Skocz do zawartości

Combat mod CMOD3 + Hard/Xtreme mode


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odpowiadając przed chwilą Azakalowi wspomniałem o testach moda CMOD:

Offtop mode on
Co do patcha 2.0, to ponieważ bawiłem się wcześniej w jego betę, musiałem rozpocząć nową grę, savy nie kompatybilne. Mogli wcześniej uprzedzić. Ale szybko odrabiam stratę. Różnic w grze wielkich nie ma, poprawiono kilka błędów w fabułach (sektor M14B), uproszczono fabułę Gonerską (chyba że ja miałem teraz szczęście). Problem z dokowaniem do Torusa nadal nie poprawiony. I nie wiem czy ja mam takie odczucie, ale celownik się zepsuł. Strzelam jak należy, a salwy omijają wrogi statek, dopiero jak wezmę małą poprawkę to działa jak powinno (wiem, jak się włącza autonamierzanie, mam włączone i mimo to). Miał być poprawiony i zoptymalizowany exe, ale różnicy nie zauważyłem, im więcej sektorów odkrywam tym gra z większym bólem chodzi. Przy okazji testowałem CMOD-a, ale mnie zawiódł, powiedziałbym że jego działanie jest odwrotne do zapowiadanego. Jeśli w czystej grze potrzebowałem na Q min. WMP, to z CMOD-em wystarczyło Działko akceleratorowe i efekt był lepszy niż w przypadku Emitera Impulsów Pulsacyjnych (sic!). Chcę jak najszybciej dotrzeć do fabuły Aldrin, zobaczymy co nowego zepsuli tym razem <img src='http://xudb.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/smile.png' class='bbc_emoticon' alt=':)' />
Offtop mode off

Jak widać moja opinia o nim nie była najlepsza. Ale chyba po części nie słusznie. Otóż zainstalowałem go dodając do niego skrypt No Civilians v1.4. Nie wpłynęło to zbytnio na poprawę działania gry. Natomiast już po odinstalowaniu CMOD-a spróbowałem dodać inny polecany do niego moda Hard Mode v1.4. I dopiero teraz okazało się jaki był cel zwiększenia siły rażenia broni w CMOD. Ten mod (Hard Mode v1.4) chwile po uruchomieniu z nim gry spowodował że spokojny do tej pory wszechświat zrobił się nagle bardziej czerwony. I to nie byle jak, w kilu sektorach pojawiły się konwoje Xenków (J + 10xL), w kilku konwoje piratów. I też nie byle jakie konwoje, bo złożone z Brygantyny lub Karraki w obstawie 10x Blastclaw, 10x Blastclaw prototyp, 10x Elita, 10x Pustułka.

I to jest to co lubię 😉

Tylko zastanawiam się czy komp uciągnie bitwę z taką ilością statków 😀

Nie pozostaje nic innego jak sprawdzić.

No i jeszcze jedno, ciekawe co będzie po dodaniu moda Xtreme Mode v1.4 ? 😉

Natomiast sam CMOD jakoś nie przypadł mi do gustu, ale to tylko moja opinia.

Wyżej wspomniane mody są dostępne w linku z CMOD-em. Komu nudno w TC niech spróbuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziwne Yacku ale ja odniosłem zupełnie inne wrażenie jeśli chodzi o CMOD. Zainstalowałem go wczoraj i wyruszyłem moim Tytanem na Xenków. Mogę "powiedzieć", że bez CMODa rozprawienie się z K zajęło mi ok 10 sekund natomiast "z" duuużo dłużej. W CMOD szybkostrzelność oraz współczynniki niszczenia osłon i kadłubów przez poszczególne typy broni, są dość mocno obniżone przez co walki trwają dłużej i jest większa szansa na przejęcie 😉

Fakt jest jednak taki, że mi również ten mod nie przypadł do gustu. nie wiem co ale coś mi w nim nie pasuje. Będe musiał zrobić sobie własnego CMODA, tak jak zrobiłem do XTM 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się bardziej przychylam do opinii Azakal'a.

Spawn'owałem sobie przyjaznego Q i waliłem do niego działkami akceleracyjnymi (x10) z Venti'ego (M3). Znudziło mi się walenie nim zbiłem jego osłony do 50% - a mówię tu o nieruchomym, nie strzelającym i pozbawionym eskorty celu.

