Skocz do zawartości

Dziwne ale w srodku gry potrzebuje pomocy :(


Balbinka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hmm, mieć Ferrari Enzo i jeździć nim na max 2 biegu? Albo co gorsza, z ogranicznikiem prędkości...

Idzie się do odpowiedniego warsztatu, płaci trochę kasy, odblokowują ogranicznik i fruu!

Takie gry są po to, by je modować, zmieniać, grzebać, czerpać przyjemność. Pomyśl o tym w takich kategoriach. Może, życie będzie prostsze i bardziej kolorowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Hmm, mieć Ferrari Enzo i jeździć nim na max 2 biegu? Albo co gorsza, z ogranicznikiem prędkości...

Idzie się do odpowiedniego warsztatu, płaci trochę kasy, odblokowują ogranicznik i fruu!

Takie gry są po to, by je modować, zmieniać, grzebać, czerpać przyjemność. Pomyśl o tym w takich kategoriach. Może, życie będzie prostsze i bardziej kolorowe?

Mieć Mercedesa "beczkę" i przerobić, dorobić spojlery i inne bajery? Nie zachować go w świetnym stanie i najlepiej na oryginalnych częściach, najwyżej radio wymienić 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mieć Mercedesa "beczkę" i przerobić, dorobić spojlery i inne bajery? Nie zachować go w świetnym stanie i najlepiej na oryginalnych częściach, najwyżej radio wymienić

Można tak zrobić z mercem "beczką", którego ustawisz w garażu i raz na miesiąc w niedzielę udasz się nim na wycieczkę z źoną i synem. Natomiast inne maszyny powinno się podkręcać, tunningować, ospojlerować ile wlezie. Przyjdzie czas gdy staną się zabytkami i zajmą miejsce w gablocie na honorowym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram. Najpierw trzeba spróbować oryginału, chociaż by po to aby w następnej rozgrywce wiedzieć co sobie dograć. Poza tym sam oryginał jest też całkiem dobry. Jak na razie nie widzę potrzeby silnego modowania go. Może co najwyżej coś na kształt bonus packa z X3R, który jest chyba w przygotowaniu dla X3TC. Co innego XTM, lub jemu podobne pakiety, ale to już trochę inna kategoria (inna gra). Tym nie mniej jest to rzecz indywidualnego gustu i upodobań. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Można tak zrobić z mercem "beczką", którego ustawisz w garażu i raz na miesiąc w niedzielę udasz się nim na wycieczkę z źoną i synem. Natomiast inne maszyny powinno się podkręcać, tunningować, ospojlerować ile wlezie. Przyjdzie czas gdy staną się zabytkami i zajmą miejsce w gablocie na honorowym miejscu.

I tu się mylisz, na co dzień jeżdżę właśnie beczką, i muszę przyznać, że samochód jest naprawdę praktycznie bez awaryjny i wymaga rzadszych wizyt u mechanika niż 4 letni samochód taty. Ma może słabe przyśpieszenie i niską prędkość max, ale wygody nie da się do niczego porównać. Jeśli będzie mnie kiedyś stać na samochód do wypadu raz w miesiącu to właśnie kupię sportowy samochód, by się wyszumieć i po jeździe odstawić do warsztatu. Pięknie opisali samochód sportowy w Top Gear. Pierwsza godzina w nim spędzona jest najlepszą w życiu, następna najgorszą.

A wracając do gry. Najpierw pogram w oryginalną, a jak mi się już znudzi to pewnie będzie już XTM - sensowny i przemyślany system modów.

