Skocz do zawartości

Tunel podprzestrzenny


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno, dawno temu, na odległym forum Egosoftu powstał temat gdzie dyskutowano o tym co każdy z graczy chciałby zobaczyć nowego w kolejne grze X4.

Jeden z dyskutantów wyraził pragnienie, aby podczas przelotu przez bramy skokowe lub skoku przy użyciu Napędu Skokowego, zamiast czarnego ekranu był widoczny tunel podprzestrzenny i przelatujący przez niego statek gracza.

Gry X4 nie mamy, mamy za to X3 TC, a w nim tę opcję. Włącza się ją w Rozgrywce, ustawienie "Pokazuj tunel podprzestrzenny" (domyślnie jest na NIE).

Po włączeniu w trakcie każdego przelotu przez bramy skokowe lub skoku włącza się na chwile dynamicznie zmieniająca się animacja pokazująca aktualny statek gracza wlatujący w tunel podprzestrzenny.

Po zakończeniu animacji standardowo przez chwilę widzimy czarny ekran. Inaczej mówiąc włączenie animacji zwiększa czas realnego przelotu bramę, ale efekt, przynajmniej na początku jest fajny.

Ciekawe czy ktoś gra z włączonym Tunelem podprzestrzennym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne odczucia co Yacek i Pshem. Coś w tym guście było już we Freelancerze i podobnie jak tam na pierwszy rzut oka fajny myk ale po paru razach zaczyna nudzić i denerwować, zwłaszcza, że, jak pisaliście, tutaj dodatkowo wydłuża czas przelotu.

Od czasu do czasu włączam ale ogólnie gram bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie we Freelancerze to było zrobione 100x lepiej - wlatujemy w bramę, od razu tunel/jak to tam się zwało - potem krótka przerwa na wczytanie sektora - i już wylatujemy z tunelu do normalnej przestrzeni. A tu? Wlatujemy - czarny ekran - tunel, czarny ekran i lądujemy w sektorze. Bez sensu. Zero pomyślunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No ja też to miałam, ale zazwyczaj takie maleństwo cieszy oko, ale tylko przez chwile, no może od czasu do czasu, gdy posiadam inny statek i chce sobie zobaczyć jak wygląda w tym tunelu.

Ale wiecie co ?

Moim zdaniem w X4 nie powinno być już bram skokowych, tylko jak najbardziej np. czarne dziury, Widzieliście film Wing Commander ? tam ożywali skoków dzięki naturze.

http://img33.imageshack.us/i/sn1986j.jpg/

http://img33.imageshack.us/i/supernovauo.jpg/

http://img19.imageshack.us/i/121085089773896308374d7.jpg/

http://img19.imageshack.us/i/113085966939394328.jpg/

http://img193.imageshack.us/i/113085971042054594.jpg/

Dlatego też uważam, że gdyby były właśnie takie bramy skokowe było by to po pierwsze ładniejsze estetyczniejsze i bardziej realne.

Ba nawet, w tedy pasowałby bardziej ten tunel podprzestrzenny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł Jagoda, lecz nazwa trochę nie pasuje

Cytat

Granica, po przejściu której nie jest możliwe wyrwanie się z pola grawitacyjnego czarnej dziury, nazywana jest horyzontem zdarzeń.

Cytat

Z czarnej dziury nie można się wydostać, bo wszystkie drogi ucieczki prowadzą z powrotem do środka.

Przejście w jedną stronę.