A ponieważ Cmod optymalizuje efekty wizualne broni to ma u mnie dużego plusa, w szczególności, że poprawia znienawidzone jeszcze od X2 PPC, które są powolne, długo żyjące i szybkostrzelne przez co gdy strzelało więcej niż dwa M2 robił się pokaz slajdów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostawię kwestię CMOD-a otwartą, bo jak pisałem nie przypadł mi do gustu i nie używam.

Natomiast ponieważ wspominałem kilka razy w innych tematach o modach Hard i Xtereme opisze je tu:

W wyżej wymienionym linku z CMOD-em mamy jako opcjonalne do instalacji z nim trzy mody:

No Civilians

Hard mode

Xtreme mode

Wszystkie są obecnie w wersji 2.0 przystosowane do TC z patchem 2.0

Można je używać bez CMOD-a, przy czym można używać tylko jednego z nich na raz.

Instalacja: po ściągnięciu instalujemy Instalatorem Cycrowa, w efekcie powinniśmy w katalogu głównym gry mieć nowy zestaw plików .cat i .dat z kolejnym numerem.

Mod No Civilian usuwa nam wszystkie statki cywilne, które urozmaicają trochę sektory, ale tak naprawdę nic nie dają. A usunięcie ich na pewno poprawi wydajność gry. Po pierwszym uruchomieniu gry będziemy mieć jeszcze kilka statków cywilnych w sektorach, będą to te, które aktualnie wykonują jakąś misję, po wykonaniu misji i one znikną.

Mod Hard mode oprócz usunięcia statków cywilnych zwiększa ilość i częstotliwość pojawiania się wrogich jednostek (Xenonów, Piratów, Kha'ak).

Mod Xtreme mod podobnie jak Hard mode usuwa statki cywilne i zwiększa ilość i częstotliwość pojawiania się wrogich jednostek, tylko w jeszcze większym stopniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Cmod'a to dodam jeszcze, że niedawno postanowiłem przetestować go na żywych i groźnych celach i muszę powiedzieć, że okręty uzbrojone w PBE lub PAC w walce na krótki dystans to prawdziwy koszmar. Taki J uzbrojony w furę PAC zrobił sito z mojem Meduzy M3+ w kilka sekund po tym jak wszedłem w jej zasięg. Z kolei Q uzbrojony PBE wprawdzie nie był zabójczy, ale wiele się musiałem natrudzić, żeby wejść w jego martwe pole.

Wolę nie myśleć, co mogą zrobić okręty uzbrojone we Flak'i 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dla testów CMOD-a i SCS, bo podobno nie chcą razem działać (http://forum.egosoft.com/viewtopic.php? ... 7&start=45) zainstalowałem ponownie CMOD-a.

Na początek poszły dwa statki piratów. Spoko.

Skoczyłem do sektora Getsu Fune postawić ponownie Satelitę zniszczonego podczas inwazji Kha'ak. Napatoczyła się Q-moszka z obstawą. Fajnie, można przetestować:

Rozwalę obstawę Burzami, po jednej dla M i po dwie dla L. Zawsze starczało. OK M zniszczone, L zostały. Dobra jeszcze raz po dwie piguły. Z trzech L zostały dwa, dobra rozwalę przy okazji.

Dla Q-moszki na dobry początek parę Tajfunów. O, zestrzeliła je bestia, dobra podlec bliżej to oberwiesz.

Ale fajnie strzela, jakie ładne fajerwerki. Zobaczymy jak wejdzie w zasięg moich WMP jaki będzie efekt.

Też ładnie strzelam, tylko czemu te osłony Q tak słabo schodzą?

Za to moje tracą, spadamy.

Dobra, trzeba włączyć dopalacz i honorowo spadać.

Szybciej! Szybciej, bo zawraca, do tego rakiety mnie gonią.

GAME OVER.

Fajnie jest, CMOD zostaje. Cofam poprzednia opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... I dalej nie chcą działać 😀 Próbowałem ręcznie i nic, poddaję się i korzystam z "tego innego" SCS.

Co do Cmod'a to rzeczywiście jest z nim dużo ciekawiej. Używam już od jakiegoś czasu i gdy dziś przy testach wyłączyłem go na chwilę i na próbę zaatakowałem Colossusa moim jeszcze nie do końca wyposażonym Hyperionem (główne: 4x HEPT + 4x ISR, a HEPTy w wieżyczkach) to troszkę się zdziwiłem, bo całe 6GJ osłon zdjąłem mu dosłownie w 3 nalotach. Z CModem zdjąłbym w tym czasie może 1/4 tego... różnica kolosalna 😀

W Hyperionie przy polowaniu na mniejsze Xenki (Q i poniżej) zwykle mam: główna bateria- kombinacja HEPT/CIG, wieżyczki- przód EBC żeby trochę odciążyć generator, tył PAC. Do tego trochę rakiet na drobnicę i droidów bojowych. Idzie całkiem fajnie 😀 Na większe statki wybierałem się Odyseuszem z IBL + kilka FLAK'ów i ISR na drobnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

... I dalej nie chcą działać 😀 Próbowałem ręcznie i nic, poddaję się i korzystam z "tego innego" SCS.

