Skocz do zawartości

Zakup M6


Jagoda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Założyłam ten temat ponieważ, nie wyszukałam istotnych informacji odnośnie statków klasy M6. Czyż nikt nie skupia się, na zakupie statków M6?

Dla początkującego gracza zakup M6 jest równie istotny ponieważ 13 mil cr, to dość spory wydatek, jak dla początkującego gracza. 😉

Mój interes powoli się rozkręca, bo z 1 fabryki pszenicy i 1 rozlewni wódzi zwiększyłam, do 4 po sztuce. 😀 Posiadam Zaawansowane Zaćmienie ( nawiasem mówiąc wolałam angielską nazwę tego, ów że myśliwca ). 😀

Z czasem zaczęłam brać coraz więcej zleceń obrony stacji. Ponieważ moim zdaniem, na tym się najwięcej zarabia. Nawet Xenonski P już nie sprawia mi problemu, z pomocą rakiet, i działek wysyłam go tam gdzie jego miejsce 😀..... gdzieś do czarnej otchłani ( tam już nikt nie usłyszy jego ostatnich żałosnych krzyków rozpaczy ). ]😀

Ale i z czasem zaczynam dostawać coraz to trudniejsze misje i co dziwne, czyż nie są one zależne od tego jaki posiadamy statek ? i jak go wyposażyliśmy?

Dlatego też chciałabym zakupić statek, nie mówię tutaj, o M7M czy M2 a już na pewno, nie wspomnę o M1. Myślę że będzie jeszcze czas na zakup tych klas statku. Aczkolwiek zaplecze mojego budżetu przeznaczam na handel i rozbudowę mojego interesu.

Więc uważam że zakup statku M6 jest równie istotny co zakup M7M lub M2. Po przejrzeniuu statystyk w X Model 3d wiever, na moją uwagę zasługuje ... i tutaj mam problem co wybrać. 😀 Ciężki Centurion czy Ciężki Nemezis? A może są inne lepsze statki klasy M6 ?

Była bym wdzięczna za podpowiedź, który M6 naprawdę warto kupić i dlaczego?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejdź fabułę Ziemian to dostaniesz Vaidara i dostęp do Aldrina gdzie można kupić Springblosoma oraz fabułe gonerów dostaniesz Tropiciela Światła.

Poza tym Hyperion ( Można ukraść Paradianom w okolicach Cardinals Domain) i Ciężki Centaur Prototyp nagroda od korporacji. Dla mnie tylko te się liczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Aczkolwiek zdecydowanie Hyperion wymiata wszystkie inne, będę musiał pomyśleć nad jego zdobyciem.

Jedyna jego zaleta wg mnie to pojemna ładownia, ja używam kilku jako statków handlowych.

Ja polecam Vidara, po zainstalowaniu wyrzutni M/A nie ma żadnych problemów z energią i da się nim bez problemu rozpracować M2. Jedyne co może przeszkadzać to mała ładownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie daje rady zdobyć Hyperiona moim zaawansowanym Zaćmieniem 😉(( parę sekund i po mnie.

A co do Vidara to ktoś na forum pisał, że ziemianie nie chętnie rozdają uzbrojenie. Czy po przejściu kampanii Terran nie będę miała problemu z jej zakupem?

A gdzie i jak mogłabym zdobyć Ciężki Centaur Prototyp? Defakto Centaur fajnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jedyna jego zaleta wg mnie to pojemna ładownia, ja używam kilku jako statków handlowych.

Chyba kpisz, albo o drogę pytasz. Hyperion zdecydowania ma więcej zalet (dokowanie dwóch statków M3) i przy odpowiednim uzbrojeniu nadaje się idealnie na statek osobisty. Zdecydowanie najlepszy M6 w grze, bije na głowę Springblossoma i Vidara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej grze Hyperiona zdobyłem Ciężką Nemezis (kupioną).

W drugiej rozpoczętej jako Dowódca USS przeszedłem fabułę Terran zmieniając statki ziemian aż do Korda (M3), kiedy dostałem Vidara dokończyłem nim fabułę Terran i pierwsze co zrobiłem to poleciałem po Hyperiona. Od tej pory latam tylko Hypciem (czasowo przesiadając się na inne statki w zależności od potrzeb).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak się zastanawiałam czemu ludzie nie piszą o M6 😉 Teraz gdy przeszłam całą kampanie terran zdaje, już sobie z tego sprawę, dlaczego.

Ja osobiście poszłam swoją drogą, czy słuszną.... to wyjdzie w praniu.

Po zakończeniu Kampanii terran sprzedałam Vidar, moje 2 Pochwy ( dziwnie się czuje pisząc to ) 😀, Szable i Zaawansowane zaćmienie. Mając też w Budżecie 17 mil cr postanowiłam zakupić ATF Aegir. Wyżej wymienione statki rozbroiłam i użyteczne części, lasery i Marins przydzieliłam do mojego ATF Aegir - SOVEREIGNTY.