Wynalezienie bram skokowych wydaje mi się bardziej realne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Archer, nie chodziło mi dosłownie o czarną dziurę, tylko o to, iż moim zdaniem jest bardziej realne wykonanie skoku niż budowa bram , takiej konstrukcji ludzkość nigdy nie wykona, dlaczego? Koszy to po pierwsze po 2 raz otwierając drzwi nie można ich ponownie zamknąć, nigdy nie wiesz kto wejdzie ci do domu. 3 Krzaki i xenoni, oczywiście opierając się na ich sposobie bycia, po wykonaniu skoku najpierw uderzyli by w wrota, a następnie unicestwili sektor ( system ) dlaczego tego w takim razie nie robią w grze ? im chodzi o zgładzenie innej rasy ? a co to takiego w takim razie wybudować takie małe " wrotka " ? Więc moim zdaniem takie wrota ni kupy się trzymają. 4 terroryści wysadzili :ph34: by te wrota podczas budowy 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Koszty:

a.Znalezienie planety pełnej surowców

b.Nowy surowiec

c. Brama nie jest taka wielka i jest tylko wyjście i wejście z nad przestrzenie (tunelu się nie buduje)

2.Inwazja

Może na początek spotkamy Gonerów

3. Masz w okolicy kilkuset tysięcy kilometrów czarną dziurę 😉

Nie pisałem tylko o bramie

Cytat

Skoro tak to pozostaje napęd Warp

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pr%C4%99dk ... C4%87_warp

http://fakty.interia.pl/nauka/news/nape ... cia,982618

Jeszcze długo musiał bym pisać 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Napisane: dzisiaj, o 17:04

Re: Tunel podprzestrzenny

1. Koszty:

a.Znalezienie planety pełnej surowców

b.Nowy surowiec ( czytaj Nowa rasa )

A widziałeś może film Obcy: Decydujące starcie. 😀

Wiesz jak to sie skończyło 😉 Może tak jednego wpuścic do naszego sejmu. 😀

Cytat

c. Brama nie jest taka wielka i jest tylko wyjście i wejście z nad przestrzenie (tunelu się nie buduje)

PS. jak chcesz brame wybudować jak nawet na księzycu tak naprawde nie byliśmy?? a mars to też jedno wielkie kłamstwo. 😀

To że tunelu sie nie buduje to ja wiem. Ale czy nie jest wielka hmmmmm niech pomyśle widziałeś scerny w necie Walhalli ?? 😀 Jest prawie większa od HQ.

Cytat

3. Masz w okolicy kliku kilometrów czarną dziurę

A ty myślisz że jak mikołaj z zajączkiem rozdają pezenty 😀 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wahale widziałem w grze jest duża.

Może skończymy z bramą bo raczej się nie dogadamy 😀

Dwa razy pisałem o czymś innym

Cytat

Nie pisałem tylko o bramie

Cytat

Skoro tak to pozostaje napęd Warp

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pr%C4%99dk ... C4%87_warp

http://fakty.interia.pl/nauka/news/nape ... cia,982618

Jeszcze długo musiał bym pisać 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Wiesz jak to sie skończyło 😀 Może tak jednego wpuścic do naszego sejmu. 😀

PS. jak chcesz brame wybudować jak nawet na księzycu tak naprawde nie byliśmy?? a mars to też jedno wielkie kłamstwo. 😀

I choćby z powodu tego sejmu warto zainteresowac się tym zagadnieniem.

Na księżycu bylim, bylim, znaczy się ja osobiście nie, choć czasem stan w jakim przebywałem można nazwać kosmicznym ale nie księżycowym.

Cytat

A ty myślisz że jak mikołaj z zajączkiem rozdają pezenty 😀 😉

No to właśnie zniszczyłaś mój światopogląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zaraz będą mi tu wmawiać, że jestem kłótliwa 😀

A więc Pshemie nie byliśmy na księżycu, to jedno wielkie kłamstwo amerykanów. Wszyscy wiedzą iż oni są mistrzami propagand. czytałam parę książek, artykułów, i zapewniam cie, że są setki dowodów na to, że nie było nas na księżycu. Jedna wielka mistyfikacja. W sumie ten temat jest całkiem świeży ponieważ 2 miesiące temu była 40 rocznica " lądowania " na księżycu. Np na prosty chłopski rozum w naszym układzie słonecznym jest jedno słońce, więc jak jest możliwe ze na zdjęciach są 2 różne kąty padania cieni?? to jest naturalnie niemożliwe. Zresztą ja tam ma swoją opinie. Ale i taka powiem że to jedna wielka mistyfikacja, by nie urazić nikogo słowem " największe oszustwo " XX wieku. Na ogół to ludzie wieżą w to co widzą na pierwszy rzut 😉 oka, a następnie nie chcą wierzyć w to co ukazuje się im po bliższym przyjrzeniu. OH jacyś my skomplikowani jesteśmy 😀

