Skocz do zawartości

Przetarg na myśliwce pokładowe


mrWHO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zastanawiam się czym wyładować mojego Panther'a, żeby się nie rozczarować, macie jakieś propozycje, albo doświadczenia?

Jakie typy? Jakiej Rasy etc.? Panther czesto operuje przeciw wrogim okrętom dlatego wytrzymałość / szybkość jest ważna, żeby salwy z wrogich M1 / M2 nie kosiły ich dziesiątkami.

Moje wstępne przemyślenia:

>>M5 Harrier - jako lekki mysliwiec

lekki i tani myśliwiec, zadowalająca szybkość i możliwość uzbrojenia w 4xPAC - zastanawia mnie czy będzie w stanie przeżyć na polu bitwy odpowiedni długo (oczywiście zaletą jest to, że można go szybko i tanio zastąpić, więc nie oczekuję od niego cudów, a tylko tego by był czymś więcej niż latającym celem)

>> M4 Buster Sentinel lub Vanguard , lub Elite M4+ - jako podstawowy myśliwiec

Sentinel ma 20 MJ osłon, a Vanguard 193 prędkości maksymalnej więc nie wiem na co się zdecydować. Elite jest droższy, ale ma lepsze osłony i tylne działko.

>> M3 Nova Raider - ciężki myśliwiec

Prędkość 190, dobre uzbrojenie i osłony, przyzwoita cena.

>> M3+ Eclipse - ciężki szturmowy:

uzbrojony w HEPT, dobre osłony wspierałby okręty w walce z M6 i większymi okrętami

>> M3+ Medusa - myśliwiec przewagi powietrznej:

Uzbrojony w 8xPAC wymiatałby inne myśliwce, ze względu na słabsze osłony od Eclipse nie powinien walczyć z okrętami.

P.S Jakie proponujecie proporcje? Panther ma 32 miejsca w hangarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że Spitfyre ;]

Spoiler

Klasa: M3

Lokalizacja: Stocznia Aldrin (Fabuła Terran)

Cena: 2 909 601

Prędkość: 452,00

Sterowność: 78,70

Osłony: 3x25 MJ (!)

Jedyna wadą jest możliwość montowania jedynie Eksperymentalnych Elektromagnetycznych Działek Plazmowych, które można kupić tylko w Aldrin, ale za to są skuteczne i prawie nie da się nimi rozładować baterii.

Ja mam takich kilkanaście i nie narzekam ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego nie używam Terrańskich myśliwców jako statków sterowanych przez AI, nie dość, że ciężko dostać te EMPC, to jeszcze suma kosztów uzbrojenia przekracza często cenę statku: Taki Rapier kosztuje 36 tys, a działka do niego 600tys 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekam aż ukończę fabułę Aldrin'a (czyli długo) to sobie postawię fabryczki sprzętu, ale na razie, rezygnuję z masowego używania jednostek terrańskich (po za pojedynczymi myśliwcami i Vidarem do użytku osobistego).

W międzyczasie odpaliłem kilkunastu trader'ów sektorowych w obszarze Terran, ale to półśrodek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurka , Ludzie :0 cena i cena ten kosztuje tyle i tyle tamten tyle a tyle ??? A co to ja miljonerka jestem ??? by bulic za kazde mieso armatnie jakie tylko mam ???? Nie i nigdy nie .!😉

poto mam statki szybkie dobrze uzbrojone i marinezow by sobie wylapywac statki takie jak mysliwce , tego podczas bitew idzie na przemial multum a tu nie mozna najmowac i szkolic pilotow do walki 😉. po kazdej wiekszej bytwie poniewiera sie tego zlomu sporo wiec wylapuje ten zlom wysylam do statku naprawczego co uwazam ze mi sie nada to zostawiam a co jest do kitu lub mam tego juz zawiele to na zyletki uprzednio ograbiajac ze wszystkiego co ma i na magazyn ile juz statkow sprzedalam to lepiej nie muwic a ile stracilam to .......

ale coz bitwa to bitwa ...