Mam tylko problem bo mam, za małą range u ziemian by zakupić Działo Fali Uderzeniowej. Mój ATF Aegir - SOVEREIGNTY jest jedynie uzbrojony w 13 Elektromagnetycznych dział Plazmowych. Które dość słabo spisują, się w " zdejmowaniu " osłon. A najgorsze jest to że w chwili obecnej, nie mam misji od ziemian by móc podnieść sobie range.

Ale chyba zacznę teraz kampanie Aldrian, to może to pomoże podnieść mi range u terran, i umożliwi mi zakup Dział fali uderzeniowej.

Miałam też przyjemność przetestowania rakiet na moim ATF Aegir - SOVEREIGNTY 😀

Upiór idealnie nadaje się do walki z większymi statkami takimi jak Korwety wzwyż. Cena takiej przyjemności to 33 tysiące kredytów sztuka, co jest jak najbardziej opłacalne. Zwłaszcza w misjach obrony stacji gdzie, za Heavy centaur można nawet dostać do 600 tysięcy kredytów. ]😀

Widmo jest dobre na myśliwce... ale czy jest warta swojej ceny ? 7 tysięcy sztuka... 😀 czasem trzeba wystrzelić 2 lub 3 na jednego myśliwca, 😀 to też warto ją mieć w naprawdę trudnych i ciężkich chwilach, zwłaszcza w przeważających liczbach myśliwców, które atakują naszą jednostkę. Ale ja osobiście wstrzymuje się z używaniem tej rakiety. ( chciwa z rozsądku )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ale chyba zacznę teraz kampanie Aldrian, to może to pomoże podnieść mi range u terran, i umożliwi mi zakup Dział fali uderzeniowej.

Cytat

Aby dostać zaproszenie do misji musimy wcześniej ukończyć fabuły: Terran, Gonerów, Final Fury i być w trakcie fabuły Borońskiej HUB, musimy mieć odblokowany pierwszy zestaw bram skokowych w HUB-ie.

NO to spobie poszalałam 😉((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Archer napisałeś

Cytat

Re: Zakup M6

U ziemian z misjami jest trudno, ale najczęstsze są przewozy. Pustułka z max prędkości i z systemem podtrzymywania życia jest idealna . Vidara nie sprzedałem kolekcjonuje rzadkie M6 .

No ja mam skrypt który podmienił stocznie, w sektorze księżyc, i tam mogę kupić wszystkie statki ATF takie jak: Vidar , Aegir, Tyr, Valhalla itd itp. ]😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu. Właśnie na forum Ego odgrzebano stary temat o statkach M6 w TC.

Pozwolę sobie zacytować co tam pisałem porównując Hyperiona i Vidara (bo tu też ktoś zachwalał tego drugiego:

Cytat

No to porównanie Vidar vs Hyperion:

Vidar Hyperion

Prędkość 128 169.10 plus dla Hypcia

Sterowność 8,8 6,2 plus dla Vidara

Kadłub 65600 90000 plus dla Hypcia

Osłony 5x200MJ 5x200MJ remis

Gen. osłon 3800 2500 plus dla Vidara

Wieżyczki 2 4 plus dla Hypcia

Ilość broni 14 18 plus dla Hypcia

Energia laserów 19000 25000 plus dla Hypcia

Regen. energii las. 570 625 plus dla Hypcia

Ładownia 950 L 3333XL plus dla Hypcia

Hangar 0 2 plus dla Hypcia

To tylko czyste dane, a wziąć trzeba jeszcze pod uwagę że Vidar może używać tylko broni ziemskiej, Hyperion ma większe pole manewru w tym temacie. Ponadto Hyperion może używać Moskitów, co w połączeniu ze skryptem Obrony Antyrakietowej Moskito daje duży plus.

No i oczywiście możliwość zadokowania do Hyperiona np. dwóch M3, które w razie konieczności mogą wspomóc w walce.

Moje uzbrojenie to:

Działo główne: na przemiennie 8x Działo Akceleratorow lub 8x Miotacz Wysokoenergetycznej Plazmy.

DA wystarcza na mniejszych wrogów, do M6 włącznie, no chyba że chcę szybciej pozbyć się np. Korwety to MWP.

MWP spokojnie pozwala zmierzyć się z M7 i większymi statkami.

Testowałem Jonowe Działa Szynowe, ale za szybko schodzi przy nich energia. I końcowy efekt taki sam jak przy MWP, te same uszkodzenia w tym samym czasie, a MWP mniej miejsca w ładowni zajmują.

Wieżyczki: mam we wszystkich Działa Akceleratorowe, ustawione albo na "Chroń statek", albo na "Zniszcz wszystkich wrogów" i świetnie sobie radzą, przy czym nie zabierają zbyt wiele energii. Miałem wcześniej w wieżyczkach Artylerię odłamkową, ale przy misjach obrony stacji potrafiła pokiereszować odłamkami stacje, którą miałem bronić. Przy DA to się nie zdarza.

Jako statki zadokowane w Hyperionie mam Fernira i Spytfire. Jeden i drugi służą nie tylko do obrony Hyperiona, bo w sumie to tylko kilka razy wydawałem im taki rozkaz. Przede wszystkim dają mi możliwość przesiadki do jednego z nich w każdej chwili i dogonienia szybkiego statku wroga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...