No to jeszcze jedno pytanie: ile masz plików .cat i .dat w katalogu głównym?

08.cat/dat dodaje patch 2.1

09.cat/dat powinien być jeśli ma SCS

to minimum

CMOD-a wrzucasz wtedy jako 10.cat/dat i powinno hulać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już działa, CMOD był na Xtended, a ten miał chwilową padaczkę, ale już stoi. Miałeś też w temacie na Ego linka do mirrora, skąd można było go pobrać cały czas.

Ja jednak chyba znów pozbędę się CMOD-a. Dlaczego?

Zmienia efekty broni, są ładniejsze. Zmniejsza zasięg rakiet. Większa energię osłon wrogich statków.

Ale jednocześnie zwiększa energię naszego generatora, teraz można prowadzić ogień ciągły praktycznie cały czas.

Wychodzi więc na jedno.

Jest jednak jedno, ale w połączeniu z X-treme mode, zmniejsza ilość wrogów pojawiających się we wszechświecie.

No i oczywiście te paskudne kolory menu 😀

Wolę jednak bez CMOD-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Nie moge znaleźć tematu o skrypcie za cholerę... nie wiem gdzie sie podział.

W każdym razie do rzeczy... po długiej przerwie postanowiłem wznowić gre w X'y zainstalowałem wszystkie "niezbędne" skrypty itd oraz dodatkowo CMod'a. Latam już sobie znaleźnym pytonem no i spotkałem w jednym sektorze statek Q + obstawa... no to trzeba przetestować uzbrojenie i osłony...

Przy włączonym CMod'zie

Osłony zjechały mi dość szybko (bo na razie nie mam kompletu) i gdy tylko dojechały do 0% mój Pyton eksplodował... wybałuszając oczy ze zdziwienia (zresztą wyczytałem w statystykach że kadłub ma dość silny) powtórzyłem opracje wczytałem starłem się z Q i zginałem w taki sam sposób...

Wyszedłem z gry włączyłem X Plugin Manager Lite czy co to tam i wyłączyłem CMOD'a (po prostu disabled - nie usuwałem)

Poleciałem do sektora znów spotkałem Q starłem się z nim osłony zeszy do 0% kadłub do 60% Q + cała obstawa został zliwkidowany...

(oczywiście po wyłączeniu skryptu efekty broni eksplozji się zmieniły)

I tak sobie myśle czy to nie CMOD miał pozmieniać statystyki tak aby nie było gameover tuż po stracie osłon? a tutaj widzę zupełnie coś odwrotnego...

PS mam zainstalowanego tego pirate guilda może tworzą jakiś konflikt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie moge znaleźć tematu o skrypcie za cholerę... nie wiem gdzie sie podział.

W każdym razie do rzeczy... po długiej przerwie postanowiłem wznowić gre w X'y zainstalowałem wszystkie "niezbędne" skrypty itd oraz dodatkowo CMod'a. Latam już sobie znaleźnym pytonem no i spotkałem w jednym sektorze statek Q + obstawa... no to trzeba przetestować uzbrojenie i osłony...

Przy włączonym CMod'zie

Osłony zjechały mi dość szybko (bo na razie nie mam kompletu) i gdy tylko dojechały do 0% mój Pyton eksplodował... wybałuszając oczy ze zdziwienia (zresztą wyczytałem w statystykach że kadłub ma dość silny) powtórzyłem opracje wczytałem starłem się z Q i zginałem w taki sam sposób...

Wyszedłem z gry włączyłem X Plugin Manager Lite czy co to tam i wyłączyłem CMOD'a (po prostu disabled - nie usuwałem)

Poleciałem do sektora znów spotkałem Q starłem się z nim osłony zeszy do 0% kadłub do 60% Q + cała obstawa został zliwkidowany...

(oczywiście po wyłączeniu skryptu efekty broni eksplozji się zmieniły)

I tak sobie myśle czy to nie CMOD miał pozmieniać statystyki tak aby nie było gameover tuż po stracie osłon? a tutaj widzę zupełnie coś odwrotnego...