Wracając do tematu to wie może ktoś, czy da się tak ustawić atak by statek podążał za celem i ostrzeliwał? Z abordażem to już sobie poradziłem(trochę praktyki + load game i nadążam ze wszystkim 😉 ), ale ta taktyka walki M6 z drugą M6 trochę mnie denerwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Ci coś to pomoże, ale z tego co wyczytałem na angielskim forum niektórzy przyjmują taktykę ostrzeliwania celu abordażu działami jonowymi aż do skutku. Skutek jest taki, że z celu pozostaje przaktycznie tylko lekko uszkodzony kadłub. Po takim procesie "czyszczenia" ]😉 przechodzą dopiero do abordażu. Wiem, że niektórym może się to nie podobać, a i wyposażenia nieco szkoda. Sam nie mam jeszcze doświadczenia z abordażem (jakoś do tej pory nie był mi potrzebny) więc nie mogę stwierdzić na ile skuteczna jest to metoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Popieram. Najpierw trzeba spróbować oryginału, chociaż by po to aby w następnej rozgrywce wiedzieć co sobie dograć. Poza tym sam oryginał jest też całkiem dobry. Jak na razie nie widzę potrzeby silnego modowania go. Może co najwyżej coś na kształt bonus packa z X3R, który jest chyba w przygotowaniu dla X3TC. Co innego XTM, lub jemu podobne pakiety, ale to już trochę inna kategoria (inna gra). Tym nie mniej jest to rzecz indywidualnego gustu i upodobań. 😉

CZY WYSCIE CALKIEM POSZALELI ????

Na czystym jechac to mozna PALIWIE . a nie grac w X3 - czy to bedzie Reunion czy TC to musi sie go skryptowac modowac przerabiac i kombinowac , inaczej nie ma sensu w to grac ,

ta gra to czysta prowokacja dla ludzi co umiaja poslugiwac sie kompem maja jnwencje , chca cos zrobic dla siebie i innych i do tego jeszcze potrafia to zrobic ,

inaczej nie warto zasiadac do gry meczyc sie miesiacami i budowac imperium ?? po co ?? dla kogo ?? ta gra to dopiero poczatek podstawka pod mody i skrypty .

to tak jakbys mial tego merca beczke bez silnika i pchal go cieszac sie ( sam go pcham go ale mam go ) hihihihi ludzie tu bez modow skryptow nie da sie grac Straszne NUDZIARSTWO mozna pasc z nudow jak sie leci przez 10 sektorow i nic tylko milusie zaczepki od policji

( przeskanowalismy twoj statek , jestes czysty mozesz leciec dalej , dziekujemy za wspolprace ,) piratow nie uswiadczysz jak nie polecisz do ich sektorow , xenki i khaaki siedza cicho na tylkach w swoich sektorach czasami wystawiajac nos i prubujac opluc jakiegos tradera ,

takze pytam poco pchac ten samochod jak mozna mu zamontowac silnik i zaczac jechac ????

po co kupowac jakis statek kupiecki i postawic go w doku ????

to co tu slysze to zenada , nie mozna sobie az tak ulatwiac gry dlamnie mimo skryptow ta gra (TC) to straszne nudy IL to niemrawe kundle wyskubac im statek to tak jak zabrac dziecku lizaka ,Piraci to kaczki na stawie nic tylko strzelac do nich i to bezkarnie Xenki khaki pochowali glowy w piasku idzie sie zanudzic ja juz doczekac sie nie moge jakis konkretnych skryptow i modow bym mogla grac bo narazie to ta gra idzie w odstawke az do pojawienia sie konkretnych utrudnien

z powazaniem Joanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, Balbinka ma rację. Jak myślicie dlaczego wróciłem do XTM-a? Po prostu z nudów. Może dla tych co lubią handlować i budować to gra idealna, spokój nikt i nic nie zniszczy ci imperium handlowego lub przemysłowego. Ale dla mnie lubiącego walkę to niestety jakaś porażka. Można co prawda na własne życzenie brać misje (patrol, obrona stacji), ale są one tak przewidywalne i powtarzalne, że po kilkunastu takich misjach masz ich serdecznie dość. Brak losowości i przypadkowości, która tyle zamieszania wprowadza w świat X3 Reunion.

