Skocz do zawartości

Pytanie o piratów


Jagoda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Trzeba wziąć pod uwagę, że przy fantach zostawianych przez wroga mógł namieszać NPC Bailing Addon. Mnie na przykład też zawsze wydawało się że z większych statków wypada porządne uzbrojenie, a z myśliwców tylko rakiety i ogniwa en. Prowler, jak to u Ciebie jest - po myśliwcach zostaje Ci uzbrojenie? Jaką masz teraz rangę bojową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie tylko raz spotkałem się z przypadkiem pozostawienia 1 (słownie: jednej) sztuki broni z myśliwca. Ale nie ja go sprzątnąłem, jak wleciałem do sektora to ta 1 (słownie: jedna) sztuka broni już tam swobodnie dryfowała. A po rozbitej pirackiej Brygantynie miałem za to okazję zebrać 1 (słownie: jedną) sztukę rakiety Żar. Normalnie aż przez 1 (słownie: jedną) sekundę odczułem z tego powodu niesamowitą dumę (jedną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Trzeba wziąć pod uwagę, że przy fantach zostawianych przez wroga mógł namieszać NPC Bailing Addon. Mnie na przykład też zawsze wydawało się że z większych statków wypada porządne uzbrojenie, a z myśliwców tylko rakiety i ogniwa en. Prowler, jak to u Ciebie jest - po myśliwcach zostaje Ci uzbrojenie? Jaką masz teraz rangę bojową?

W obecnej grze ? 5 albo 6 od dołu i tak z małych jak z dużych jednostek lecą same śmieci (ogniwa, rakiety, itd). Maksymalnie w TC miałem chyba rangę admirała.

Tak, przy wyższych rangach od czasu do czasu po małych statkach zostawały też działka. Ciężko mi powiedzieć od której dokładnie się to zaczynało, bo raczej nie przywiązywałem do tego uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich wyjadaczy świata X 😉

Czy książę ma sojusz z piratami ? Pytam bo na Księciu zdobyłam z 10 Demeter Super Freighter, w międzyczasie na piratach często zdobywam myśliwce, przyznam się ze po naprawie odsyłam je do shipyard-u, i je sprzedaje dzięki temu zostałam posiadaczką kompleksu 2 pszenic i jednej rozlewni wódki w sektorze na wschód od Montalarr. A TS-ki zdobyte na Księciu zostawiłam dla siebie.

Wyczytałam na Forum egosoftu iż tam można się nieźle dorobić 😀

To też postawiłam tam kompleks, a moje TS dowożą mi Energy Cells.

Ja natomiast zaczynam się przymierzać do Fabuły terran. Lece do sektora Omicron lyare. Ale po drodze w Ceo`s Doubt coś zniszczyło mojego TS-ka, więc rzuciłam tam okiem, i okazałosię iż w tym sektorze znajduje się flota Piracka. W której skład wchodzą następujące statki: 1 x Carrack 2 x blastclaw, 1x blastclaw prototype, 2 x Elite i 1x Castral. O mały włos straciłabym drugiego TS-ka, więc szybko wysłałam go do pobliskiej stacji kosmicznej.

Starałam się jakoś walczyć ale niestety, 😀 mój jeden Eclipse nie daje rady 😀 ale tym się nie martwię, bo problem polega na tym iż ta piracka flota dosłownie „ waruje „ pod tą stacją gdzie znajduje się mój TS i nie ma zamiaru się ruszyć 😀 Myśliwce Teladian ( milicja ) ich nie rusza bo generalnie nic złego nie robią, nie atakują innych. A gdy odlecę na 5 metrów moim TS-kiem to zaraz rozpoczyna się pościg za moim TS-kiem. Jestem zrospaczona, bo nie wiem co mam zrobić 😀

Czy na mój „ interes „ ktoś ( książę ) wydał nagrodę ? Dlaczego spośród 20 TS-ków w tym sektorze flota piracka tylko ale to dosłownie tylko ściga moje statki ? Czy nie powinni mimo iż nie bratam się z nimi i domyślam się że jestem ich „ wrogiem publicznym nr 1 „ to nie powinni atakować też innych statków ? 😀

Generalnie mam następujący plan.