W takim razie zabierzesz mnie następnym razem Yacku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Każdy wierzy w to co uważa.

2. Każdy dowód można obalić.

3. Sprawa nie jest wcale taka "świeża", teoria że jest to mistyfikacja jest równie stara jak samo lądowanie. Słyszałaś o takim filmie "Koziorożec 3"?

4. Mani się przyczepi do Ciebie, popraw błędy ort.

5. Lecimy, kiedy tylko pani sobie życzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No i zaraz będą mi tu wmawiać, że jestem kłótliwa 😀

A więc Pshemie nie byliśmy na księżycu, to jedno wielkie kłamstwo amerykanów. Wszyscy wiedzą iż oni są mistrzami propagand. czytałam parę książek, artykułów, i zapewniam cie, że są setki dowodów na to, że nie było nas na księżycu. Jedna wielka mistyfikacja. W sumie ten temat jest całkiem świeży ponieważ 2 miesiące temu była 40 rocznica " lądowania " na księżycu. Np na prosty chłopski rozum w naszym układzie słonecznym jest jedno słońce, więc jak jest możliwe ze na zdjęciach są 2 różne kąty padania cieni?? to jest naturalnie niemożliwe. Zresztą ja tam ma swoją opinie. Ale i taka powiem że to jedna wielka mistyfikacja, by nie urazić nikogo słowem " największe oszustwo " XX wieku. Na ogół to ludzie wieżą w to co widzą na pierwszy rzut 😀 oka, a następnie nie chcą wierzyć w to co ukazuje się im po bliższym przyjrzeniu. OH jacyś my skomplikowani jesteśmy 😀

A ja tak samo Cię zapewniam, że są setki dowodów na to, że lądowanie miało miejsce jak i też są bardzo logiczne i jasne wyjaśnienia tych wszystkich "100%" dowodów świadczących, że lądowanie miejsca nie miało, włącznie z owymi słynnymi cieniami 😀 Ale wierzyć w cokolwiek nikomu zabronić nie można. A teorii spiskowych, które ludzie tworzą szczególnie teraz w dobie internetu i mocno w nie wierzą, jest takie zatrzęsienie, że gdyby choć połowa z nich była prawdziwa to już dawno powinniśmy żyć w absolutnie innym świecie 😀

"Pshemie", jeju, pierwszy raz ktoś się do mnie tak zwrócił 😉

A, tym "mistrzom propagandy" baaaardzo daleko do takich masterów jak ci z ZSRR i byłego bloku wschodniego. A nawet patrząc na dzisiejszą Rosję, szczególnie w ciągu ostatnich kilku dni to i nawet najlepsi propagandziści z USA mogą się schować 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yacku, no teraz to się zawstydziłam....

Czasem tak jest jak się pisze na szybkiego 😀 mięso dusze i to jest takie latanie, od garów do kompa 😉

No ale jak by nie było to znowu uważam, że zaśmieciłam forum... temat dotyczył tunelu przestrzennego , a ja bardziej oddałam się jakiejś bramie.. ponosiło mnie troszku.

No ale wracając do tematu, moim zdaniem ten tunel jest zbyteczny, mało przydatny. Poświęcenie czasu na zrobienie tego ”czegoś” można było zastąpić hmmm zwiększeniem towarów lub paroma nowymi statkami , no może statki tutaj wymagały by więcej czasu.... Ale towarów na pewno by się przydało.