Balbinka zobacz jeszcze na ten mod: Combat Mod 3 (Official Topic), a jak nie to trzeba jeszcze poczekać na X1: Past and Future Mod (Total Conversion) lub kolejna odsłonę XTM-a (o ile powstanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Pozwolę nie zgodzić się z Balbinką i podtrzymuje moje zacytowane zdanie. Sam mam ochotę na wgranie sobie paru skryptów, ale postanowiłem zobaczyć jak gra się na oryginale. Nie zgodzę się również, że oryginał to kompletna nuda. Mi się całkiem podoba. Jak już pisałem są różne gusta. No cóż najwyraźniej wg Balbinki należę do nudziarzy. Może wobec nas nudziarzy powinno zastosować się "ostateczne rozwiązanie" i w ogóle wyeliminować z forum. Jest już może jakiś test na nudziarstwo który nas odsieje? 😉

A teraz na poważnie. Uważam, że chwytanie się skryptów od razu po zakupie X3TC jest niewłaściwe (szczególnie dla początkujących graczy). Skąd wiedzielibyście co sobie wgrać bez zapoznania się z oryginałem? Skąd wiedzielibyście chociażby, że oryginał to „nuda”? Paleta skryptów jest bardzo duża i niejednokrotnie „zachodzą” one na siebie swoimi możliwościami. Niektórzy chętnie posłużą się skryptami CLS a inni skryptem FDN (Freight Distribution Network). Wg mnie nie ma potrzeby stosowania obydwu. Dla kogoś kto ponad wszystko lubi powalczyć są mniej istotne niż mody militarne. Z tego co przeglądałem forum angielskie są już takowe dostępne dla twardzieli X3TC. Każdy gra jak lubi. Możemy wymieniać poglądy na ten temat ale gusta należy uszanować.

Życzę wszystkim udanego pięknego weekendu. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Może wobec nas nudziarzy powinno zastosować się "ostateczne rozwiązanie" i w ogóle wyeliminować z forum.

Spoko człowieku, każdy ma prawo wyrażać swoją opinię, no i to robi. Czasem nerwy poniosą ale, zapewniam Cię że nikt tu nikogo nie ma zamiaru odsiewać ani obrażać. Balbinka, Yacek i wielu innych userów to "stare" wygi jeśli chodzi o serię X. Niektórzy (np.: ja 😉 ) zaczynali od XBTF potem było X2, X3R a teraz TC. Nie dziw się więc, że nudzi nas (weteranów) podstawowa gra. Kiedy po raz tysięczny przelecisz przez Xenoński 347 a tam tylko 3 x J, 3 x K i trochę drobnicy to aż żal ich skasować, bo to bardziej przypomina jakiś rezerwat niż wrogi sektor.

Cytat

Sam mam ochotę na wgranie sobie paru skryptów, ale postanowiłem zobaczyć jak gra się na oryginale. Nie zgodzę się również, że oryginał to kompletna nuda.

Skrypty tudzież mody nie zawsze mają utrudniać/urozmaicać grę. Czasem są po to by naprawić błędy panów z Egosoft. Podam Ci przykład na to jak nietrafne są często rozwiązania oryginalne gry 😉

Pulsacyjne Działo Fotonowe, stary dobry PDF. W X3 Reunion masz trzy odmiany tego cacka: alfa, beta, gamma. Ich szybkostrzelność to: alfa - 89 strz./min; beta - 76 strz./min; gamma - 89 strz./min. Nie muszę chyba przypominać, że PDF Gamma jest czterokrotnie "mocniejsze" od PDF Alfa a mimo to tak samo szybko strzela. Osobiście sam wyedytowałem sobie pliki i zmieniłem te wartości na bardziej realne tzn. im mocniejsza giwera tym wolniej strzela. Podobnych kwiatków znaleźć moża jeszcze duuuuużo we wszystkich grach z serii X. Właśnie po to są mody i skrypty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko człowieku, każdy ma prawo wyrażać swoją opinię, no i to robi. Czasem nerwy poniosą ale, zapewniam Cię że nikt tu nikogo nie ma zamiaru odsiewać ani obrażać.