Wzbogacić się o kasę i reputacje, u terran, i zakupić dobry m7. Następnie polecieć tam, i przetrzepać komuś porządnie du..sko. 😀 ]😀

Ale to troszku potrwa 😀 a interes „ musi „ się kręcić, mam tylko nadzieję ze nie „ zaklinują „ tak mojej floty. Bo na dzień dzisiejszy ten TS-ek siedzi grzecznie w tej stacji i się nie rusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piraci nie próbują zniszczyć stacji, w której siedzi TS? To trochę dziwne ale czasem sie zdarza, że wróg uprze się na statek gracza (pamiętam jak niszczyciel Kha'ak ganiał po całej mapie za moim myśliwcem nie ruszając nikogo po drodze) Carracka może być ciężko zniszczyć bez odpowiedniego sprzętu, ale możesz spróbować podpuścić piratów jakimś np. M5, za którym mogliby sobie polatać i umożliwić TS'owi ucieczkę. Jeśli dopiero będziesz zaczynać fabułę Terran to nie radzę czekać na terrańskie M7 - będziesz musiała na niego długo poczekać (Ziemianie są nieufni) nie mówiąc o wyposażeniu i uzbrojeniu go (tylko broń terrańska)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dla Ciebie inną propozycję. Jeśli grasz bez skryptów, to postaraj się o dobrą reputację u Splitów lub Teladich i kup sobie u nich Tygrysa albo Shrike’a. Będziesz miała jedną z dwóch, moim zdaniem najlepszych, M7-demek w grze. A jeśli jeszcze uda Ci się wyposażyć ją w IBL-e (wyrzutnie bomb zapalających – o ile się nie mylę) to nawet Niszczyciel Kha’ak Ci nie podskoczy.

A jeśli używasz np. NPC Bailing Addon… 😉

Znajdź sektor, w którym urzęduje któraś z powyższych M7, weź misję patrolowania sektora i… i poczekaj na efekt. Jeśli będzie niezadowalający – zawsze możesz trochę „pomóc” 😀 pilotom podjąć odpowiednią decyzję. A jeśli się nie uda? Cóż. W świecie X lata zwykle kilka Tygrysów czy Shrike’ów… 😀

A. I jeszcze jedno. W przypadku Shrike’a nie do pogardzenia jest możliwość zadokowania 8 myśliwców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piracka Flota nie atakuje stacji kosmicznej, cały czas czeka na mojego ts-ka, dlatego właśnie Teladiańskie myśliwce ( policja i wojskowe ) nie ruszają Piratów. A " ma wabika " to też nie za bardzo fakt faktem udało mi się zniszczyć jednego myśliwca, na zasadzie strategi atak ucieczka. i gdy ta flota piracka zaczyna mnie ścigać, to ja w tedy daje polecenie opuszczenia stacji. To właśnie w tym momencie ta flota zaprzestaje pościgu za mną i zaczyna lecieć w stronę TS-ka. Muszę przyznać, bynajmniej ja sądziłam ze AI jest słabe - zwłaszcza autopilot. Ale w obecnej sytuacji muszę przyznać, że jestem naprawdę zaskoczona przemyśleniami Ai. Po części pochlebia mi to , i jeszcze bardziej wciąga, a z drugiej strony grrrrrr.

A odnośnie statku to chciała bym mieć Normandy albo ATF Aegir. Ale i tak chyba będe jak narzie mogła sobie tylko pozwolićn na Heavy Centaur, nawet podoba mi się ten statek, czy jest wart uwagi ?? przypominam ze gram niecałe 2 dni. Wiec moje zaplecze finansowe jest bardzooooo ubogie.

Ale to zajmie mi tyleeee czasu. I wątpię by ta flota tam była.

PS. coś jest nie tak z tymi piratami chyba zainstalowałam jakiś skrypt który powoduje lepsze myślenie Piratów. W I misji terran w Neptunie po unieszkodliwieniu Xenonów wyskoczyło 5 staków pirackich. Którym nie podoba się właśnie mój statek ehhhhhh. I poległam. Muszę kampanie zacząć od nowa 😉

Ktoś chce mojej śmierci 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ktoś chce mojej śmierci 😉

Na pewno nie my.