Gdzie sie drzewo rabie tam wiury leca

a wy sie licytujecia co i jak ile co kosztuje a po kiego grzyba ???? sie was pytam .

z pozdrowieniami Joanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Joannę 😉 😉

Może nie jestem orłem w tej grze ale myśliwce kupuję sobie wyłącznie kiedy chcę załatwić misję z dostawą statku. Na własny użytek zbieram i remontuję co zostanie z różnych starć. Np. niedawno rozpocząłem (pierwszą) grę w TC, latam nadal jeszcze szablą, ale w PTNI HQ czeka na mnie LX z SCS na pokładzie i brakuje mu tylko kompletu uzbrojenia, które podeślę mu z następnym złomem ze Scale Plate Green (ten sektor jest niezawodny 😀 ). A potem będzie tylko lepiej 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach eksperymentu kupiłem sobie 6 x M4+ Solano od OTAS'u ( po 3 ma każdy M7), przetrwały jedną małą inwazję Xenonów i nawet ubiły kilka myśliwców, ale czekam jeszcze na jakąś dużą ( z K lub J) - jak na złość wszyscy chcą się mordować (misje zabójstwa), a nikt nie chce najeżdżać 😉.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie czuje się komfortowo, gdy każdy statek w mojej flocie jest inny. Jedyne co różni moje myśliwce to uzbrojenie i przynależność do skrzydła. Są podzielone na grupy uderzeniowe i wysyłane w zależności od typu przeciwnika. Wybaczcie, ale dla mnie wielość typów statków na jednym lotniskowcu to po prostu chaos. Pasuje to jedynie do piratów ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz i nie masz racji z tym chaosem , zwaz na takie cos jak ruznice w uzbrojeniu , w szybkosci , w zwrotnosci i w pojemnosci wszystkich staktow od M5 do M3 . Niestety jest rozna a naprawde ciezko jest dobrac jeden typ statku ( powiedzmy M3 ) by mial wszystkie potrzebne parametry wiec chaos jest przynajmniej napoczatku , sam wiesz jak to jest pozbierac tyle mysliwcow w jednym modelu ile by bylo potrzeba , a kupic ??? naprawde nie ma sensu to wyzucanie kasy w bloto w szczegulnosci jak napadna cie Khaki to male statki pryskaja jak banki mydlane pod obstrzalem niszczyciela .

a masz racje z tym standartowym wyposazeniem, naprawde jest to efektownie i widowiskowe Wpasc do sektora w szyku bojowym kilkoma M2 w obstawie takich samych M7,M6 i z kilkoma kluczami M3 wszystko jak by dopiero z jednej tasmy zeszlo .

widzisz moja flota to taka zbieranina troche z tego troche z tamtego i nawetKhacki niszczyciej sie znajdzie lecz nie ma inwazji czypowiedzmy rasy co mialaby ochote na moje wlosci bym ich nie powszczymala i owszem ze stratami ale nie maja szans a straty uzupelniam tym co zostanie i tym co zlapie na innych , przez to nie mam problemu z dostawa broni i oslon bo co mam zqawiele to do ogolocic ze wszystkiego i skorupke do zyda

po co mi pusty zlom a kasa sie przyda .

Z powarzaniem Joanna.

PS . zapamietaj widokiem pieknego zestawu slicznych nowych stateczkow wroga nie powstrzymasz a jak nie bedziesz dosc silny to cie polkna na sniadanko 😉 Ty musisz byc silny nie Piekny ..... Pieknoscia wojny niewygrasz a chetnych by cie zagrysc jest wielu.

Joanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie podgrzałaś ;] Aż żałuję, że nie ma trybu multiplayer. Ja oczywiście jestem już na tym etapie gry, że mam dwadzieścia-pare kompleksów obsługiwanych jedynie przez skrypty i utrzymują one moje bieżące zapotrzebowania na uzbrojenie i myśliwce. Drobnicy raczej nie używam bo i nie mam ku temu powodów. Spitfyre z kompletem 10 EEDP w liczbie 20 robi spore zamieszanie, prędkości również im nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to dobrze ktos ujol ... hihihihi ja byc drapieznik i kocham unicestwiac malych dorobkiewiczow ale mam nadzieje ze mnie wyrecza Khaki lub Xenowie albo IL wiec strzez sie bo zaglada nadchodzi w najmniej nieoczekiwanym momecie .

ale tak naprawde to ja tez zaluje ze nie ma naszego kochanego kosmosu w wersji Multi player 😉 ale podobno ktos juz nadtym kiedys pracowal i nadal pracuje ,. mam nadzieje ze beda niebawem efekty tej pracy.

Zycze tobie i wszystkim milosnikom serji X wielkich zdobyczy i szerokiego kosmosu .

z pozdrowieniami Joanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balbinko nie obraź się, ale już nie mogę więcej czytać Twoich tekstów. Może jestem przeczulony, ale nie wyrabiam jak czytam takie kwiatki:

Cytat

ruznice w uzbrojeniu

albo

Cytat

wyzucanie kasy

Nie wspomnę już o stylistyce wypowiedzi, bo ta jest jeszcze gorsza.