HHMMMMMMMMM

dzieki za obrone i wyrazenie zdania wszystkich obecnych na forum .

Fakt iz ja i wielu mi podobnych woli walke i szubka gre a nie nudne tradowanie i dorabianie sie po ziarenku to juz kwestja raczej charakteru jak gustu.Joanna Dar,c tez wolala wywilac mieczem jak wywijac garami 😉 i to tez jej sprawa . ludzie sa rozni jedni tacy inni siacy a wzasadzie to wszyscy nam tu na forum sa poczebni bo ty czy tobie podobni moga podzucic jakie dobry pomysl na szybkie zarobienie kasy bo wyposazenie i amunicja kosztuje hihihi.

a nieraz z bitwy wychodzi sie niezle pokiereszowany ze lakier w sprayu to niewystarczy hihihi.

wiec nie obrazaj sie za to ze wojownik paczy krzywo na tradera i nawzajem .

wzasadzie to wszyscy jestesmy tu jedna rodzina bo kochamy X3 niewazne co w tym kosmosie robimy.

z powazaniem Joanna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja was moderów zupełnie nie rozumiem. Instalujecie sobie mody z IL. IL napada na sektor i wy zbieracie złom. Z tego co czytałem to nawet M1 i po kilka M8 i M7. Co to za przyjemność z gry jeśli nie trzeba na to uczciwie zarobić? Tylko wpada się do spustoszonego sektora i ma się kilkanaście milionów w sprzęcie? Nie dziwię się, że dla was ta gra jest za łatwa. Grając bez modów już nie jest tak łatwo zdobyć super sprzęt. Trzeba odpowiednio dużo wysiłku włożyć w ekonomię. Osobiście lubię wątek ekonomiczny. Ile można latać po sektorach i zbierać wraki. To dopiero dla mnie jest nudne.

Ja np. jestem perfekcjonistą. Najczęściej latam M3 ponieważ cenię sobie zwrotność. Twierdzicie, że ma sensu bawić się w abordaż. A ja się spytam: jak nie w abordaż to w co? Nudne walki między flotami? Już wolę rozbudować kolejny kompleks.

Jeśli chodzi o walkę to wkurza mnie brak możliwości wydania bardziej sprecyzowanych rozkazów. Co to atakuj, atakuj wszystkich, niszcz tarcze, chroń i kilka innych. Pytałem się was, nastawionych na walkę, czy można statki tak ustawić by podążały za wrogiem i go ostrzeliwały. Nikogo jakoś taka możliwość nie interesuje. Tylko maksymalna rozwałka, a to że M6 atakując drugie M6 lub M7 wlatuje mu pod frontowe działa (bo zamiast trzymać się na ogonie i robić uniki to bawi się taktyką nalotów, która owszem jest skuteczna ale myśliwcami) nikogo nie denerwuje.

Ze mną jest właśnie taki problem, że skupiam się na szczegółach i może jestem 😉 ale wolę małą skuteczną flotę niż olbrzymią. Na co dzień i tak latam samotnym M3 i uwierzcie mi walki wtedy są emocjonujące, głupi M6 jest problemem, a jak są 3-4 to człowiek się zastanawia jak przetrwać ,chyba, że to Xenki bo ich P załatwia się hurtem 😉