Co do uratowania TSka - ma napędzik skokowy? Jeśli ma, to odciągasz piratów, TSik dostaje rozkaz skoku do innego sektora, znika, Ty też znikasz i jest fajnie. Jak nie ma skokowego to jest niefajnie. Posmyraj piratów, niech za Tobą polecą, ustaw prędkość taką, żeby Cie nie dogonili a mieli w zasięgu wzroku, odpal setę na minutę, dwie, trzy, tak, żeby odciągnąć ich wystarczająco daleko coby Twój TSik dał radę o własnych siłach zwiać z sektora.

Inny sposób - pomęcz innnych piratów, i zdobądź kilka rakiet Kafar na nich. Kafarom się nic nie oprze. Tylko odpalaj je w dużym odstępie od siebie - eksplozja jednego z nich jest naprawdę potężna. Kiedy raz piracka Brygantyna dostała ode mnie z jednego kafara to wyparowała cała jej drobnicowa eskorta.

No i niestety tak jest, że piraci lubią się uwziąść na Ciebie lub Twój statek i nic innego ich wtedy nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja proponuję jeszcze dołożyć Automat Dokujący. Z odległości poniżej 5km można wydać polecenie „Zadokuj do” i statek od razu znajdzie się na stacji 😉 . Automat jest bardzo użyteczny, gdy trzeba zwiać przed pościgiem albo w sektorach ziemskich, gdzie przed zadokowaniem statek potrafi wykonywać różne dziwne harce 😀 .

Uwaga!

NIE , powtarzam NIE 😀 używać do dokowania w TORUSIE. Grozi śmiercią lub kalectwem, ze wskazaniem na to pierwsze! :ph34:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na wstępie chciałabym szczerze podziękować, za pomoc, porady, są wielce przydatne.

Pshem napisałeś mi, że dobrym wyjściem jest użycie rakiety Kafar, no to ja mam problem. Ponieważ gram w Angielsko języczną wersje gry i ni w ząb nie wiem jaka jest angielska nazwa tej rakiety. To tez byłambym niewymownie wdzięczna gdybyś podał, mi angielską nazwę tej ów że rakiety. A jak nie znasz to może chociaż masz X model 3d wiever, to podaj mi przynajmniej numer tej rakiety, to z łatwością ją znajdę 😉

Z góry dziękuje bo po kolejnych 4 godzinach gry ta flota nadal czeka aż mój TS-ek od dokuje 😀

Oni chcą zemsty, albo AI widzi ”skaptowane” statki i chce je odbić lub najzwyczajniej w świecie zniszczyć.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hammerhead Missile.

Po co ci X model 3d wiever? To tak jakby używać armaty na muchy.

Wystarczą TC Statystyki statków wersja angielska, a na Mamucie jest polska wersja tego pliku, z polskimi nazwami statków, broni i rakiet. Ściągasz oba pliki i porównujesz.

Jeśli masz problem ze zdobyciem Kafarów, możesz też użyć Tajfunów, na M7 będą nawet lepsze.

O rakietach możesz dowiedzieć się też w temacie Rakiety w TC - spis zastosowań. Niestety temat trochę zapomniany, a szkoda, przydałoby się go rozwinąć.

I pytanie dodatkowe, dlaczego nie zmienisz sobie wersji gry na polską?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kafar (Hammerhead) jest idealnym rozwiązaniem na wytłumaczenie komuś, że zemsta to zły pomysł. I często na pokładzie mają go piraci i inni, co chwila gdzieś mi wpada po jednej sztuce, ostatnio mi wpadło 10 naraz. Jest to konkretny argument. Aha, nie podlatywać za blisko w momencie eksplozji, dzisiaj się zagapiłem i sam się wysadziłem wystrzelonym przeze mnie kafarem. A byłem całkiem daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odnośnie pytanie Yacka, dlaczego nie zmienię wersji anglojęzycznej na polską. Ponieważ większość moich skryptów których używam, nie mają tłumaczenia na język polski, to też grając w wersje polską czyż nie miałabym Readtxt ? dlatego też uznałam, że wole grać w wersje angielską. Zresztą z niemieckim i angielskim równie dobrze radze sobie, jak i z polskim. Dlatego gram w wersje angielską.

