Skocz do zawartości

Pytanie o piratów


Jagoda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przelatując przez sektor Split Fire natknełam się na statek Brigantine i osłona, w liczbie 6 myśliwców Blastclaw. I w sumie było by to normalne, aczkolwiek 1 myśliwiec i Brigantine byłyy zaznaczone na niebiesko resza na czerwono. Brigantine nie zmieniając koloru rozpoczął ostrzał w moim kierunku 😉

więc nasuwa mi się pytanie, dlaczego część stakow z tego samego sektora jest czerwona a częśc niebieska, a skoro jest niebieska to czemu otwiera ogień w moim kierunku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Po pierwsze, jak sądzę, to pytanie dotyczy X3TC a nie Reuniona 😉

Podejrzewam, że po prostu cała ta ekipa była na patrolu i jako całość miała określone zamiary wobec Ciebie. Czy wcześniej wogóle małaś okazję zaleźć piratom za skórę? Piraci też mają do siebie to, że są po prostu piratami. I czasem nie trzeba być ich wrogiem, wystarczy, że oni chcą byś była ich wrogiem bo np. mają chrapkę na Twój ładunek.

PS. Jakiegoś zielonego modka proszę o przeniesienie tych dwóch postów piętro wyżej do TC 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post przeniesiony, wiadomo dlaczego, dotyczy TC.

Witamy kolejną koleżankę na forum i życzymy miłej lektury.

Co do piratów, zapewne masz ich ustawionych jako przyjaciół. W takim ustawieniu i nawet przy wysokiej reputacji u nich, zawsze znajdą się tacy piraci co będą na czerwono. Jeśli sektorze natkniemy się na czerwonego pirata to ten na pomoc (nawet bez naszego ataku zaczepnego) może wezwać pozostałych, w tym tych niebieskich. Tym większa szansa na takie wezwanie wtedy gdy statek ma jako bazę ustawiony lotniskowiec i tak zapewne było w tym przypadku. Brigantyna nie musiała od razu robić się czerwona, nie zmieniło ci się tak od razu ustawienie piratów na wróg, do tego sama pewnie jej nie atakowałaś. Dopiero po sporej dawce rakiet lub ognia z dział Kapitan Brigantyny uznałby Cię za wroga, wcześniej też ostrzegłby Cię że dalsza akcja zbrojna przeciwko niemu może być dla Ciebie bolesna. Wszystko zależy od tego jakiej rasy byłby kapitan (piraci są różnych ras) i jak byłby wychowany 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latając w świecie X z czasem zaczełam nabierać wprawy i zwiększać zawartość mojej "sakiewki". Handel zaczął kwitnąć.

Przeglądałam forum i musze stwierdzić, że to temat " morze " w dosłownym tego słowa znaczeniu. Szukałam nie znalazłam więc postanowiłam zapytać, mam tylko nadzieję, że nie tłocze poruszanego tematu. No ale do sedna sprawy.

"Zwiedzając" świat X natrafiłam na Pirate Ship. Uprzejmie i grzeczine, jak na grzeczną "dziewczyne" przystało poprosiłam pana pilota o opuszczenie statku, ale niemiły pan pilot, nie wykazał się na tyle sprytem i inteligecią ( nikt mu chyba nie powiedział, że nie wolno ze mną zadzierać 😉 ) dosyć, że mnie wyśmiał, to jeszcze zbluzgał. Więc użyłam swych zdolności i... zrobiło się dość ciepło. Pan Pilot w ostatniej chwili zdał sobie sprawe, że z Blueberry nie ma żartów, i postanowił dla swego dobra pójść na kompromis, i pozostawić mi statek.

Kadłub miał zaledwie 6% więc posłałam statek do stoczni, i ku memu zdziwieniu, nie mogłam go naprawić każdy inny statek moge naprawić, ale nie moj Pirate ship. Dlaczego??

Skoro mogłam naprawić zdobyczny piracki Advance Eclipse to dla czego nie Pirate Ship ? Jedyne co mogłam zroić to wyjść, na zewnątrz, i własnoręcznie naprawić statek....... oj trwało to troszku. Mogłam sie przeźiębić, albo co gorsza mogłam złamać paznokcia. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też takie statki pirackie trafiały mi się. Zęby połamałem, a nie naprawiłem w stoczni. Taki babol. Masz może NPC Bail Addon, czy tylko czyste TC? Bo ja myślałem że jest to wina NBA.

Miałem lepszy numer w poprzedniej grze, trafił mi się zdobyczny TS, nie dość że naprawić go nie mogłem, to miał, jak się przypadkiem przekonałem, zablokowany kadłub i nikt go zniszczyć nie mógł. Posłałem biedaka do sektora Kha'ak, strasznie drażnił krzaki, z wszystkich stron się zlatywali to cudo oglądać. Co odważniejsi próbowali na nim swoich sił, bez rezultatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak posiadam skrypt NPC Bail Addon, jak wiele innych 😉 No ja zapomniałam jeszcze dodać, iż wogóle tego staku nie mogę sprzedać, tak się zastanawiam czy może czasem nie udało by mi sie go sprzedać w pirackiej stoczni. 😀 Muszę to sprawdzić.

I odnośnie piratów czegoś nie rozumie posiadam tez program XModels3DViewer i tam są 3 Eclipse. 2 z nich należą do rasy Argon a jedna Advanced Eclipse do Piratów. Więc skoro 2 eclipse należą do Aragon to czemu u Aragon, nie moge kupić w fabrykach Plasma Burst Generator? jedynie u piratów. To jakim cudem Argonie wyposażają swoje Eclipse w Plasma Burst Generator? A chciałam przypomniej że raczej z piratami, nie mam najlepszych stosunków.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem poprzednio pisać że nie mogłem sprzedać w stoczniach, a napisałem zasugerowany Twoim postem że nie mogłem naprawić.

