Skocz do zawartości

"Kiepska" ranga u piratow.


SoBeK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakladam osobny temat mimo, ze juz dostalem odpowiedz. Powodem tego jest sytuacja w ktorej sie znalazlem.

Chce kupic Wirus Wlaman Systemowych i Antyskaner Policyjny. Wiem, ze sa w jednym z sektorow w

Spoiler

Przystani Ksieccia

, ale problem polega na tym, ze jestem tam niezbyt "mile" widziany. Lata tam cala masa obrony sektora z tytulem w nazwie i cala masa piratow. Ze "zdjeciem" ich nie mam problemow, ale problem nadal jest w mojej reputacji.

Zainstalowalem jeden se kryptow pokazujacych ja u piratow i ku mojemu lekkiemu zdziwieniu okazalo sie, ze mam -90 tys.

Teraz pytanie: Jak podniesc range u nich? Niby mozna latac dla nich na zlecenia, ale... w zadnym pirackim porcie tych zlecen nie ma (przynajmniej dla mnie ich nie daja).

Moze ktos juz rozwiazal ten problem, zeby zejsc z tak zlej reputacji?

Mam nadzieje, ze ktos pomoze, bo nie chce mi sie juz wychodzic z M2 i latac pare km w skafandrze, zeby przejac zdobyty statek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść cały sektor, tzn. zniszcz wszystko co znajduje się w tym sektorze (statki, baze księcia, wieże laserowe itp.) Ważne żeby nic nie pominąć. Po jakimś czasie wszystko się zrespawnuje i powinno być na niebiesko. 😀 Poza tym niszczenie własności księcia podnosi nam trochę reputację u piratów. 😀))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję reputację u piratów możesz podnieść jedynie niszcząc ich wrogów (Xenki, Khaak) w pirackich sektorach albo wykonując misje dla nich. Polataj trochę i poszukaj, na pewno coś się znajdzie.

Mój sposób opisywałem na forum Egosoft:

Cytat

Dobrą metodą na poprawienie stosunków z piratami jest wykonywanie dla nich misji budowy stacji. W poprzedniej grze nastawiałem im w ten sposób kilkanaście fabryk w sektorze na wschód od PTNI i potem mogłem w każdej chwili brać z nich różne misje. Wystarczyło tylko skoczyć do tego sektora, przy takiej ilości stacji praktycznie zawsze jakieś były do wyboru 😀

Czy wirus włamań systemowych to to samo co system override software ? Jeśli tak to powinien być dostępny w każdej pirackiej bazie i może znajdziesz jakąś "niebieską".

Co do antyskanera i Przystani Księcia to pozostaje chyba jedynie sposób Szyszki 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Poza tym niszczenie własności księcia podnosi nam trochę reputację u piratów. 😀))

Bardzo ciekawe. Ja w miarę podnoszenia reputacji u piratów, miałem coraz mniej czerwonych statków Księcia. Kiedy reputacja u piratów wyszła na "plus" wszystkie statki Księcia były na niebiesko i mogłem spokojnie podróżować po sektorze z HQ Księcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem, że są dwa rodzaje piratów, dobrych i złych. Przy ustawieniach - piraci - przyjaciele, Ci źli będą wyświetlani nadal na czerwono - tych lać i prać ile wlezie, polewając środkami wybielającymi - za tych dostaję w większości podziękowanie.

W głównym sektorze Księcia mam tak, Brigantine z częścią piratów na niebiesko, Zeusa Księcia z obstawą na niebiesko, lata też trochę czerwonych agresywnych piratów i dwie agresywne korwety Księcia. Jak wyrwe chwasty, znaczy agresywne korwety, to Zeus Księcia się irytuje i chce mnie spacyfikować, natomiast brać piracka dziękuje mi. Jeżeli możesz zadokować do HQ Księcia, to po prostu zrób to i kup systemy.

Jeśli masz gdzieś niebieską piracką stację - kręć się wokoło niej często i rób zadania. Ustaw sobie piratów na przyjaciół i lej w ich sektorach wszystko co jest agresywne - w 99% piraci podziękują Ci za to - uważaj tylko, byś nie udziabał statku który jest przypisany do bazy piratów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pewnie masz mało stacji "czerwonych". Ja gdy miałem w Hyperionie w wieżyczkach Wyrzutnie bomb odłamkowych to często podczas misji obrony stacji przypadkowo robiłem sobie je wrogie. Wtedy praktycznie w każdym Habitacie piratów miałem oferty na hackowanie.