A po co mi X model 3d wiever ? a chociaż by po to, że przed zakupem statku mogę zobaczyć jak statek wygląda , jakie ma osiągi, i równie dobrze mogę porównywać z innymi statkami. Co może mi pomóc, w podejmowaniu decyzji, jaki statek powinnam zakupić. U mnie ten program jest tak samo istotny jak mapa Scorpa, czyli bez niego, ani rusz. Po prostu dobrze cie czuje używając tego programu.. Mało tego widzę gdzie ma działka, jakie pole widzenia i moim zdaniem jest to dość dobry program który moim zdaniem powinien posiadać każdy szumowina, handlarz czy komander świata X .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałabyś. Jak wiele razy pisano na forum 😉 wystarczy przerobić tekstowy pliczek angielski - zmienić w nazwie numerek (z 44 na 4B) a potem w samym pliku w pierwszej albo drugiej linii id z 44 na 48 i masz teksty angielskie, żadnych readtextów.

Edit:

http://xudb.pl/topic/36-re-faq-x3-xtm-komentarze/page__pid__4449__st__10#entry4449

http://xudb.pl/topic/36-re-faq-x3-xtm-komentarze/page__pid__4450__st__10#entry4450

Yacek, nie denerwuj się tylko znowu, że FAQ nikt nie czyta 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie A gdzie to cudo można kupić ? Mam na myśli Hammerhead missile.

Pytam ponieważ Yacek napisał mi Hammerdead missile, a ja nie mam tego na mapie scorpa. Znalazłam tylko Hammerhead Heavy Torpedo 😉 Ja tam w Armii nie byłam, a chciałbym być przyznam się szczerze. Najlepiej pilotem albo służyć na statku tylko my raczej nie posiadamy zbyt ciekawego sprzętu 😀 A i z "bab" admirałów nie robią 😀 A więc wracając do tematu czy missile a torpedo to raczej wielka różnica.

No i odnośnie tego tłumaczenia czy jak jestem w "połowie" gry to mogę zmienić język, czy muszę rozpocząć grę od nowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz raczej od nowa, trzeba odpalić grę z parametrem polskim. I tak, właśnie o tą torpedę chodzi.

Sprzęt latający to i się jeszcze znajdzie. Z morskimi chyba gorzej, co nie pasuje takiej morskiej potędze jak my ale to już chyba temat na osobną dyskusję. A i z "baby" admirała może i zrobią, tylko widzisz, admirał przewaznie ma już tych latek trochę, prawda? No, a że dopiero od niedawna kobiety też "mogą" to jeszcze żadna nie dożyła do takiej funkcji, więc nie ma się co dziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Missile to po polsku rakieta, więc szukaj Hammerhead na mapie Scorpa. Powinno być bo w statystykach podana jest cena więc można to kupić. Hammerhead Heavy Torpedo to coś innego. Ściągnij sobie jak pisałem statystyki EN i PL i porównaj.

Rakieta to pocisk ziemia-powietrze lub powietrze-powietrze. Torpeda to pocisk woda-woda. tak mniej więcej. Jak to się ma do kosmosu, to nie wiem, dawno tam nie byłem 😉

Przepis na spolszczenie gry (a nawet dwa sposoby) były kilka razy na forum, użyj opcji "szukaj" to znajdziesz. W FAQ tego nie ma, ale chyba najwyższy czas aby dopisać.

Zmianę wersji językowej można przeprowadzać w dowolnym momencie, bez wpływu na grę. Można robić to wielokrotnie, to znaczy raz zmienić na PL, za chwilę na EN i znów na PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Rakieta to pocisk ziemia-powietrze lub powietrze-powietrze. Torpeda to pocisk woda-woda. tak mniej więcej. Jak to się ma do kosmosu, to nie wiem, dawno tam nie byłem 😉

Zapomniałeś, że także powietrze-ziemia 😀 No i ziemia-ziemia też. A "torpeda" w nomenklaturze "kosmicznej" też jest często używana, wiesz, tak jak i ze statkami. Niby powinny oznaczać coś co pływa po wodzie a w kosmosie wody niet. A skoro statki mogą latać a nie pływać po wodzie to i torpedy mogą też hulać gdzie indziej. Jakoś tak w każdym razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...