Największą zaletą tej gry jest właśnie możliwość gry zgodna z własnymi preferencjami i brak jednoznacznej właściwej ścieżki. Jeśli ktoś nie lubi abordażu to ma dwa wyjścia - może go nie stosować i nowe statki kupować lub zainstalować odpowiedni skrypt. Jednak żadnej drogi nie można nikomu narzucać, bo to jest sprzeczne moim zdaniem z ideą tej gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, na nikogo się nie obraziłem. Tylko jak ktoś „w stół walnie pięścią to czasami mogą się nożyczki odezwać”. ]😉 Nie kwestionuję modowania ani skryptowania gry. Sam chętnie grałem w XTM i używałem bonus packa. Co do chodzenia na łatwiznę to nie uważam aby granie w oryginał było czymś takim. Rozumiem, że niektóre rozwiązania oryginalne mogą nie podobać się wielu z nas. Wychodzę jednak z założenia, że twórcy X3 tworząc swoją grę coś mieli na myśli. Zgadzam się również, że czasami (a w zasadzie dosyć często) współczesne firmy wypuszczają gnioty reklamowane jako przełomowe rozwiązania. Proszę nie zrozumieć mnie, że nazywam serię X3 tym mianem. Faktem jest, że Egosoft mógłby trochę bardziej się przyłożyć. 😉 Każdy jest potrzebny i każdy gra jak chce. Wolę się was "drapieżników" nie pytać o misję HUB. Tym niemniej niektórym wykonanie jej sprawi satysfakcję. Nas handlarzy (z Różkami) też jest całkiem sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytasz, ale ci odpowiem. Kupiłem naście TS, przypisałem do HUB-a, przelałem multum kasy do HUB-a, ustawiłem max ilość bram skokowych i kazałem TS-om kupować to co akurat było potrzebne. Sam przez ten czas robiłem to co lubię najbardziej, czyli walczyłem, walczyłem i jeszcze raz walczyłem. A TS-y latały i kupowały. Problem był tylko z Nividium, ale mało to asteroidów z nim, rozwaliłem, kazałem zbierać i miałem problem z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Yacku. Jedni skłonni są do wydania paru miliardów kredytów, jeżeli nie miliardów to iluśset milionów, (ktoś na forum angielskim policzył) na zakup matriałów do wykonania misji HUB, a inny znajdzie przyjemność w zbudowaniu kompleksów, które to mu dostarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A ja was moderów zupełnie nie rozumiem. Instalujecie sobie mody z IL. IL napada na sektor i wy zbieracie złom. Z tego co czytałem to nawet M1 i po kilka M8 i M7. Co to za przyjemność z gry jeśli nie trzeba na to uczciwie zarobić? Tylko wpada się do spustoszonego sektora i ma się kilkanaście milionów w sprzęcie? Nie dziwię się, że dla was ta gra jest za łatwa.

Owszem można zgarnąć nawet M1 i po kilka M8 i M7 tylko, że podczas walki stracisz ze kilka M2 o M7 i M6 nie wspomnę 😉 Zawsze ktoś moze odczekać aż np.: IL rozprawią się ze wszystkim w sektorze i zebrać złom ale tak robi tylko totalna łajza. Zapewniam Cię, że weteran poprowadzi natarcie z prawdziwego zdarzenia, a to napewno nie jest nudne 😀

Cytat

Grając bez modów już nie jest tak łatwo zdobyć super sprzęt. Trzeba odpowiednio dużo wysiłku włożyć w ekonomię.

Nawet nie wiesz jak się mylisz. Wiem o czym piszę bo na pierwszy M2 zarobiłem latając Merkurym z ogniwami i stekami. nie miałem floty handlowej a jedynie dwa TSy. Bez modów gra, przynajmniej dla mnie, staje się banalnie prosta. Zastanawiam się czy byłbyś taki mądry gdybyś musiał handlować w sektorach gdzie więcej lata piratów niż cywili. Fajnie się handluje w podstawowej grze gdzie pirat trafi się raz na dzień 😉

To moja opinia. Może ją zrozumiesz za parę miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w X-BTF bawiłem się w handlowanie i było to fajne bo nowatorskie.

X2 też bawiłem się w handlowanie, ale jakoś nie miałem serce do tego bo moim szczytowym osiągnięciem była jedna kopalnia i ze dwie farmy oraz kupiony Centaur.... NUUUUDYYYY - nigdy więcej.

