Skocz do zawartości

Muzyka X3 TC


Melkor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Powiedzcie mi proszę jeśli ktoś wie czy można coś zrobić by muzyka z jednego sektora leciała w innym? Np. chciałbym by muzyka z sektora Kuiper Belt leciała w Olmankeslat's Treaty...da rade zrobić taki kręt? czy wystarczy zmienić nazwę pliku mp3 i już?

Z góry dziękuje za jakiekolwiek odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wystarczy w folderze soundtrack zmienić nazwy plikom. Jeden plik w tym folderze odpowiada za muzykę odgrywaną w jednym lub w kilku różnych sektorach. Trzeba tylko wiedzieć który plik to muzyka z jakich sektorów. Gdzieś na forum ego widziałem kiedyś listę numerów plików i sektorów w których są odtwarzane. Postaram się poszukać tej listy i wkleić tu linka dla ułatwienia szukania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z tą nazwą pliku. Zobacz, które pliki mp3 to muzyka z jednego i drugiego sektora. Potem skopiuj sobie ten, który ma lecieć, nazwij go tak samo jak ten, który dotychczas leciał w drugim sektorze. Zajmie Ci to 15 sekund i sam się przekonasz czy to skuteczna metoda.

Edit. Ech, spóźniłem się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz uczynic jak Yacek rzecze. Wystarczy zamienic nazwy plikom i gotowe.

Tutaj masz index plikow muzycznych z X2, X3. Jest tu zgodnosc z plikami TC, aczkolwiek doszly tam nowe sektory wiec bedziesz musial sam ustalic, ktory plik odpowiada na nowy sektor.

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=102521

Mozesz takze zamieniac pliki oryginalne z muzyka na muzyke pochodzaca z wlasnych zbiorow. Tu zamieniamy tylko nazwe pliku i zastepujemy. Warto zrobic kopie zapasowa plikow.

Polecam rowniez ponizszy temat na forum ego. Marcybiskup zapronowal tam alternatywny soundtrack, ktory bardzo polecam.

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php? ... 57#2814257

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Bo on pasował jak ulał do finalnej bitwy fabuły X3R. Kto grał w X3R wie o co chodzi i za każdym razem gdy tam wlatuje to cierpnie mu skóra na wspomnienie 😉

No, mi cierpnie na samo wspomnienie. POmimo wszelkich możliwych kombinacji przez długi czas nie byłem w stanie przejść tej misji. Bo nie wiadomo czemu nie wyrabiała sama gra. Wieszała się co chwila i za nic już nie szło dalej. Zmniejszenie detali na maksa, wszelkich innych możliwości nic nie dawało - po prostu zwis i koniec. Szczególnie w czasie ostatnich sekwencji już po otwarciu tunelu na Ziemię. Chyba przez kilka godzin się z tym siłowałem. Dopiero odpalenie gry w oknie pomogło. Tak więc fakt, cierpnie mi skóra na to wspomnienie.

A mój stopień umuzykalnienia w grze jest zerowy. To znaczy że praktycznie zawsze gram bez muzyki. Jakoś nie wyobrażam sobie w grach, że np. latam w jakiejś mega bitwie i słucham soboe muzyczki sączącej się z głośników w moim myśliwcu. Nie - muszę być wyczulony na wszelkie dźwięki dobiegające z otoczenia i nic ma mi ich nie zakłócać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jakoś nie wyobrażam sobie w grach, że np. latam w jakiejś mega bitwie i słucham soboe muzyczki sączącej się z głośników w moim myśliwcu.

Jak już wspominasz o pokładowych głośnikach myśliwców to troche dziwne, że w przyszłości nie ma radia 😉

Cytat

Nie - muszę być wyczulony na wszelkie dźwięki dobiegające z otoczenia i nic ma mi ich nie zakłócać.

Heh ile to już razy słuchawki na uszach niebezpiecznie przybliżyły mnie do spotkania z maską samochodu... 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w życiu mam tak samo - łażenie ze słuchawakami sprawia, że mogę nie usłyszeć tira, który właśnie podąża z dużą prędkością w moim kierunku :] Ile to już razy widziałem ludzi ze słuchawkami na uszach, którzy pojęcia nie mieli, że wokół nich właśnie się sporo dzieje :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najczęściej też gram w całkowitej ciszy, ale z innych powodów. Mam głośniki 5.1, gram wieczorami i nie chce innym przeszkadzać, a na to aby podłączyć na ten czas słuchawki jestem za leniwy. Zresztą nawet nie wiem gdzie je schowałem 😉

Jeśli już gram z dźwiękiem, to na muzykę nie zwracam zbytniej uwagi, ot coś rzępoli, odgłosy broni są OK, natomiast głos komputera pokładowego powtarzający wszystko co robię denerwuje mnie i zawsze go przyciszam na max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tak, szczególnie kiedy odbywam większą bitwę - 15M2 vs 15M2 i kupa drobnicy i głos powtarzający w kółko przez okragłą godzinę, że Twój statek jest atakowany. No thx.

Fakt bywa to trochę irytujące, ale nie wyobrażam sobie gry bez tych ostrzeżeń. Zdarza się że przez dłuższy czas biorę udział w zadymie no a po skończonej walce w spisie moich własności brakuje kilku statków, które mogłem łatwo ocalić. Wolę przez godzinę słuchać komunikatu "Attention one of your ship is under attack" niż obudzić się z ręką w nocniku 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam że odkąd zacząłem grać w X3 Reunion pierwsze co rzuciło mnie na kolana zaraz po samej rozgrywce i pomysłu na te grę była właśnie muzyka. Kiedy w ogóle dowiedziałem się o tej grze wlazłem na jakąś stronę X3R <nie pamiętam jaką> a w tle leciał kawałek powtarzającego się utworu właśnie z gry o ile pamiętam to kawałek Alexei'a Zakharov'a - X3 Reunion Trailer <jeśli popełniłem błąd w nazwie to przepraszam> czasami zakładam słuchawki i słucham sobie go a wszystkie wspomnienia wracają...bo kiedy zaczynałem w nią grać to istniały różne fora a w nich porady i rozwiązania wielu problemów ale wtedy miałem samozaparcie by dojść do wszystkiego samemu i to była dopiero satysfakcja <wtedy siedziałem przed tą grą od 8 rano do 16 bo potem do dziewczyny jechałem a jak przyjechałem to siadałem jeszcze od 23 do czasem nawet 3 rano>. Lecz forum oczywiście dobra rzecz i dlatego postanowiłem jakoś w nim uczestniczyć w miarę możliwości odkąd gram w TC. Wracając do muzyki to wielki ukłon dla kompozytorów za świetną robotę. Osobiści dla mnie bez niej nie była by to ta sama gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...