do zawartości

Gdzie kupić Wyrzutnie Bomb Zapalających (IBL)?


rozz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A czego się spodziewasz? Statek tylko nieznacznie zmieni trajektorię lotu, jednak wystarczająco na uniknięcie wrogiego ognia. Nie jest to zbyt efektowne, ale widoczne, zwróć uwagę podczas lotu na mijane takie drobinki pyłu kosmicznego, po naciśnięciu, któregoś z tych klawiszy zmienią one kierunek lotu w stosunku do Ciebie. Przełącz się też na widok "zza pleców" i obserwuj zachowanie statku, po naciśnięciu klawiszy WSAD. Tego nie da się nie zauważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie napisze nic odkrywczego, ale widać 🤪 wyłączyłem silniki, dałem widok zza statku i nie miałem już wątpliwości.

A skoro jesteśmy przy temacie sterowania, mam takie pytanie. Jak dużo daje/pomaga obrót statku? Z tego co się domyślam za taki ruch odpowiada w joystickach obrót w osi x. Mój joystick nie posiada takiej funkcji, a nie zauważyłem aby dało się to przypisać jakiemuś przyciskowi. Zastanawiam się więc jak dużo tracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wiem, że nie napisze nic odkrywczego, ale widać 🤪 wyłączyłem silniki, dałem widok zza statku i nie miałem już wątpliwości.

A skoro jesteśmy przy temacie sterowania, mam takie pytanie. Jak dużo daje/pomaga obrót statku? Z tego co się domyślam za taki ruch odpowiada w joystickach obrót w osi x. Mój joystick nie posiada takiej funkcji, a nie zauważyłem aby dało się to przypisać jakiemuś przyciskowi. Zastanawiam się więc jak dużo tracę.

Tracisz niewiele, nie wiem czy ktoś w ogóle używa obrotu w walce. Najważniejsze jest sprawne operowanie silnikami bocznymi i celowanie 😁

Co do kwestii myszka czy joy- nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, wszystko zależy od gracza. Niektórzy korzystają z joysticka i sobie to chwalą ale ja osobiście wolę myszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... no to teraz mam mętlik w głowie... Spróbowałem chwile polatać przy pomocy myszy - jest ok. Poćwiczę więcej to zobaczę co z tego będzie. Ogromnym plusem dla konfiguracji klawa + mysz jest to, że wszystko ma się pod ręką. Gra joystickiem wymusza jednak używanie czasem myszy i częściej klawy - to zawsze mi przeszkadzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jeśli nie chcesz instalować mapy Scorpa to szperaj tutaj, opcja 'Stations search'.

Jeśli chodzi o wyrzutnie bomb zaplających to na początku gry ich fabryki znajdują się w http://eng.x3tc.ru/x3_tc_map/factory-list.php?s=incendiary. Niektóre po jakimś czasie mogą zniknąć, mogą się też pojawić nowe, u każdego to inaczej wygląda. Generalnie szukaj w sektorach Yaki albo Piratów.

Można je też zdobyć przejmując wrogie statki albo zbierając pozostałości po walkach, przy odpowiednio wysokiej randze bojowej ze zniszczonych statków zaczną 'dropić' również te działa.

Edit:

Tak w ogóle to korzystaj z opcji 'szukaj', w ciągu 10 sekund znalazłem ten temat :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...