Inna sprawa to taka że nie ma co się sugerować ikoną przy stacji, ona pokazuje jedną z dostępnych ofert na stacji. Ofert może być więcej, więc trzeba sprawdzać poprzez nawiązanie łączności ze stacją. Dobrym rozwiązaniem jest MOD 500km Comm Range Mod, dzięki niemu można przeglądać oferty we wszystkich stacjach w sektorze bez zbędnego latania w ich pobliże.

A co do hackowania, to oferty, tak jak pisał LeWaR, są w podstawowej wersji gry, podobnie jak w X3R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta ikona nie do konca sie zgadzam. To, ze ona nie pokazuje wszystkich zlecen to prawda, bo w koncu widoczna jest tylko jedna ikona, a zlecen moze byc wiele i to roznego rodzaju (nie wiem jak komputer wybiera ktora pokazac), ale podstawowa sprawda jest to, ze najpierw ona musi byc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z ta ikona nie do konca sie zgadzam.

Nie bardzo wiem z czym się nie zgadzasz. Przecież prawie to samo co ty napisałem:

Cytat

Inna sprawa to taka że nie ma co się sugerować ikoną przy stacji, ona pokazuje jedną z dostępnych ofert na stacji. Ofert może być więcej, więc trzeba sprawdzać poprzez nawiązanie łączności ze stacją

Chyba jasne że skoro ofert może być więcej, to znaczy że inne niż ta w ikonie też mogą być.

A to że jakaś ikona musi być, aby mieć pewność że zlecenia są, to chyba tez rozumie się samo przez się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w odpowiedziach podane kilka sposobów na podniesienie reputacji. Misje ze stacji pirackich, szukaj takich z literą I na początku w ID. Na pewno trafisz na jakieś oferty. To że jeśli wlecisz do sektora z Habitatem i nie ma przy nim ikony, nie oznacza że za jakiś czas ikona się nie pojawi. To się zmienia dynamicznie.

Niszcz wrogich piratów w sektorach piratów, to też podnosi reputację u piratów.

Szukaj też statków z ikoną celownikiem, rozdają misje zniszczenia konwojów TS-ów, to też podnosi reputację u piratów, gdy zniszczysz statki w ich sektorach.

Piracenie na biednych TS-ach w sektorach pirackich też podnosi u nich reputację.

No i handel nielegalnymi towarami z Habitatami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo sie wyzerowac swoje -90 tys pkt... jedna misja w ktorej mialem rozwalic 2 statki. Czekalem na nia prawie 2 h na przyspieszeniu. Teraz zlecen mam u nich multum. Druga sprawa to to, ze dalej nie moge zadokowac do tych mend w nieznanym sketorze mimo, ze ich statki juz nie sa na czerwono (handlowe). Za to wlatujac do nich wszyscy dalej po mnie jezdza. Mam ich totalnie dosc. Dlaczego tylko u nich mozna dostac potrzebny sprzet :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz trzy wyjścia:

1. Podnieść jeszcze reputacje u piratów, przy reputacji na plus korsarze Księcia powinni cię wpuścić do sektora. Hackować HQ Księcia w Habitacie Piratów i kupić to co chcesz.

2. Rozwalić wszystko w tym sektorze, poczekać aż się odbuduje i dopiero kupić. Podobno to jedyny sposób aby dostać misje od HQ Księcia.

3. Zainstalować sobie SCS i olać korsarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Efektem będzie HQ Księcia na czerwono.

Jeśli piszę rozwalić wszystko, to znaczy że HQ też. Po respawnie będzie na niebiesko, czytałem o tym na forum angielskim. Ja shackowałem ją sobie w Habitacie Piratów. I to mi wystarcza w sumie, misji i tak nie lubię (szczególnie jak się trafi misja szpiegowania jakiegoś biednego kolesia). Na zakupy też do nich nie latam, bo nie mają dla mnie nic ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz ich troche zdemoluje. Teraz pytanie z innej bajki. Kto z was strzelal z Projektora Punktu Osobliwosci? Wazy to mase, wolno strzela, ale jak trafi to... wiele z celu nie zostaje. Na razie udalo mi sie zdobyc jedno dzialko po rozwalonym M2, ale czy ma sens ladowac cos tak ciezkiego na poklad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Osaki i Tyr-y mają w slotach głównych tylko PPOs-y. W wieżyczkach tylko w tych, w których można montować. Bardzo zabójcze. W OOS wygląda to tak: Tyr dostaje rozkaz Atakuj i wskazanie celu np. K lub J. Kiedy wrogi statek znajdzie się w zasięgu broni przetrwać może max 10 s, najczęściej jest to 2-5 s. W starciu w tym samym sektorze co ja może to trać trochę dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...