W stoczni piratów nie próbowałem, za daleko zawsze było i nie chciało mi się go wlec taki kawał drogi.

Co do Argonów i Generatora Plazmy. To że ich statki mogą go mieć zamontowany, nie znaczy że go mają. A jeśli mają, to pewnie zdobyczny. Tak jak my, kilku piratów poprosić o przysługę i już mamy uzbrojenie do swojego statku 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, to właśnie te plazmy to to, co mnie tak wkurza i irytuje u piratów. Hm, faktycznie można je dostać tylko u piratów, bezsens. Raczej ciężko ubrać ten fakt w jakąś zwiewną historię. Aczkolwiek jeśli to produkują fabryki na terenach piratów, to można przyjąć, że neutralne transportowce mogą tam zadokować, kupić i sprzedać Argonom, zawsze to wytłumaczenie, gorzej jak Ty nie możesz bo Ciebie nie lubią i nie chcą na pokład przyjąć.

W sumie sposobów na zdobycie tego uzbrojenia są dwa - albo zhackować taką fabrykę co wymaga zadokowania do jakiegoś habitatu pirackiego (jeśli Ci na to pozwolą 😉 btw, wogóle nie zdążyłem sprawdzić czy w TC jest hackowanie? Pewnie jest :>)

Drugi - zaczaić się na jakiegoś cwaniaka, który taki sprzęt kupi i przechwycić go po drodze i "wynegocjować" z nim wymianę ładunku.

Czy tylko to u mnie czy wogóle jest taka zasada w TC, że niszczone statki, w przeciwieństwie do X3R, nie zostawiają po sobie nigdy jakiegokolwiek uzbrojenia za wyjątkiem torped? W X3R zdarzało się zdobyć fajne uzbrojenie niszcząc innych a tu jak na razie tylko stada rakiet się pałętają po przestrzeni 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drobnicy to fakt, same rakiety zostają. Ale mając NBA można przejąc statek z bronią na pokładzie.

Co do zdobycia GP jest tez kilka innych sposobów:

1. Podnieść reputację u piratów (wystarczy ze 2-3 misje zrobić, szczególnie te na budowę stacji) i już będziesz mógł kupować u nich.

2. Mając Stocznię Marauder kupić w niej fabrykę GP i samemu produkować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi generatorami plazmowymi to ciekawa historia. Po przeskanowaniu okazało się, ze zdecydowana większość wojskowych myśliwców arogńskich ich używa. W grze wszystkie są produkowane przez piratów...w X Model Viewerze też pisze, że ich fabryki są typowo pirackie. Do doków raczej nikt generatorów nie sprzedaje, bo tam też ich nigdy nie widziałem. Argoni mają układy z piratami 😉? Zanim zainstalowałem NPC Bailing Addon strasznie mnie to denerwowało - zawsze chciałem mieć tą broń, a mieli ją wszyscy tylko nie ja. Teraz sobie za to odbijam - zbieram tyle generatorów ile znajdę i składuje. Nawet zrobiłem osobne skrzydło z plazmą. Fajnie wygląga jak walczą, tylko czasem się nawzajem smażą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co zostaje po zniszczonych statkach zależy od Twojej rangi. Na początku będą to tylko podstawowe towary i rakiety, przy wyższej randze bojowej zaczną wypadać wszelkiej maści działa i działka, aż do tych "naj".

Co do generatorów plazmowych to wszystko zależy od sytuacji. Z racji małego zasięgu broni pojedyncze statki w nią wyposażone nie są zbyt groźne ale większa ich chmara potrafi nieźle nabroić, jeśli cel który atakują nie ma zbyt dobrej obrony przeciwko drobnicy. Inna sprawa, że te same statki wyposażone w np. HEPTy i EBC pewnie równie szybko by rozpracowały ten sam cel... Może ktoś się pokusi o testy ? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy w grze:

Statek Hyperion, wymieniłem 8xHEPT na 8x generatorów.

Atak na Q.

Wynik: zdecydowanie szybciej niż z HEPT, powiedziałbym 3x szybciej. Do tego zużycie energii laserów minimalne, zniszczyłem Q, a energia nie spadła poniżej 90%. Z HEPT coś takiego niemożliwe.

Może zostawię sobie te generatory? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To, co zostaje po zniszczonych statkach zależy od Twojej rangi. Na początku będą to tylko podstawowe towary i rakiety, przy wyższej randze bojowej zaczną wypadać wszelkiej maści działa i działka, aż do tych "naj".

Ranga bojowa nie ma nic do tego. Ja mam jak widać w stopce Mistrza Wojny i nadal z małych statków zostają tylko rakiety, broń zostaje z większych statków, od M6 wzwyż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

To, co zostaje po zniszczonych statkach zależy od Twojej rangi. Na początku będą to tylko podstawowe towary i rakiety, przy wyższej randze bojowej zaczną wypadać wszelkiej maści działa i działka, aż do tych "naj".

Ranga bojowa nie ma nic do tego. Ja mam jak widać w stopce Mistrza Wojny i nadal z małych statków zostają tylko rakiety, broń zostaje z większych statków, od M6 wzwyż.

To widać gram w inne TC bo u mnie ranga ma na to wpływ i nie mówię tylko o małych jednostkach ale o niszczonych statkach w ogóle. Zresztą podobne opinie można spotkać na forum egosoft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...