PS mam zainstalowanego tego pirate guilda może tworzą jakiś konflikt?

Generalnie CMOD wydłuża walki ale wszystko zależy od tego jak (taktyka) i z kim walczysz i jak jesteś wyposażony. Statystyki broni zostały zmienione i mają mniejsze DPS ale to nie znaczy że możesz czuć się bezkarnie. Myśliwce są dużo bardziej skuteczne, a broń przeciwko nim została trochę osłabiona. Nie ma już sytuacji w której 2-3 salwy FLAKów zmasakrują całą eskadrę M3, trzeba się trochę bardziej napocić dodatkową osłoną własnych myśliwców/korwet lub rakietami. Odpowiedni dobór broni też jest ważny, u mnie przeciwko małym statkom najlepiej się spisywały ISR.

Co do tych bardziej pasywnych czynników, najważniejsze są osłony, to one zostały dosyć poważnie podkręcone. Mocny kadłub też się przydaje ale raczej tylko do ucieczki. Nikt normalnie nie prowadzi walki z większą ilością statków mając osłony na 0%, czy to w vanilla czy z CMODem, bo nawet jedna mocniejsza rakieta może znam zrobić ładne kuku. Gdy osłony zaczynają zbliżać się do tej granicy to czas uruchomić napęd skokowy i przenieść się kawałek dalej żeby je podładować.

W Twoim przypadku:

1. PBE- z CMODem zadają dużo więcej uszkodzeń kadłubowi statku, bez niego była to broń głównie przeciwko osłonom.

2. Rakiety- niektóre zostały trochę podkręcone, między innymi te używane przez Xenki. Np. Banshee zadaje 120k dmg (goła TC 74k), Wildfire 5x 8k (goła TC 1x15k).

3. Myśliwce, pisałem o tym wyżej.

4. Twój statek, o tym niżej.

W przypadku Pythona kluczowe znaczenie ma wyposażenie. Ma mniej wieżyczek i słabsze osłony niż inne niszczyciele, więc ważny jest optymalny wybór broni. W co jest wyposażony ten Twój ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W przypadku Pythona kluczowe znaczenie ma wyposażenie. Ma mniej wieżyczek i słabsze osłony niż inne niszczyciele, więc ważny jest optymalny wybór broni. W co jest wyposażony ten Twój ?

Na razie w jakiś szmelc 😀 zdobyczne same rzeczy reputacje u ras mam na razie za niską... głównie nie rozchodzi mi się o to że przegrałem tylko o to że w 2 na 2 przypadkach używania CMod'a po zjechaniu tarcz do 0 dostałem gameover... natomiast PO WYŁĄCZENIU CMod'a walka trwała dużo dłużej i nie było efektu 0 tarcz = gameover....

PS szkoda :/ że cmod usuwa "odgłosy" emitera promienia pulsacyjnego ... w podstawowej grze to taki miły dźwięk prawie jak z karabinu 😀 tzn chodzi mi o to że jak się wgra cmoda to nie słychać odgłosów strzałów jak się jest na widoku ogólnym statku (F3)... tylko trzeba usiąść za sterami jakiegoś działka żeby dopiero coś tam było słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

W przypadku Pythona kluczowe znaczenie ma wyposażenie. Ma mniej wieżyczek i słabsze osłony niż inne niszczyciele, więc ważny jest optymalny wybór broni. W co jest wyposażony ten Twój ?

Na razie w jakiś szmelc 😀 zdobyczne same rzeczy reputacje u ras mam na razie za niską... głównie nie rozchodzi mi się o to że przegrałem tylko o to że w 2 na 2 przypadkach używania CMod'a po zjechaniu tarcz do 0 dostałem gameover... natomiast PO WYŁĄCZENIU CMod'a walka trwała dużo dłużej i nie było efektu 0 tarcz = gameover....

Przeczytaj jeszcze raz mój post, wszystkie te punkty się skumulowały i dlatego było game over. Ostrzał myśliwców z PBE + Q + xenki bardzo często używają rakiet, a jak pisałem Banshee + Wildfire = 50% kadłuba Pythona.

No chyba że przy 0% tarcz statek został automatycznie zniszczony to pewnie jakiś bug/konflikt skryptów. Gildii piratów używam i jest ok, więc może coś innego.