Rozumiem, że to tylko internet, Ty mieszkasz w innym kraju gdzie nie ma ortografii, ale zmiłuj się kobieto i nie kalecz tak języka polskiego. Osobiście sam też od czasu do czasu "walnę" byka. Nie czepiam się też braku polskich znaków, bo może masz szwedzkiego Windowsa 😉 , ale jak piszesz:

Cytat

szczegulnie

to normalnie wymiękam. Napisz "szczegolnie", nie będzie przynajmniej tak "bić po oczach".

Jeśli zaś chodzi o stylistykę wypowiedzi, to brak klawiatury pl Cię nie usprawiedliwia.

Cytat

zpowarzaniem Joanna

Trzy błędy w jednym zdaniu. 😉

Tyle na temat poprawnej polszczyzny. Mam nadzieję, że mimo wszystko się nie obrazisz 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla informacji tych co chcieliby trochę sobie postrzelać bezpośrednio do siebie nawzajem. Są podobne gry do X3, które działają na zasadzie World of Warcraft czy Conana (są nawet bez opłat). Nie wymagają szczególnej instalacji (wystarczy przeglądarka internetowa) i chyba nie mają aż tak rozbudowanej ekonomi. W tej chwili nie pamiętam gdzie to czytałem ale poszukam może znajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

????? oki jak sonie zyczycie mam taki styl i zmieniac go nie bede jak sie komu nie podoba to moge poprostu p[rzestac pisac pozostane tylko na przegladaniu naszego forum

Ehh, nikt nie atakuje Twojej osoby... Po prostu fajniej i przyjemniej by było, jakby pisane wypowiedzi były bardziej poprawne. I tak jak pisałem wyżej, do tego wystarczy już choćby Firefox ze słownikiem języka polskiego. A i pewnie wyciągnęłabyś jakąś tam naukę o naszej ortografii, co pewnie wyszłoby in plus dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu, jeszcze na forum Ego zwróciłem podobną uwagę Joasi na temat pisowni. Dostałem wtedy niezłą burę.

Do tego jak pisze Joasia przyzwyczaiłem się i nie przeszkadza mi to, ma usprawiedliwienie. A i tak nie jeden z polskich użytkowników różnych for mógłby się od nie uczyć.

Nie ma przymusu czytania na forum wszystkich postów, komuś nie odpowiada styl i pisownia Joasi, niech nie czyta jej postów i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

????? oki jak sonie zyczycie mam taki styl i zmieniac go nie bede jak sie komu nie podoba to moge poprostu p[rzestac pisac pozostane tylko na przegladaniu naszego forum

Typowe walnąć focha i zagrozić odejściem. Jeszcze tupnij nóżką dla efektu.

Cytat

Do tego jak pisze Joasia przyzwyczaiłem się i nie przeszkadza mi to, ma usprawiedliwienie.

Jeśli ma usprawiedliwienie to dobrze (choć nie mam pojęcia jakie), ale jak ktoś jej zwróci uwagę na to, iż kaleczy język polski to niech chociaż okaże minimum zrozumienia i napisze dlaczego tak jest. Niczego więcej nie oczekuje.

Nie dla wszystkich jest oczywiste, że ortografia i gramatyka nie dotyczy Balbinki a jak ktoś jej zwróci na to uwagę to się ciska jak sam prof Miodek.

Cytat

Nie ma przymusu czytania na forum wszystkich postów, komuś nie odpowiada styl i pisownia Joasi, niech nie czyta jej postów i tyle.

Kolejna typowa wypowiedź. Najpierw Asia stwierdziła "Niepodoba się to mogę odejść" a teraz Ty "Niepodoba się to nie czytaj".

Podsumowując

Sam staram się pisać poprawnie po Polsku. Dla mnie poprawna polszczyzna jest oznaką szacunku. Jeśli ktoś od czasu do czasu "walnie byka" to szczerze mówiąc nie zwróce na to uwagi, ale jak co drugie słowo najeżone jest błędami stanowi to wówczas obrazę nie tylko dla mnie ale i dla wszystkich innych piszących poprawnie.

Dobra kończę ten temat bo już nie mam na to siły. Może teraz dla odmiany ja "walnę focha".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Azakal, a ciebie co ugryzło?

Naprawdę nic:) Wystarczyło od razu zapodać linka i po krzyku. Naprawdę denerwuje mnie czytanie postów gdzie jest "byk na byku". Teraz jestem w stanie chociaż częściowo zrozumieć sytuację. Moje uwagi nie wynikały ze złośliwości (chociaż czasem bywam złośliwy).

No i obstrukcja rozluźniona 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...