W X3 z marszu postanowiłem zostać łowcą głów i polować na piratów - to jest dopiero zabawa, zaczynałem na skromnym Busterze, a skończyło się się na uzbrojonym po zęby Splickim Słoniu (największe hangary z pośród TL) z grupą myśliwców i długimi wypadami w głąb pirackich terytoriów, napełnieniu TL złomem (oczywiście wyrwanym piratom z ich martwych gardeł, a nie zebraniu resztek z czyjegoś stołu) i powrotu dla najbliższej stoczni.

Takie życie na walizkach ma swoje zalety:

- nikt ci nie podgryzie TSów lecących samotnie na drugim końcu wszechświata.

- nie masz stacji, nie musisz się bać inwazji.

- interes nie idzie, pakujesz manatki i lecisz w lepsze miejsce.

- gdzieś cię nie lubią, robisz rozpierduchę i uciekasz do przyjemniejszej okolicy.

W X3TC planuję (o ile się doczekam do tego 10 kwietnia) zrobić to samo tylko dochrapać się większej floty w stylu Battlestar Galactica z przynajmniej jednym M1 (i kupą mysliwców), M2, z 2-3 M7, grupą M6 i paroma TL (gdzie mógłbym składować zapasy na naprawdę długie podróże).

Z takim czymś mógłbym czyścić kilka sektorów na raz, albo robić obławy na całe stada piratów włączają w to ich okręty (choć słyszałem, ze abordaż większości osób sprawia problemy - co budzi moje obawy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam witam 😉

a ja moge sie wtracic 😉???

Wiecie Ja ta taka malenka niewinna Rybenka ..... ale z daleka bo jak sie zblizysz to okazuje sie ze masz do czynienia z Pirania mlenka co prawda ale strasynie zadna krwi , byle pirata czy insze talatajsto , wiem to blad twierdzic ze my drapiezniki zbieramy zlom bo ja tylko dwa statki przejelam co byly bez pilota to postulka i zmijka czyli M5 obydwa i na poczadku jak kazdy narybek zbieralam rakiety jako pozostalosci po bitwach teraz mam juz wlasny sektor i piekna ochrone stektora ze IL tylko sie moze oblizywac a mnie nie ugryzie , i gwarantuje te statki sama zlapalam wysluchuje gdzie nastepuje atak IL i atakuje tam moja flota az mi komp czkawki dostaje taka mlucka po walce zbieram to co mi sie slusznie nalezy to co zdobylam w walce anie lece na sempa bo ptaszkow nielubie .

hihihihi ale co moge przyznac to fakt ze dyskusja sie rozwinela konkretna kazdy wyrazil swoje zdanie, jakie ma poglady, i co woli co nie znaczy zejestescie gorsi czy lepsi .wszyscy walxczymy o leprza przyszlosc dla naszych sektorow by zabezpieczyc suie przed najazdcami i piratami mimo ze kazdy ma inna na to recepte .

milo sie zwami pisze a nawek milo sie zwami wymienia roznice zdan .

z Uszanowaniem Joanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam witam 😉

co nie znaczy zejestescie gorsi czy lepsi .wszyscy walxczymy o leprza przyszlosc dla naszych sektorow by zabezpieczyc suie przed najazdcami i piratami mimo ze kazdy ma inna na to recepte .

No pod tym ja się podpisuję obiema mackami!

Nie ma jednego sposobu na granie w X. Każdy po swojemu, byle do przodu.

Pozdrawiam czekając na TC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm mam problem...

Po instalacji patcha 2.0a zacząłem nową grę. Jestem w ostatniej misji Terran i za cholerę nie mogę zrobić abordażu... TP przyjmuje rozkaz i po chwili ustawia się na "brak"... Inne ziemskie statki tez nie dokonują abordażu... CPU ma osłony i zdjęte i nic...

Podczas treningu z Vidarem tez miałem problem TP otrzymał rozkaz abordażu i staranował Vidara i potem latał koło niego...

W poprzedniej grze AI sam przejęło CPU - a teraz nie chcą...

Ma ktoś jakiś pomysł>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...