Bo tak naprawdę, ja to w chwili obecnej zarabiam na myśliwcach złupionych na Piratach, ewentualnie od czasu do czasu na Yaki. Ale sporo zabawy daje właśnie handel i gdyby nie handel ta gra nie była by tym czym jest, bo czy była by tym czym jest gdyby była tylko zwykłą strzelanką ? Nie sądzę, to też panowie mogli przyłożyć się w innym kierunku niż jakiś tam mało efektywny i mało przydatny tunel pod przestrzenny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu utrafiłaś w sedno. Aczkolwiek pewne drobnostki bywają czasem drobnostkami dającymi bardzo miłego smaczku całości. Widać, że autorzy przyjrzeli się sugestiom graczy i coś z tym tunelem zrobili ale to coś znakomita większość ludzi wyłącza po paru razach. To tak jak było na przykład z X-Wing vs Tie Fighter - wogóle nie było efektu wchodzenia w nadprzestrzeń i szczerze mówiąc, bolało mnie to bardzo. A w X-Wing Alliance? Piękne wejście w nadprzestrzeń i lot w tunelu tamtejszym tunelu nadprzestrzennym - cud, miód, malina - drobna niby rzecz a ucieszyła niezmniernie.

Hmm, mówisz, że masz wprawę w duszeniu? To nie wiem czy się do Ciebie niedługo nie uśmiechnę, mam parę kotów do uduszenia, już mi tak załażą za skórę (a ja im) że nie idzie wytrzymać 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

(...)

5. Lecimy, kiedy tylko pani sobie życzy.

Masz żonę Jacku :>

Co do światła na Księżycu, to czy aby lądownik Apollo nie posiadał własnego oświetlenia, i czy aby nie naświetlał okolicy astronautom? - jednak, jak już napisano, internet teraz, to potężne narzędzie dla oszołomów. Tak więc, jutro może się okazać, że Kijów na Białorusi został zaatakowany przez Etiopczyków...

Wracając do tematu, tak, we Freelancerze było to wykonane o wiele lepiej. Podczas ładowania się nowych systemów, leciał motyw lotu przez tunel. Nie wiem dlaczego w X3, jest to osobna sekwencja, która, tak jak Yacek napisał, tylko wydłużała samo dotarcie do kolejnego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc rozumie Mani, że też uważasz, że lądowanie na księżycu odbyło się naprawdę ?

Cytat

Re: Tunel podprzestrzenny

Yacek napisał(a):

(...)

5. Lecimy, kiedy tylko pani sobie życzy.

Masz żonę Jacku :>

Oh Mani my tylko tak z Yackiem na spacerek, nie lecimy tam "robić" kosmitów 😉

A wracając do tematu, to jest tak jak napisałam... kolejna zbędna rzecz, bo Team z egosoftu mógł się bardzie wysilić i zrobić coś " bardziej " przydatnego.

Ale jak by nie było cieszmy się tym co mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Więc rozumie Mani, że też uważasz, że lądowanie na księżycu odbyło się naprawdę ?

Cytat

Re: Tunel podprzestrzenny

Yacek napisał(a):

(...)

5. Lecimy, kiedy tylko pani sobie życzy.

Masz żonę Jacku :>

Oh Mani my tylko tak z Yackiem na spacerek, nie lecimy tam "robić" kosmitów 😀

No tak, Yacek to już zielony 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy powinnam dale ciągnąć ten temat, bo to i nawet złe miejsce jest na tą rozmowę, aczkolwiek chciałabym przyznać, że ten temat jest bardzo interesujący. W sumie zupełnie nie związany z grą, więc dajcie znać czy jest w ogóle sens ciągnąc ten temat.

tutaj znalazłam coś odnośnie tego lądowania na księżycu http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,title,Kawalek-Ksiezyca-z-muzeum-narodowego-to-podrobka,wid,11437162,wiadomosc.html?ticaid=68a85

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...