Skocz do zawartości

Problem z dzikimi Traderami kierowanymi przez AI


mrWHO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, sytuacja jest taka - mam HQ, a w nim od pewnego czasu odkładam wyzbierane po walkach rakiety.

No więc odkładam, odkładam, odkładam, od czasu do czasu trafi mi się jakaś rzadka rakieta, np. Rapier. Wywalam ją do HQ, a tu takie licho - na stanie zero rakiet tego typu 😀 . Po kilku takich numerach i luźnych myślach typy Altzheimer, czy inna Schizofrenia ,patrzę, a tu widzę, że do mojego HQ podlatuje sobie "Argon Passenger Shuttle" i kupuje moje ciężko zbierane rakiety MIMO ustawienia by inne rasy nie mogły handlować z HQ i MIMO ustawienia zaporowych cen maksymalnych, normalnie co za dziwka wredna i bezczelna! 😀

Czy jest jakiś sposób na walkę z tym procederem? Tylko mi nie mówcie "to składuj sobie rakiety na jakimś statku" - nie po to wybuliłem 200mln by teraz czuć się osaczony we własnym HQ ]😀

BTW Zarówno w HQ jak i stacji handlowej można tylko ustawiać ceny sprzedaży, czy ustawione ceny sprzedaży są tożsame z cenami kupna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrWHO:

1. Zmień słownictwo w pierwszym poście. Poważnemu pilotowi nie wypada wyrażać się jak kadet z pierwszego roku kursu pilotażu po oblaniu egzaminu za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa w Busterze.

2. Na samym dole opcji "Dostosuj ustawienia stacji" masz coś takiego: "Inne rasy mogą handlować z tą stacją" zmień na NIE i nikt Ci nie wykupi ciężko zdobytej broni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę, przejęte statki, ale to raczej nie to, bo jak zeskanowałem ten transportowiec, w momencie odlotu miał na pokładzie te rakiety które mi zniknęły 😀

Edit: Sprawdziłem, to na bank ten dziki trader, zniknęło mi 15 rakiet rapier, które pojawiły się w jego ładowni, a na żadnym moim zadokowanym statku nie pojawiła się nawet jedna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętasz ten temat: Złodziejstwo w TC? Podobny problem.

Z tego co zauważyłem, to zmianę ustawienia handlu z innymi rasami należy dokonać zaraz po postawieniu stacji/fabryki, jeśli chcemy aby towary w niej zostawały dla nas.

Jeśli dokonamy tego w później to musimy się liczyć z tym że jakieś statki innych ras już lecą do tej stacji realizując skrypt kup i sprzedaj. Zmiana ustawień w stacji już nie będzie miała na nich wpływu, tak więc zadokują i kupią w naszej stacji towar.

Tak więc zmiana zadziała, ale nie na statki. które są w trakcie realizacji skryptu kup i sprzedaj. One wykonają skrypt do końca, natomiast inne statki już nie będą mogły dokonywać zakupów, skrypt kup i sprzedaj będzie od tej chwili pomijał naszą stację.

Wiec nie ma co panikować, zostaw ustawienie handlu z innymi rasami na NIE, będzie OK, najwyżej jeszcze kilka statków, które są w trakcie realizacji skryptu kup i sprzedaj zadokuje, potem już będzie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzedniej grze miałem to samo- od czasu do czasu do mojej HQ dokował jakiś turystyczny TP i coś "skubnął" z moich zapasów, bo na koncie stacji pojawiały się jakieś drobne sumy. Działo się to mimo zablokowania handlu ze stacją na wszelkie możliwe sposoby. Po jakimś czasie samo się uspokoiło, TP dalej przylatywały ale z magazynu już nic nie znikało, więc pewnie jest tak jak pisze Yacek 😀

Cytat
Cytat

Spróbuj zmienić ustawienia "przyjaciel/wróg" w HQ to znaczy ustaw wszystkich jako wróg może

wtedy przestaną dokować 😀

Przylecą, zobaczą że wroga stacja i zniszczą 😀

TP to chyba tylko jako kamikaze 😀

Obawiam się raczej, że moje patrole w tym sektorze mogłyby sobie wziąć do serca ustawienia stacji i zmienić takiego delikwenta w kawałek gwiezdnego złomu (o tym co zostanie z jego pasażerów aż strach pomyśleć 😀 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej nie przesadzajcie, ustawienia przyjaciel/wróg na stacji nie ma wpływu na to ustawienie na statkach. Nawet na statkach przypisanych do tej stacji sie nie zmienia. Nikt też nie atakuje tak ustawionych stacji (mam tak ustawione 2 kopalnie w Omicron Lyrae i mają sie calkiem dobrze, a w tym sektorze lata całkiem sporo sił argońskich) 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie się zdaje że ustawienie przyjaciel wróg nie odnosi się bezpośrednio do AI... to znaczy możesz ustawić all na wrogów i przelecieć środkiem sektorów np. takim pogromcą i będziesz nie ruszony dlaczego? bo to ustawienie jest tylko i wyłącznie do tego jak TY postrzegasz innych 😀

Jeśli Argoni są moimi przyjaciółmi i ustawię ich na wrogów to mimo wszystko oni pierwsi mnie przez to ustawienie nie zaatakują (mogą strzelać moje wieżyczki no ale to już inna bajka)

PS. Dzięki za odpowiedź w sprawie HQ trzeba będzie ją w końcu kupić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos systemu Friend/Foe. Faktycznie nawet wrogowie mogą dokować do stacji ale chyba tylko tacy "nie ze swojej winy" czyli tacy którzy nas postrzegają pozytywnie. Np. piraci nie dokują ale Duke Freight Trensporter albo Dangerous Goods Transporter dokuje.

[OF] Ale chodzi mi właśnie o ten fenomen tych ww. niektórych paranidzkich TSów. Czemu one są zawsze na czerowono?! Tłumaczyłaby to ich nazwa, ale po zeskanowaiu nie przewożą zwzwyczaj nic nielegalnego ani specjalnego...

///edit: Re na post poniżej: A, hehe, możliwe. 😀 Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...