Jeśli chcesz mieć miarodajne porównanie to spróbuj walki 1v1. Zespawnuj sobie skryptem jakiś pojdyńczy M7 czy niszczyciel i wtedy sprawdź. W gołej grze myśliwce padają jak muchy, tu jest zupełnie inaczej i nie można ich lekceważyć. Same potrafią sporo namieszać nawet w przypadku niszczyciela, a co dopiero wtedy gdy, jak mówisz, masz wyposażenie szmelc i Q prażącego do Ciebie z PPC/IBL 😀

Cytat

PS szkoda :/ że cmod usuwa "odgłosy" emitera promienia pulsacyjnego ... w podstawowej grze to taki miły dźwięk prawie jak z karabinu 😀 tzn chodzi mi o to że jak się wgra cmoda to nie słychać odgłosów strzałów jak się jest na widoku ogólnym statku (F3)... tylko trzeba usiąść za sterami jakiegoś działka żeby dopiero coś tam było słychać.

Akurat to mi się podoba, odgłosy są dużo bardziej przyjazne dla ucha (przynajmniej mojego). Nie ma już tej paskudnej kanonady z broni fragmentacyjnej i flak'ów. Widać po raz kolejny kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniosłem posty do tematu o CMOD-zie (znalazł się taki 😀 )

Ja jak przeczytasz pierwsze posty w tym temacie, też miałem wrażenie że CMOD nie działał tak jak potrzeba. Może to jakiś błąd instalacji, a może subiektywne odczucie?

Jak na razie nadal go nie używam, może kiedyś znów wezmę na warsztat.

Z PG3 nie może mieć konfliktów, po pierwsze dlatego, że jak ja go testowałem nie miałem jeszcze PG3, po drugie PG3 nie zmienia statystyk broni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przeniosłem posty do tematu o CMOD-zie (znalazł się taki 😀 )

huh dzięki, i w takim razie przepraszam. (ciekawe dlaczego szukajka go nie znalazła)

Cytat

Z PG3 nie może mieć konfliktów, po pierwsze dlatego, że jak ja go testowałem nie miałem jeszcze PG3, po drugie PG3 nie zmienia statystyk broni.

mhm, co racja to racja... dzięki za wyjaśnienie sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja jak przeczytasz pierwsze posty w tym temacie, też miałem wrażenie że CMOD nie działał tak jak potrzeba. Może to jakiś błąd instalacji, a może subiektywne odczucie?

Zapewne to drugie 😀 Jak ktoś grał dużo z normalnymi ustawieniami broni to zmiany z CMODa mogą być trochę dziwne. Ja zainstalowałem go dosłownie po paru dniach zabawy z TC, bo wkurzały mnie te odgłosy o których pisałem i spowolnienia gry podczas ostrzału PPC. Teraz nie wyobrażam sobie gry bez niego.

Niedawno przeprowadzałem różne testy i wyłączyłem tego moda. Owszem energia laserów spada dużo szybciej ale sama walka trwa w wielu przypadkach dosłownie kilka sekund, a przy odrobinie zacięcia można wykończyć duży statek siedząc za sterami M4/M4+. Z CMODem pilotując Elite nie mogłem wykończyć głupiego P, bo jego generatory osłon działały mniej więcej podobnie jak moje, energii laserów. Pomagając sobie jakimiś zdobycznymi rakietami zbiłem mu osłony do 20% i dalej ani rusz, w końcu po paru minutach takiej walki odpuściłem.

Żeby nie było, nie chcę nikogo przekonywać na siłę, każdy ma inny gust i do czego innego się przyzwyczaił w grze. Najważniejsze żeby sprawiała przyjemność 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Żeby nie było, nie chcę nikogo przekonywać na siłę, każdy ma inny gust i do czego innego się przyzwyczaił w grze. Najważniejsze żeby sprawiała przyjemność 😀

Nie bądź takie asekuracyjny 😀

To jest forum dyskusyjne, mamy inne poglądy, wymieniamy je, jest dyskusja, jest OK. Inni czytają, wyciągają z niej wnioski i postępują tak jak uważają za stosowne.

Co do rakiet, to masz rację, jedna spora rakieta, przy stanie osłon 0% i po tobie. Ale czy taka sytuacja mogła się powtórzyć dwa razy? Zależy kiedy był ostatni zapis do którego wracał. Ale w sumie to dwa razy to za mało, aby powiedzieć że coś się powtórzyło lub nie.

PS. mnie chyba przekonałeś do CMOD 😀 ale nie teraz, jak będę zaczynał nową grę to tym razem z CMOD. Myślę że jak zacznę nową grę z CMOD to nie będę widział różnicy przy zmianach jakie on wprowadza, tak jak widoczne one są gdy włączy się go w trakcie już rozpoczętej gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...