Skocz do zawartości

Zakup M6


Jagoda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

No to porównanie Vidar vs Hyperion:

Vidar Hyperion

Prędkość 128 169.10 plus dla Hypcia

Zgadzam się w pełni, Hyperion ma przewagę.

Cytat

Sterowność 8,8 6,2 plus dla Vidara

Nowe sterownie nie przypadło mi wogóle do gustu (wykonanie, w freelancerze grało mi się na nim bardzo miło), więc im większa sterowność tym lepiej.

Cytat

Kadłub 65600 90000 plus dla Hypcia

Dla mnie nie gra to aż tak dużej roli, w okoliy 5-10% osłon wycofuję się do bramy i regeneruje je.

Cytat

Osłony 5x200MJ 5x200MJ remis

Gen. osłon 3800 2500 plus dla Vidara

Podstawa dla mnie, efektem końcowym jest to, że dłużej mogę walczyć i szybciej powrócić do walki.

Cytat

Wieżyczki 2 4 plus dla Hypcia

Hyperion ma więcej, ale u mnie mam 2x2xEMPC i rozkaz obrony rakietowej (pierwszorzędny cel rakiety, następnie myśliwce) więc

Cytat

Ponadto Hyperion może używać Moskitów, co w połączeniu ze skryptem Obrony Antyrakietowej Moskito daje duży plus.

dla mnie nie ma sensu, oczywiście nie mogę ich wykorzystać w takiej ilości do boju, ale porównując, jeśli Hyperion ma 10 Dział Akceleratorowych to one mają moc prawie identyczną jak 5 EMPC (czyli tracę tylko moc 1).

Cytat

Ilość broni 14 18 plus dla Hypcia

Hyperion znów ma więcej, ale jeśli jest uzbrojony w 8 WMP i 10 DA to porównując moje uzbrojenie w Vidarze i tak mam większą siłę ognia (przód 8 M/AL, 2 EMPC (wymuszone skryptem zmieniającym broń by w walce z myśliwcami było 10 EMPC), wieżyczki 2x2 EMPC).

Cytat

Energia laserów 19000 25000 plus dla Hypcia

Regen. energii las. 570 625 plus dla Hypcia

Porównywanie tych parametrów nie ma żadnego sensu bo obojętnie jak uzbrojony jest Vidar, to i tak naprawde ciężko jest zużyć w walce energię (mi się jeszcze nigdy to nie zdarzyło).

Cytat

Ładownia 950 L 3333XL plus dla Hypcia

Tak zgadzam się, to boli. Z 14EMPC, 8M/AL, zapasem amunicji (10k pocisków), mam zwykle wolne ok 200-300 miejsca na ogniwa, więc tankuje co 2 duże skoki, lub po kilku mniejszych.

Cytat

Hangar 0 2 plus dla Hypcia

Nie potrzebuje skrzydłowych, jak coś ucieka to skacze do bramy. Od magazynowania statków mam Valhallę.

Cytat

To tylko czyste dane, a wziąć trzeba jeszcze pod uwagę że Vidar może używać tylko broni ziemskiej, Hyperion ma większe pole manewru w tym temacie.

Ale większość zżera za dużo energii, np twoje porównanie WMP i jonówek.

Wszystko zależy od osobistych preferencji, ja wolę przerośnięty myśliwiec, zwrotny silnie uzbrojony, więc dla mnie Vidar jest odpowiedni i właśnie go polecam jako nalepsze M6.

Inni mogą woleć Hyperiona za kilka dział które walczą za gracza, ładownie, hangar i problemy z reaktorem 😉

Statystyki uzbrojenie

Hyperion

Vidar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z reaktorem dla dział można rozwiązać zmieniając uzbrojenie skryptem Weapons Change. Do tej pory w kokpicie miałem zamiennie 8xWMP lub 8xDA. Działa Akceleratorowe na małe statki, WMP tylko na duże ryby. Można też tak jak to zrobiłem ostatnio zamienić WMP na Generatory Plazmowe. Praktycznie żaden spadek energii przy ciągłym ogniu, a do tego broń ta ma zastosowanie i na małe i duże statki.

Moskity i Obrona Antyrakietowa to świetny wynalazek.

Sam też nie używam dwóch M3 zadokowanych do Hyperiona jako skrzydłowych. Jak wiadomo skrzydłowi się nie sprawdzają w X3, ale lubię się od czasu do czasu przesiąść do Spytfire i przetrzepać piracką drobnicę nim.

Latałem i Vidarem i Hyperionem. Zdecydowanie wolę Hyperiona. No ale jak już pisałeś, każdy ma swoje upodobania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...